Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Naprawa Atmosa

wymiana mieszka atmos mieszek

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Lamela

Lamela
  • Stowarzyszenie
  • 49 postów

Napisano 28 styczeń 2020 - 20:01

To była długa naprawa... 

Padł mieszek. Dzięki pomocy kolegów z forum (dzięki  :) ), po próbach lutowania i napełniania werdykt był jednoznaczny - nie da się, nieszczelność jest na bocznej, pracującej fałdzie i wcześniej czy później na skutek ruchu łata się rozlezie. Na zatoce mieszki są, ale z komentarzem wystawiającego w stylu "nie jestem ekspertem, widziały gały co brały.. :wacko: ", co przy cenie, kosztach dostawy i ryzyku czyniło całe przedsięwzięcie niespecjalnie atrakcyjnym.

Po dość długim poszukiwaniu wybrałem ofertę Mike Murray'a z Mike's Clock Clinic oferującego części w dość rozsądnej cenie (tzn. dla nas - drogo), ale dawał dwa lata gwarancji na mieszek i nie za wysoki, jak na Stany, koszt wysyłki. No i nie ukrywał, że jest to część z odzysku, z konkretnego rocznika, napełniona i sprawdzona. Przesyłka była u mnie w niecałe 3 tygodnie.

Korzystając z lodówkowej temperatury na balkonie dosyć łatwo i bez pośpiechu że się ogrzeje umieściłem go w baniaku ze sprężyną i dla pewności zrobiłem pomiary jak na zdjęciach. Wygląda, że OK , wstawiłem do zegara i czekam, obserwując zostawiony znacznik na kole zapadkowym :) .

2390_Cwarm.JPG 2394_Ccold.JPG

• 0

#2 Taraj

Taraj
  • Stowarzyszenie
  • 221 postów

Napisano 28 styczeń 2020 - 22:28

Zmianę masz gdzieś ok 15mm. Myślę, że to dobry wynik.

Jak ja sprawdzałem działanie w puszcze po napełnieniu to miałem 13mm. (puszkę wsadziłem do lodówki(zamrażarki) a potem trzymałem w temp pokojowej)

Atmos puszka działanie 1.jpg

Atmos puszka działanie 2.jpg

Naprawę puszki zrobiłem pierwszy raz w 2015 i po roku cały chlorek metylu "poszedł w gwizdek".

W 2016 zasięgnąłem porady u Karola, poprawiłem błedy , napełniłem jeszcze raz , no i chodzi do dzisiaj.

Znalezienie mikro nieszczelności w warunkach domowych to jest wyzwanie.

W tej chwili szukam informacji jak rozłożyć puszkę w kalibrze 540.

Atmos kal 540.jpg

Starsze modele miały puszkę przykręcaną na dwóch lub czterech śrubach a tu trzeba rozbebeszyć cały mechanizm

by dostać się do wkrętów. Przypuszczam , że tylna część puszki da się zdjąć(oczywiście po zamrożeniu zegarabiggrin.png)

Użytkownik Taraj edytował ten post 28 styczeń 2020 - 22:30

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych