Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Amatsubu

Mechaniczny zegarek do 500-600zł

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Jestem tu nowy i byłbym wdzięczny za pomoc w wyborze mechanicznego zegarka, i tak naprawdę pierwszego zegarka od lat;p 

 

Mam kilka typów jak np: 

 

https://www.crazytime.pl/product-pol-3163-Zegarek-meski-CITIZEN-NH8350-08E.html 

 

Wiem, że w tym Citizenie siedzi sprawdzona Miyota podobno i jest bardzo ładny według mnie, czegoś takiego szukam, ale jest trochę ciężko dostępny i nigdzie nie mogę znaleźć tej wersji z blue dial i brązowym paskiem. Sam zegarek w PL znalazłem tylko w tym sklepie.

 

albo ten Orient:

 

https://www.crazytime.pl/product-pol-5097-Zegarek-meski-ORIENT-FAB0B003W9.html

 

Miał może ktoś z nim do czynienia? Bo cena kusi jak na pierwszy mechaniczny i design bardzo w moim guście. Z tego co mówią, Orienty są generalnie polecane, a przy tej cenie to mógłbym jeszcze zaszaleć i kupić jakiś inny za jakiś czas, bo planuję kilka:P 

Znalazłem też kilka innych Orientów, które mi pasują, ale trochę tego jest.

 

Jeżeli ktoś miałby jakieś inne propozycje, nawet kwarcowe choć bardzo mnie ciągnie do mechanicznych, to byłbym bardzo wdzięczny:) Przedział cenowy jest dość płynny ponieważ mogę wykroczyć poza 600zł, ale wolałbym nie szaleć przy pierwszym zegarku.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Amatsubu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Poszukaj czegoś od Seiko - linia "5". Wybór jest ogromny, bo są i divery, field watche, a także zegarki bardziej eleganckie. 

 

Jeśli zaś w grę faktycznie wchodzi kwarc, to Citizen z linią Eco Drive - wybór też spory  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestię, dodam jeszcze, że lubię większe zegarki więc 42 tez przejdą i raczej wolałbym skórzany pasek na start:)

 

Te Seiko są chyba dość małe, jeśli dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W linii "5" od Seiko znajdziesz modele różnej wielkości. Bo jest i SNK - całe 37 mm średnicy, ale jest też SNZG - 42 mm średnicy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...42 tez przejdą i raczej wolałbym skórzany pasek na start:)

 

Jeśli możesz - kupuj zawsze z bransoletą. Pasek zawsze dokupisz, a bransolety - nie. A bywa przydatna, szczególnie w upały. 

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-lorus-classic-automatic-rl427ax9g

^^^

To Lorus, coś pomiędzy Seiko a Orientem, jakością niczym nie odstającą od dotychczasowych propozycji.

Cena natomiast - powala :)

 

Tutaj jego recenzja:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/86594-lorus-rl427ax9g/?hl=lorus


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz - kupuj zawsze z bransoletą. Pasek zawsze dokupisz, a bransolety - nie. A bywa przydatna, szczególnie w upały.

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-lorus-classic-automatic-rl427ax9g

^^^

To Lorus, coś pomiędzy Seiko a Orientem, jakością niczym nie odstającą od dotychczasowych propozycji.

Cena natomiast - powala :)

 

Tutaj jego recenzja:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/86594-lorus-rl427ax9g/?hl=lorus

Faktyczynie, Lorusy kojarzę i w tej cenie to myślę, że warto kupić i również w moim stylu:) Przy tej kwocie będę mógł sobie spokojnie pozwolić na jeszcze jeden zegarek w niedługim czasie.

 

Słuszna uwaga z tą bransoletą, nie przepadam za nimi, ale będę miał na uwadze i następnym razem kupię coś z bransoletą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przeglądnij ofertę takiej firmy jak : Timex- całkiem porządnie wykonanych , a może coś z chińczyka?

Edytowane przez High-Castle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również oglądałem Timexy, Waterbury podoba mi się na tyle, że pewnie niedługo kupię sobie jakiś kwarcowy z tej serii:) Dzięki, na razie zamówiłem tego Lorusa, bo w tej cenie to raczej nie będę żałować:)

Edytowane przez Amatsubu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W budżecie tego Lorusa znajdziesz bardzo przyzwoite zegarki zza wielkiego muru z mechanizmami Miyoty lub seiko i szkielkiem szafirowym np. Cadisen, Starking. W dizajnie sportowym np. Pagani Design, Parnis, Corgeut. Co prawda ich wygląd w większości będzie mocno inspirowany znanymi markami i modelami ale jeśli Ci to nie przeszkadza to warto pójść tą drogą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad chińczykami z tego powodu, ale na razie chyba zostanę przy czymś dostępnym w krajowych sklepach, wydaje mi się, że ten Lorus będzie ok w tej cenie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lorus dzisiaj dotarł, automat z takim wykonaniem za 287zł to bajka, naprawdę nie ma na co narzekać. Wygląda jakby był ze 2 razy droższy.

 

Jedynie pasek twardy i średniej jakości, ale ujdzie, cena/jakość i tak masakra + jeszcze kilka bonusów z Zegarowni.

 

Bardzo dziekuję za pomoc w wyborze, jest mega jak na pierwszy automat:)

Edytowane przez Amatsubu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic wielkiego, ale zawsze coś, to był mój pierwszy zakup u nich więc dostałem kartę klienta z rabatem wielokrotnego uzytku, była jeszcze ulotka konkursowa i ramka na zdjęcia od Lorusa:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga z tą bransoletą, nie przepadam za nimi, ale będę miał na uwadze i następnym razem kupię coś z bransoletą.

Jako gość który również nie tak dawno negował noszenie bransolety - po tygodniu zmieniłem zdanie. Nie sądziłem, że są tak wygodne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako gość który również nie tak dawno negował noszenie bransolety - po tygodniu zmieniłem zdanie. Nie sądziłem, że są tak wygodne :)

Następny będzie od razu na bransolecie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.