Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Uniwersalny zegarek do 5000 zł

zegarek dla jednozegarowca :) EDC Tag Heuer Victorinox Epos Diver

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21 fanfar19

fanfar19
  • Użytkownik
  • 649 postów

Napisano 03 luty 2020 - 17:20

Miałem Eposa 3413 - czyli poprzednika 3441. Bardzo fajny zegarek i bardzo go lubiłem. Choć nie aż tak bardzo skoro sprzedałem.

Miał też wady - jako jedyny z moich zegarków poszedł na regulację, potrafił zrobić i +19s/d. Do tego po 1,5 roku na tarczy pojawiła się plamka, jakby odbarwienie. Praca koronki też pozostawiała trochę do życzenia. Poszedł na naprawę gwarancyjną i wszystko zostało poprawione. I nic nie zostało porysowane smile.png Po regulacji robił około 0 s/d (przy moim trybie użytkowania), i co ważne robił tak stabilnie przez następny rok. Czyli zegarek z potencjałem. W sumie to żałuję, że sprzedałem, no ale nie można mieć wszystkich zegarków, które się podobają sad.png

TH Formula 1 mam cały czas. Wersja GMT Batman Calibre 7. Dokładny, ostatni pomiar sprzed paru dni pokazał około 0 s/d. Choć to po części wynika z tego, że w niektórych pozycjach spóźnia, a w innych spieszy. Sumarycznie da się to pięknie poskładać. Praca koronki to bajka w tym zegarku, choć używam rzadko z racji dokładności chodu. W 2019 zmieniono bransoletę, szczególnie zapięcie jest decydowanie lepsze, co ukróciło trochę narzekania na ten element. Kwestie wizualne? To już do indywidualnej oceny.

Użytkownik fanfar19 edytował ten post 03 luty 2020 - 17:21

• 0

#22 herbee

herbee
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 03 luty 2020 - 18:29

Mogę wypowiedzieć się o zegarkach Victorinox, ale jedynie dość ogólnie. Wspomnianego Airboss'a nie znam, ale przez 3 lata miałem Wicka Chrono Classic 1/100 i widziałem też kilka innych zegarków z tej stajni. Mogę powiedzieć, że są to zegarki świetnie wykonane, szczególnie duże wrażenie robią tarcze i jakość wykonania detali. Choć marka nie jest jeszcze zbyt dobrze kojarzona z zegarkami (mam na myśli przeciętnego konsumenta), to napewno ma swój charakter i jest godna uwagi.
No ale co z zegarkami podobnymi do Alpiny Alpiner 4? Nic Wam nie przychodzi do głowy? Mogę być nudny w tym temacie, więc może lepiej założę osobny wątek? ;)

[email protected] A6000

Użytkownik herbee edytował ten post 03 luty 2020 - 18:56

• 0

#23 Johnny93

Johnny93
  • Użytkownik
  • 89 postów

Napisano 03 luty 2020 - 18:42

Od grudnia jestem posiadaczem Formula 1 Calibre 6. Bazowo kosztował w kruku 7400, ja czekałem na promocje i skorzystałem z rabatu 15% i zapłaciłem circa 6300, teraz jest chyba nawet 20% więc jeszcze taniej. Sam jestem początkującym w temacie, jest to mój pierwszy automat ale jestem z niego zadowolony. Tak jak Ty, chciałem czegoś uniwersalnego, dodatkowo jestem fanem motoryzacji i F1 więc zawsze było mi blisko do TH.

Jeżeli też załapiesz się na promocje to nie ma co się zastanawiać, ale za bazowa cenę jednak bym nie brał.71A555AE-2F11-4681-940C-BA4439CB89EF.jpeg

Użytkownik Johnny93 edytował ten post 03 luty 2020 - 18:43

• 0

#24 proki1971

proki1971
  • Użytkownik
  • 5240 postów

Napisano 03 luty 2020 - 20:17

Miałem jeden i drugi , z czego 3401 kilka sztuk s różnych wersjach kolorystycznych . Jak dla mnie mega zegar , świetny stosunek ceny do jakości . Uważam osobiście ze w tym budżecie naprawdę ciężko o sensowna konkurencje . Dla mnie jedynym problem stał się rozmiar koperty bo przesiadłem się na mniejsze zegarki ale jeżeli Tobie odpowiada to się nie zastanawiaj
  • 0

#25 fanfar19

fanfar19
  • Użytkownik
  • 649 postów

Napisano 03 luty 2020 - 22:40

Kiedyś był 3409, taki 3401 tylko w mniejszej kopercie. Wtedy nie kupiłem, potem żałowałem.
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: EDC, Tag Heuer, Victorinox, Epos, Diver

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych