Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
maxblood

Rotomat/nakręcanie zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Wiele wątków już tutaj pojawiało się na ten temat, ale nadal mam pewne niejasności..

 

Na tę chwilę mam jeden automat (omegę aqua terra). Zastanawiam się nad kupnem kolejnego automata (strasznie wciągają zegarki, każdy ma jakąś słabość:P).

W tym momencie zacząłem też rozważać dodatkowo rotomat.

Jestem na razie nowicjuszem, a wolałbym zadbać o zegarki najbardziej jak się da.

 

Więc mam do Was następujące pytania (proszę o szczere odpowiedzi):

1) nakręcanie zegarka - z tego co czytałem nie da się przekręcić, ale zastanawia mnie jak wpływa odkręcanie koronki (zmiana daty, godziny) na żywotność tego mechanizmu?

Dla jasności, zegarek noszę tylko weekendami (pt-ndz), dlatego też co piątek muszę go nakręcać..

Czy Waszym zdanie takie nakręcanie zegarka (zmiana pozycji 1-2-3) będzie znacznie wpływać na mechanizm koronki?

2) Powyższa sytuacja zaczęła mnie skłaniać ku kupnie rotomatu - ze względu na chęć utrzymania trwałości mechanizmu (nie ma problemu z nakręcaniem zegarka - to dla mnie przyjemność).

Jakie są Wasze przemyślenia na temat rotomatów? Jak z żywotnością takich urządzeń?

Czy ustawienia (zmiana kierunków, częstotliwość, czas obrotu) takiego rotomatu mogą mieć duży wpływ na mechanizm zegarka?

 

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie sugestie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O mechanizm byłbym spokojny.

Natomiast częstym odkręcaniem i zakręcaniem szybciej zajedziesz gwint na koronce i tubusie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używanie automatu tylko w weekendy na dłuższą metę może być uciążliwe. Pewnie lepszy w takiej sytuacji byłby kwarc. No ale skoro posiadasz automat i rozważasz zakup drugiego, może warto pomyśleć także o rotomacie na dwa zegarki - odpadnie ci konieczność nakręcania i regulowania za każdym razem, w piątki.

Dodatkowo, jeśli zegarek posiada zakręcaną koronkę, na pewno oszczędzisz gwint. Ja używam rotacyjnie trzech zegarków, w tym dwa chwilowo nieużywane wkładam do rotomatu.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całą przyjemnością nosiłbym zegarek zawsze na ręce, 

ale problem jest taki, że podczas mojej pracy mógłby ulec uszkodzeniu.. Dlatego trochę się o to boję.

 

W tej sytuacji staram się wybrać mniejsze zło - kupić rotomat lub nakręcać..

Czytałem trochę tematów tutaj i jakoś jednoznacznie nie umie wyciągnąć wniosków, która opcja jest lepsza?

 

Ale może faktycznie skłonię się ku kupnie rotomatu..

 

Tylko teraz pytanie, jak bardzo złe ustawienia rotomatu mogą wpłynąć na żywotność i jakimi problemami mogą się objawić?

Edytowane przez maxblood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czytałem trochę tematów tutaj i jakoś jednoznacznie nie umie wyciągnąć wniosków, która opcja jest lepsza?

 

Ale może faktycznie skłonię się ku kupnie rotomatu..

 

 

 

Na podstawie tego, co piszą na forum, rzeczywiście trudno wywnioskować, która opcja jest lepsza. Musisz po prostu zdecydować, która dla ciebie jest wygodniejsza. Rotomat z prawidłowo dobranymi obrotami nie powinien mechanizmowi zaszkodzić. Używam rotomatu sześć lat i nie zauważyłem aby wpływał na zegarki negatywnie. Ale też nie kręcę na siłę - jeżeli zegarka jakiś czas nie zamierzam nosić, odkładam do pudełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automat należy po prostu nosić. Jeśli mógłby się uszkodzić podczas pracy, to zdjąć. Po pracy na nadgarstek i nadal będzie chodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sytuację podobną do Twojej. Zegarek noszę w sobotę i w niedzielę, oraz czasami w tygodniu jak mam jakieś wyjście. Mam dwa automaty i zdecydowałem się na zakup rotomatu. Kupiłem na dwa zegarki i teraz jestem bardzo zadowolony, ponieważ w kaźdej chwili zegarek jest gotowy do założenia. A wcześniej często zdarzało się tak, że jak wpadło nie zaplanowane wyjście, to zakładałem porostu kwarca.A poza tym moim zdaniem zegarki w rotomacie wyglądają bardzo ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rotomat na dwa zegarki, ale używam go sporadycznie tylko wtedy, gdy na nadgarstek wskakuje garniturowiec z naciągiem ręcznym lub G-shock w miejsce mojego EDC z naciągiem automatycznym. Pozostałe automaty leżakujące w pudełku wrzucam do rotomatu raz na jakiś czas, by rozruszać mechanizmy. Obroty ustawiam w ruchu obustronnym na maks. 900 obrotów. Jestem z niego (Ferocase) zadowolony, bo mam mojego EDC z aktualnym czasem zawsze gotowego do ubrania na rękę.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automat należy po prostu nosić. Jeśli mógłby się uszkodzić podczas pracy, to zdjąć. Po pracy na nadgarstek i nadal będzie chodził.

 

Doskonale rozumiem takie podejście, natomiast często jeżdżę w delegację w tygodniu, tu jest problem.. Stąd to pytanie. Jeśli byłbym na miejscu, robiłbym właśnie w taki sposób.

Oczywiście można zawsze ze sobą wozić wszędzie zegarki ;)

 

W takim razie może faktycznie trzeba będzie się rozejrzeć  za rotomatem (najlepiej docelowo na więcej zegarków).

 

A odnośnie rotomatów, zauważyłem że są różne, z oba kierunkami, z jednym, z różną ilością obrotów, np max 1800, niektóre 3600.

Dodatkowo są opcje programowania każdej głowicy z osobna.

 

Gdzie mogę znaleźć informację w jaki sposób zaprogramować w zależności od typu zegarka?

Lub jak ustawienia mogą wpłynąć na mechanizm?

Może są jakieś ustawienia uniwersalne lub jakieś reguły wg których należy ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A odnośnie rotomatów, zauważyłem że są różne, z oba kierunkami, z jednym, z różną ilością obrotów, np max 1800, niektóre 3600.

Dodatkowo są opcje programowania każdej głowicy z osobna.

Gdzie mogę znaleźć informację w jaki sposób zaprogramować w zależności od typu zegarka?

 

 

Tu, na forum: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/116581-rotomat/

Niezłe rotomaty w przystępnych cenach: Kraff, Ferocase.

Edytowane przez Misiu7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.