Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Gold Members

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

zakup zegarka Patek Philippe 5205G

zakup zegarka Patek Philippe 5205G PatekPhilippe Patek Philippe zakup 5205 5205G gdzie kupić

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 tjutnia

tjutnia
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 13 luty 2020 - 20:21

Witam,

jestem zdecydowany na zakup zegarka Patek Philippe 5205G. I tu proszę o pomoc. Gdzie się udać w celu zakupu ? W salonie w Genewie czas oczekiwania na zakup tego modelu wynosi 3 miesiące - co nie jest problemem,  jednak wobec aktualnego kursu franka i dość niskiej zniżki (6%) udzielanej przez oficjalny salon nie jest niczym specjalnym (zegarek jest dostępny ale jako że nie jestem członkiem muszę niestety zgodnie z zasadami akurat w przypadku tego modelu odczekać aby go kupić).

Proszę o pomoc i sugestie z góry bardzo dziękuje.

• 0

#2 Undziak

Undziak
  • Użytkownik
  • 147 postów

Napisano 13 luty 2020 - 20:40

W Niemczech jest kilka salonów. Byłem jakiś czas temu w Monachium. Swoją drogą, oficjalny zakup w Szwajcarii to trzeba będzie zapewne oclić? Ja bym nie ryzykował wywiezienia bez zgłaszania. A na granicy DE/Swiss sprawdzają co się wywozi.

• 0

#3 tjutnia

tjutnia
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 13 luty 2020 - 22:48

Nie proponowali zakupu bez cła a z upustem 6%.

Użytkownik tjutnia edytował ten post 13 luty 2020 - 22:52

• 0

#4 Undziak

Undziak
  • Użytkownik
  • 147 postów

Napisano 14 luty 2020 - 06:57

Tak, wiem, doczytalem wczesniej:) Chodzi bardziej o to, czy nie wyjdzie taniej zakup w DE?
  • 0

#5 beniowski

beniowski
  • Użytkownik
  • 503 postów

Napisano 14 luty 2020 - 20:46

Ostatnio był w Mediolanie dostępny. 6% to świetna zniżka na Patka, wierz mi. 

Odnośnie zakupu w Szwajcarii.

Jeśli sobie tam pojadę, kupię na miejscu, włożę na nadgarstek to mi sprawdzą co na nim mam? Jak ostatnio wracałem stamtąd pociągiem, to mnie o nic nie pytali i nic nie sprawdzali.

• 0

#6 Undziak

Undziak
  • Użytkownik
  • 147 postów

Napisano 14 luty 2020 - 22:22

Piszę o tcyh sprawach bo mieszkam dośc blisko Szwajcarii i wiem, że jeśli jedziesz samochodem i wjeżdżasz do Niemiec to celnicy wyłapują wyrywkowo auta i sprawdają. Jeśli ktoś autem wjeżdża do Szwajcarii to aby nie było kłopotów wskazane jest zadeklarowanie wartościowych rzeczy, wtedy przy powrocie nie ma problemu. Ale jeśli pociągiem/samolotem to może jest nieco inaczej. Z pewnością lepiej wysłać sobie pudełko osobno pocztą. Kolejna sprawa to w przypadku serwisu itp. Nie wiem czy przypadkiem nie ma jakiejś bazy oclonych zegarków lub tych kupionych w EU. Serwis zapewne w Szwajarii odbywałby się - co wtedy? Dopytaj dla spokoju. Oby zakup Tobie się udał:)

• 0

#7 Zeno

Zeno
  • Użytkownik
  • 1064 postów

Napisano 14 luty 2020 - 22:52

Witam,

jestem zdecydowany na zakup zegarka Patek Philippe 5205G. I tu proszę o pomoc.

Ja też jestem zdecydowany na kupno tego zegarka.

Co prawda to bardzo daleka przyszłość, ale już teraz wiem, że raczej trudno zrobić to za gotówkę, a przelew zainteresuje organy nadzoru finansowego.

Wiem też, że cło to jest małe zmartwienie, a większe to VAT. Ale gdy obcokrajowiec kupuje, to może ubiegać się o zwrot w Szwajcarii (czyżby to było owe 6% upustu?) i zapłacić go w swoim kraju.

I wiem też, że sprawa jest zbyt poważna, żeby zdawać się na opinie forumowe, a z pytaniami należy zwrócić się np. do Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej.

• 0

#8 beniowski

beniowski
  • Użytkownik
  • 503 postów

Napisano 15 luty 2020 - 07:06

Ja kupiłem Pama w Szwajcarii u jednego z dilerów i tak to zorganizował, że przy odbiorze na lotnisku (odbierał za mnie znajomy), nie płaciłem ani cła, ani VATu.

• 0

#9 tjutnia

tjutnia
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 20 luty 2020 - 21:04

Berlin, Praga i jeden salon z Wiednia odpisały w skrócie, że nie mają obecnie tego modelu. Mogą mnie wpisać na listę i odezwą się w momencie dostępności. Któryś z tych salonów dopisał, że na ich zegarki/ten model czeka się latami :). Bucherer z Wiednia napisał, iż nie udziela takich informacji i zaprasza do salonu.

• 0

#10 mroova

mroova
  • Użytkownik
  • 142 postów

Napisano 23 luty 2020 - 21:38

https://www.european...atin-34304.html

trochę inny model, ale może opłaci się lecieć do Stanów ? Nawet nie myślałem o cenie Waszych planów, życzę ich realizacji.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PatekPhilippe, Patek Philippe, zakup, 5205, 5205G, gdzie, kupić

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych