Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
jerzy1234

MECHANIZM LINKOWY MIESIECZNY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jest na aledrogo mechanizm miesieczny z dwoma wagami czy to jest orginalny czy kombinowany bo jeszcze nie spotkalem sie z takim mechanizmem z dwoma wagami prosil bym o odpowiedz pozdrawiam

post-82438-0-98170900-1582200791.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chodzik na orczyku ... znaczy zegarmistrz źle policzył , ale może być podróbka/ przeróbka


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale za to w miniaturze :D


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Jakiś koszmarek. Wieszak niemiecki, lenzkirchowaty, tarcza ze wskazówkami w stylu pierwszej ćwierci XIX wieku, secesyjne kwiecie na soczewce wahadła i wagach :unsure::wacko::blink:

post-6402-0-81562300-1582202517.txtpost-6402-0-07440200-1582202582.txtpost-6402-0-47429000-1582202665.txtpost-6402-0-50860800-1582202725.txt


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ... na wahadło 77cm  :P

Wagi i soczewka były już w obrocie ...Sam mechanizm trudno powiedzieć, ale wygląda dziwnie .

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byrzydal... i ten "grawer"...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO  mechanizm przerabiany,zcisniety  beben napedowy  i wcisniete  dodatkowe  kolo w  wolne  miejsce ,tak nie  robiono  dawniej  miesiecznych,ich  forma i  ksztalt  zostaly jasno okreslone miedzy  innymi  w  OUUZ i  w  ksiazkach.Takie jest moje  zdanie.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO  mechanizm przerabiany,zcisniety  beben napedowy  i wcisniete  dodatkowe  kolo w  wolne  miejsce ,tak nie  robiono  dawniej  miesiecznych,ich  forma i  ksztalt  zostaly jasno okreslone miedzy  innymi  w  OUUZ i  w  ksiazkach.Takie jest moje  zdanie.

Dokładnie tak. Bęben został przesunięty do przodu by wieniec stracił transmisję z zębnikiem osi minutowej i w to miejsce weszło piąte koło. Te zdjęcia są tak zrobione by nic nie pokazały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Bęben został przesunięty do przodu by wieniec stracił transmisję z zębnikiem osi minutowej i w to miejsce weszło piąte koło. Te zdjęcia są tak zrobione by nic nie pokazały

dzieki za odpowiedz i ta cena 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zdjęcia są tak zrobione by nic nie pokazały

Wszystko jasne, zdjęcia nic nie pokazują, dlatego NIC nie zauważyłam :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu Panie w tym towarzystwie to się nic nie ukryje, zobaczą najdrobniejszy szczegół.

Polowanie "w stadzie" to jest świetna robota, wyklucza wpadki prawie w 100 procentach. :)  


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znamienne jest to, że oglądając zdjęcia aukcji, a oglądając mojego miesiąca (oryginała) nie umiem dostrzec niuansu, no ale czego można się spodziewać, lamer jestem.

Tego mechznizmu bym nie kupiła ale wiecie dlaczego? Dlatego, że grawer mi się nie podoba. Resztę bym "łyknęła" gładko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.