Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Arkadiusz321

Zegarek klasyczny do 1000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość rolleyes.gif

 

Dostałem od rodziny prezent w postaci zegarka, który mogę sam sobie wybrać. Budżet do 1000 zł (nieprzekraczalny).

Planuję coś bardzo klasycznego, do bardziej "odświętnego" użytku, bo mam już zegarek codzienny.

 

Chciałbym żeby miał:

- biały cyferblat, złotawe/czarne indeksy i złotawe wskazówki

- złotawa koperta <40 mm (mały rozmiar, płaski kształt)

- klasyczny design

- pasek skórzany

- datownik: może być ale nie musi

- mechanizm: kwarc (wiem, herezja, ale z różnych względów nie chciałbym automatu/mechanika)

 

Tutaj w miarę bliski moich wymagań: https://www.apart.pl/zegarki/bergstern/bergstern-harmony/4442

Po prześledzeniu forum wiem już jednak, żeby marek APARTU raczej unikać.

 

Będę niezmiernie wdzięczny za wszelkie sugestie (nawet marek, jeżeli nie mielibyście konkretnych modeli).

 

Pozdrawiam,

 

Arek

Edytowane przez Arkadiusz321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem coś od Citizena na Eco-Drive będzie idealne, bardzo wygodna rzecz jeżeli nie chcesz automatu. Gigantyczna rezerwa chodu i wytrzyma lata bez konieczności jakiejkolwiek konserwacji.

 

Wymieniony powyżej Citizen powinien spełnić Twoje oczekiwania. Naprawdę solidna firma, sam mam field watcha na eco-drive i ciężko się do czegokolwiek przyczepić w kwestii wykonania. Ja osobiście unikam złotych kopert bo nie ufam do końca powłokom w bardziej budżetowych zegarkach (zresztą i tak nie przepadam za złotymi:p), ale nie powinno być tragedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj w miarę bliski moich wymagań: https://www.apart.pl/zegarki/bergstern/bergstern-harmony/4442

Po prześledzeniu forum wiem już jednak, żeby marek APARTU raczej unikać.

Unikanie marek Apartu to zabobon nie mający pokrycia w faktach.

Ten Bergsten jest tej samej klasy co Lip, być może nawet minimalnie lepszy (bo składany w Szwajcarii, a nie w Polinezji). Ma też bardziej rozpoznawalną markę.

 

Ja swego czasu wybrałem Bulovę podobną do tej:

...i jestem zadowolony.

 

Tutaj w dobrym sklepie - pewnie gdzieś w pobliżu możesz obejrzeć - w niskiej cenie:

https://www.timetrend.pl/meskie-bulova/12132-bulova-classic-98b254-7613077532751.html

:)

 

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Apart ma pod swoimi skrzydłami sporo światowych marek m.in. Zenith czy IWC. Serwis mają może nie najlepszy a obsługa w wielu sklepach mieszanych ( biżuteria + zegarki ) mało ogarnia ale są też sklepy typowo zegarkowe apartu a tam jest bardzo dobrze z obsługą. Ostatnio wysłano do mnie produkt z innego miasta który był wyprzedażowy i raczej po kosztach a mimo to wykonano taką realizację a pasek za bagatela 90zł zapakowany był niczym zegarek za kilka tyś. Myślę ,że nie warto demonizować. Przedewszystkim zegarek musi Ci się podobać i nie ma co rezygnować z zakupu z uwagi na dystrybutora...Ja w bergsteinie nie znalazłem nic dla siebie ale jakość raczej dobrze odzwierciegla cenę, przynajmniej tak w 90% a te 10% zawsze urwiesz na sklepie. Ps. Jeśli wpadnie Tobie w oko Albert. Riele to tylko z rabatem 50% i więcej wink.png Mimo wszystko ja bym proponował coś od Citizena lub Seiko ewentualnie Roamera. W tej cenie raczej większość czasomierzy będzie miała podobną jakość wykonania ale warto wybrać coś z historią. Roamer był jednym z moich pierwszych czasomierzy i do czasu przesiedki na coś znacznie lepszego zdecydowanie był wykonany na bardzo wysokim poziomie w stosunku do konkurencji mimo ,że jako marka stoi raczej nisko w śród szwajcarów. Pozdrawiam i życzę przyjemności z noszenia na nadgarstku smile.png

 

Edytowane przez Michał 10:10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poleciałbym ci Seiko SKP396P1 lub SKP398P1. Klasyczny, złotawa koperta, biała tarcza, szerokość pasuje, bardzo cienki,szafir,no i budżet zachowany.

post-101945-0-53271100-1582272864_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tissot pr100

certina ds caimano


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.