Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Norweg27

Patek czy stara podróbka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów .

Niedawno Na pchlim targu kupiłem coś takiego ale za nic nie mogę znaleść informacji na temat tego zegarka. Biorąc na logikę każda podróbka powinna być wzorowana na konkretnym modelu a tego akurat nie mogę nigdzie namierzyć . Zegarmistrz który przywrócił zegarek do życia jedynie stwierdził , że może być to model okolicznościowy : przykładowo zamówiony przez firmę dla swoich pracownikow????

nie wiem co o tym myslec ????bardzo nurtuje mnie ten temat dlatego zwracam sie do Was o pomoc????

Ps. Nie wiem czy na zdjęciu dobrze widać / sekundnik jest z małym rubinem.

pozdrawiam wszystkich????????????

post-112086-0-27031900-1582448823_thumb.jpeg

post-112086-0-64883400-1582448845_thumb.jpeg

post-112086-0-34099200-1582448912_thumb.jpeg

post-112086-0-08045300-1582448959_thumb.jpeg

post-112086-0-37236400-1582449020_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk to chyba Shanghai ZSH SS7 montowany we wszelkich podróbkach. Werk ten jest produkowany w różnych wariacjach np skeleton, w sieci widziałem kieszonkę z tym mechanizmem.

To raczej budżetowy mechanizm.

Wcześniej myślałem, że to fhf969

post-74520-0-25958200-1582452621_thumb.jpg

Edytowane przez pit55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie franken tylko zwykła podróba.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie franken tylko zwykła podróba.

Oczywiście że podróba, miałem na myśli że użyto części z różnych zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feanken to określenie zegarka który ma oryginalne części (z marki która jest na tarczy) jak i nieoryginalne, tutaj ciężko o tym mówić;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plastikowy pierścień mocujący wydaje się być oryginalny :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera - model okolicznościowy. Od mechanizmu wieje tandetą, jak można w ogóle pomyśleć, ze ten mechanizm to mógłby być Patek :D ???


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrz który przywrócił zegarek do życia jedynie stwierdził , że może być to .....

No widzisz, chciałeś się pochwalić nabytkiem :rolleyes:

A teraz trzeba będzie osobiście przywieźć frankena do siedziby KMZiZ i poddać urzędowej, komisyjnej destrukcji :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na pchlim targu mieli by sprzedawać za grosze oryginały? podobno nawet tam ludzie maja zasięg internetu i mogą nabyć podstawową wiedzę by przez swoja pomyłkę i zacofanie nie oddać za parę groszy prawdziwego patka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na pchlim targu mieli by sprzedawać za grosze oryginały? podobno nawet tam ludzie maja zasięg internetu i mogą nabyć podstawową wiedzę by przez swoja pomyłkę i zacofanie nie oddać za parę groszy prawdziwego patka.

 

To się zdarza tylko w przypadku zegarków niesygnowanych. Czasem udaje się kupić niesygnowane coś, co potem okazuje się być perełką.

Dlatego lubię kupować wszystko co wygląda nietypowo. Z reguły okazuje się, ze to tylko "zwykły" szwajcar (zdarzyły mi się np. Cortebert, Tavannes), ale czasem uda się coś "upolować".

 

Ewentualnie może się zdarzyć, ze marka jest na tyle rzadka, że ktoś nie skojarzy (np. jakiś rzadki zegarek z USA), choć w erze internetu raczej jest to mało prawdopodobne, każdy sobie wygoogluje.

 

Zgadzam się natomiast, że szansa na przypadkowe kupienie za grosze sygnowanego oryginału PP jest żadna - jak ktoś sprzedaje tanio zegarek sygnowany Patek Philippe, to na pewno zdążył już ustalić, ze to lipa.   

Werk to chyba Shanghai ZSH SS7 montowany we wszelkich podróbkach. Werk ten jest produkowany w różnych wariacjach np skeleton, w sieci widziałem kieszonkę z tym mechanizmem.

To raczej budżetowy mechanizm.

Wcześniej myślałem, że to fhf969

 

Mechanizm faktycznie "budżetowy". nie jest to - zresztą - Shanghai. To mechanizm opracowany "centralnie" produkowany przez większość chińskich fabryk (w tym Shanghaia). Projekt dobry, wykonanie - z reguły - nie. 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmwas Zgadza się, jest to tani werk produkowany przez różne chińskie fabryki. Często jest sygnowany 17zuan lub 19zuan gdzie zuan znaczy klejnoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie, słynny chiński "zuan" :D


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm produkowany od lat 70-tych, wiec przynajmniej względnie nowa. Zależy co dla kogo znaczy stara ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To to raczej pewne, mechanizm poskładany z kilku, ale starych. Te współczesne są z reguły baaardzo biednie wykończone, coś jak na zdjęciu, które wstawił pit55


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.