Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Gold Members

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Tissot Le Locle

Prośba o potwierdzenie autentyczności Tissot

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Budrys1987

Budrys1987
  • Nowy Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 24 luty 2020 - 19:59

Cześć wszystkim!

To mój pierwszy post na forum i od razu prośba:

Czy ktoś z Was mógłby potwierdzić autentyczność poniższego Tissota Le Locle? Sprzedający dołącza wszystkie papiery poza paragonem, ale zdjęcia wyglądają trochę jak z kalkulatora. Mimo to porównując ze znalezionymi w internecie wydaje się, że to oryginał.

https://www.olx.pl/o...html#ab93a67b62

Ref: T41.5.413.73.

• 0

#2 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 20074 postów

Napisano 24 luty 2020 - 20:09

Referencja zgadza się z tym, co na zdjęciach. IMO wygląda to na oryginał.
Także pudełko, w tym kartoniki, typowe dla Tissota.
  • 0

#3 emzet

emzet
  • Użytkownik
  • 350 postów

Napisano 24 luty 2020 - 21:16

Byłbym ostrożny. Pudełka i kartoniki jeszcze łatwiej podrobić niż zegarek.
Numer seryjny się nie zgadza, przywieszka od jakiegoś kwarca....

Użytkownik emzet edytował ten post 24 luty 2020 - 21:53

• 0

#4 Budrys1987

Budrys1987
  • Nowy Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 24 luty 2020 - 21:37

"Numer seryjny się nie zgada, przywieszka od jakiegoś kwarca...."

emzet moglbys rozwinac?

Mam kilka Tissotow i zestaw papierologiczny wyglada ok. 

Bardziej chodzi mi o ocene samego zegarka. Sprzedajacy wystawia jedynie jedna sztuke zegarka, co wyglada wiarygodnie, natomiast wole dmuchac na zimne.

• 0

#5 emzet

emzet
  • Użytkownik
  • 350 postów

Napisano 24 luty 2020 - 21:57

"Numer seryjny się nie zgada, przywieszka od jakiegoś kwarca...."
emzet moglbys rozwinac?

Mam kilka Tissotow i zestaw papierologiczny wyglada ok.

Bardziej chodzi mi o ocene samego zegarka. Sprzedajacy wystawia jedynie jedna sztuke zegarka, co wyglada wiarygodnie, natomiast wole dmuchac na zimne.

Na zdjęciach widać przywieszkę z nr seryjnym i logotypem mechanizmu kwarcowego.
Nr seryjny na dekielku jest inny, a mechanizm zegarka automatyczny.

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#6 vvv

vvv
  • Użytkownik
  • 1137 postów

Napisano 24 luty 2020 - 22:03

Ja byłbym ostrożny, odbiór osobisty ze sprawdzeniem u zegarmistrza. 

Pudełko i papiery wyglądają ok, ale ja nie kojarzę żebym do moich dostał je w foliach... tyle, że moje le locki mają już po 10 lat, może teraz się coś zmieniło. Najlepiej podejdź do jakiegoś sklepu i porównaj.

Nie ma dowodu zakupu, ale może przynajmniej karta gwarancyjna wypisana?

Tutaj jest dużo dokładnych zdjęć tyle, że model ze srebrną kopertą https://forums.watch...ty-4170002.html

Poza jakością zdjęć, naklejka z tyłu też nie pomaga. W przyszłym tygodniu mogę zrobić zdjęcia mojego złotego, bo teraz na wyjeździe mam tylko srebrny z bransoletą 

• 0

#7 Budrys1987

Budrys1987
  • Nowy Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 24 luty 2020 - 22:12

Dzieki za odpowiedz. Ale mowisz o tym numerze przy przewieszce, przy pasku? Tam jest T41.5.413.73 i to jest wlasnie numer tego modelu Tissota Le Locle (wg google).

vvv

Dzieki! To nie jest najnowsza wersja. Porownywalem dokladnie te wersje po numerze ref i wyglada bardzo podobnie. Jedyne, czego sie nie moge w internecie dopatrzec, to te numery 16BL0792047 z tylu na mechanizmie. Orientuje sie ktos z Was, co one moge oznaczac?

Sprzedajacy twierdzi, ze zegarek otrzymal rok temu w prezencie i od tego czasu lezy nieuzywany. Zegarek w zasadzie jedzie do mnie w opcji za pobraniem z mozliwoscia sprawdzenia zawartosci przesylki. Tylko sie tak zaczalem zastanawiac, czy na pewno wszystko jest ok. Troche mnie zaniepokoiliscie. :( Na co jeszcze powienienem zwrocic uwage ogladajac go?

• 0

#8 emzet

emzet
  • Użytkownik
  • 350 postów

Napisano 24 luty 2020 - 22:26

Ref. i nr seryjny to nie to samo.
Jeśli siedzi w nim chiński klon ety, to trzeba sprawdzić czy mechanizm jest logowany pod kołem balansowym. Nie wiem czy bez odkręcenia dekielka można to dojrzeć.

W egzemplarzu z linka kolegi vvv wszystko się zgadza:

IMG_0730.jpg

IMG_0733.JPG

Podsumowując ten "twój" wygląda słabo.

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik emzet edytował ten post 24 luty 2020 - 22:53

• 0

#9 Budrys1987

Budrys1987
  • Nowy Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 24 luty 2020 - 22:51

Faktycznie wyglada na to, ze pomimo iz numer referencyjny jest poprawny, to serial powinien byc inny.

Napisalem z zapytaniem do sprzedajacego.

Czy tworzenie replik/ podrobek Tissota w ogole jest oplacalne? Nigdy takich nie widzialem, stad pytanie. Nie ukrywam, ze mocno bym chcial, zeby zegarek byl oryginalny, ale nie chce wyrzucic 900zl.

• 0

#10 emzet

emzet
  • Użytkownik
  • 350 postów

Napisano 24 luty 2020 - 22:55

To jedna z najczęściej podrabianych marek.

• 0

#11 vvv

vvv
  • Użytkownik
  • 1137 postów

Napisano 24 luty 2020 - 22:56

Jak rok temu to powinien być już powermatic80, a nie automatic... 

900zł tak na prawdę to bardzo dobra cena ze ten model i to nowy

• 0

#12 Budrys1987

Budrys1987
  • Nowy Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 24 luty 2020 - 23:06

No tak, ta cena mnie skusila wlasnie.Gdzieniegdzie mozna jeszcze dostac jakas resztke tej serii, wiec to jest mozliwe.

Bardziej mnie interesuje kwestia gwarancji. Kiedy dostajemy zegarek na prezent, to nie dajemy paragonu, ale kartonik z gwarancja powinien byc wypisany na wlasciwy numer modelu seryjnego, prawda?

• 0

#13 CIESLUT

CIESLUT
  • Użytkownik
  • 4979 postów

Napisano 25 luty 2020 - 08:54

ogólnie zegarek wygląda ok

jedyne co można sprawdzić to logo ety pod balansem ale w przypadku le locle zrobienie zdjęcia przez dekiel raczej nic nie da

• 0

#14 Budrys1987

Budrys1987
  • Nowy Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 25 luty 2020 - 14:19

Wyglada ok przygladajac sie szczegolom, ale te papiery mnie dosc mocno zaniepokoily.

Z tego co ustalilem sprzedajacy otrzymal go w prezencie od dziadkow, ktorzy nie zdradzili mu miejsca jego nabycia. Nie napawa to optymizmem. Tak wiec w tym przypadku raczej zegarka nie odbiore i wroci do nadawcy. Model mega mi sie podoba, ale swiadomosc, ze to byc moze zwykla replika troche mnie przeraza.

• 0

#15 CIESLUT

CIESLUT
  • Użytkownik
  • 4979 postów

Napisano 25 luty 2020 - 15:09

nie może to być replika tego modelu bo takich po prostu nie ma

natomiast podróbki tego modelu zazwyczaj są gorzej wykonane i praktycznie zawsze coś się nie zgadza

jedyne co mogłeś zrobić to poprosić o przesyłkę ze sprawdzeniem zawartości i przy odbiorze zerknąć za pomocą lupy pod balans czy jest tam logo ety

miej na uwadze to że sprzedający niezbyt lubią osoby które kupują zegarek a dopiero później analizują sytuację czy było warto i na niektórych grupach zegarkowych byłbyś już spalony na liście kupujących

• 0

#16 Budrys1987

Budrys1987
  • Nowy Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 25 luty 2020 - 15:32

CIESLUT

Uscislajac- zegarek zamowilem dokladnie z ta opcja, o ktorej piszesz, wiec kiedy przyjdzie jutro to mam mozliwosc zobaczyc zawartosc.

Nie mam jednak zbyt duzej wiedzy, aby ocenic czy zegarek jest oryginalny. W tym przypadku nie jest to kwestia "analizy, czy bylo warto", tylko komentarzy uzytkownikow nad Toba, ktorzy twierdza, ze jest to raczej podrobka. Jako, ze nie jest to zakup przez Allegro nie mam zadnej mozliwosci reklamowania sprzetu w razie problemow, a 900 zl to mimo wszystko nie mala suma.

Po przycisnieciu kupujacego on sam nie jest pewien pochodzenia zegarka, co nie napawa optymizmem.

• 0

#17 CIESLUT

CIESLUT
  • Użytkownik
  • 4979 postów

Napisano 25 luty 2020 - 15:51

no sprawa dziwna

gdybym chciał sprzedać poszedłbym do zegarmistrza a tam potwierdził oryginalność

co do zegarka to przy odbiorze jesteś w stanie sam to stwierdzić patrząc poprzez lupę na balans

pod balansem musi być logo ety oraz oznaczenie 2824 a jeśli go nie będzie jest to najlepsza podróbka jaką widziałem do tej pory i kiedykolwiek pewnie zobaczę

• 0

#18 Budrys1987

Budrys1987
  • Nowy Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 25 luty 2020 - 15:55

CIESLUT
mógłbyś dokładniej wytłumaczyć laikowi, gdzie powinienem spojrzeć? Rozumiem, że patrzyłes na zdjęcia z OLXa, nie te wstawione do tematu?
  • 0

#19 CIESLUT

CIESLUT
  • Użytkownik
  • 4979 postów

Napisano 25 luty 2020 - 16:08

zerknij

https://www.reddit.c...h_on_left_fake/

zobacz oznaczenia pod balansem

można zauważyć je bez ściągania dekla tylko trzeba mieć lupę i dostęp do światła

Użytkownik CIESLUT edytował ten post 25 luty 2020 - 16:09

• 0

#20 Paweł Bury.

Paweł Bury.
  • Użytkownik (no_required_posts)
  • 10087 postów

Napisano 25 luty 2020 - 16:52

Ja powiem tak

- Niejasności co do pochodzenia

- Brak paragonu, faktury zakupu

- Napisy na książeczce dotyczą kwarcowego chrono - pewnie PRC200 bo tam na pewno był G-10

- OLX

- Niska (za niska cena)

- Napis na pasku TISSOT  -_-

Załączone miniatury

• Screenshot_2020-02-25 Tissot Men's T41 5 413 73 Le Locle Automatic Skeleton-Back Watch Buy Online at Best Price in UAE - Am....png
  • Screenshot_2020-02-25 Zegarek męski Tissot Le Locle Automatic T41 Złoty na pasku Stan NOWY.png

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Tissot

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych