Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Polishblood

Co to za zegar???

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm co spier...??? zegar był popękany, ktoś stwierdził, że przetrwał pożar, będę chciał zdjąć powłokę do gołego drewna więc zacząłem ja zmywać, a mechanizm był w takim stanie, zegar nie działał. Na podstawie informacji, które zdobyłem będę starał się uruchomić sam mechanizm chodu, ponieważ naprawa mechanizmu bicia w tym zegarze jest nieopłacalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekty czyszczenia, oczywiście wszystkie cześci mechanizmu, chodu tak wygladają ;) Jutro będę usiłował to składać. ;)))

post-112099-0-85451100-1582764499_thumb.jpg

Edytowane przez Polishblood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracę zakończyłem o 4 rano, mechanizm umyłem i złożyłem, działa. Pozostała regulacja i smarowanie. Mechanizm bicia jest w opłakanym stanie, ale chodu zachował się wręcz idealnie. Jak ogarnę obudowę to wrzucę zdjęcia całości. Dziękuję, wszystkim, którzy udzielili konkretnych rzeczowy informacji, na moje pytania.

post-112099-0-03483400-1582797418_thumb.jpg

post-112099-0-22401600-1582797476_thumb.jpg

post-112099-0-07907300-1582797498_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto tą skrzynkę ofornirować mam na myśli sam front. Natomiast otwór do nakręcania bicia zakołkować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracę zakończyłem o 4 rano, mechanizm umyłem i złożyłem, działa. Pozostała regulacja i smarowanie. Mechanizm bicia jest w opłakanym stanie, ale chodu zachował się wręcz idealnie. Jak ogarnę obudowę to wrzucę zdjęcia całości. Dziękuję, wszystkim, którzy udzielili konkretnych rzeczowy informacji, na moje pytania.

Wrzucić jeszcze zdjęcie tylnej płyty, to może ktoś poda, co to jest za mechanizm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucić jeszcze zdjęcie tylnej płyty, to może ktoś poda, co to jest za mechanizm 

Jakby już było, w pierwszym wpisie tego tematu...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zdjęcia mechanizmu, tylko bez części odpowiedzialnej za bicie, może ktoś potwierdzi, że to mechanizm KF, a może skojarzy z jakimś innym, osobiście bardzo podobny mechanizm widziałen w Holenderskim L.De Iron. Dziś, obudowa wyczyszczona z politury, jutro delikatne szlifowanie papierkiem, wypełnienie braków i dopracowanie wizualne obudowy. Drewno frontu i góra to orzech.

Czy ktoś wie z jakiego drewna wykonane są boki zegara i ściana tyłna???

post-112099-0-60534800-1582848965_thumb.jpg

post-112099-0-45642500-1582848985_thumb.jpg

post-112099-0-10536600-1582849623_thumb.jpg

post-112099-0-00288200-1582849659_thumb.jpg

post-112099-0-38356300-1582849715_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tył sosna ( duża deska) przód fornirowany dębem... mała deseczka buk na 70%(???),

proponuje wosk .

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna osoba poleca mi wosk, zastanawiam się dlaczego, skoro olej znacznie lepiej wydobywa strukturę drewna.

Tył sosna ( duża deska) przód fornirowany dębem... mała deseczka buk na 70%(???),

proponuje wosk .

Ktoś jeszcze potwierdzi tą informację??? Edytowane przez Polishblood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, przód masz fornirowany dębem, o tym pisze tutaj na forum wiele osób i w wielu miejscach. Dąb należy woskować, bo po prostu najlepiej wygląda,a dlaczego, też tutaj pisano. Jak guru pisze woskować, nie dociekać, sprawdzać, tylko czytać forum i słuchać tych, co przerobili tego typu robót dziesiątki, setki

 

Woskować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tył sosna ( duża deska) przód fornirowany dębem... mała deseczka buk na 70%(???),

proponuje wosk .

Ok, pytam bo się nie znam i ciekawy jestem, czytałem wiele wątków forum, żadnego wytłumaczenia tego typu rozwiązania nie znalazłem, zapewne się nie dokopałem, nie wiem również kto jest na forum guru, a kto nie. Dzięki za informacje.

Edytowane przez Polishblood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne autko...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, pierwsze co mi się rzuciło na oczy ... :ph34r:  :D  ;)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, pytam bo się nie znam i ciekawy jestem, czytałem wiele wątków forum, żadnego wytłumaczenia tego typu rozwiązania nie znalazłem, zapewne się nie dokopałem, nie wiem również kto jest na forum guru, a kto nie. Dzięki za informacje.

To patrz na ilość postów, a druga możliwość, to patrz, kto i w jakim temacie się,, udzielał,, i co pisał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LESKOS to guru renowacji zegarów.

Robimy jak On podpowiada, bo inaczej jest ból.. ;)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne autko...

Bugatti?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pendelatti ....  :ph34r:  ;)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na weekendzie: wypolerowana tarcza (była pomalowana sprayem na pseudo złoty) ;))) ciężko było, ale się udało, do tego wypolerowane wskazówki zawiasy itd ;))). Obudowa rozlozona na części. Śrubki, które były nie oryginalne zastąpione nowymi maksymalnie zblizonymi do oryginalnych. Całość skrupulatnie ręcznie wyszlifowana, szpary zakitowane kitem do drewna, niestety kolor nieco inny;((( (brak doświadczenia następnym razem wybiorę lepiej), ale uważam, że nie ma dramatu. Obudowa będzie woskowana bez bejcowania, woskiem koloryzującym dąb rustykalny (na początek nie chciałem inwestować) zobaczymy jak wyjdzie. Po zdjęciu powłok wygląda na to, że zegar z wyjątkiem tylnej ściany, która jest sosnowa jest fornirowany dębem łącznie z drzwiczkami. W ciągu 2-3 dni zobaczymy jaki będzie efekt końcowy;)))

post-112099-0-06272800-1583089686_thumb.jpg

post-112099-0-79035400-1583089822_thumb.jpg

post-112099-0-01911800-1583089843_thumb.jpg

post-112099-0-61441400-1583089863_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no. Chyba bicie zasłuży sobie na naprawę :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, myślę że będzie cieszył oko jeszcze przez długi czas .  ;)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie idzie praca. Na podorędziu widzę kawałek chleba powszedniego dla strudzonego renowatora :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mojego rozpoznania, naprawa części bicia to minimum 250-300zł(jeżeli nie jest uszkodzone jeszcze coś co mogłem przeoczyć) naprawa bicia przewyższa koszt zakupu sprawnego zegara, a samodzielna naprawa bez specjalistycznego sprzętu jest niestety niemożliwa;(((. Na chwilę obecną wyrobiłem się w renowacji i uruchomieniu zegara w kwocie 50zł. Dziś złożę obudowę i pozostanie tylko wyregulować (co już zauważyłem nie jest prostą sprawą) i przekręcić mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne są jakieś forumowe zniżki, ale tylko się tego domyślam...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.