Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
b4jk

Do garnituru i nie tylko

Rekomendowane odpowiedzi

Coś chce kupić w niewielkim budżecie (ok 1200), żeby można było założyć do garniaka i na codzień. Mam 2 typy różniące się marką i mechanizmem.

1. Zeppelin https://zegarownia.pl/zegarek-meski-zeppelin-atlantic-automatic-8470-5

2. Certina https://wkruk.pl/zegarki/certina/zegarek-certina-gent-quartz-12

Który wg Was będzie lepszym wyborem?

Który będzie się lepiej prezentował przy marynarce, i też sportowej koszuli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch zdecydowanie Certina. Dlaczego? Subiektywnie: ładniejsza i bardziej koncepcyjnie do garnituru. Pozdrówko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie z tych dwóch też Certina. Ale to rzecz gustu oczywiście. Rozumiem, że obejrzałeś inne garniturowce w tym budżecie, bo wybór spory. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mnie kusi Certina ale mam słabość do automatów, chociaż są dość grube jak na garniturowca.

Przejrzałem już trochę modeli i zawęziłem do tych dwóch, bo wybór taki, że głowa boli. Chyba, że koledzy mają jakiś lepszy pomysł to chętnie się przyglądnę propozycjom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dwóch podanych, stawiałbym na Certinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mnie kusi Certina ale mam słabość do automatów, chociaż są dość grube jak na garniturowca.

Przejrzałem już trochę modeli i zawęziłem do tych dwóch, bo wybór taki, że głowa boli. Chyba, że koledzy mają jakiś lepszy pomysł to chętnie się przyglądnę propozycjom.

A nieśmiertelne Bambino od Orienta brałeś pod uwagę? Czy z Seiko coś? Ja do koszuli ale bez marynarki noszę np. Seiko Recraft snkn37. Bulova ma też fajne modele casualowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bambino brałem pod uwagę, ale to tak popularne modele, że znudziły mi się jeszcze przed zakupem. Poza tym mają zwykłego minerała mocno wypukłego, zarysowałbym go bardzo szybko. Jednak utwardzany lub szafir być musi.

Recraft wymieniony ma niebieską tarczę co nie do końca mi pasuje. Z Bulovy nic mi nie podeszło. Pewnie zostanie na Certinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeno mi dał do myślenia. Muszę najpierw poczytać o tym modelu bo nic o nim nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna z marek nie jest w kręgu moich ( realnych ) zainteresowań ale ten Ceppelin... zdecydowanie do garnituru nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystkie podpowiedzi, zeppelina już nie chcę, zostaje certina. no i po przeanalizowaniu, mojego budżetu nie chcę dokładać 400zł bo to jakby nie patrzeć dodatkowe 1/3 kwoty. nie będę się bawił w dokładanie, ba jak będę już miał 1600 to pojawią się ofety za 2000 itd.

teraz jeszcze kwestia koloru wskazówek. jak myślicie, czy złote wskazówki (i brązowy pasek) w podanej przeze mnie certinie będą lepszym wyborem, czy jednak czarne (i czarny pasek) w bliźniaczym modelu?

 

edit

umknął mej uwadze post od Thortsen, zabieram się za oglądanie modelu, bo nieukrywając jest ciekawy przez RC ED.

Edytowane przez b4jk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych pieniądzach to w ogóle bym się nie interesował "szwajcarami", tym bardziej w kwarcu. Moim zdaniem ww. Citizen to lepsza opcja, wygląda ładnie, na pewno będzie dobrze zrobiony i masz eco-drive + RC co jest o niebo lepszą opcją niż zwykły kwarc. Mam dwa Citki na eco-drive w tym jeden Promaster RC i złego słowa nie mogę powiedzieć ani o wykonaniu ani o działaniu. Nie sądzę, żebyś był niezadowolony, mega wygoda i jeszcze Ci zostanie kasa w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zenith sporto ma złote wskazówki oraz brązowy pasek. Świetne połaczenie, sprawdzi się także w wybranym przez Ciebie modelu. Oczywiście brąz nie pasuje do wszystkiego ale jeśli ma być też na codzienne noszenie to będzie ok.

Edytowane przez Michał 10:10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc w wyborze zegarka. Zamówiony Citizen którego podrzucił kolega Thorsten, zobaczymy jak będzie jak dojedzie do mnie.

Radio controlled, ecco-drive i szafir to bardzo fajne połączenie dla zegarka, który nie będzie gościł codziennie na nadgarstku.

Edytowane przez b4jk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę wrzucę. Dzięki za podpowiedź z tym modelem Thorsten :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zegarek przyjechał :)post-108819-0-18040700-1583253837_thumb.jpeg

Edytowane przez b4jk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragraf22

Klawy sikor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wyjęciu z pudełka byłem w szoku jaki jest niewielki i elegancki. na żywo robi bardzo dobre wrażenie. jeszcze raz dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda lepiej niż zdjęcia ze sklepu. Niech się nosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacny sprzęcik, gratuluję i miłego noszenia, naprawdę dobrze to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.