Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mechanik

Nowy zegarowy nabytek

Rekomendowane odpowiedzi

Słaby mam charakter i dałem się skusić na zakup zegara nic o nim nie wiedząc ;) i teraz mam zagwozdkę co to jest :D ktoś coś podobnego widział?post-32711-0-64720700-1582959762_thumb.jpgpost-32711-0-64919900-1582959799_thumb.jpgpost-32711-0-85165000-1582959852_thumb.jpgpost-32711-0-57246400-1582959892_thumb.jpgpost-32711-0-31379300-1582959921_thumb.jpg

Tarcza 25cm!

post-32711-0-28313700-1582959827_thumb.jpg

Edytowane przez mechanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba , ale nie wiem co to .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm jest sporawy, bębny mają 75 mm średnicy i 30 głębokości.Zupełnie zdemontowany jest układ bicia,zostawiono tylko bęben i w skrzyni nie ma śladów montażu gongów i innego bimbania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie był to zegar sterujący? Bo jakieś dziurki są w skrzyni, jakby po przewodach.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dole skrzyni są otwory po pionizerach,też podejrzewam że mechanizm mógł być sterujący ale na zasadzie jakiejś adaptacji zwykłego mechanizmu,w takiej samej skrzyni mam zegar sterujący pokazywany wcześniej (którego zresztą też nie rozpoznano :) ) a pochodzenie  podobne z Drezna

Czy taki system blokowania tarczy jest jakoś często stosowany ?ja się spotkałem pierwszy raz

Edytowane przez mechanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co ,następny no name na ścianie :) już prawie zrobiony ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co ,następny no name na ścianie :) już prawie zrobiony ;)

A jak teraz wygląda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doczytałem, że bębny mają 75mm średnicy...

Przeszukałem moje rupieci, mam masywny ciężki mechanizm chodzika na 2 bębny, które też mają 75mm średnicy, ale głębokie na 25mm, kotwica bardzo podobna.post-109113-0-83805500-1583272545_thumb.jpg

U mnie sygnatura jest na dole od środka tylnej płyty, jest to Tobias Bäuerle.

post-109113-0-55134100-1583272736_thumb.jpg

Mechanizmy nie są podobne, ale tak mi się skojarzyło przez te wielkie bębny...

Pozdrawiam Jacek


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbierałem mechanizm do czyszczenia i oprócz numeru na obu płytach, żadnego innego oznaczenia ;)a skrzynka została umyta z ciemnej politury ,uzupełniłem braki forniru na drzwiczkach i jutro dokończę woskowanie i poskładam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrz Curt Oertel z Drezna w 1903 roku poszukiwał pomocnika, proponował nawet wyżywienie i zakwaterowanie.

W tym samym roku znalazł się też w dziale Bankructwa i Upadłości...post-109113-0-57406000-1583328117_thumb.pngpost-109113-0-59422500-1583328143_thumb.png

Tylko tyle udało mi się znaleźć o Nim...

Pozdrawiam Jacek


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo , więc jak się ma data wyskrobana na podkładzie tarczy do powstania mechanizmu?  

Skrzynka będzie wymagać jeszcze poprawek ;)ale na razie musi powisieć trochę w warsztacie i poczekać na "czas",muszę też wykonać klucz do nakręcania bo trudno znaleźć 6,5 kwadrat :) ale na razie chodzi super!post-32711-0-35524900-1583350822_thumb.jpgpost-32711-0-85046900-1583350852_thumb.jpgpost-32711-0-21252300-1583350875_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W napisach na odwrocie tarczy nie doszukiwałbym się daty powstania mechanizmu.

Jeżeli to jest data, o ile w ogóle to jest data, to już prędzej jakiejś naprawy.

Równie dobrze może to być numer wpisu w księdze zegarmistrza przeprowadzającego naprawę.

Edytowane przez JASI

"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi się skojarzyło że naprawy zaznaczano na mechaniźmie,ale możliwe że i na podkładzie tarczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.......

ale na razie musi powisieć trochę w warsztacie i poczekać na "czas",muszę też wykonać klucz do nakręcania bo trudno znaleźć 6,5 kwadrat :) ale na razie chodzi super!

 

Najlepiej poszukaj takiego klucza

 

post-27334-0-51638200-1583423690_thumb.jpg

 

wtedy wystarczy jeden do wszystkich

 

post-27334-0-38911300-1583423729_thumb.jpg

 

ja używam go do wszystkich zegarów wiszących i nie mam problemu jak coś się trafi niewymiarowego do naprawy.

 

Pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Pokaż go od czoła - uchwyt ( wrzeciono) oczywiście :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz taki klucz widzę :)  to szanse jego zakupu oceniam na niewielkie,kluczy mam sporo ale w typowych rozmiarach a tu poradziłem sobie na razie nakręcając ...kluczem z zestawu ślusarskiego z grzechotką ;)  ale zrobię w wolnej chwili taki jak ma być ,motylek do kręcenia musi być dosyć spory ,bo pokonanie sprężyny nie jest łatwe,kawał sztywnego :D blaszyska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pierwszy raz taki klucz widzę :)  to szanse jego zakupu oceniam na niewielkie,..........

 

ale zrobię w wolnej chwili taki jak ma być ...........

 

Znasz mnie :) zawsze na warsztatach pokazuję coś co większość Kolegów pierwszy raz widzi .

 

Tylko problem bo jak już wszystko pokażę to o czym będzie pisać podręcznik o narzędziach zegarmistrzowskich  :D

.

Klucz działa na identycznej zasadzie jak uniwersalne kluczki do kluczykowych zegarków kieszonkowych tylko jest większy i masywniejszy.

Ja swój kupiłem jakiś czas temu w pakiecie z innymi narzędziami wiec wyszedł tanio. Ostatnio był do kupienia na aukcji w jakimś domu aukcyjnym w Australii ale nie prosiłem nawet kolegi o licytowanie (to zalety emigracji znajomych) bo już mam ale jak chcesz to mogę pamiętać o Tobie.

 

post-27334-0-55601900-1583478111_thumb.jpg

 

A zresztą jak chcesz dorabiać to może uruchomić małą produkcję ;) moim zdaniem wystarczy wziąć stalowy klucz o małym przekroju, zatoczyć stożkowo na końcu przeciąć go po przekątnej, później lekko rozgiąć, zahartować i osadzić w drugiej rurce z motylkami.

 

 Pokaż go od czoła - uchwyt ( wrzeciono) oczywiście :)

 

Prosisz to masz :)

 

post-27334-0-93131700-1583478666_thumb.jpg

 

mam tylko jedną prośbę Mirku - wiem że jesteś młody stażem na forum ale jak piszemy na forum zegarkowym to starajmy się używać prawidłowo pojęć zegarmistrzowskich "wrzeciono" to coś co się kręci w zegarku (i nie tylko bo w życiu też) a tu wszystko jest nieruchome.

 

Pozdrawiam

Roman

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że również podoba mi się ów klucz uniwersalny, proszę podaj prawidłową nazwę elementu, przez Mirka nazwanego "wrzecionem"...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 OK postaram się ...

Ale fajnie bo tak siobie to wyobrażałem.

 Czy ten uchwyt nie "wyslizguje się"

 - czyli ma tendencje do rozchylania podczas np przesunięcia podczas nakręcania?

Patent rewelacyjny

Musze pomyślec, czy sobie nie zrobić "małego' i "dużego"

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W związku z tym, że również podoba mi się ów klucz uniwersalny, proszę podaj prawidłową nazwę elementu, przez Mirka nazwanego "wrzecionem"...

 

Proszę bardzo Krzysztof, zacisk - szczęka - uchwyt ale na pewno nie wrzeciono

 

 OK postaram się ...

Ale fajnie bo tak siobie to wyobrażałem.

 Czy ten uchwyt nie "wyslizguje się"

 - czyli ma tendencje do rozchylania podczas np przesunięcia podczas nakręcania?

Patent rewelacyjny

Musze pomyślec, czy sobie nie zrobić "małego' i "dużego"

 

Używam od wielu lat bez problemów. Wyposażony jest w sprężynę która powoduje cofanie i samo zaciskanie się stożka dwóch szczęk.

 

Pozdrawiam

Roman

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne uchwyty uniwersalne do gwintowników i nawet dało by się je przerobić bez problemu na podobny do Twojego ,ale stwierdziłem że mam tak mało zegarów że jednak dorobię i do tego klucz ,no w końcu jestem ślusarzem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Tuleję zakuwasz na kwadrat?, czy szlifujesz?


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wycinam, lub wykrawam...tak to trzeba właściwie nazywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.