Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tormentor

Warszawa, problem z Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

ok dwa lata temu zaraziłem się zegarkami automatycznymi, wiadomo, mają swoją magię i duszę. Kupiłem Seiko SNZG13K1, który miał ciągłe problemy z dokładnością, większość czasu spędzał w serwisie na gwarancji i w zasadzie nigdy nie udało się uzyskać dokładności lepszej niż +-20s/dobę, w pełni to zaakceptowałem. Kiedy zegarek późnił się naście minut na dobę walczyłem w serwisem, aż został wymieniony w październiku na nowy. Nowy chodził rewelacyjnie z odchyłką max 5 sek/dobę i wiara w mechanika wróciła. Niestety od połowy marca sytuacja się powtarza. Zegarek traci już ponad minutę, chyba, że jest w pełni nakręcony (pomacham nim 10 min). Moim zdaniem w miarę dokładnie powinien chodzić w całym zakresie naciągu sprężyny. Zdaję sobie z tego sprawę i w pełni akceptuję pewną niedokładność mechaników, ale umówmy się nie mierzoną w minutach. Jestem załamany. Szukam zegarmistrza, który nie tylko wrzuci na wibrograf, podreguluje i "proszę obserwować", ale weźmie zegarek na jakiś czas i sprawdzi i wyreguluje dokładność dla różnych zakresów nakręcenia. Czas nie ma znaczenia, liczy się tylko rozwiązanie problemu. Gwarancja się już skończyła, a nawet gdyby zliczyć czas spędzony w serwisie i jeszcze trwała - nie chcę mieć nic do czynienia z autoryzowanym serwisem w Sochaczewie.

Bardzo dziękuję za wszelkie namiary na fachowców z Warszawy i okolic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 chyba, że jest w pełni nakręcony (pomacham nim 10 min). 

No nie jest pełne nakręcenie,nawet lekkie,dlatego te ciągłe problemy z dokładnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, zegarek jest noszony regularnie, czy tylko okazjonalnie „machany” ? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,, od połowy marca sytuacja się powtarza"

 

Nie wpadał bym w panikę, jeśli problemy zaczną się za kilkanaście godzin jest jeszcze czas na działąnie ;) 

 

A tak całkiem serio... Na rogu Andersa i Anielewicza w Warszawie jest całkiem fajny serwis a syn właściciela lubi sobie podłubać i rozpracować dziwne problemy. Pytanie tylko czy kwota serwisu nie będzie zbyt wysoka w stosunku do ceny zegarka. Proszę o to telefon: 882 049 064

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Moim zdaniem w miarę dokładnie powinien chodzić w całym zakresie naciągu sprężyny.

No nie, poczytaj o "Isochronism fault", to dotyczy wszystkich mechaniczny zegarków.

 

Zegarek traci już ponad minutę, chyba, że jest w pełni nakręcony (pomacham nim 10 min).

Z tego co pamiętam, odchyłka 7s36 to -35/+45, a błąd izochronizmu po pierwszych 24h to -30/+30 sek.

Cytuję to z pamięci, ściągnij sobie pdf instrukcji serwisowej dla pewności, ale wg. mnie są spore szanse że werk pracuje w zakresie specyfikacji.

 

Jak zdecydujesz się na serwis to polecam 'Seiko service' na ul. Belgradzkiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

Witam,

przerabiałem to samo.Opisałem na forum i ... lepiej nie komentować.

U mnie też ze trzy razy wysyłano do serwisu, wymieniono w koń cu mechanizm i było jeszcze gorzej.

Co zrobiłem ?

Pełny płatny (200zł) serwis - demontaz, czyszczenie i  montaż, mimo że zegarek był na gwarancji..

Od tej pory chodzi jak należy. Odchyłka na poziomie kilku sekund na dobę.

ZIBI unikać jak ognia.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, na wstępie dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Na wstępie przepraszam za błąd, problemy pojawiły się oczywiście w połowie lutego, a nie w połowie marca jak napisałem :)

 

No nie jest pełne nakręcenie,nawet lekkie,dlatego te ciągłe problemy z dokładnością.

Ile czasu musiałbym machać, żeby był w pełni nakręcony?

Pytam poważnie. Wydaje mi się, że ruch na dłoni powinien mu wystarczyć, szczególnie, że się nie zatrzymuje, więc jest moim zdaniem nakręcony.

 

No właśnie, zegarek jest noszony regularnie, czy tylko okazjonalnie „machany” ?

Nie zdejmuję go z dłoni, 24h na nadgarstku. Może nie pracuję fizycznie, bo jestem informatykiem, dorabiam też jako kierowca. Tak czy inaczej wydaje mi się, że nie powinienem nim dodatkowo machać x czasu w ciągu dnia. Szczególnie, że przez ponad 4 miesiące było wszystko w porządku.

 

A tak całkiem serio... Na rogu Andersa i Anielewicza w Warszawie jest całkiem fajny serwis a syn właściciela lubi sobie podłubać i rozpracować dziwne problemy. Pytanie tylko czy kwota serwisu nie będzie zbyt wysoka w stosunku do ceny zegarka. Proszę o to telefon: 882 049 064

Bardzo dziękuję, każdy namiar na wagę złota, reszta to kwestia ceny...

 

Z tego co pamiętam, odchyłka 7s36 to -35/+45, a błąd izochronizmu po pierwszych 24h to -30/+30 sek.

Cytuję to z pamięci, ściągnij sobie pdf instrukcji serwisowej dla pewności, ale wg. mnie są spore szanse że werk pracuje w zakresie specyfikacji.

Wierzę, moja wiedza względem Waszej jest znikoma, ale czym uzasadnić kilka miesięcy działania prawie co do sekundy, a nagle gubi ponad minutę?

Dziękuję za namiar na serwis na Belgradzkiej, już kiedyś natknąłem się na pozytywne opinie o tym serwisie.

 

Pełny płatny (200zł) serwis - demontaz, czyszczenie i  montaż, mimo że zegarek był na gwarancji..

Od tej pory chodzi jak należy. Odchyłka na poziomie kilku sekund na dobę.

ZIBI unikać jak ognia.

Kolego a mógłbyś podać namiar na ten serwis? Będę wdzięczny.

 

W ogóle poproszę o jeszcze jakieś namiary w Warszawie i okolicach. Wierzę, że macie doświadczenia z zegarmistrzami.

Niestety Seiko dla mnie to przykład jak zniechęcić i wybić z głowy fascynację automatami. Wiem już, że moim następnym zegarkiem będzie dobry kwarc, pięknym następcą byłby Longines Conquest blue w kwarcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ile czasu musiałbym machać, żeby był w pełni nakręcony?

Pytam poważnie. Wydaje mi się, że ruch na dłoni powinien mu wystarczyć, szczególnie, że się nie zatrzymuje, więc jest moim zdaniem nakręcony.

Nie zdejmuję go z dłoni, 24h na nadgarstku. Może nie pracuję fizycznie, bo jestem informatykiem, dorabiam też jako kierowca. Tak czy inaczej wydaje mi się, że nie powinienem nim dodatkowo machać x czasu w ciągu dnia. Szczególnie, że przez ponad 4 miesiące było wszystko w porządku.

 

Producenci mówią,że zegarek jest w pełni nakręcony po 8-10h normalnego noszenia.

Wiadomo,siedząc ten czas przy biurku i zbytnio się nie ruszając,w tym czasie tego nie zrobimy.

Ale skoro 24h na nadgarstku,dokręcenie nie jest tu raczej problemem.

Też bym raczej polecił wizytę u dobrego zegarmistrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd izochronizmu i tak NIE POWINIEN być liczony w minutach, podobnie jak odchyłki pozycyjne. 

Tzn może byc liczony w minutach tylko przy samym (samiutkim) końcu sprężyny, gdy zegarek ledwo idzie. 

Najpewniej zegarek po prostu potrzebuje porządnego serwisu i tyle.

 

Pojawiające się nagle odchyłki na poziomie minut DO TYŁU mogą wynikac z tego że "padło" smarowanie wychwytu, a czasem powód jest tak prozaiczny jak luźny ćwiertnik ślizgający się przy zmianie daty (wtedy odchyłka jest niestała i powstaje w nocy).  

 

Teoretycznie może to wynikać z faktu, ze zegarek rozkręca ci się prawie do zera, ale wtedy powinien jednak od czasu do czasu stanąć.

 

Konkluzja jest jedna - dobry serwis. 

 

-> mkuka - nie jest łatwo udzielić sensownej odpowiedzi nie widząc zegarka. Czasem widząc zegarek trzeba się nagłowić.

Są rzeczy oczywiste, a są nieoczywiste i nagłe pojawienie się odchyłki dobowej może wynikać z tak wielu problemów, że bardzo często skończy się konkluzją - do zegarmistrza...

 

Równie dobrze można by spytać - mam 37,5*, co mi jest??? Choć z drugiej strony nie wiem, czy w dzisiejszych czasach to dobre pytanie ;) 

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

Serwis we Wrocławiu. p. Złociński ul. Ładna. To chyba nie o to chodzi...

@pmwas.

Oczywiście że  masz Kolego rację.

Zaproponowałem  najprostsze, wg. mnie, rozwiązanie,

ponieważ o tym , że te mechanizmy przez cyt. "tydzień chodzą dobrze a potem jak chcą."

przekonałem się sam krótko po zakupie.

Zabawa z gwarantem trwała kilka miesięcy, a w końcu wymieniony, nowy mechanizm, chodził gorzej niż ten pierwotnie reklamowany.

Płatny serwis radykalnie pomógł, bo po prostu p. Złociński zegarek rozebrał i złożył jak należy, Sądzę, że serwis ZIBI tego nie robi, sprawdza parametry w optymalnych warunkach i odsyła ze stwierdzeniem, że wszystko OK.

pozdr.

Edytowane przez mkuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis dystrybutora podchodzi do wszystkiego troszkę "rutynowo". Nie rozczulają się nad każdym problemem. Oczywiście - ich plusem jest dostępność części, więc czasem są przydatni. Natomiast jeśli mechanizm potrzebuje tylko porządnego serwisu z oliwieniem i regulacją, dobry zegarmistrz będzie niezastąpiony. Kłopot zaczyna się, gdy przy "zwykłym" serwisie wyjdzie poważna wada fabryczna, a gwarancji już brak... Bo słyszałem od zegarmistrza, że gdy w japońcu trzeba cos wymienić, to części są trudno dostępne i drogie, niestety...

 

Z tym ,ze mówił mi to ładnych kilka lat temu - nie wiem, czy aktualne...

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w lipcu 2020 nabyłem  SRPD091K1 i spoznia sie na dobe okolo 30s. Teraz sie zorientowalem ze sporo taniej zaplacilem w sklapie za niego. 
Co mi doradzicie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mechanicznacebula napisał(-a):

Ja w lipcu 2020 nabyłem  SRPD091K1 i spoznia sie na dobe okolo 30s. Teraz sie zorientowalem ze sporo taniej zaplacilem w sklapie za niego. 
Co mi doradzicie? 

 

Przede wszystkim doradzamy nie pytać się o to w kolejnych tematach. :(

Norma dla tego mechanizmu to +45/-35 sekund na dobę. Zatem regulacja może się odbyć raczej na życzenie, a nie w ramach  gwarancji.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.