Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wisniewski1111

Problem z mechanizmem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z mechanizmem ronda xtratech cal.z 60. na baterię. Zegarek leżał wyłączony około 3 miesiące. Po kilkukrotnych próbach uruchomiena wkońcu zadziałał. Potem znowu leżał wyłączony około miesiąca i znowu problem. Bateria ok. Wyjąłem ją, założyłem inną i nadal nie działał. Po chwili kręcenia wskazówkami i datownikiem zegarek ruszył i działa bez zarzutu na starej bateri. Czy wyłączenie zagarka z baterią na jakiś czas może skutkować takim problemem? Pierwszy raz się z tym spotkałem, bo inne zegarki wyłączam i jest ok. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie powinien chodzić normalnie. Ile ma lat?


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla niektórych osób może nie ma sensu wyłączać. Dla mnie akurat ma. Zegarek ma 5 lat. Czy takie mech. też trzeba smarować? Nie są to proste mechanizmy, więc może dać przesmarować?

A tak z ciekawości, jaki jest sens go wyłączać?

Michał. Odpowiedź roku. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizmy kwarcowe też powinny przechodzić przegląd co jakiś czas.

Jak dla mnie to co kilkanaście lat, ale są inne opinie.

 

Załóż sprawną baterię i pokręć wskazówkami ze dwie-trzy doby do przodu. Może go rozruszasz. Jak nie ruszy, to daj do czyszczenia.

Na przyszłość jak zostawiasz nie na chodzie, to zalecam co dwa-trzy miesiące go włączyć by pochodził z tydzień.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście zegarek ruszył. Ale jak się uspokoi z koronawirusem to odwiedzę zegarmistrza. Jak oczywiście jakiś się ostanie w moim mieście. Dziękuję za sensowną odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już chodzi to się nie zatrzymuje?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla niektórych osób może nie ma sensu wyłączać. Dla mnie akurat ma. Zegarek ma 5 lat. Czy takie mech. też trzeba smarować? Nie są to proste mechanizmy, więc może dać przesmarować?

 

Michał. Odpowiedź roku. Dziękuję.

Zapytałem z tego powdu ,że sporo jest zabobonów na temat kwarcówek. Kwarc ma przedewszystkim być jak naj mniej problemowy dla włąściciela. Mam znajomego który wyjmuje baterię za każdym razem gdy go odkłada na tydzień czy dwa a mam wrażenie ,że gdy nosi inny zegarek przez 2-3 dni to też to robi ;) Mechanizmy kwarcowe nie należą do drogich więc ja wychodzę z założenia ,że serwis wykonam dopiero gdy się coś stanie. W sporej mierze wynika to z moich doświadczeń gdy kiedyś w pewnym serwisie Roamera ( a przynajmiej takie wrażenie sprawia ten punkt ) uszkodzono mi 3 z 4 oddanych zegarków. Bagatela tylko do wymiany baerii. Syff na stanowisku roboczym był tak wielki ,że mechanizmy zostały zabrudzone. Mam kwarc który ma 8 lat i chyba trzecią już baterię. Przejechałem z nim na rowerze około 40.000km był ze mną często podczas pływania oraz innych aktywności. Zdażało mu się też w coś uderzyć :P czy katapultować razem ze mną przez kierownicę. Mechanizm dalej działą sprawnie. Zapytałem też z ciekawości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli teraz przestanie chodzić to dam zegarmistrzowi. Wydaje mi się, że nie powinno mieć znaczenia w zwykłym prostym mech. czy leży wyłączony czy nie. Ronda do zwykłych i prostych nie należy, więc może robiłem błąd. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wyłączenie polega na tym, że odciągasz koronkę do drugiej pozycji i tak zostawiasz, to niestety ma to znaczenie.

Zegarek jest wtedy nieszczelny i może łapać wilgoć z otoczenia, co jest dla niego szkodliwe.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. Jest to prawdopodobne. Poczekam, zobaczę co będzie dalej się działo z zegarkiem, póki co działa.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia. Sytuacja opanowana. Bateria wymieniona, przeczyszczone styki. Stara bateria lekko wylała i zrobiła nalot na stykach. I działał jak chciał. Dobrze, że samemu się za to zabrałem, bo na pewno zegarmistrz by nawymyślał i pół zegarka wymienił. No i oczywiście, będzie Pan zadowolony! 150 zł. zaoszczędzone za przegląd. Dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam klubowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że działa.

Wylana bateria może narobić sporo szkód.

Na przyszłość pomyśl o lepszych bateriach :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że działa.

Wylana bateria może narobić sporo szkód.

Na przyszłość pomyśl o lepszych bateriach :)

Niestety, była zamontowana przez zegarm.

Miała być z tych lepszych ;) Jak zwykle będzie Pan zadowolony :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.