Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
K006

Nakręcanie zegarka automatycznego

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam zegarek z mechanizmem   KAL. NO GL 224, w przypadku nie noszenia zegarka ile obrotów można bezpiecznie wykonać koroną żeby utrzymać zegarek naładowanym? Chciałbym uniknąć uszkodzenia/przekręcenia zegarka. Dzięki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glycine jako gl224,opisuje 2824 jak i sellita 200.

Ale co ma być bezpiecznie ?

Nie zerwiesz nic w mechanizmie przecież,chociaż eta zaleca w 2824 około 20stu przekręceń koronki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej ni dokrecaj czesto koronką bo te mechanizmy za tym nie przepadaja a zwłaszcza sellita

Edytowane przez CIESLUT

OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej ni dokrecaj czesto koronką 

Dokładnie,po to właśnie są automaty,żeby to było zbyteczne.

Inna sprawa,uszczelnienia cierpią przy częstym dokręcaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 a zwłaszcza sellita

A coś bliżej ?

Mam jeden zegarek na sellicie,nie dokręcam,ale zaciekawiło mnie co może być powodem jeżeli to znana sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zdrowiej dla zegarka będzie żeby się rozładował I stał zatrzymany jakiś czas? W obecnej sytuacji nie chodzę do pracy i nie bardzo jak mam go doładowywać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 żeby się rozładował I stał zatrzymany jakiś czas? 

Nie jest to żaden problem.

U mnie też automaty odpoczywają,noszę garmina na gumie którego łatwo dezynfekować.

Dla niecierpliwych którzy "muszą" mieć cały czas na chodzie,są rotomaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Po częstym dokręcaniu sw200 przez 7 miesięcy mój mechanizm przestał trzymać czas.

 

Ja mojego Orisa Movembera dokręcam od dwóch lat i po dwóch latach jest punktualniejszy, niż kiedy go kupiłem. Poza tym nic mu nie dolega.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada sellita po recznym notorycznym dokrecaniu.

Mam nadzieje ze Damian ( autor zdjecia) sie nie obrazi.

Nawet nie wspominam o zacierajacych sie kolach i odpadajacych zebach.

post-29996-0-45133600-1584826526_thumb.jpg

Edytowane przez CIESLUT

OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada sellita po recznym notorycznym dokrecaniu.

Mam nadzieje ze Damian ( autor zdjecia) sie nie obrazi.

Nawet nie wspominam o zacierajacych sie kolach i odpadajacych zebach.

Dzięki za dowód. Mam 2 fajne automaty IWC + Rolex ale uważam , że Citizen eco-drive "is the best" . Mając jego nie wiem (od 10 lat) co to jest jakikolwiek problem z zegarkiem no ale IWC i Rolex to jest przecież prestiż (no i wygląd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Citizen eco-drive "is the best" . Mając jego nie wiem (od 10 lat) 

Ale co ma się dziać w kwarcu ?

 

Jeżeli chodzi o foto,nie wygląda to dobrze.

Co wydarło ten element,jeżeli można wiedzieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie moje pytanie wynikało z tego, że ktoś straszył mnie, że jak zegarek automatyczny nie chodzi to może dojść do "zastania" smaru w zegarku, jakoś tak to tłumaczył- czyli to mit? 

 

Dzięki za dowód. Mam 2 fajne automaty IWC + Rolex ale uważam , że Citizen eco-drive "is the best" . Mając jego nie wiem (od 10 lat) co to jest jakikolwiek problem z zegarkiem no ale IWC i Rolex to jest przecież prestiż (no i wygląd).

Miałem eco-drive ale jakoś szkiełko w kopercie bardziej mi się podoba :D

Edytowane przez K006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 może dojść do "zastania" smaru w zegarku, jakoś tak to tłumaczył- czyli to mit? 

 

 

Nie mit,ale to musi trwać długo,bardzo długo,tu może coś podpowie któryś z forumowych zegarmistrzów.

Wiadomo współczesne są bardziej delikatne,ale sam widziałem jak stary ruski komandirskije,odpalił po kilkunastu latach w szufladzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że jeśli automat ma niewielkie przerwy w użytkowaniu, rzędu kilku tygodni, to nie ma to znaczenia. Wieloletnia przerwa jest moim zdaniem mniej szkodliwa niż kilka lat w rotomacie. Najwyżej potrzebne będzie smarowanie. Kilka lat temu kupiłem orisa z wyprzedaży w LOT.  Początkowo późnił się , a jak się rozchodził śmigał bez zarzutu. Przesmarowałem go i jest ok.  Nie dokręcam automatów koronką głównie z lenistwa. Wolę założyć na rękę na kilka godzin.Ale oczywiście to tylko mój pogląd. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to tak samo szkodzi dokręcanie z koronki SW200 jak i 2824. Po zdjęciu powyżej chyba nikt nie ma wątpliwości.

 

Większość automatów które mam to właśnie te mechanizmy i nie widzę potrzeby dokręcania koronką. Z drugiej strony jak ktoś raz na czas zrobi kilka obrotów to też się nic wiekliego nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.