Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Gold Members

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

O utrzymaniu Forum - dyskusja

• Zamknięty Temat jest zamknięty
275 odpowiedzi w tym temacie

#21 bazant

bazant
  • Użytkownik
  • 524 postów

Napisano 22 marzec 2020 - 17:50

Opłata za wystawienie zegarka na bazarku powiedzmy 10 zł. Chrono24 bierze 6,5%, eBay i Allegro podobno ok 10%.

• 3

#22 eye_lip

eye_lip

JFS

• Sprzedawca Profesjonalny
  • 12652 postów

Napisano 22 marzec 2020 - 18:25

Chrono i Ebay to są profesjonalne platformy które mają zabezpieczenia transakcyjne (szczególnie chrono), modele promocji etc. - forumowy bazarek jest darmowym słupem ogłoszeniowym, "dodatkiem będącym dobrą wolą", co zresztą było wielokrotnie powtarzane przez administrację i włodarzy forum.
  • 5

#23 MasterMind

MasterMind

Instagram: vanguard.watches

• Użytkownik
  • 3576 postów

Napisano 22 marzec 2020 - 18:47

*
Popularny

Na innych zagranicznych forach radzą sobie tak, że sprzedaje się abonament za konto VIPowskie.

Kupujesz, dostajesz podpis, że jesteś VIPem (albo wspierasz forum itd. itp. - zawsze ładnie to wygląda). Forum można wtedy podzielić na widoczne dla wszystkich i działy widoczne tylko dla VIPów. Co może być taką bardziej prestiżową częścią forum to już podlega dyskusji - dział sprzedaży pewnie mógłby się do tego kwalifikować.

Do tego np. brak reklam dla VIPów... no opcji jest wiele.

• 16

#24 vitriol

vitriol

We can't stop here, this is Bat Country

• Użytkownik
  • 2434 postów

Napisano 22 marzec 2020 - 18:52

Cyt:

Nie wiem ile kosztuje utrzymanie naszego forum (brak mi danych), ale NAWCC od jakiegoś czasu ma publiczną zbiórkę kasy na swoje utrzymanie, zamontowali nawet na głównej stronie suwak i zbierają do kwoty 500$ miesięcznie.

Koszt utrzymania naszego forum, to żadna tajemnica  :)  Księgowość + adres administracyjny /wirtualne biuro/  + opieka techniczna forum + hosting + domeny = 3400 zł /nigdy nie więcej niż 4 tys/  Dochodzą jeszcze podatki, ale to zmiennie, czasami tylko 50 zł a czasami tysiąc czy więcej. Ze składek członkowskich wystarczy może  na 2 miesiące. Bardzo duże koszty nie uwzględnione w tej wyliczance to Spotkanie Roczne, mniejsze to Spotkanie Świąteczno Noworoczne i małe to czasami organizacja niektórych warsztatów.

Forum wymaga modernizacji /to widać/ i są podjęte pierwsze kroki i ustalenia żeby to zrobić. Wszystko wymaga czasu i pieniędzy. Aktualna sytuacja pokrzyżowała nam plany, ale to przeminie więc  jesteśmy może nie pełni optymizmu, ale nie tracimy nadziei i chęci do działań  :D 

Opłata za wystawienie zegarka stanie kością w gardle, bo zjedzą Was darmowe grupy FB.

Zamiast tego, zoptymalizuj przychody z reklam;

1.) Wprowadź nowy rodzaj profilu - dobrowolny odpłatny profil "no ads",

2.) Otwórz dział "Sprzedam" tak żeby był widoczny dla osób niezalogowanych. Później, dogadaj się z watchpatrol.net i watchrecon.com - żeby zaczęli globalnie indeksować oferty z tego forum. Globalne indeksowanie to kliknięcia z zagranicy i większa ilość wyświetleń reklam w tym dziale.

Użytkownik vitriol edytował ten post 22 marzec 2020 - 18:55

• 4

#25 High-Castle

High-Castle
  • Użytkownik
  • 318 postów

Napisano 22 marzec 2020 - 19:45

Uwagi - tak na marginesie : jest dla mnie dziwne że tylu użytkowników forum pokazuje tu swoje zegarki , które posiadają - o wartości kilku/nastu/kilkudziesięciu tys. złotych - a nie chce poczuć się do ponoszenia jakiejś części /jak widać/ groszowych /dla niektórych z nich/ kosztów utrzymania  forum...czyżby syndrom Janusza ???

Nie jestem człowiekiem zbyt majętnym - ale chciałbym wspomóc / w miarę możliwości / działalność klubu i forum . 

Przydałaby się prostsza możliwość wpłaty na rzecz statutowej działalności - np.podanie numeru konta na stronie głównej /vide- Wikipedia/

lub prostsze zasady przyjęć na członków Stowarzyszenia ...

• 9

#26 paul221

paul221
  • Użytkownik
  • 4935 postów

Napisano 22 marzec 2020 - 20:50

Z przyjemnością dokonałbym wpłaty na rzecz Forum. Prosiłbym tylko o łatwy do zauważenia odnośnik i ustaloną wysokość składki :-)

Użytkownik paul221 edytował ten post 22 marzec 2020 - 20:51

• 1

#27 Michał 10:10

Michał 10:10
  • Użytkownik
  • 122 postów

Napisano 22 marzec 2020 - 21:25

Na innych zagranicznych forach radzą sobie tak, że sprzedaje się abonament za konto VIPowskie.

Kupujesz, dostajesz podpis, że jesteś VIPem (albo wspierasz forum itd. itp. - zawsze ładnie to wygląda). Forum można wtedy podzielić na widoczne dla wszystkich i działy widoczne tylko dla VIPów. Co może być taką bardziej prestiżową częścią forum to już podlega dyskusji - dział sprzedaży pewnie mógłby się do tego kwalifikować.

Mi się ten pomysł najbardziej podoba mimo ,że nie sprzedaję na bazarku a reklamy dla mnie nie są nachalne. Poza tą z zegarkiem eposa i odrywającymi się wskazówkami :) Chyba ,że tylko ja tak mam.

• 0

#28 Zielonkiewicz

Zielonkiewicz
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 22 marzec 2020 - 22:21

Jedna wysokość składki dla wszystkich w pełni korzystających z forum. Jeżeli wirus mnie nie wyeliminuje ☺, będę jednym z pierwszych którzy opłacą składkę.
  • 0

#29 dziadek

dziadek
  • Miłośnicy zegarów
  • 1779 postów

Napisano 22 marzec 2020 - 22:28

Jedna wysokość składki dla wszystkich w pełni korzystających z forum. Jeżeli wirus mnie nie wyeliminuje ☺, będę jednym z pierwszych którzy opłacą składkę.

A mógłbym prosić o szczegółowe wyjaśnienie, co rozumiesz pod pojęciem "w pełni korzystających z forum"

• 0

#30 Zielonkiewicz

Zielonkiewicz
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 23 marzec 2020 - 10:13

A mógłbym prosić o szczegółowe wyjaśnienie, co rozumiesz pod pojęciem "w pełni korzystających z forum"

Pisałem o tym w poprzednim poście.
Chętnie powtórzę moją propozycję.
Biorąc pod uwagę ilość aktywnie korzystających z forum użytkowników (ok. 2800), 2 zł miesięcznie powinno rozwiązać problem utrzymania forum. Myślę, że składka w wysokości 24 zł rocznie nie jest wygórowaną opłatą za dostęp do wiedzy i rozrywki jakie daje nam forum. Dostęp do forum byłby możliwy po opłaceniu składki - nie płacisz, nie korzystasz. Dostęp dla gości w ograniczonym zakresie (np. do informacji o zawartości forum, o organizowanych spotkaniach, itp.) - chcesz wiedzieć więcej, zostań użytkownikiem. Myślę że jest to do zrobienia od strony technicznej. O dobrowolnoścì wpłat raczej można zapomnieć, napewno będą ale nie zapewnią płynności finansowej.

Użytkownik Zielonkiewicz edytował ten post 23 marzec 2020 - 10:18

• 0

#31 Jash

Jash

ORIStas

• Użytkownik
  • 10911 postów

Napisano 23 marzec 2020 - 10:37

To by było dobre rozwiązanie

• 0

#32 sanik

sanik
  • Użytkownik
  • 11552 postów

Napisano 23 marzec 2020 - 15:22

Prośba o podpięcie tematu o składkach na działalność forum.
Po co tyle żali pisać, na próżno.
  • 0

#33 Watch-er

Watch-er
  • Użytkownik
  • 168 postów

Napisano 23 marzec 2020 - 15:57

Szanowny Zarządzie, zaproponuj warunki. Myślę, że nie będzie żadnego problemu, ale warto wcześniej wiedzieć co i jak.

• 0

#34 Eugeniusz Szwed

Eugeniusz Szwed

Prezes Zarządu

• Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ
  • 1922 postów

Napisano 23 marzec 2020 - 16:32

Szanowni Panowie, bardzo, ale to bardzo dziękuję za zainteresowanie się tematem.

Jaka jest sytuacja "za oknem" każdy z Was widzi, albo nawet zaczyna odczuwać na własnych plecach. Nie ma się co oszukiwać, jest słabo !

Jak będzie za miesiąc, za dwa, pod koniec roku ? Każdy ma nadzieję, że będzie lepiej i że wrócimy w miarę szybko do stanu przedwirusowego. Ale, dzisiaj to takie trochę wróżenie z fusów. Jak to wszystko się przekłada na Klub ? Zaczynają się wykruszać reklamodawcy. To nie jest Ich niechęć do nas tylko potrzeba wynikająca z aktualnej sytuacji na rynku.  Pisałem już wcześniej o kosztach utrzymania forum i o tym że, to nie jedyne koszty które ponosimy. Sprawa jest bardzo prosta, aby istniało forum trzeba opłacać co miesiąc faktury. Nie będzie pieniędzy, nie będzie forum. Ale, na dzień dzisiejszy na szczęście  nie jesteśmy zagrożeni uśpieniem czy zamknięciem forum. Bez paniki proszę. 

Bynajmniej !

Prowadzimy prace, a raczej mamy  już w 90% ustalone co należy zrobić od strony technicznej żeby poprawić jego wydajność i funkcjonowanie. W razie czego szerzej o tym tzn. o technikaliach może wypowiedzieć się dla Was nasz administrator. Ta modernizacja nastąpi, ale chcemy również Was bezpośrednio w to zaangażować . Do tej pory wszystko było za darmo. Forum, bazarek itp. To, tak czy siak uległoby zmianie. Aktualna sytuacja tylko przyspiesza ten proces. I np. za chwilę ukaże się nowy regulamin bazarku gdzie będą widniały zapisy dotyczące korzystania z niego na zasadzie płatnego abonamentu. /to będą raczej symboliczne opłaty/.

Korzystanie z forum w/g wielu opinii, które do nas docierają też powinno być chociażby symbolicznie płatne. Przez cały czas byliśmy przeciwni temu, ale zaczynamy mieć wątpliwości i teraz widzimy, że na dłuższą metę jest to mało realne.  Stąd pomysł na chociażby częściowe pozyskanie środków na utrzymanie forum od klubowiczów i na razie delikatne badanie gruntu.

Na początku tego roku Zarząd KMZiZ podjął uchwałę o tzw. rocznym buforze finansowym tzn. o utrzymywaniu minimum finansowego na rachunku Klubu w wysokości co najmniej rocznych kosztów jego utrzymania. Na dzień dzisiejszy taki bufor jest utrzymany. Staramy się funkcjonować bardzo oszczędnie. Tylko wtedy jeśli rzeczywiście wszyscy reklamodawcy i przyjaciele nas zostawią, będzie bieda. 

Jeszcze chwilę może podyskutujmy, może ktoś wyjdzie z jakąś ciekawą propozycją, a potem zamieścimy informację o tym jak każdy z nas może przyczynić się do utrzymywania i rozwoju Klubu. To,  już po zmianie czasu na letni ...  :)

Użytkownik Eugeniusz Szwed edytował ten post 23 marzec 2020 - 17:07

• 2

#35 beniowski

beniowski
  • Użytkownik
  • 503 postów

Napisano 23 marzec 2020 - 16:46

Eugeniusz, ja się w pełni zgadzam z tym co napisałeś. Tylko podepnijcie ten temat tak żeby był dobrze widoczny. Ja na niego trafiłem przypadkowo. Jestem na forum codziennie, a odwiedzjąc te działy które mnie nie interesują, nigdy bym na ten temat nie trafił. 

Czekam na szczegóły.

• 0

#36 Eugeniusz Szwed

Eugeniusz Szwed

Prezes Zarządu

• Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ
  • 1922 postów

Napisano 23 marzec 2020 - 17:12

Zaraz będzie wyświetlony na listewce forum i będzie dobrze widoczny  :)

• 0

#37 oszolom

oszolom
  • Użytkownik
  • 402 postów

Napisano 23 marzec 2020 - 17:41

Forum, bazarek itp. To, tak czy siak uległoby zmianie. Aktualna sytuacja tylko przyspiesza ten proces. I np. za chwilę ukaże się nowy regulamin bazarku gdzie będą widniały zapisy dotyczące korzystania z niego na zasadzie płatnego abonamentu. /to będą raczej symboliczne opłaty/.

A to byłaby opłata dla wystawiających czy dla wszystkich? Poza tym to rozwiąże, jak rozumiem, bazarki "lokalne" (w dziale ruskich taki jest, zdaje się)?

Korzystanie z forum w/g wielu opinii, które do nas docierają też powinno być chociażby symbolicznie płatne.

Ja tam mogę symbolicznie zapłacić, ale nie boicie się, że to odstraszy "gości"? A to jest mniej klików, mniej pieniędzy z reklam...

• 0

#38 Człowiek wskazówka

Człowiek wskazówka
  • Nowy Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 23 marzec 2020 - 17:56

Ja proponuję kampanię sprzedażową z zaufanymi sklepami na bazie linków afiliacyjnych, oczywiście z kuszącym rabatem dla forumowiczów. Wilk syty i owca cała. Sklepy zachwycone, zadowoleni forumowicze i zabezpieczone forum :)

Pozdrawiam

• 0

#39 DawPi

DawPi
  • Tech Admin
  • Moderator
  • 1558 postów

Napisano 23 marzec 2020 - 18:05

W skrócie (bez technikalii) - nowe forum to nowe możliwości. :) Ktoś chce coś konkretniej to proszę pytać.

• 0

#40 Vonziej

Vonziej
  • Użytkownik
  • 1966 postów

Napisano 23 marzec 2020 - 18:23

Popieram takie coś. Chętnie bym wykupił. Ustawić to w fajnej cenie miesięcznie i pełno chętnych będzie.

Dzięki temu uzbierają sie pieniążki na utrzymanie, a może nawet na jakieś konkursiki małe dla VIPów - np naklejki, kalendarz, może coś więcej ;) 

Zrobić własnie dział sprzedaży dla VIP (ale obok zwykłego) i tam VIPowie mogą VIPom wystawiać jakieś swoje "lepsze" oferty ;)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych