Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

O utrzymaniu Forum - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, jak deklarowało wielu kolgów, ja również z chęcią się dorzucę do utrzymania forum. Fajnie by było, jak by w widocznym miejscu podwieszony był numer konta do wpłaty. 

Miło spędza się czas w szacownym gronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszego posta wynika, że pomoc miałaby charakter doraźny, czyli do wyciszenia zarazy i związanych z nią problemów, a nie - stały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAT 23% też miał być doraźnie :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli miałaby mieć charakter stały, to myślę, że i tak wielu z nas zechce wesprzeć tą działalność. Nadal jestem zdania, że powinno się to oprzeć o dobrowolne wpłaty w wysokości dopasowanej do indywidualnych możliwości i chęci. Zobaczcie, ile osób w tym wątku zadeklarowało takie wpłaty, a ile jeszcze by to zrobiło, a głośno o tym nie wspomniało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomoc, tylko współuczestniczenie w utrzymaniu forum. Nie doraźnie, tylko na stałe. Jeśli chcemy aby forum było bezpieczne i jeśli chcemy aby lepiej funkcjonowało,  było na wyższym jakościowo poziomie, to musimy za to zapłacić. 

 

pływak_wodnik,nNapisałeś wcześniej cyt.:  dotychczas forum dobrze funkcjonowało.

 

Owszem, dobrze funkcjonowało bo były na to pieniądze. Dzisiaj pieniądze jeszcze są. Ale, proszę weź pod uwagę, że rynek i otoczenie Klubu od czasu "kiedyś" do czasu "dzisiaj" bardzo się zmieniły. A, zmienią się jeszcze bardziej ! Zaczyna brakować  chętnych do dawania pieniędzy, a przybywa tych co chcą zarobić wykorzystując Klub. Świetnym tego przykładem jest bazarek. Są użytkownicy forum dla których Klub = bazarek ! Tak postrzegają swoją klubową przynależność. Oni funkcjonują tylko tam ! Piszesz, że bazarek powinien być  za darmo.  Obawiam się, że jest to niemożliwe w dłuższej perspektywie. W ogóle przestaje to być możliwe. 

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, podobnie jak kilka osób wcześniej chętnie dokonam jakieś wpłaty na funkcjonowanie forum. Tylko trzeba dać ludziom informację gdzie i jak to zrobić. Jakieś bonusy typu status VIP, może być, ale jak dla mnie nie koniecznie.

Wydaje mi się, za to że z obowiązkowymi wpłatami będzie tak że przez moment (pierwszą chwilę) jakoś to zaskoczy, ale ostatecznie to będzie strzał w kolano.

Jestem prawie pewien, że w dłuższej perspektywie czasowej, dużo więcej środków wpłynie z opłat dobrowolnych niż obowiązkowych.

Co do bazarku i opłat - tu najpierw powinny się pojawić jakieś propozycje ze strony zarządu, żebyśmy wiedzieli o czym mówimy. Zresztą, próbą rozwiązania kwestii 

 

(...) a przybywa tych co chcą zarobić wykorzystując Klub. Świetnym tego przykładem jest bazarek. Są użytkownicy forum dla których Klub = bazarek ! Tak postrzegają swoją klubową przynależność. Oni funkcjonują tylko tam ! Piszesz, że bazarek powinien być  za darmo.  Obawiam się, że jest to niemożliwe w dłuższej perspektywie. W ogóle przestaje to być możliwe. 

 

To chyba status Sprzedawca Profesjonalny był próbą tego rozwiązania? Domyślam się, że się to aż tak nie sprawdziło, jak miało w założeniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie... Wiem, że jako niezrzeszony to głosu dawać raczej nie powinienem, ale...

 

Przemyślcie może pomysł taki, że osoby płacące pewną kwotę minimalną zyskują pewne udogodnienia. Na przykład:

- powiadomienia mailowe działające natychmiast (osoba niepłacąca tylko dzienny digest),

- wiadomości prywatne (osoba niepłacąca - brak, lub jakaś symboliczna liczba),

- możliwość wstawiania obrazków,

- wyszukiwarka (osoba niepłacąca ma google [ograniczyć dostęp pająków!]).

 

Bazarek specjalnie zostawiłem na boku. Bo to jest sprawa biznesowa i tu trudno rozgraniczyć tych, którzy wykorzystują forum jako platformę handlową i tych co szukają np. dziwnych części (tu przykład z życia: szukałem pierścienia mocującego do dekla pewnego zegarka, inny forumowicz mi go zaoferował po kosztach przesyłki...)

 

Osoba niezarejestrowana jest ograniczona do minimum.

Osoba zarejestrowana ma ograniczone prawa (ale je ma).

Osoba zarejestrowana i płacąca ma prawa wyższe.

Członek Klubu płacący składki (obejmujące utrzymanie forum) - prawa jeszcze wyższe (czyli jak płacąca + dostęp do działów tylko dla klubowiczów)

Ew. konto biznesowe - na forum nożowym jest taka opcja, ale to trochę inna nisza, bo tam jednak więcej ludzi robi rękodzieło... 

 

Opinia całkowicie prywatna: czy ja bym płacił? Oczywiście sądzę, że to zależy od kwoty. Ale kwoty o których mowa powyżej typu 24 PLN/rok to (nie ukrywajmy) są orzeszki.

 

Pod rozwagę można wziąć jeszcze jedno - są osoby, które lubią się chwalić. Może pomyśleć o koncie typu "Donator". Ograniczone liczbowo. "Limited Edyszon, tylko 10 takich kont - 120 PLN/rok"...

 

Sytuacja awaryjna - pieniędzy nie starcza. Może by się udało przyciąć na hostingu VPSa (w zamian za stały banner) i domenie (migracja na org.pl)...


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomoc, tylko współuczestniczenie w utrzymaniu forum. (...)

Cytując pierwszy post:

(...) Może jakieś sugestie, rady, albo wręcz chęć niesienia w razie czego pomocy ... (...)

 

Nie znam na forum osób, które przywiązały się do forum KMZiZ tylko ze względu na bazarek. Nie znam jednak wszystkich i być może jacyś są. Sam rzadko z niego korzystam, jednakże uważam za bardzo wartościowy. Wiedza zapisana tu na forum jest bardzo wartościowa. Pobierając obowiązkowe opłaty od korzystania z niej - ogranicza się dostęp, a nie ożywia czy pogłębia jak jest w celach KMZiZ.

 

Jeżeli ktoś chce dobrowolnie podarować grosza - OK. Rozumiem, że pieniędzy nie ma, bo jest zaraza i to jest jasne. Kiedyś to minie, zatem ciekawe czy miną też planowane opłaty czy zostaną jak VAT 23% i jest to po prostu dodatkowe źródełko. 

 

Czytając 3 strony pojawiło się sporo takich zdań, które i ja podzielam:

 

Ja, podobnie jak kilka osób wcześniej chętnie dokonam jakieś wpłaty na funkcjonowanie forum.

(...)

Wydaje mi się, za to że z obowiązkowymi wpłatami będzie tak że przez moment (pierwszą chwilę) jakoś to zaskoczy, ale ostatecznie to będzie strzał w kolano.

Jestem prawie pewien, że w dłuższej perspektywie czasowej, dużo więcej środków wpłynie z opłat dobrowolnych niż obowiązkowych.

(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykupienie abonamentu, można rozważyć. Myślę, że dobrowolne wpłaty, ile kto może, ile kto chce bez deklaracji i zobowiązań przyniosą większy wpływ niż narzucona odgórnie kwota.

Tak przy okazji - ile wynosi roczna składka dla członków Stowarzyszenia?

Pozdrawiam Jacek


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to ja się piszę na jakąś rozsądną opłatę... Jutro poczytam wypowiedzi i jeszcze pewnie coś wtrącę chętnie. Gdzie można poczytać na temat składek i członkostwa clubowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część

Wtrącę swoje 3 grosze.

Paręnaście lat temu forum miłośników marki BMW przekształcało się w stowarzyszenie. Był podobny problem. Ustalona została składka 100pln za rok członkostwa. Był pakiet startowy typu naklejka , t-shirt i coś tam jeszcze. Członek miał takie przywileje : możliwość tworzenia ogłoszeń sprzedaży oraz możliwość czytania działu tylko dla członków (organizacja, promocje, wydarzenia) oraz udziału w fajnych imprezach stowarzyszenia (płatnego) np: wynajęcie lotniska na parę godzin do testowania aut. Osoby z zewnątrz nie mogły tworzyć ogłoszeń sprzedaży, ani uczestniczyć w życiu stowarzyszenia. Sądzę, że taki model by się sprawdził.

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


 

Jakby co to ja się piszę na jakąś rozsądną opłatę... Jutro poczytam wypowiedzi i jeszcze pewnie coś wtrącę chętnie. Gdzie można poczytać na temat składek i członkostwa clubowego?


https://kmziz.pl/czlonkostwo

 

P.S. Do Administracji - nie otwiera się formularz zgłoszenia. Można pobrać pliki *.doc, ale nie każdy ma Worda...

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem baner; temat dla mnie jest oczywisty, zaakceptuję decyzję Zarzadu, ale do rozważenia opcje - może być co jakiś czas "akcja wpłać cegiełkę", jak na Zrzutce, ale trudno zaplanować jaki będzie odzew; może być też jednorazowa (malo kto będzie pamiętał o comiesiecznych wpłatach) opłata, opłacam tak np. hosting zdjęć (przecież jakoś na Forum musze je umiszczać :)) , płacę raz  na rok, przychodzą przypomnienia, nie ma problemu. 

Finansowo dla zaangażowanego forumowicza to nie powinien być problem, mam na myśli finansowy udział w rozwijaniu swojego hobby, i nie piszę z pozycji pracującego (uczeń, student, bezrobotny, emeryt itd. mam nadzieję, że mnie zrozumieją), mówimy o kwotach na poziomie słabego paska do zegarka, raz na rok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrócie (bez technikalii) - nowe forum to nowe możliwości. :) Ktoś chce coś konkretniej to proszę pytać.

Może nie będzie to zbyt popularne, ale po co (znowu) zmieniać to, co się dobrze sprawdza?

Na czy miałyby polegać te zmiany?

 

Co do finansowania, sądzę, że dotychczas najrozsądniejszą propozycję przedstawił Kolega MasterMind w poście nr 23.

 

Na pewno obowiązkowa opłata za dostęp do Forum nie jest dobrym rozwiązaniem, bo w większości przypadków po prostu odstraszy ona potencjalnych użytkowników, także tych, którzy np. znaleźli stary zegarek po dziadku i chcieliby tylko uzyskać na jego temat jakąkolwiek informację. Forum winno (i w moim odczuciu tak jest) krzewić wiedzę, a jej limitacja nie wyjdzie nikomu na dobre.

 

Odnośnie opłat za sprzedaż zegarków na Forum, uważam, że powinni je ponosić tzw. profesjonalni sprzedawcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą w tym zakresie, bądź stanowi to ich stałe źródło dochodu. Incydentalne sprzedaże, jak np. w dziale zegarków radzieckich, gdzie oferowane zegarki nie przedstawiają znacznej wartości (w porównaniu z Rolexami za 50.000-100.000 zł) nie powinny być uwarunkowane uiszczaniem tych opłat, gdyż mijałoby się to z celem.

 

Sądzę, że powinniśmy zacząć od dobrowolnych składek. Stali użytkownicy poczują się w obowiązku i staną na wysokości zadania :)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innych zagranicznych forach radzą sobie tak, że sprzedaje się abonament za konto VIPowskie.

 

Kupujesz, dostajesz podpis, że jesteś VIPem (albo wspierasz forum itd. itp. - zawsze ładnie to wygląda). Forum można wtedy podzielić na widoczne dla wszystkich i działy widoczne tylko dla VIPów. Co może być taką bardziej prestiżową częścią forum to już podlega dyskusji - dział sprzedaży pewnie mógłby się do tego kwalifikować.

 

Do tego np. brak reklam dla VIPów... no opcji jest wiele.

 

Kolega Wadim przedstawił rozsądną propozycję. VIP płaci roczną składkę ustaloną na minimalnym poziomie x (jak chce, płaci więcej) i w zamian za to otrzymuje plakietkę widoczną pod awatarem + ew. dodatkowe przywileje. Pozostali użytkownicy korzystają z Forum za free.

 

Jeżeli chodzi o bazarek - można wprowadzić roczny limit ogłoszeń publikowanych za darmo. 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Gienek,

podaj numer konta, bo czuję jak mi broda rośnie podczas czytania tego wątku.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innych zagranicznych forach radzą sobie tak, że sprzedaje się abonament za konto VIPowskie.

 

Kupujesz, dostajesz podpis, że jesteś VIPem (albo wspierasz forum itd. itp. - zawsze ładnie to wygląda). Forum można wtedy podzielić na widoczne dla wszystkich i działy widoczne tylko dla VIPów. Co może być taką bardziej prestiżową częścią forum to już podlega dyskusji - dział sprzedaży pewnie mógłby się do tego kwalifikować.

 

Do tego np. brak reklam dla VIPów... no opcji jest wiele.

Konto  VIP  jak najbardziej  dobry  pomysl,bazarek  tylko dla VIP  ewentualnie  inna  opcja  pobierania  oplaty za wstawianie swoich zegarow  lub  zegarkow czy  paskow

 

Opłata za wystawienie zegarka stanie kością w gardle, bo zjedzą Was darmowe grupy FB.

 

Zamiast tego, zoptymalizuj przychody z reklam;

1.) Wprowadź nowy rodzaj profilu - dobrowolny odpłatny profil "no ads",

2.) Otwórz dział "Sprzedam" tak żeby był widoczny dla osób niezalogowanych. Później, dogadaj się z watchpatrol.net i watchrecon.com - żeby zaczęli globalnie indeksować oferty z tego forum. Globalne indeksowanie to kliknięcia z zagranicy i większa ilość wyświetleń reklam w tym dziale.

odplatny  profil  no ads  - czemu  nie

Globalne ideksowanie dobry  pomysl ,poprawi  popularnosc  forum

 

Odpłatny w formie abonamentu dostęp do informacji na forum też uważam za bezzasadny z powodu wielu przyczyn.

Pierwsza z brzegu przyczyna to jest taka, że jeżeli ktoś ma zapłacić za udzieloną mu informację i przekazaną wiedzę, to ten kto mu jej udzieli i przekaże też powinien mieć zapłacone. 

Tutaj  mysle  ze  dobrym rozwiazaniem byloby  otworzenie dzialu Wycena zegarow  i  zegarkow za  oplata  stala lub  procentowa.Takie cos  juz  funkcjonuje,nie  znam kwot  przychodu  z  tego  tytulu  ale  mysle  ze  bedzie zainteresowanie,wiele osob chce wyceny swoich  przedmiotow  a  tutaj na forum umowmy  sie mamy  kilku dobrych  znawcow  tematow  w  dziale  stare  zegary -wiszace(np Tarant  Tatyana,Oled ,Leszek  jeden i  drugi),Wieden ,monarchia  CK (koledzy  wiedza  o  kim mysle  ,malo  tu  pisza  ale  duza  wiedza..._), roczniaki (Mariusz  ,dziadek,WueM) itp -(wymienilem bez  preferencji  osoby ktore  ja znam  i  wiem  ze  cos  moga  powiedziec  na dany temat-nie pisze  o  wszystkich  bo  sie  nie zmiesci  ewentualnie nie pisze  o  tych co  najwiecej pisza  w  danym temacie  ale  bez gruntownej wiedzy... )Czy  zegarki,oczywiscie  musza  byc  przejrzyste zasady  zeby  nie  bylo  propozycji kupna zaraz  po  zapytaniu od wyceniajacego  itp.Co  do  gratyfikacji  dla  udzielajacych  odpowiedzi  moze  zamiast  pieniazkow jakies  specjalne przywileje,czlonek  honorowy,plakietka,odznaka  zasluzony dla  propagacji  wiedzy  czy jakos  tak.

 

Jeszcze jest jeden temat który uważam że należy poruszyć w najbliższym czasie i coś w tej materii zrobić. :)

To sprawa Stowarzyszenia KMZiZ. Jak patrzę na stowarzyszeniowe podforum, to tam są ostanie posty pisane w niektórych tematach w roku 2011, 2016, 2017, itd. 

Moim zdaniem powinniśmy przeprowadzić obszerną dyskusję co z tym zrobić i jak zaktywizować członków stowarzyszenia i na jakich zasadach ewentualnie dobrać nowych bardziej aktywnych i wszystkich lub znaczącą większość  pobudzić do jakiejś aktywności.

 

Edit. Jakąkolwiek aktywność w ostatnich latach przejawiają głównie Koledzy Władek, Wacor i RTK-WGM.

 

Tez  nie wiem  na czym to  polega  i  co  sie  tam dzieje ...

Wykupienie abonamentu, można rozważyć. Myślę, że dobrowolne wpłaty, ile kto może, ile kto chce bez deklaracji i zobowiązań przyniosą większy wpływ niż narzucona odgórnie kwota.

Tak przy okazji - ile wynosi roczna składka dla członków Stowarzyszenia?

Pozdrawiam Jacek

Mozna wprowadzic  pewien  abonament  ktory umozliwi dostep  np do  katalogow zegarow  czy  zegarkow,dzialu  wyceny  zegarow  lu zegarkow  czy  tez  do  bazarku -albo  do  wszystkich  pozycji ktore  wymienilem albo  tylko do bazarku.

Suwak  z  widoczna  kwota  wplat  jak najbardziej dobry  pomysl  ,moze  wprowadzimy jakie s aukcje charytatywne ,sprzedaz  przez  atarych czlonkow forum czegos  co  pozwoli na mala  wplate symboliczna  ale na konto  utrzymania  forum-z  doswiadczenia wiem ze raczej ciezko  o  zmasowany  odzew  ale  moze  ktos  sie  odezwie.Mamy  czasem jakies  trupki  ktorych nam sie  nie oplaca  lub nie  chce  reanimowac  ,wystawiamy  w  odpowiednim dziale ,kupujacy robi  przelew  na rzecz forum,informacja o  uczestnikach akcji  ukazuje sie  na stronie  glownej gdzies  tam malymi  literkami,mamy tutaj   wielu kolekcjonerow i  przy  odpowiednim podejsciu  do nich  mozna sporo zrobic.

 

 

Zacznijmy  wydawac biuletyn  z  ciekawostkami  o  zegarach,zegarkach,zegarmistrzach-bylo  kilka  ciekawych tematow,zegar  Karola ,Pateki  jego  miejsce  urodzenia  ,Harder,jakies  unikatowe  zegary  wiedenskie , zegary  Swiebodzickie ,slaskie  ze zdjeciami po polsku i angielsku.Lodzka fabryka zerow,poloniki -sporo ich  bylo  na wystawie  ,mozna  jeszcze  kilkadziesiat znalezc  u  prywatnych  osob i  maly album .Z tego  co  wiem to  mamy  na forum nawet  kogos  kto  jest w stanie przygotowac  do  druku  ksiazke .

 

Mamy  w  Polsce  kolekcje  kaflakow polskich,zegarow stojacych  i  wiszacych  polskich,pozytywek  i  innego  rodzaju  urzadzen grajacych  polifony,symfoniony,szafy ze  zmieniarkami  i  inne ,mamy  producentow  PPU...

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie będzie to zbyt popularne, ale po co (znowu) zmieniać to, co się dobrze sprawdza?

Na czy miałyby polegać te zmiany?

 

 

By móc się rozwijać, wprowadzać nowe rozwiązania, posiadać najnowsze oprogramowanie forum, iść z duchem czasu? Można jeździć golfem który na swoje czasy był spoko autem, ale świat i motoryzacja idzie do przodu. Oczywiście to alegoria. :)

 


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też chętnie cos wpłacę, ale gdy parę lat temu wkręcałem się w zegarki a to forum byloby płatne na pewno nie rozwinąłbym tej pasji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By móc się rozwijać, wprowadzać nowe rozwiązania, posiadać najnowsze oprogramowanie forum, iść z duchem czasu? Można jeździć golfem który na swoje czasy był spoko autem, ale świat i motoryzacja idzie do przodu. Oczywiście to alegoria. :)

 

No ale konkretnie, na czym miałyby polegać te zmiany ? I jak to się przełoży na egzystencję szeregowego forumowicza, aby go przekonać do płacenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale konkretnie, na czym miałyby polegać te zmiany ? I jak to się przełoży na egzystencję szeregowego forumowicza, aby go przekonać do płacenia ?

Nie rozumiesz. :) To się akurat dla Was nie przełoży bezpośrednio lub przynajmniej nie w stosunku 1:1. Po prostu trzeba podnieść wersję forum z już bardzo przestarzałej na najnowszą. Nie wiem jak mam Ci to wytłumaczyć - nowe technologie, lepsze zabezpieczenia, prostsza modernizacja - wprowadzanie modyfikacji, aktualizacje, obsługa, wygoda dla użytkownika w korzystaniu?

I jak to się przełoży na egzystencję szeregowego forumowicza, aby go przekonać do płacenia ?

Jak się już ktoś pyta o takie coś to go nic nie przekona. Tutaj jest raczej inny wydźwięk wypowiedzi i rozważane opcje - dobrowolnej zrzutki na forum - "bo je lubię", "bo spędzam tutaj dużo czasu" etc. i opłaty za korzystanie z działu Sprzedam.

 


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  O wartości forum, przekonałem się po dłuższym okresie korzystania. Gdyby na początku ktoś kazał mi zapłacić-pewnie bym tu nigdy więcej nie wszedł.                                                         

 

  Dzięki forum oszczędziłem tyle czasu i pieniędzy, że  wystarczyło by na jego roczne utrzymanie, albo i więcej.

Podoba mi się takie jakie jest i chętnie wpłacę luźną kwotę, Bez żadnych przywilejów, które mogą zwiększyć koszty utrzymania.

 

  Moim  zdaniem wystarczy raz w roku,  [częściej się przeje ] pospolite ruszenie, do tego znaczek przy awatarze i wystarczy.
 

  Jak mówił mój znajomy ,, im prościej tym prościej,, :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nam się wątek rozmywa.

Moje 3 grosze, zgadzam się z pomysłami na tzw. VIP. kolegów @MasterMind,  @mario i kto tam jeszcze o tym napisał.

 

Moim zdaniem im prościej, tym lepiej.

Czyli np.

10 zł / m-c i dostajesz podpis Sympatyk

20 zł / m-c i podpis Aktywny Sympatyk.

Sympatyk ma prawo zamieszczać ogłoszenia na bazarku na obecnych zasadach.

Użytkownik, który nie płaci ma dostęp do wszystkiego ale może wystawić tylko 1 ogłoszenie na 3 miesiące na bazarku.

I tyle.

 

Osobiście jestem też zwolennikiem płacenia od razu za rok z góry, mniej z tym będzie roboty.

 

Można też zostać członkiem Stowarzyszenia. To co jest opisane na stronie kmziz.pl trochę odstrasza ale w rzeczywistości chyba nie jest tak źle.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Rozumie że zdajecie sobie sprawe,że po wprowadzeniu opłat dla każdego, to forum bedzie raczej już zamkniętym gronem.

I działy z tanimi zegarkami będą wiały pustka,nudą i starymi wpisami - bo raczej nikt kto się interesuje zegarkiem Casio za 500pln nie będzie płacił 20 pln, za to,by sobie o nim poczytać lub o coś sie wypytać.

 

Nie każdy posiada zegarki za kilkadziesiąt tysięcy,bo mam wrażenie ze ten temat jest skierowany do nich, tylko nikt nie ma odwagi tego jasno powiedzieć

 

Druga sprawa, pamiętam jak wprowadził zarząd reklamy, by odciążyć sie finansowo - to teraz mam płacić by tych reklam nie widzieć ?

Czy ktoś pomyślał o tym, że my jako baza danych , już sami w sobie jesteśmy niezależni finansowo ?

 

No i jeszcze jedno - po wprowadzeniu opłat - to jak by było z dyskusja i polityce,religii itp. ? 

Płacić za cenzure ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, rozpoczęliśmy dyskusję od prostej dobrowolnej zrzutki osób, dla których to forum jest ważne bo lubią dyskutować, pytać, chwalić się i spędzać tu czas.

 

Teraz wchodzimy w jakieś skomplikowane modele biznesowe. Jeśli nie chcemy zniszczyć tego co już jest nie idźmy dalej tą ścieżką. Ja już nie rozumiem i nie chcę rozumieć pakietów, VIP, no ads, jeden darmowe ogłoszenie, limit. Ja wysiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.