Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Longines legend diver

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Van_vakero

Van_vakero
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 00:02

Szanowni Państwo, po wielu latach oglądania, nadszedł czas kupowania. Założyłem budżet 4K pln, i wybór padł na powyższy chronograf. Jest to zegarek z drugiej ręki, kupowany „z papierami”. Używałem tutejszej szukajki Jak i gugla, jednak nie znalazłem wyraźnego podziału na fake / genuie. Czy ktoś z obecnych forumowiczów poratowalby rada? Do tej pory świadomie kupowałem podroby, ale na sama mysl o nich zgrzytam zębami. Chce jeden zegarek na wszystkie okazje. Zdziwiło mnie, ze sprzedający zgodził się na 4K. Wiem ze wartosc rynkowa jest odrobię wyższa. Mogę oczywiście poprosić o nr. seryjny, lub wybrać się do serwisu, ale może ktoś ma doświadczenia z tym związane i wie na co w szczególności zwrócić uwagę. Z dozgonna wdzięcznością Łukasz (va_vakero)
  • 0

#2 kkwpk

kkwpk

Członek

• Moderator
  • 3432 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 01:13

Zdjęcia kolego. Zdjęcia.

• 0

#3 teston

teston
  • Użytkownik
  • 1058 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 09:02

A czy LLD występuje w wersji chrono ?

• 0

#4 eye_lip

eye_lip

JFS

• Sprzedawca Profesjonalny
  • 12639 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 09:43

Nie:)
  • 0

#5 sanik

sanik
  • Użytkownik
  • 11539 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 22:13

Zwróć uwagę, czy wew. bezel centruje względem indeksów na tarczy.
  • 0

#6 Antiquarius

Antiquarius
  • Użytkownik
  • 3299 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 23:45

A czy LLD występuje w wersji chrono ?

Może chodzi o to, że ma dwie koronki? Czy LLD jest podrabiany?
  • 0

#7 goral_

goral_
  • Użytkownik
  • 1193 postów

Napisano 28 marzec 2020 - 16:46

Jest podrabiany

np.

http://www.replicawa...h-l3-674-4-50-0

• 0

#8 Sceptyczny Sceptyk

Sceptyczny Sceptyk
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 28 marzec 2020 - 16:56

Skoro kolega świadomie kupuje podroby to chyba może zaryzykować ;) Potępiam zakup podrobionych produktów nawet jeśli będzie to paczka zapałek.
  • 0

#9 Człowiek wskazówka

Człowiek wskazówka
  • Nowy Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 28 marzec 2020 - 16:56

Szanowni Państwo, po wielu latach oglądania, nadszedł czas kupowania. Założyłem budżet 4K pln, i wybór padł na powyższy chronograf. Jest to zegarek z drugiej ręki, kupowany „z papierami”. Używałem tutejszej szukajki Jak i gugla, jednak nie znalazłem wyraźnego podziału na fake / genuie. Czy ktoś z obecnych forumowiczów poratowalby rada? Do tej pory świadomie kupowałem podroby, ale na sama mysl o nich zgrzytam zębami. Chce jeden zegarek na wszystkie okazje. Zdziwiło mnie, ze sprzedający zgodził się na 4K. Wiem ze wartosc rynkowa jest odrobię wyższa. Mogę oczywiście poprosić o nr. seryjny, lub wybrać się do serwisu, ale może ktoś ma doświadczenia z tym związane i wie na co w szczególności zwrócić uwagę. Z dozgonna wdzięcznością Łukasz (va_vakero)

Skoro do tej pory świadomie kupowałeś ,,podroby" to zostań przy nich. Kupowanie podrób to zwykła kradzież.  Możesz o pomoc poprosić ,, gugla". 

• 0

#10 Sceptyczny Sceptyk

Sceptyczny Sceptyk
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 28 marzec 2020 - 16:58

Skoro do tej pory świadomie kupowałeś ,,podroby" to zostań przy nich. Kupowanie podrób to zwykła kradzież. Możesz o pomoc poprosić ,, gugla".

Polecam takie podroby w sosie z kopru ;)
  • 0

#11 Człowiek wskazówka

Człowiek wskazówka
  • Nowy Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 28 marzec 2020 - 17:00

Polecam takie podroby w sosie z kopru ;)

Dokładnie, lub pieczarkowym.

Skoro kolega świadomie kupuje podroby to chyba może zaryzykować ;) Potępiam zakup podrobionych produktów nawet jeśli będzie to paczka zapałek.

Bardzo dobrze piszesz. Nie wiem po co on to pisał. 

• 0

#12 Van_vakero

Van_vakero
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 28 marzec 2020 - 18:38

Hej, wybaczcie ze odpisuje po długim czasie. Rozumiem, ze fani podrób spotykają się z ogólnym ostracyzmem, szczególnie na forach poświęconych zegarkom. Wytłumaczę się jedynie w krótkich słowach. Mam trzy tanie oryginalne zegarki mechaniczne, jeden kwarc oraz dwie podroby (Panerai oraz Richtenburg). Nie było moim zamiarem „udawanie” posiadacza drogich zegarków, gdy ktoś chciał oglądnąc - zawsze przestrzegałem, ze to podróba. Co więcej oba zegarki okazały się totalnym szajsem. Leżą teraz w kacie, nawet nie próbuje się ich pozbyć. Jednak kto pod wpływem impulsu nie kupował głupich rzeczy, niech pierwszy rzuci kamieniem.
W każdym razie przyszła pora na coś, co będzie już mogło cieszyć moje oko. Jednak szczerze nabrałem wątpliwości, gdy facet wzbraniał się przed wizyta u zegarmistrza. Pasek wymieniony, twierdzi ze stary się zużył. Zegarek z 2009 wiec może i coś w tym jest. Jednak brak dowodu zakupu również wzbudza moje podejrzenie. Przyznam ze się napaliłam, ale staram się zachować zimna głowę. Może rozpoznacie na zdjęciach czy to może być podróbka? Z góry dzięki i zapewniam. No more replicas ;)

Załączone miniatury

• 8AC3B81C-0CA9-43BF-BA7E-9B54B478CC42.png
  • 16F82FC9-485F-42FF-9F71-B5F8776E2E58.png
  • 987C701E-603C-4C4D-AF43-608BA7B03400.png

• 0

#13 xMuss

xMuss
  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 28 marzec 2020 - 19:08

Kropki na 12 jakieś takie rozjechane... resztę sobie dopowiedz...

Użytkownik xMuss edytował ten post 28 marzec 2020 - 19:09

• 0

#14 Van_vakero

Van_vakero
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 28 marzec 2020 - 21:26

No i facet komiec koncow stwierdził, ze go jednak nie sprzedaje, po czym wrzucił inne fotki i wystawił go ponownie. Tak wiec najprawdopodniej obyło się bez kolejnego falsyfikatu w kolekcji. Gdyby jednak ktoś z użytkowników w podobnej cenie miał powyższy model - mocno reflektuje.
  • 0

#15 Człowiek wskazówka

Człowiek wskazówka
  • Nowy Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 29 marzec 2020 - 17:20

Hej, wybaczcie ze odpisuje po długim czasie. Rozumiem, ze fani podrób spotykają się z ogólnym ostracyzmem, szczególnie na forach poświęconych zegarkom. Wytłumaczę się jedynie w krótkich słowach. Mam trzy tanie oryginalne zegarki mechaniczne, jeden kwarc oraz dwie podroby (Panerai oraz Richtenburg). Nie było moim zamiarem „udawanie” posiadacza drogich zegarków, gdy ktoś chciał oglądnąc - zawsze przestrzegałem, ze to podróba. Co więcej oba zegarki okazały się totalnym szajsem. Leżą teraz w kacie, nawet nie próbuje się ich pozbyć. Jednak kto pod wpływem impulsu nie kupował głupich rzeczy, niech pierwszy rzuci kamieniem.
W każdym razie przyszła pora na coś, co będzie już mogło cieszyć moje oko. Jednak szczerze nabrałem wątpliwości, gdy facet wzbraniał się przed wizyta u zegarmistrza. Pasek wymieniony, twierdzi ze stary się zużył. Zegarek z 2009 wiec może i coś w tym jest. Jednak brak dowodu zakupu również wzbudza moje podejrzenie. Przyznam ze się napaliłam, ale staram się zachować zimna głowę. Może rozpoznacie na zdjęciach czy to może być podróbka? Z góry dzięki i zapewniam. No more replicas ;)

,, fani podrób" - o matko. Co prawda przyjmuję twój sposób tłumaczenia jako rzeczowy więc mam nadzieję ,że za kilka lat gdy będziesz miał kilka oryginalnych zegarków spojrzysz na swój pierwszy post z obrzydzeniem ;) :) Inna sprawa ,że jeśli o mnie chodzi to musiał bym powiedzieć. Daj kamienia :)

• 0

#16 sanik

sanik
  • Użytkownik
  • 11539 postów

Napisano 29 marzec 2020 - 21:01

No i facet komiec koncow stwierdził, ze go jednak nie sprzedaje, po czym wrzucił inne fotki i wystawił go ponownie. Tak wiec najprawdopodniej obyło się bez kolejnego falsyfikatu w kolekcji. Gdyby jednak ktoś z użytkowników w podobnej cenie miał powyższy model - mocno reflektuje.

Jeśli na poważnie szukasz LLD to dwa są na sprzedaż na bazarku.
Czasami fajne oferty można trafić na ebay.
  • 0

#17 Van_vakero

Van_vakero
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano wczoraj, 21:10

,, fani podrób" - o matko. Co prawda przyjmuję twój sposób tłumaczenia jako rzeczowy więc mam nadzieję ,że za kilka lat gdy będziesz miał kilka oryginalnych zegarków spojrzysz na swój pierwszy post z obrzydzeniem ;) :) Inna sprawa ,że jeśli o mnie chodzi to musiał bym powiedzieć. Daj kamienia :)

Mogę Ci dać podróbkę zamiast kamienia - wartościowo podobnie, z lekka przewaga tego drugiego ;) co do tych nieszczęsnych replik, szukając zegarka od jakiegos tygodnia naciąłem się już na kilku jegomości szukających jelenia. Wiec tak naprawdę ten co sprzedawał podróbę - jako podróbę był De facto uczciwy :)

Jeśli na poważnie szukasz LLD to dwa są na sprzedaż na bazarku.
Czasami fajne oferty można trafić na ebay.

Napisałem. Zobaczymy. Im dluzej szukam tym jednak staje się coraz ostrożniejszy. Praktycznie każdy w miarę popularny, markowy zegarek ma już swoją replikę, wiec chyba ograniczę się do tych z paragonem i kompletem dokumentów.
  • 0

#18 goral_

goral_
  • Użytkownik
  • 1193 postów

Napisano wczoraj, 21:30

Nie replikę, lecz falsyfikat.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych