Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
oprzemyslaw

Lip Charles de Gaulle 35 mm automatic

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma lipy jest Lip - nowy vintage z wodoszczelność 100 m

 

Rozglądałem się za zegarkiem, który mógłbym nosić na co dzień do marynarki, aby nie rzucał się mocno w oczy a jednocześnie miał klasę lub przynajmniej łączył się z jakąś historią.

 

Lubię zegarki Seiko, mój ulubieniec to sarb 045, uwielbiam vintage, mam trochę zegarków radzieckich.

 

Wielką frajdę zrobiła mi i nadal sprawia reedycja Rakiety Atom, którą dostałem w prezencie.

 

I tak trafiłem na markę Lip.

 

Każdy ich zegarek łączy się z historią, a przynajmniej łączy się ze znaną osobą, która taki zegarek nosiła, otrzymała w prezencie.

 

Muszę przyznać, że początkowo sceptycznie podchodziłem do nowych starych zegarków, ale jako że jestem romanistą, to francuskie zegarki zatrzymały moją uwagę na chwilę.

 

Przypadkowy kontakt z osobą, która sprowadza te zegarki, ułatwił mi decyzję. Wahałem się, na co się zdecydować, podobały mi się szczególnie dwa modele: Lip Churchill T18 i Lip Charles de Gaulle (CDG).

 

Oba występują w wersjach kwarcowych, ale ten drugi dodatkowo na wersję w automacie. Okazało się, że pierwszy aktualnie jest niedostępny w Polsce, natomiast CDG jest i do tego w automacie.

 

Zamówienie złożone i tu niespodzianka. Telefon od sprzedawcy, że niestety będę musiał poczekać, bo zegarek fizycznie znajduje się w galerii, które aktualnie są zamknięte z powodu kwarantanny…

 

Nie musiałem długo czekać, bo dotarł z dwudniowym opóźnieniem w stosunku do moich oczekiwań.

 

Otwieram pudełko jeszcze w samochodzie wracając z paczkomatu, podekscytowany, czy przypadkiem nie okaże się niewypałem, okaże się za mały, brzydki…

 

Pierwsze wrażenie, taki zwyklaczek. Ładny, czytelny, ale zwykły, zwyczajny…

 

Chowam i jadę do domu.

 

W domu wyjmuję, i wrażenie zupełnie inne…

 

Przyglądam się i widzę mnóstwo smaczków:

Wypukłe indeksy, ciemne na górze, polerowane po bokach; wskazówki odbijające światło pod każdym kątem inaczej; czysta tarcza z fajnym szlifem słonecznym. Szkło wystaje, matowe po bokach, co w połączeniu z polerowaną kopertą daje świetny efekt. Koperta polerowana w całości, ale ma kilka płaszczyzn i fajnie odbijają światło. Bransoletka z pełnymi ogniwami, solidna, z zapięciem, które nie należy do moich ulubionych, bo miałem kilka zegarków z takim zapięciem i nie spisywało się szczególnie dobrze, bo zdarzało mi się je odpiąć przypadkowo…, ale zobaczymy. [Mała aktualizacja: przez dwa dni ciągłego noszenia nie zdarzyło mi się odpiąć przypadkowo bransoletki, więc już nie mam obaw.]

 

Zakładam na rękę, bransoletka trochę za duża, ale rozmiar koperty idealny, aż idę po linijkę żeby sprawdzić czy to na pewno 35 mm, bo wiem, że występuje również w wersji 39 mm.

 

Wszystko ok, 35 mm, ale wygląda na większy.

 

 

Dopasowanie bransolety nie było super łatwe mimo, że mam w tym jakieś doświadczenie. Piny ciężko wychodzą, bo w środku ogniw bransolety znajdują się tulejki, dłuższe niż w Seiko ( nie zgubią się przez przypadek), wróżą dobre trzymanie. Udało się dopasować, leży znakomicie.

 

 

Już wiem, że jeśli napiszę recenzję, to nie będzie w pełni obiektywna… Polubiłem ten zegarek od drugiego wejrzenia

 

Warto wspomnieć, że żona nie zwróciła na niego uwagi, bo vintage, więc pewnie miałem go już wcześniej

 

 

W skrócie:

 

Plusy:

  • vintage' owy wygląd z wodoszczelnością 100 m
  • świetny rozmiar dla osób lubiących vintage
  • bardzo czytelny mimo braku jakichkolwiek lumy, nawet przy gorszym oświetleniu
  • piękne nakładane indeksy, ładne wskazówki
  • wygodna i dobrze wykonana bransoletka z pełnymi ogniwami, dobrze spasowana z kopertą
  • fajne wypukłe szkło, matowe na krawędziach bocznych
  • mechanizm regulowany we Francji, poddany kontrolą jakości (zgodnie z deklaracją producenta)
Minusy:
  • szkło wystaje, a jest mineralne
  • polerowana koperta pewnie będzie łapała ryski
  • mały, jak ktoś lubi większe zegarki
  • brak lumy, jeśli ktoś musi ją mieć
  • zwykły taki, może nie zwrócić uwagi żony
  • mechanizm nie jest francuski
  • myślę że część osób stwierdzi, że jest drogi, (głównie ze względu na brak szafiru )
Ja jestem na tak, polecam. Jest na tyle dobre wrażenie, że pewnie sprowadzę jeszcze kostkę Churchill T18.

Dostałem dodatkowo katalog Lip, co było miłą niespodzianką :)

 

 

291a0eeead87a80e8bc4328cba9c57a9.jpg00beb4ff2738dddb092dc702b5d8f577.jpge42adf9c91fafe267baadc6d11f1f8f8.jpgec52353827468291acf663ea4b089766.jpg19672714fc1be258a953f2bd994e8a9b.jpg69a79634714a8b43681b4f7c06a656b9.jpg4d99f9692eef779019ae335dd9b83202.jpg8d9d957b89a450f6660e6979c59feae7.jpgecf3d851d03bc74b46ba44a92688393e.jpg

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Przyjemnie się czytało  :) A minus w postaci: "zwykły taki, może nie zwrócić uwagi zony", to ...w zasadzie plus  :D

 

A więc wedle przyjętej przez Ciebie nomenklatury, taki ...minus dodatni  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjemnie się czytało  :) A minus w postaci: "zwykły taki, może nie zwrócić uwagi zony", to ...w zasadzie plus  :D

 

A więc wedle przyjętej przez Ciebie nomenklatury, taki ...minus dodatni  :D

Dzięki, sam byłem zaskoczony, że żona nie zwróciła uwagi  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bardzo fajny i klasyczny zegarek, w klasycznym męskim rozmiarze  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwie fotki, wskazówki pod lekko innym kątem :)

post-35815-0-42064200-1585331177_thumb.jpg

post-35815-0-57576400-1585331188_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Indeksy faktycznie wyglądają w nim bardzo fajnie. Jak duży masz nadgarstek?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Od pewnego czasu z zainteresowaniem przyglądam się zegarkom tej firmy, a ten bardzo się wpisuje w to, co lubię  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Możesz pokazać zapięcie bransolety w tym LIPie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu z zainteresowaniem przyglądam się zegarkom tej firmy, a ten bardzo się wpisuje w to, co lubię :)

Mnie przyciągnęło to, że robią te same zegarki w różnych rozmiarach, ale zawsze również w tym z epoki, jak w przypadku CDG 35mm

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Podobnie jest np. w przypadku Longinesa Conquesta Heritage, bo jest wersja o średnicy 35 mm, na hesalicie (wypukłym), dla takich dziadków jak, ja i wersja o średnicy 40 mm, na szkle szafirowym. Wiadomo przy okazji, która jest "koszerna"  :lol:

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, na razie nie rozpięła się ani razu :) oby tak dalej.885b3c60877640eee75f5010c24ec2d7.jpg

9f5426e31c79e19e9735b11eb79b03a5.jpg

Podobnie jest np. w przypadku Longinesa Conquesta Heritage, bo jest wersja o średnicy 35 mm, na hesalicie (wypukłym), dla takich dziadków jak, ja i wersja o średnicy 40 mm, na szkle szafirowym. Wiadomo przy okazji, która jest "koszerna"

Otóż to :) Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Mimo braku mikroregulacji udało się idealnie dopasować długość bransolety? I żeby nie było uważam, że zapięcie zdecydowanie pasuje do charakteru zegarka. Ciężkie zapięcie, z szerokim zakresem mikroregulacji, jednak by tu nie pasowało  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo braku mikroregulacji udało się idealnie dopasować długość bransolety? Ciężkie zapięcie, z szerokim zakresem mikroregulacji, jednak by tu nie pasowało ;)

Jest jedno mniejsze ogniwo, ale w moim przypadku nie musiałem z niego korzystać. :) Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne wzornictwo, gratuluję zakupu, oglądałemten model i przymierzałem nawet (wersję bikolor), ale brak lumy jednak mi przeszkadza. Rewelacyjnie wygląda to matowienie na szkiełku, tylko dlatego elementu warto kupić (no i indeksy oczywiście). Mnie zainteresował w tym modelu (ale z kwarcem) głównie sekundnik, rewelacyjny "piorun". 

Co do : "zwykły taki, może nie zwrócić uwagi żony" ,w 100% jestem za.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne wzornictwo, gratuluję zakupu, oglądałemten model i przymierzałem nawet (wersję bikolor), ale brak lumy jednak mi przeszkadza. Rewelacyjnie wygląda to matowienie na szkiełku, tylko dlatego elementu warto kupić (no i indeksy oczywiście). Mnie zainteresował w tym modelu (ale z kwarcem) głównie sekundnik, rewelacyjny "piorun".

Co do : "zwykły taki, może nie zwrócić uwagi żony" ,w 100% jestem za.

Muszę jeszcze sprawdzić, ale chyba tylko w całkowitej ciemności nie da się odczytać godziny, wystarczy smużka światła i widać godzinę, ale oczywiście rozumiem, jak musi być, to musi. Mam takiego, co musi mieć lumę i wr 200 ;)

Długo myślałam nad kwarcem, może jeszcze kiedyś

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładny zegarek, badzo ładny :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładny zegarek, badzo ładny :)

Dziękuję, bardzo cieszy.

ba45032a338699184d90e377b2164cc8.jpg

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I porównanie wielkości z sarb 04586366b6cc2875cfd03f92e8e11e9b8ba.jpg

ace4d419c66004cb3111bb9748b9146d.jpg

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna maszyna, klasyczny, elegancki i z dobrą przeszłością.

Dziękuję, jestem bardzo zadowolony, nawet okazuje się, że bransoletka się nie odpina przypadkowo, jak to miało miejsce w przypadku Bulovy czy Seiko premier...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na większy niż by to wynikało z wymiarów.

Ogólnie jak najbardziej na plus .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Lipy nie ma ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Lulu0807
      Witam, 
       
       
      Na wstępie chciałem zaznaczyć, że jestem nowym forumowiczem oraz świeżakiem w świecie zegarków.
       
      Od pewnego czasu zacząłem bliżej zgłębiać temat zegarków zarówno ogólnej ich budowy, rodzaji mechanizmów jak i marek, a dokładniej krajów ich pochodzenia czyli Szwajcaria i Japonia oraz reszta świata:-). Zacząłem także "budowac" swoją skromną kolekcję. 
       
      Dodam jeszcze, że lubię spędzać wolne chwile czytając rozniaste wątki na tym forum, w celu pogłębienia wiedzy oraz aby później wykorzystać to przy zakupie i jeszcze upewnić się w kwestii słusznosci wyboru.
       
       
      Mam więc dwa pytania których wspólnym mianownikiem jest tylko słowo KWARC.
       
      Po pierwsze chciałbym zrealizować kiedyś swój plan i nabyć Grand Seiko w kwarcu (automaty są w cenach na razie dla mnia abstrakcyjnych, a kwarce widywałem na aukcjach z np. Japonii w cenach od około 1000€ do ok 1500€, mówię głównie o używkach). 
       
      I tutaj moje pytania: czy warto - to chyba pytanie retoryczne oraz czy wszystkie modele kwarcowe w GS to to samo (jeżeli nie, to który z nich jest szczególnie warty uwagi, może być to vintage'owy, używany sikor). Dodam że interesuje mnie prosty zegarek bez chronografu. 
       
       
      I pytanie z innej półki. Czy warto zakupić kwarca z mechanizmem ISA 336.168 (chodzi mi o zegarek Lip Himalaya). Czy jest to mechanizm trwały i przede wszystkim naprawialny. Miałby to być tzw. zegarek bardziej codzienny/uniwersalny. Może ktoś ma taki zegarek i mógłby się podzielić opinią. A jeżeli nie jest to dobry wybór, to co moglibyście mi polecić oczywiście lepszego, a w tej cenie (ok. 180€).
       
       
      Pozdrawiam 
    • Przez jastase
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.