Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Bodiniusz

Roczniak - gdzie kupić kopułę?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bodiniusz

Hej!

 

Czy możecie mi napisać, czy łatwo jest dokupić w Polsce (najlepiej na Dolnym Śląsku) kopułę do roczniaka Beckera?

 

Czy takie części występują oryginalne? Czy ktoś dorabia takie elementy?

Gdybyście również podesłali porady jak to przesłać bezpiecznie?

 

Dokładniej do takiego roczniaka:

021f401f84e69bc6.jpg

 

 

Pozdrawiam

Bogdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sobieradek

dawno temu zamawiałem taka kopułę w firmie produkującej bombki choinkowe. musisz poszukać w necie takiej firmy i zapytać czy podejma sie takiej roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo z pewnego niemieckiego katalogu (nie pamiętam nazwy) niech ktoś z klubowiczów podpowie


// Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bodiniusz

Rzeczywiście mają. Wielkie dzięki! (trzeba tylko sprawdzić, czy rozmiar jest w katalogu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość timer75

witam,

jak nie znajdziesz takiej kopułki, to wybieram na wiosnę się do fabryki HALLER-a z którą współpracuje .Oni są producentami tych zegarów i jestem w stanie coś takiego zorganizować .

 

http://www.timer.com.pl/timer.html

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co rozumiesz przez pojęcie kopuła ? klosz szklany ?

Sprawdź allegro - ktoś wystawia aktualnie :roll:


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość timer75

dokładnie -chodzi mi o szklany klosz 15cm, 23 cm i 30 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiary klosza to chyba pewien problem.

By mieć pewność należałoby podać średnicę zewnętrzną, średnicę wewnętrzną, i wysokość.

Mój Becker "toleruje" wewnętrzną 13,2, zewnętrzną 14,6. Kundo -12,9->14,8, Kern 12.8->14.5 Schatz 13.0-> 14.8.

To zapewne nie są parametry graniczne o milimetr czy dwa można je naciągnąć, jezeli faza na klosz nie jest zbyt głęboka.

Niestety Beckery mają głęboką, ale i tak większość kloszy pasuje wymiennie :lol:

Wysokość to sprawa drugorzędna, ale mam ca. 27 cm wysokości w większości roczniaków "standardowej wielkości".


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość timer75

po świętach zmierzę klosze które mam i wtedy podam więcej szczegółów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem na allegro bateryjnego roczniaka za 25 zlotych i zabralem mu kopule szklana i juz! Teraz straszy bez kopuly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi "przyszło do głowy":

Timer75 - to może zaproponujesz w ramach działalności firmy włosy do roczniaków. Nie byłoby kombinowania skąd wziąć, nie trzeba by było czekać na sprowadzenie ze Szwajcarii całych kompletów z zawieszkami lub ściągania aż z USA samych włosów. Na allegro są/bywają, ale nigdy nie ma pewności co to za wynalazek ( szczególnie chodzi o jakość materiału z jakiego jest zrobiony - z odpowiednią kompensacją termiczną).

 

Pewnie wiele tego nie trzeba w Polsce, ale z czasem stać się pewnym, uznanym dystrybutorem to sympatyczne i... bezcenne ( bo podobno za resztę można zapłacić kartą :( :wink: )


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zmienie troche kierunek dyskusji - jaka jest obecnie "cena rynkowa" na przedstawiony na zdjeciu GB - kompletny z kopula.

Jak go wyceniacie - wiem wazny jest rok producji stan zachowania - ale....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Temat nie poruszany od 10 lat...wiem... mimo wszystko spróbuję i możę ktoś mi pomoże.

 

Szukam klosza szklanego do mojego drugiego Beckera.

 

Może ktoś pomóc?

 

Z góry dziękuje

Edytowane przez Winter_Solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Fibo.

 

Szukałem już na Allegro. Jest jedna sztuka, która może pasować. Niestety wydaje się współczesną kopią. Domyślam się, że raczej będzie mi ciężko zdobyć oryginał z epoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy czego chcesz. Ja traktuję klosze jako "materiał eksploatacyjny". Miał prawo się zbić, wyszczerbić, trzeba było zastąpić i mnie akurat taka przygoda nie boli. Zegar pozostaje w oryginale, a ja zbieram zegary. Jasne, wolałbym mieć wszędzie stuletnie szkła, z pęcherzami i niezbyt równe, jednak współczesne zamienniki zgodne na wymiar całkowicie akceptuję. IMO to jak wymiana szkiełka w zegarku. 

Oczywiście ortodoksyjne myślenie szanuję, jednak chyba bym kupił zamiennik, uruchomił mechanizm, a potem szuuuuukał oryginalnego przykrycia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Domyślam się, że raczej będzie mi ciężko zdobyć oryginał z epoki.

 

 

Nie  "ciężko", a drogo być może :rolleyes:


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.