Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość jaqb

Atlantic czy Seiko??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jaqb

Ograniczyłem swój wybór do 2 modeli: Seiko 5, i Atlantic seahunter 50.

Cena obu modeli byłaby w przyblizeniu taka sama,(gdyz jak bym sie zdecydował na Seiko to i tak chciałbym wymienic szkiełko na szafirowe).

Nie znam się za bardzo na zegarkach, więc prosze o porade.

(chyba ze możeciedoradzić mi coś podobnego do 600zł)

 

pozdrawiam

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... zależy na czym Ci zależy... Na korzyść Seiko przemawia fakt, że w tej kwocie spokojnie nabędziesz zegarek automatyczny - i jeszcze sporo zostanie na opijanie zakupu :) Atlantic - tylko kwarcowy, ale na jego korzyść przemawia szwajcarska metryka - o ile ma to dla Ciebie znaczenie. W tej kwocie spokojnie znajdziesz jeszcze coś z oferty Roamera, Tissota... żeby wymienić te bardziej godne polecenia. Zaraz poszukam jeszcze jakichś linków :D O - proszę - tu były podobne dyskusje

 

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....hlight=atlantic

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....hlight=atlantic

 

Może napisz coś więcej - czego wymagasz od zegarka, czy ma dla Ciebie znaczenie rodzaj mechanizmu, czy kraj produkcji... Będzie łatwiej doradzić.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba zagarki dobre, oba się nie psują, a parametry mają porównywalne, choć Seiko ma mniejszą klasę wodoszczelności i gorsze szkło.

 

Pewnie wybrałbym Seiko, ale to mój subiektywny typ.

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jaqb

dzięki za rady, jeszcze musze poprzymierzac i sie zdecyduje.. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Orienta i pływam w nib bez problemów a mam Roamera 10 atm i mi zaparował po wyjściu z wody..Dziwne prawda.../piszę to w związku z wcześniejszą wypowiedzią,że Seiko ma mniejszą klasę wodoszczelności/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem dwukrotnie fajną dużą mechaniczną (automat) Adriaticę. Ceny od 599 do 640 zł. Naprawdę ładny zegarek - przynajmniej przez szybę.

Taka, tylko w stali, nie złocona:

adr-12405.2824.1.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jaqb

kupiłem atlantica, a konkretnie seahuntera 30;

co prawda kwarcowy, ale mimo to jestem zadowolony z zakupu'

jako ze to moj pierwszy "poważniejszy" zegarek, zaczynam sie wkrecac w temat..i juz zaczełem chorowac na inne drozsze modele....ech :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blob

fajnie ze atlantic.szkoda ze kwarc.hehe niedawno sam miałem problem bo fundusze miałem za małe na mechanika.ale jednak po rozeznaniu na forum i po namowach obecnych tu kolegów dołozyłem i wybrałem mechanicznego oczywiscie atlantic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.