Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość feleksc

NA LEWĄ CZY NA PRAWĄ RĘKE??CZYLI LEWORĘCZNI NOSZĄ

Rekomendowane odpowiedzi

Gość feleksc

witam WSZYSTKICH :P

i mam pytanie na której ręce nosisz swój czasomierz i dlaczego?

;)

POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH LEWORĘCZNYCH

:P:P

8)

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Frunobulax

Jako urodzony mańkut we wczesnym wieku szkolnym zostalem zmuszony do przestawienia się na pisanie prawą ręką przez starej daty nauczycielkę. Zegarek zacząłem nosić później, ale noszę na lewej - łatwiej się nakręca; mimo to oprócz pisania wszystkie czynności wykonuję lepiej lewą ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
Jako urodzony mańkut we wczesnym wieku szkolnym zostalem zmuszony do przestawienia się na pisanie prawą ręką przez starej daty nauczycielkę. Zegarek zacząłem nosić później, ale noszę na lewej - łatwiej się nakręca; mimo to oprócz pisania wszystkie czynności wykonuję lepiej lewą ręką.

 

;):P

mnie też w podstawówce chcieli przekręcić na drugą strone :P:P

ale im nie wyszło. kiedy dostałem na komunie swój pierwszy zegareczek oczywiście wcisneli mi go na lewą ręke :P

-i tak nosiłem moje czasomierze gdzieś do 18.roku życia.

potem troche exsperymentów na prawej ręce-nieudanych -zawsze mi o coś zawadzał( :cry: )

i tak został na lewej

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem właściwie oburęczny - jesdnak z przewagą lewej (tak np.piszę, jem i strzelam z pistoletu - bo z karabinu, to już z prawej)

zegarek oczywiście na lewej.

kiedyś już na forum analizowaliśmy dlaczego - po go przez okno auta lepiej widać ;) :wink: :twisted: 8)

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dłuuuuugo nosiłem zegarek na lewej ręce.

Obecnie noszę na obydwóch rękach :oops: z tym, że na lewej mój zegarek wzorcowy a na prawej zegarek naprawiany. Zmieniam zegarki jak rękawiczki ;) (te z prawej ręki)


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zegarek oczywiście na lewej.

kiedyś już na forum analizowaliśmy dlaczego - po go przez okno auta lepiej widać

 

Ciekawe na której ręce zegareki noszą Anglicy :?: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

;):P:P

Anglicy napewno na prawej przynajmniej ci co prowadzą samochód

:twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam WSZYSTKICH ;)

i mam pytanie na której ręce nosisz swój czasomierz i dlaczego?

 

Na prawej - bo tak lubię. :P

A nie jestem mańkutem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jak już kiedyś wpominałem to ja nosze na prawej - bo jestem leworęczny i jak zawsze tłumacze wynika to z tego

 

 

że;

 

chcąc włozyc reke w dziur, szczeline czy po coś siegnąc wystawiamy reke precyzyjna - czyli ta ktora piszemy np

 

jak bysmy wkładali (praworęcznui) prawą to nam zegarek zawadza


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam na sobie "testuję" jeszcze innny model noszenia: jestem leworęczny i noszę zegarek na lewej ręce. Inaczej nie potrafię, nie mogę się przyzwyczaić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo długo nosiłem "normalnie"- na lewej ręce, potem pod wpływem chrzestnego, mamy i paru innych znajomych mi osób, zmieniłem rękę na prawą.

Teraz zakładając dla "jaj" na lewą, czuję się jakoś dziwnie ;)

 

EDIT

Zapomniałem dodać, że jestem praworęczny...

 

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lewej i na noc odkładam na boku koronką w dół. Kwarca też. Jak koledzy dostawali Montany, to ja dostałem Cornavina (cccp). Zegarmistrz mi powiedział, że "temu zegarku" najlepiej koronką w dół. Pewnie miał powód tak mówić-sam go składał. I tak zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
Bardzo długo nosiłem "normalnie"- na lewej ręce, potem pod wpływem chrzestnego, mamy i paru innych znajomych mi osób, zmieniłem rękę na prawą.

Teraz zakładając dla "jaj" na lewą, czuję się jakoś dziwnie

 

co Ci takiego powiedział :chrzestny,mama...itd ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co Ci takiego powiedział :chrzestny,mama...itd ????

...że dostanę samochód z UK :wink:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja tam nic nie kombinuję. Jestem praworęczny, więc zegarek noszę na lewej ręce. Tak jest mi po prostu wygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nosiłem na prawej - a mańkutem nie jestem

Byłem wtedy mały i nie wiedziałem, że powinno się :!: nosić na lewej.

Przyzwyczaiłem się już do tego, że zegarek mam na lewej ręce.

Jak czasem założę na prawą, to czuję się jakoś dziwnie

Nie widzę potrzeby, żeby to zmieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a ja mankutem tez nie jestem i nosze zegarek na prawej! A to dlatego ze kiedys babcia gdzies chyba w "Pani domu" wyczytala ze niezdrowo jest nosic zegarek ze stalowa branzoleta na lewej rece. A dlaczego to nie pamietam, wiem ze chodzilo o cos z sercem. No i tak juz zostalo, przyzwyczailem sie do tego ze nosze na prawej, wyrozniam sie z tlumu. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako praworęczny noszę standardowo na lewej. Zegarek mniej jest narażony na szwank.

 

Dodatkowym atutem jest to, że mam zwyczaj dość agresywnej jazdy z częstą zmianą biegów - lewą rękę trzymam na kierownicy, więc zawsze zegarek śmiga mi przed okiem, a prawą macham biegami :lol:

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na lewej i na noc odkładam na boku koronką w dół. Kwarca też. Jak koledzy dostawali Montany, to ja dostałem Cornavina (cccp). Zegarmistrz mi powiedział, że "temu zegarku" najlepiej koronką w dół. Pewnie miał powód tak mówić-sam go składał. I tak zostało.

 

Jestem praworęczny i noszę watcha na lewej ręce.

A co z tą koronką, bo nie widzę uzasadnienia pozostawiania zegarka na noc koronką w dół? Ja zostawiam odwrotnie (odwrócony o 180 st.).


Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki różnie położone różnie chodzą. Mój zegarmistrz twierdził, że najlepiej tak odkładać. Dlaczego nie wiem, co ja zegarmistrz jestem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ma to związek z większymi tarciami będącymi efektem większych nacisków np na osi balansowej mechanizmu. Na przykład mój zegarek wykazuje najmniejsze odchylenia w pomiarze czasu wówczas, gdy leży płasko (szkiełkiem do góry). Wtedy odchylenie dobowe nie przekracza 1 sekundy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też noszę na lewicy, co nie ma nic wspólnego z moimi politycznymi sympatiami.


Dawaj czasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma to związek z większymi tarciami będącymi efektem większych nacisków np na osi balansowej mechanizmu.

Pozdrawiam

 

Ale rozumiem, że "kwarców" to nie dotyczy i można je odkładać jak się chce??


Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dotyczy :(

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.