Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nasciturus

Przesądy zwiazane z zegarkami.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , 

Fajnie że taki temat jest "poruszony" na Forum .

Co prawda nie brałem udziału w "rozmowie" , ale bardzo skorzystałem z Waszych wypowiedzi  :rolleyes:  - i to utwierdziło mnie w przekonaniu, że nie powinno się wierzyć w takie zabobony ... Bo przecież, jak już ktoś tu wspomniał żyjemy w XXI wieku  :D

I kupię jednak mamie zegarek o którym zawsze marzyła  :)

Ale musisz wziąć od niej symboliczną złotówę :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciemny lud lubi zabobony. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli miałbym być przesądny to w moim przypadku sprezentowalem zegarek i ta osoba po pewnym czasie zniknęła z mojego życia. Czy jestem przesądny? nie, za dużo czarnych kotów przebiegło mi drogę i nic, chociaż zawsze na nie wyzywam mój kumpel dostał zegarek od ojca i cały czas ze sobą żyją :P

E kot jak przebiegnie drogę to na szczęście, co prawda jego, że zdążył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na komunię dostałem zegarek od chrzestnej... Od razu mogłem się domyślić, że źle mi życzy...

 

Kiedyś była moda na zegarki z okazji pierwszej komunii świętej. Teraz pewnie przeszło na komputery [ale jak jest to nie wiem bo z obiegu wypadłem].

 

Podobno nie daje się zegarków zwłaszcza na rocznicę ślubu. Ja kiedyś dałem i jakoś nikomu do tej pory krzywdy to nie zrobiło a lata lecą...

Dodam, że na rocznicę nie daje się też kolczyków, pierścionków, obrączek, pereł i biżuterii z "czarnym oczkiem" [cokolwiek to oznacza].

Powyższe informacje otrzymałem od osoby zabobonnej. Wyjaśnień dotyczących przyczyn tych zakazów już niestety nie otrzymałem. A szkoda...

Jakoś zwyczaj na komunię się jeszcze trzyma. Prędzej quady przeminą. Zobacz, ilu sprzedawców internetowych w kwietniu wystawia zegarki w ramach specjalnej oferty komunijnej. Co innego że często są to tanie elektroniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.