Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

satyr

GP, Vistula & Pierce Brosnan

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wszystkim wiadomo (no może nie do końca :D), VistulaWólczanka ma kontrakt z Pierc'em B., i tu i ówdzie można dostrzec bilbordy reklamujące rodzimą firmę.

 

Np. takie pierceki8.jpg

to jest akurat zrzut ich strony, ale daje pojęcie

 

Na zdjęciu widzimy pana B. w ichniejszym garniturze (przypuszczalnie) oraz w zegarku, też przypuszczalnie, tym -

 

3271_slb_vintage_king_ps_bae.jpg

 

Ostatnio, przechadzając się po ZT :lol: zauważyłem bardzo ciekawą rzecz. Otóż na plakacie wywieszonym na witrynie salonu Vistuli Pierce B. nie miał zegarka marki GP, a... Vistuli :shock: :? (photoshoped jak nic).

Po wejściu i lekkim wywiadzie u sprzedawcy dowiedziałem się, że VW (nie mylić z Volkswagen'em :!:) została producentem zegarków :shock:

 

Koperta na pierwszy rzut oka jak u GP, stylistyka tarczy zapożyczona od modelu Carree (tylko tu brak małego sekundnika oraz daty), po badaniu organoleptycznym rozwiały się wszelki wątpliwości... :?

 

Wykonanie jak w najtańszych chińskich podróbach, koperta wykonana prawdopodobnie z brasu (dla sprzedawców zegarki to kosmos), dekiel SS i mechanizm chiński (no może jakaś Miyota, ale to w ostateczności...).

Cena... brak słów - 799 złociszy (najtańsza Adriatica na 2824-2 to koszt nieco ponad 700 zł).

 

Zachęcam do odwiedzenia drugiej polskiej manufaktury :lol::lol: i komentarzy tego "cuda polskiej myśli menadżersko-markjetingowej"!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kapitan Jodyna

Jesteś bezwzględny :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się z tobą zgodzę...

 

Myślę nad napisaniem do firmy VW odpowiedniego mejla w tej sprawie, gdzie napiszę co o takim traktowaniu cudzych pomysłów myślę,

oraz z kilkoma linkami z forum,

 

no i wtedy będziesz mógł powiedzieć, że jestem bezwzględny... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musieli dobrze wyrzeźbić kontrakt, bo Brosnan jest ambasadorem GP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wielkoformatowy plakat pana Pierce'a B. na ścianie kamienicy przy Metro Politechnika. Zastanawiało mnie to, co wystawało z mankietu koszuli. Niestety napis na tarczy był nieczytelny, ale obawiałem się że może to być kolejny ciuchowo-zegarkowy wynalazek ... :? i stało się :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość keneida

też widziałem,

marketingowcy nie znają granic :lol:

Może nie długo zaczną robić bieliznę, buty, nakrycia głowy, torby, plecaki, sprzęt do golfa. Wszystko co potrzebuje biznesmen :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kapitan Jodyna

i sekretarki :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i sekretarki :lol:

 

Tylko żeby modele były ładne...:lol:


// Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vistula zakłada w swojej strategii "kompletną" ofertę dla klienta - czyli poza gajerami i koszulami również krawaty, spinki do mankietów i ... zegarki.

Wg mnie jest to małpowanie zagranicznych potentatów - chociaż jak porównać prestiż garniturów Armaniego, czy torebek Louis Vuitton z ich zegarkami - to są to kwarce i ogólnie zegarki z niższej (czasem średniej) półki.

Ale jeżeli ktoś chce kupić zegarek psujący do danego garnituru - to czemu ma tego nie zrobić :lol: . On może uważać za idiotę kogoś, kto marzy o zegarku w cenie samochodu który chodzi mniej dokładnie niż zegarek za kilkaset złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i sekretarki :lol:

 

Tylko żeby modele były ładne...:lol:

widzac tendencje, zaloze sie, ze beda mialy skosne oczy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
, koperta wykonana prawdopodobnie z brasu

 

:shock:

z czego???

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:shock:

z czego???

 

Mój błąd, powinno być z brassu. Mosiądz pokrywany chromem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość crategus

też zauważyłem te plakaty... ale myślałem, że to tylko fotomontaż z uwagi na prawa/brak chęci do reklamowania innych marek/brandów (jakie by nie były).

Kurcze a tak lubiłem Vistulę... zabieg z własnymi zegarkami- jesli faktycznie jakość jest fatalna- to po prostu faux pas. To takie działanie na zasadzie- ubierzemy Pana elgancko, szykownie, z gustem... prawda, ładnie leży... no to jeszcze zegarek... nie zna się Pan? A to świetnie, mamy tu coś dla Pana, wyciśniemy jeszcze parę groszy, nie obrazi się Pan, co? Zasady, eee, jakie zasady... I tak ma Pan ubłocone buty :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Wykonanie jak w najtańszych chińskich podróbach, koperta wykonana prawdopodobnie z brasu (dla sprzedawców zegarki to kosmos), dekiel SS i mechanizm chiński (no może jakaś Miyota, ale to w ostateczności...).

Cena... brak słów - 799 złociszy (najtańsza Adriatica na 2824-2 to koszt nieco ponad 700 zł).

 

Oglądałem ten zegarek w salonie Vistuli [której produkty odzieżowe bardzo lubię i noszę] i niestety muszę potwierdzić ten przykry fakt - zegarek wgląda fatalnie - wygląda bo o prezentowaniu się nie ma wogóle mowy :?


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie cala sprawa to nie zaskoczenie. Kilka tygodni temu w TVN CNBC Biznes goscil prezes zarzadu Vistuli/Wolczanki, opowiadal min. o strategii firmy a, na prosbe i zainteresowanie prowadzacego program pokazywal ow "firmowy" czasomierz. Prawde mowiac spodziewalem sie, ze bedzie to jakis kwarc o raczej sredniej jakosci - w koncu proponowanie firmowych dodatkow (jak wlasnie zegarki, spinki itp.) to standard u zagranicznych producentow odziezowych do miana jakich pretenduje Vistula/Wolczanka. Nie widze powodu zeby sie specjalnie na taka praktyke oburzac i osobiscie zycze V/W jak najlepiej bo oferuje dobrej jakosci ubrania za uczciwe pieniadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście to nie jest oburzenie, tylko skierownanie uwagi na fakt, iż jakość zegarka do jakości odzieży ma się nijak.

Oczekiwałbym od Vistuli "lepszej" jakości zegarka, bo wg mnie obecny poziom oferowanej sztuki zegarmistrzowskiej jej nie przystoi w kontekście jakości ubrań.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jakosci sie nie wypowiadam, poniewaz nie widzialem tego zegarka na zywo, ale jezeli jest naprawde tak fatalny to moze faktycznie FikThor powinien napisac do V/W w tej sprawie, bo faktycznie nie przystoi marce jaka jest V/W (a juz nie mowiac o tym jaka chialaby byc) serwowac taki badziew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek Vistuli jest nie lepszej jakości, niż jakiś fake za 30 zł prosto ze stadionu.

 

Aczkolwiek nie to jest meritum IMHO. Wygląd zegarka, to nędzne odwzorowanie GP Originale, które Pierce ma na nadgarstku na zdjęciach.

 

Wygląda to w ten sposób: widzisz reklamę z Piercem, który ma na ręku świetnej jakości zegarek, co widać na pierwszy rzut oka, a w salonie VW spotyka Cię niemile rozczarowanie pt. ktoś musi zapłacić za kampanię z 'byłym agentem Jej Królewskiej Mości' (BTW, bo i w ten sposób odczytuję nagły skok cen garniturów wiszących już na wieszakach w salonach o 1/3 ceny). Jest to jawne lżenie z klienta, co mnie się bardzo niepodoba.

 

Znam kilka firm mających taki marketing - McDonalds, KFC i chińska restauracja z kabaretu Moralnego Niepokoju (chłyt martekingowy)... :lol:

 

Osobiście noszę garnitury VW, a po całej sprawie mam lekki niesmak... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój błąd, powinno być z brassu. Mosiądz pokrywany chromem.

 

Brass to doslownie i nic wiecej jak mosiadz :lol: a pokryty chromem to "chrome plated brass", lub po prostu chromowany - "chromed brass" :lol:

 

 

chińska restauracja z kabaretu Moralnego Niepokoju (chłyt martekingowy)... :lol:

 

A dokladnie Ani Mru Mru :)

 

A gamonie z Vistuli mogli podpisac umowe z Polpora, to by bylo interesujace i jak przypuszczam, korzystne dla obu firm zagranie. A tak - "kolejny raz zrobil sie kwas". Pozdrawiam :D


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zegarek Vistuli jest nie lepszej jakości, niż jakiś fake za 30 zł prosto ze stadionu.

 

Aczkolwiek nie to jest meritum IMHO. Wygląd zegarka, to nędzne odwzorowanie GP Originale, które Pierce ma na nadgarstku na zdjęciach.

 

Wygląda to w ten sposób: widzisz reklamę z Piercem, który ma na ręku świetnej jakości zegarek, co widać na pierwszy rzut oka, a w salonie VW spotyka Cię niemile rozczarowanie pt. ktoś musi zapłacić za kampanię z 'byłym agentem Jej Królewskiej Mości' (BTW, bo i w ten sposób odczytuję nagły skok cen garniturów wiszących już na wieszakach w salonach o 1/3 ceny). Jest to jawne lżenie z klienta, co mnie się bardzo niepodoba.

 

Znam kilka firm mających taki marketing - McDonalds, KFC i chińska restauracja z kabaretu Moralnego Niepokoju (chłyt martekingowy)... :lol:

 

Osobiście noszę garnitury VW, a po całej sprawie mam lekki niesmak... :?

 

Jeszcze dla pewności: Ten zegarek to na pewno totalny chiński syf równowartościowy z chińską podróbą Perfecta?? Czy może chociaż te 300 blach jest wart?

 

Budowanie marki aktorami, modelami, itp. to dosyć powszechne zjawisko. Nie ma co się dziwić, że następuje wzrost cen. Oczywiście czy V/W odniesie w tych działaniach sukces, to się okaże. No ale pozycjonowanie swoich garniturów na troszkę bogatszą klientele, a jednocześnie oferowanie takiego* zegarka.... :?

 

*"takiego" - że klubowicze i miłośnicy zegarków na oko widzą fatalną jakość....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A układ V/W + Polpora to niezły pomysł. Ale czy Pierce chciałby nosić Polporę? :roll: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość keneida

niestety polpora za mało produkuje na razie aczkolwiek pomysł dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście noszę garnitury VW, a po całej sprawie mam lekki niesmak... :?[/color]

 

mam takie same odczucia, choć z noszenia VW nie będę rezygnował to ciekaw jestem jak się potoczą dalej tematy zegarka VW, jeśli pozwolisz sobie na wysłanie maila w tej sprawie.

Bedę pilnie śledził temat :wink:


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli FikThor wyśle maila, ma szanse wygrać z Bondem, a to byłby precedens. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli FikThor wyśle maila, ma szanse wygrać z Bondem, a to byłby precedens. ;-)

 

Trzymamy kciuki :wink:


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.