Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Yargoth

Nowości Omegi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość *Adam*

No to chyba mój problem z wyborem zegarka sam się rozwiąże !!!! :lol:

Wstępnie podoba mi się De Ville X2. Jeżeli cenna będzie Ok no to pewnie się zdecyduje, szkoda że nie ma zdjęcia wersji z małym sekundnikiem :(

Ciekawe kiedy się ukażą te modele chyba ze już są w sprzedaży :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że cena powinna oscylowac w okolicach 2.500 euro czyli ceny modelu Byzantium (choć u Heaffner'a można ją nabyć za 1750)

o821.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Adam*

Ciekawe jaka będzie cenna rekomendowana w Polsce :?:

Szkoda ze nie ma zdjęć innych wersji :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Co do reklamy w broszurach lub katalogach to zapewne tak ale radziłbym być bardzo sceptyczny co do tego, że nowości będa u nas szybko w sklepach. Może za granicą tak ale nie u nas.

Dam przykład. W roku 2004 w zapowiedziach nowości na rok 2005 znalazłem model Omegi Seamaster Railmaster XXL Chronometer, który ujął mnie między innymi wielkością koperty, 49,2 mm.

Na próżno chodziłem po salonach zegarmistrzowskich aby dowiedzieć się kiedy będzie w sprzedaży. W końcu nadażyła się okazja aby kupić zegarek w Zurichu. Kupilem go w styczniu tego roku, a model ten jak się oriętuję, nie został sprowadzony do sprzedaży w kraju do tej pory.

Kiedy pytałem sprzedawcy w salonie firmowym dlaczego tak jest, odpowiedział, że model ten jest na tyle nietypowy ze względu na swoją wielkość, że są obawy czy znajdzie nabywców.

Tak jest więc u nas z oczekiwaniem na nowości zegarków.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Neuro

Moje zdjęcia wkleiłem w Klubie, w poście "jaki zegarek masz dziś na ręku" są tam zdjęcia trzech moich zegrków, w tym również Omegi, od przodu i od tyłu, strona nr 3. Trzeba kliknąć aby powiększyć zdjęcia. Chciałem tylko powiedzieć, że nie jest tak różowo z kupnem wybranych i wymarzonych zegarków jak by się wydawało. To, że miałem możliwość kupna zegarka, który mi się podobał na podstawie rozeznania w katalogach i prezentacji jego podstawowych danych, niestety nie stanowi o możliwości kupna na naszym krajowym rynku. Może mam satyafakcję, że jestem jedynym szczęśliwym posiadaczen tego modelu w kraju, skoro w punktach sprzedży do tej pory nie sprowadzono tego modelu ( co dla mnie jest dziwne).

Cześć, Tomek :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i o ile coraz większa ilość niepotrzebnych szczegółów w nowych zegarkach omegi wyraźnie mi przeszkadza to w damskich taka stylistyka nie przeszkadza , a nawet może się podobać - zdjęcia i aranżacja super !!!

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie nt. Omegi. Otóż nie wiem z jakiej przyczyny w modelach, które mi się b. podobają, gdyż nawiązują także do starszych wersji Calatravy, tj. "Museum Collection <Centenary 1948>" oraz "De Ville Prestige Co-Axial", zmniejszono ilość półwahn./godz. do 25.200 w stosunku do mechanizmu bazowego w nim wykorzystanego, tj. Omega 2500C, który ma ich 28.800? Czyżby z powodu zastosowania w tych zegarkach współosiówki (po zmodyfikowaniu ich werki mają symbol 2202)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniels nie okreslil dokladnej wartosci optymalnej dla tego werku (stwierdzono tylko ze ma sie zawierac pomiedzy 28.800 a 21.600). Doswiadczenie z produkcji pozwoliło na stwierdzenie ze 25.200 poprawi dokładnosc, zwiekszy rezerwe chodu (do 48 godzin) oraz ulatwi masowa produkcje. Dotychczas stosowany 2500B miał 28.800 natomiast wprowadzony w tym roku 2500C ma 25.200 (jak na razie opinie klientow wskazuja na dobre efekty tej zmiany).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ja ślepy jestem, albo na stronie Omegi nie ma takiego zwierzęcia jak De Ville Prestige Co-Axial. Prestige jest albo w kwarcu albo w automacie-werk 1120 bez Co-Axial. Jak w końcu jest? Yargoth ratuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model wygląda tak

9e689cba77883a212d8b2a32a6096d78_od.jpg

Nie wiem czy już jest w sklepach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Yargoth,

ale w katalogu "AU 2006" (na str. 286-287) jest info, że kal. 2500C ma rezerwę chodu = 44 godz., ilość półwahn./godz. = 28.800, a dopiero po zmodyfikowaniu (wówczas ma oznaczenie kal. 2202) w modelach w/w oraz w b. oryginalnym "Museum Collection <Tonneau Renverse>", ma 25.200 półwah./godz.

Czyli wniosek, że bazowy 2500C jest zmodyfikowany w relacji do 2500B raczej niewiele, a dopiero po zmianach do kal. 2202 następuje rzeczywiście głębsza ingerencja (chyba, że w tym katalogu popełnili błąd).

 

Dodam jeszcze, że o ile w bazowym kal. 2500C jest 27 kamieni, o tyle po zmodyfikowaniu (jako 2202) jest ich 33.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Opinia tam wyrażona jest jednak rozbieżna z danymi z w/w katalogu (chyba, że pomylili 2500C z jego modyfikacją, czyli kal. 2202).

 

According to Omega, the C is not functionally better than the B, it's just easy to produce it.
To by też trochę wyjaśniało :wink: A w ślad za tym ceny powinny spaść :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W celu rozwiązania problemu napisałem do najbardziej kompetentnej instytucji w tej kwestii czyli do Omegi ;)

W odpowiedzi otrzmałem specyfikację techniczną. Oto jedna strona przedstawiająca różnicę między wersjami B i C

post-270-0-53885500-1330477745.jpg

 

2202 jest w zasadzie 2500C tyle że nie ma daty i dodano mu sekundnik na 6.

Gdyby ktoś był zainteresowany całym dokumentem to moge go przesłać na maila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu ciekawostka - fotka z imprezy podczas ktorej Schumacher odnawiał swoją umowę z Omegą. Jak widać w planach jest już chyba nowy Speedmaster o nietypowej stylistyce (trochę jak nowy DeVille). Czyżby wersja z pomarańczowym pierścieniem miała stać się znakiem rozpoznawczym Omegi?

NewSpeedmaster.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... nowy Speedmaster o nietypowej stylistyce

 

szkoda ! ten nowy design (np. de ville rattrapante) uważam za trochę przyciężkawy i przeładowany. jeżeli speedy pójdzie w jego ślady to stracimy "wiecznego klasyka"

 

 

P.S. choć myślę że sprzedaż obecnego speedmastera jest tak duża , że omega nie zgecyduje się na całkowite wycofanie tego wspaniałego designu

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niech mi ktoś powie, że niektóre zegarki są zbyt sportowe do garnituru.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z oceną designu poczekam na jakieś oficjalne zdjęcie (bo już na tym widać, że będzie kilka wersji). Osobiście uważam że nowy DeVille jest ładny (rownież przez to że jest oryginalny).

Zgodnie z niepotwierdzonymi informacjami Omega chce przez najbliższe lata przejsc ze wszystkimi zegarkami na Co-Axial.

Oczywiście Speedy Pro musi zostać bo nie zarzyna się kury znoszącej złote jaja (choć jak pomyślę o Lemanii z Co-Ax'em... :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.