Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość zegarkiclub

Zegarek Vistula & Wólczanka - propozycje klubowe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość riv11

Ja krótko. Wybierałbym pomiędzy Atlantic a Polpora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Majowy Diabeł

Troszkę się chyba powtarzamy. W każdym razie padły kilkukrotnie takie opinie (m.in)

"napęd"

1.kwarc

2. mechanik

3. kwarc i mechanik (ten dugi też w wersji limitowanej)

 

ceny

1 500

2. 1000

3. nawet więcej

 

Były f-my

adriatica, atlantic, davosa, roamer, polpora, zeno, in.

 

Może zróbcie 3 ankiety, które niejako pozwolą wyłonić uśrednionego klienta (ale musielibyście postarać się zapomnieć o "odchyłce" - zamiłowaniu do czasomierzy, raczej wczuć się w miłośnika markowych garniturów i koszul)

Ew. Zróbmy pierwsze dwie ankiety, a jak będziemy wiedzieli czego chcemy to rozejrzymy się za wykonawcą.

Ankiety

1. rodzaj napędu

2. zakres cenowy (np. do 500, 500-750, 750-1000, więcej)

3. wykonawca (abstrahując od tego czy f-ma wyrazi zainteresowanie, jak nie to poszukamy substytutu).

Może coś się z tych ankiet wyłoni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze skoro to ma byc zegarek dla VW, to moze wartoby zapytac zleceniodawce, czego naprawde potrzebuje?

 

Cos mi tu pachnie wpuszczeniem w maliny typu "pokrzyczcie sobie na forum, my Wam potem ladnie podziekujemy za sugestie, wdrozymy cos, co zapewne i tak powtarza sie w 25% postow... i wszyscy beda zadowoleni".

 

Przeciez to nikt inny, jak VW powinien powiedziec, kim jest grupa docelowa.

Z tego wynikaja dalsze implikacje - co do pozycjonowania cenowego, wygladu, mech/quartz, brandingu, merchandisingu itp.

Najpierw konsument, a potem produkt, taka jest zasada.

 

(Czesc postow tu zamieszczonych sugeruje podazanie dokladnie przeciwna droga, ale to najlatwiejsze...).

 

Ergo - cos mi ta propozycja VW w TEJ FORMIE nie calkiem powaznie wyglada.

Mam nadzieje, ze sie myle. Oby tak bylo.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie przede wszystkim logo producenta + dodatkowo vistula

fajnie byloby gdyby zawarli wspolprace z polpora

reszta jak chca


Pozdrawiam, Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma zwróciła się z zapytaniem do kogoś, kto wie co jest dobre i ładne. Czy zatem należy się ograniczyć do nieproszonej reklamy firmom zagranicznym. Mogą potraktować jak akwizytora. Prawdopodobnie potrzebny jest tani ale solidny czasomierz jakoś związany z firmą. Taki czasomierz w produkcji powinien kosztować około 100, w sklepie wychodzi to około 400. Mechanizmy, na przykład analogowe kwarcowe są dostępne i dobre. Kopertę należy wykonać w kraju. Jak się zastanawiam, kto to może zrobić to się okazało, że nie jest problemem oprawić mechanizm w obudowę, żeby prawidłowo funkcjonował. To potrafię i wielu innych potrafi dobrze wykonać. A kto zrobi wyrób ładny. Są uczelnie i praktycy zajmujący się wyrobami ładnymi i funkcjonalnymi i pewnie do nich trzeba się ze sprawą zwracać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pomysł może idiotyczny ale-

niech wszyscy rzemieślnicy i wytwórcy którzy mogliby się przyczynić by powstał zegarek ( zakłady które mogłyby stworzyć kopertę, szkiełka, wskazówki, zaprojektować i wytworzyć tarczę) niech się ujawnią, dzięki temu jeżeli uda się i VW skorzysta z ich usług to będziemy mieli , PIERWSZY po 1989r naprawdę Polski zegarek, produkowany ( w dużym procencie, prócz mechanizmu) w Polsce a nie jakąś "polską montownie"

wiem że to mało realne ale jakby się udało to byłby przełom. a jeżeli się nie uda to lepsza druga polska montownia VW, niż tylko zegarek jakiegoś innego producenta z adnotacją, że dla VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud

zejdzcie na ziemie Panowie - tu chodzi o biznes, a nie zegarek klubowy 2012 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne na jakiego konsumenta się nastawiają, jeżeli planują wejście na rynek zegarków, czyli sprzedaż nie tylko w swoich salonach, to przydałby się jakiś porządny egzemplarz. Taki za cenę ok. 1000 zł, bo za więcej raczej nie będą chcieli kupić. Jeżeli chodzi bardziej o gadżet to się zgadzam, że kwarc i cena 500+ była by ok. Ze wzorem też się zgadza - prostokąt. No i oczywiście ile chcą zapłacić za produkcje tego zegarka. Jak już niejednokrotnie wymieniano to atlantic, adriatica, zeno to rozsądne propozycje. Adriatica możliwie, że chętniej się za to się weżmie, bo na polskim rynku nie jest tak znana jak atlantic. Jestem pewien, że lepiej będzie odbierany wariant napisu typu "producent dla VW limited edition", jest odbierany od razu jako exclusiv i napewno by miał lepsze powodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, pragnę donieść, że tego typu projekt będzie się kłócił z naszą filozofią i założeniami. Chcemy produkować krótkie serie, a VW na pewno będzie chciała wyprodukować sporą ilość. Nasze zegarki będą ukazywać się tylko i wyłącznie pod naszym logo. Przedział cenowy to już zupełnie inna kwestia i pewnie największy problem, jeśli będzie się myślało o przyzwoitym zegarku ze szwajcarskim werkiem mechanicznym. Tym bardziej, że ceny samych werków ETA w ostatnim roku bardzo mocno wzrosły (gdzieś na forum był post traktujący o tym problemie). Potwierdzam niniejszym tą informację.

 

Pozdrawiam

Krzysztof Janczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam... informację.

Pozdrawiam

Krzysztof Janczak

i to się ceni, duzy + dla polpory

 

abstrachujac fragment mojego poprzedniego posta


Pozdrawiam, Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Majowy Diabeł

neixet, oki, ale czemu od razu wyzywać od abstrachujaców? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo wykladowcy mnie tak ladnie nauczyli mowic :):D:D

a na powaznie pierwsze mi do glowy przyszlo ;p


Pozdrawiam, Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zegarkiclub

Wiem, że brak konkretów, ale ta dyskusja, to właśnie "burza mózgów" czy też jak kto woli "studium problemu".

Tego nie zrobiła Vistula przedtem, teraz trzeba znać najróżniejsze punkty widzenia.

Myślę, że po takiej wymianie postów, będę w stanie zasugerować Vistuli kilka różnych rozwiązań. Oni też studiują ten temat - to jedyny sposób wyrobienai sobie zdania.

Mam trochę inny problem.

To nie Klub Miłośników Zegarów i Zegarków ma szukać wykonawcy zlecenia, tylko producenci, lub ich przedstawiciele winni zabiegać o zlecenie przedstawiając najlepsze oferty.

Chętnych ( z wyjątkiem zgłoszonego Roamera) nie widzę !!!

Niestety taka mała jest siła klubu w branży.

Jesteśmy silniejsi w grupie konsumentów niż w branży.

Nie chcę zwracać się do firmy X, Y, Z, - chcę, i taka jest nasza rola, by firmy zgłaszały się do Vistuli (poprzez klub) i przedstawiały dobre oferty.

Jak wiecie wszyscy uczestnicy forum zostali o tej dyskusji powiadomieni.

pozdrawiam,

admin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość keneida
... tylko producenci, lub ich przedstawiciele winni zabiegać o zlecenie przedstawiając najlepsze oferty.

...

proszę się nie obrażać ale wydaje mi się to głupie. Albo nie rozumiem.

Jak chcesz kupić samochód to idziesz do różnych dilerów i sprawdzasz co oni mają, co mogą zrobić.

Może jestem tutaj za krótko ale z postów wywnioskowałem, że raczej malutko na tym forum jest wszelakich przedstawicieli producentów zegarków.

Dlatego twierdzę iż ani forum ani V & W nie jest królową angielską co powie na przyjęciu że chce mieć zegarek to firmy będą się do niej rzucać jak tylko plotka obiegnie Anglię.

V & W ma pomysł na produkt to sama powinna się rozglądnąć pomiędzy producentami. Tutaj to możemy wskazać pomiędzy którymi albo wskazówki co do wzornictwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat jest dość długi, czytałem trochę ale nie mam już cierpliwości do uważnego przeczytania wszystkich propozycji.

Mam jednak kilka uwag:

1. Propozycja ożenku Vistuli z Polporą wydaje mi się niedorzeczna, tu nie ma miejsca na lokalne patriotyzmy.

2. Możemy założyć, że Vistuli chodzi nie o mariaż z krajowym producentem, a pozyskanie nowego wizerunku, który ma przyczynić się do zwiększenia prestiżu firmy.

3. Nie wciskajmy najtańszych zegarkow i firm. Weźmy pod uwagę, że Vistulę było stac na twarz Pirce,a Brosnana, a on kojarzy sie jednoznacznie z Omegą. Nie zaniżajmy więc lotów,

4. W związku z powyższym wcale nie uważam, że Vistula ma siedzieć cicho i czekać tylko na zgłaszające się firmy, bo w końcu chyba trudno sobie wyobrazić, że Brosnan sam się zgłosil do Vistuli.

Należało by życzyć Vistuli jeszcze więcej przebojowości niż przy pozyskaniu Brosnana i mieć madzieję, że marketingowcy Vistuli mają głowę na karku i sami potrafią wybrać to co najlepsze dla podniesienia wizerunku i prestizu firmy bez niedorzecznych podpowiedzi.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i mieć madzieję, że marketingowcy Vistuli mają głowę na karku i sami potrafią wybrać to co najlepsze dla podniesienia wizerunku i prestizu firmy bez niedorzecznych podpowiedzi.

Tak Tomku, dali już tego doskonały przykład :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ToMeR

VW chce budowac swoj prestiz i tworzac zegarek pod swoja marka zalezy jej, aby byla ona coraz silniejsza. Biorac Brosnana chce przekonac do siebie nowy segment ludzi, ktorzy beda ja utozsamiac z Hugo Bossem lub Ermenegilda Zegna. Dlatego stworzenie zegarka kwarcowego, ktory sie niczym nie wyroznia i jest firmy ze sredniego segmentu cenowego burzy polityke marketingowa tej firmy. Dlatego moim zdaniem w gre wchodzi tylko i wylacznie mechanika - moze byc automat, bo zgadzam sie, ze potencjalni klienci nie beda pasjonatami, a raczej milosnikami marki VW. Zatem Roamer ze swoja mechanika jest dobrym posunieciem - stosunkowo niedrogi, swietna historia, dobra reputacja i ciagle zmiany stawiajace przed ta firma nowe wyzwania. Dokladnie ten sam etap, na ktorym jest VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VW chce budowac swoj prestiz i tworzac zegarek pod swoja marka zalezy jej, aby byla ona coraz silniejsza. Biorac Brosnana chce przekonac ...

Więc może niech VW pójdzie na całość: Omega Seamaster 007 :)

Mogłoby to nazywać się "Vistula 007" :)


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rzep

Imo zegarek mechaniczny bylby dosc nietrafiony - cena powyzej 1000zlotych odstraszalaby wiekszosc klientow. Jak juz pisalo paru poprzednikow - jesli ktos ma kase i mu zalezy na dobrym zegarku, to nie pojdzie go kupowac do Vistuli. Pamietajmy tez o cenie garniturow - to nie jest polka cenowa Zegny, Versace czy Loro Piana - jesli ktos idzie kupic garnitur za 1000-2000zl, to nie dorzuci do tego zegarka za drugie tyle.

 

Wg. mnie optymalnym wyjsciem bylby porzadnie wykonany i ciekawie zaprojektowany zegarek kwarcowy w cenie okolo 500-600zl a do tego limitowana edycja z automatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym trochę autocenzury przed opublikowaniem posta w tym wątku. Po pierwsze skoro Vistula skłonna jest iść za sugestiami KMZiZ, ( co moim zdaniem było niezwykle przebiegłą zagrywką ) to pokażmy im, że klubowicze potrafią wygenerować jakąś wartość, a nie głupkowate komentarze i posty.

 

Osobiście jestem sceptyczny, nie wszędzie demokracja się sprawdza.

 

Warto postawić się w roli klienta i zastanowić, jaki zegarek kupiłoby się z logo Vistuli i do jakiej kwoty, zamiast wypluwać niestworzone propozycje.

 

Warto popatrzeć, jaką kolekcję zegarkową proponuje Armani - to niedościgniony wzór fasion watches. Na początku też były modele skromne i klasycznie elegankie przyprawione trochę nowoczesnym designem.

 

Jeśli miały by to być zegarki markowe, to raczej niezbędna byłaby współpraca designerów Vistuli, tak aby stworzyć limitowane - coroczne edycje np Roamer - Vistula design. To byłoby coś dla stałych klientów Vistuli, doceniających ich wzornictwo i jakość. Prezentacja takiego limitowanego zegarka wraz z nowymi liniami produktów jest wydarzeniem medialnym i po 1-2 szt w salonach firmowych by się sprzedało. Promuje to również producenta zegarków - w tym wypadku dociera do klienteli "garniturowej". Wiele zależy od sprzedawców w salonach, ale sprzedaż zegarka jako dodatku do garnituru nie jest taka zła ani wcale nie deprecjonuje "idei zegarka szwajcarskiego".

 

Jako dodatek - to tylko firmy specjalizujące się w produkcji reklamowej albo OEM dla innych - tutaj przyznaję rację TIK-TAK-owi.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Powinni zamawiac dla siebie zegarki takie jakie im sie podoba nie ogladajac sie na nic a zwłaszcza na lobby ktore pokazuje jak mozna przekroczyc kazdy budzet. Jesli chca by zegarek kosztował 700 to niech kosztuje i jeszcze niech solidnie na nim zarobia bo to nie firma charytatywna ale biznes ktory ma sie im opłacac.Nam nic do tego.Nikt sie nie czepia Polpory ze jest podobna o ile nie identyczna z tym co juz było i ze zywcem sciagneli wzorce.Nikt sie nie czepia pilotów ze sa podobne do siebie jak dwie krople wody..itd itd. Tez sobie wymysliliscie temat do sekowania poczynan rodzimej firmy i sugerowania im ze to garnitur jest dodatkiem do zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam, VW mogła by "wykorzystać" marketingowo "bondowość" Brosnana, czyli właśnie Omega, dla klientów ekskluzywnych.

A na standardzie: powiedzmy klasa Tissot'a czy Hamiltona...

Zegarki haute couture, jak np. Armani osobiście bardzo mi się nie podobają... ale wszystko jest kwestią gustu.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bądź realistą, Brosnan już nie jest Bondem i mariaż jego osoby z tą firmą jest niemożliwy. Szczególnie, że trzeba by my zapłacić za wykorzystanie wizerunku.

A co do kolekcji Armaniego - miałeś okazję oglądać aktualną na żywo.

 

Generalnie będąc na targach w Bazylei widziałem dziesiątki firm, które robią zegarki OEM dla "Brandów" w tym sporo Szwajcarskich. W zasadzie jakość wykonania zależy od woli klienta.

 

Moim zdaniem pytanie czy to powinno być coś typu XXX designed by Vistula, czy budowanie marki zegarkowej od zera.

To drugie powoduje, że te zegarki nigdy nie będą miały klasy. Z drugiej strony pierwsze nie neguje drugiego. Mariarzy designu jest sporo - Armani - Mercedes; LG-Prada itp. Pytanie na co Vistula stawia i będzie stawiała w marketingu i czy zdecyduje się kreować swoje projekty, czy zostaną one zepchnięte na dalszy plan a podkreślana będzie tradycja, jakość itp.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.