Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Michał20

...Tough Solar...?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał20

cześć

Mam takie pytanie do uzytkowników g shocków z tą funkcja ogniwa słonecznego. Moje pytanie jest takie: jak ta funkcja sprawuje sie w praktyce a wszczeguloności gdy zegarek lezy pod rekawem...Mam zamiat kupic GW 056E ale nie do zaakceptowania jest myśl ze zegarek moze mi sie w kazdej chwili wyłączyć z braku nasłonecznienia...sprzedawca powiedził mi ze wpełni naładowana bateria wytrzymuje 12 miesiecy ale cos niechce mi sie w to wierzyc, błagam powiedzcie jak jest w rzeczywistości.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc kolego niemusisz się obawiać że kiedyś nagle zabraknie ci prądu w twoim zegareczku. :wink:

 

To że "akumulatorek" wytrzymuje około 12 miesięcy na "pełnym naładowaniu" oczywiście jest prawdą.Zegareczki te posiadają opcję oszczędzania energi:

Polega to na przełączaniu zegarka w stan czuwania z wygaszonym ekranem w "ciemności"

Lecz w każdej chwili można go wzbudzić poprzez "podanie" mu światła.

 

Jeden "dzionek" na słonku w sytuacji gdzie wskażnik pokazuje minimum energi daje "kopniaka" na około pół roku :wink:

 

Spokojnie to dobry pomysł z tym ToughSolarem

Na plus jest również to że zegareczek dłużej utrzymuje swoją wodoszczelność.Poprzez "żadsze" rozkręcania "go" :wink:


Czas nie pieniądz zawsze jest.

 

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skee

To nie jest tak że tylko słońce go ładuje, nawet mocne oświetlenie w zamkniętym pomieszczeniu ma na tyle luxów by podładować akumulatorek.

 

U mnie wskaźnik jeszcze ani razu nie spadł z H :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego 1400de mam już drugi rok i z Hi mi nie spadł wskaźnik....inna rzecz iż mam kilka zegarków i noszę na zmianę......więc ze spokojem. to zdaje egzamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa tough solary i z praktyki moge powiedziec ze jezeli masz zamiar rzadko o nosic i trzymac w szufladzie to kicha. :)

Jakbym nosil na codzien byloby spokojnie, jakby mi na parapecie nocowal tez, ale moim daje male szanse i w sumie niedziwne, ze mi padaja czesto i musze je podladowywac. To jak kupic chomika i go nie karmic.

Jezeli nie bedziesz uzywal tak jak ja, to polecam z cala odpowiedzialnoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NETRUNNER to jak szybko ci pada aku ? Jak jest w pelni naladowane i nie uzywa sie oswietlenia to wedlug danych technicznych zeby spadl poziom w nowym aku do sredniego poziomu musi minac przynajmniej 5 miesiecy jesli nie ma swiatla a uzywa sie raz dziennie podswietlenia (swiatelko) i jeden alarm dziennie. Zreszta ladowanie trwa na mocnym sloncu kilka minut a w standardowym oswietleniu domowym podejrzewam 8godzin, czy cos bardzo podobnego. Napisales tak jak nie prawda bylo by to ze jesli naladujesz aku na 4ty poziom i schowasz G do pudelka na dokladnie 60 dni to status bedzie wskazywal dalej na "High".


G-Shock GW-6900-1ER, FESTINA 16390/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwek

 

Jak przez parę miesięcy leży zegarek w szufladzie (tak jak opisał Netrunner) a nosi go od czasu do czasu do pracy (pewnie pod mankietem koszuli) to akumulator musi się stopniowo wyładowywać a czasu w dobrym oświetleniu mie ma na podładowanie i efekt jest właśnie taki. A zegarek przecież nie wie, że leży w szufladzie i jak np. ma Waveceptora to z sześć razy na dobę próbuje się zsynchronizować...

 

Netrunner to właśnie napisał. Jeśli zegarek jest właściwie noszony i nietrzymany w szufladzie to jest ok.

 

"Jezeli nie bedziesz uzywal tak jak ja, to polecam z cala odpowiedzialnoscia." - podkreślenie moje

 

Pozdrawiam


"Specialization is for insects" - Robert A. Heinlein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Netrunner na pewno sam bedzie mial cos do powiedzienia zreszta zapytalem jeszcze ile trzyma mu aku w jego zegarkach wiec poczekajmy az netrunner cos napisze, odpowiedz byla dla niego !


G-Shock GW-6900-1ER, FESTINA 16390/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GW-9200. Trochę funkcji ma. Jak się ich używa to zegarek pobiera więcej energii. Jak do tego sporo korzysta się z podświetlenia to tej energii może pójść całkiem sporo w naprawdę krotkim czasie rzędu kilku dni może spaść z H do L. Wiem bo tak miałem. Zegarka w kilka minut nie podładujesz o dwa poziomy w pełnym słońcu(do tego trzeba kilku godzin). A już zupełnie nie da się tego zrobić w oświetleniu pokojowym (pomijam kładzenie pod halogenem). Oświetlenie pokojowe przez kilka godzin to wystarczy na podtrzymywanie baterii przy "normalnym " użytkowaniu. To samo robi kilka minut na słońcu. Jak trzymamy zegarek w szufladzie/szafce to wystarczy włączyć tryb oszczędzania energii (PS), wyłącza synchronizację czasu i naładowany zegarek te kilka miesięcy może sobie poleżeć.

GW-9200 można spokojnie nosić pod rękawem. Wystrczy tylko pamiętać by od czasu do czasu(w zależności jak intensywnie korzystamy z funkcji zegarka) położyć go na kilkanaście minut na słońcu i to w zupełności wystarczy.

W opinie NETRUNNERA do końca nie wierz. Weź pod uwagę że może nie być obiektywny. Zegarki z Tough Solar od dość niedawna są w przystępnych cenach(zwłaszcza u sprzedawców zaopatrujących się poza ZIBI) i możliwe że "stare" modele zalegają w magazynach firmy dla której pracuje więc może być zainteresowany by "zeszły".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ksiazeczki przeczytalem wlasnie, ze odpowiednik energi na jeden dzien dzialania zegarka to 5 min slonca bezposredniego, jednak macie racje ze trzeba dlugo zeby naladowac cale aku.


G-Shock GW-6900-1ER, FESTINA 16390/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz sie pogubilem jak brzmi pytanie wiec nie wiem co powiedziec.

Ale opinia Twoja Panx jest dla mnie obrazliwa. Jestem tu od paru lat, napisalem kilkaset maili i chyba wykazalem ze nie pisze tekstow pod publiczke. Owszem jestem subiektywny i lubie casio ale nigdy nie napisalem czegos w co nie wierze badz uwazam za nieprawde. Zarowno tu jak i na blogu ktory od dawna prowadze. Nigdy tez nie sciemnialem ze nie mam nic wspolnego z Zibi i moja praca nie jest zwiazana z Casio. A ty przychodzisz, i przy 3 poscie sugerujesz ze nie jestem wiarygodny i pisze zeby sprzedawac lipny towar.

To bylo niemile. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam protreka z TS i w pierwszym tygodniu co chwile uzywalem sensora ;p slonca nie bylo bo chmury byly a bateria nie chciala zejsc i nie zeszla a juz minal miesiac ;] a nie staram sie o jego naslonecznianie ;]


SEIKO RULEZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie wiem jak to jest dokładnie ale ostatnio latem gdy wskażnik w moim GW-1400DU podniósł się do HI zdecydowałem ze wyłącze Power Saving bo obawiałem się że bateria się przeładuje. Coś mi się odbiło o uszy że nie trzeba wyłączać PS bo przy określonym napięciu ładowanie jest odcinane... Od tamtego czasu nic nie grzebałem i PS cały czas było wyłączone. Wczoraj sprawdziłem stan baterii i pokazywało MID. Ale nie przejmuje się tym bo jest na szczęscie kontrolka CHG która oznacza że poziom baterii jest krytycznie niski. Pozdrawiam :)


GW-1400DU, GW-7900B, GLX-5600, DW-6900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od blisko dwóch lat noszę GW1300, wyposażonego w tough solar. Zegarek kupiony w ZIBI, gwoli ścisłości i w nawiązaniu do wcześniejszych postów.

Od nowosci poziom naładowania nie zszedł poniżej poziomu H- czyli najwyższego, chociaż zegarek raczej jest schowany pod rękawem bluzy.

Zegarek noszę na prawej ręce, więc nawet w lecie, nie jest często wystawiony na bezpośrednie działanie słońca- jestem kierowcą ciężarówki- prawa ręką, to ta od strony wnętrza kabiny :).

W domu zegarek leży w głębi półki, niekiedy, gdy mam wolne, nawet kilkanaście dni. Do tego używam powiadamiania o pełnej godzinie, stałej synchronizacji czasu, często podświetlenia oraz co najmniej dwóch alarmów dziennie.

Tak jak pisałem- nigdy poziom naładowania nie zszedł poniżej poziomu H.

To takie moje opisy- wynikające wyłącznie z praktycznego używania tego cuda, niż z teorii.

 

Pozdrawiam wszystkich G-fanów.

 

Teraz moim celem jest Riseman w wersji MB ( chociaż Gulfman MB tez mnie kusi ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek noszę na prawej ręce, więc nawet w lecie, nie jest często wystawiony na bezpośrednie działanie słońca- jestem kierowcą ciężarówki- prawa ręką, to ta od strony wnętrza kabiny :).

 

Dobrze, ze to zaznaczyles bo nie jest to takie oczywiste np. Anglia :))


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę sie pod temat. Pare godzin temu przyszedł do mnie nowitki gx-56. Po wyciagnieciu z pudełka wskaznik naładowania baterii jest na M . Pomimo tego ze zegarek noszę cały czas wystawiony na działanie słonca ni cholery nie chce wskoczyc na H, czy coś n ie tak z baterią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, masz go raptem kilka godzin i już szukasz problemów z baterią? Daj mu trochę czasu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

Kilka godzin  :D , dobre  :lol:

Dzisiaj dodatkowo słońca mało w Polsce, chyba że Kolega jest gdzieś indziej  ;) . Zapytaj o tą baterię za tydzień a najlepiej za dwa  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, masz go raptem kilka godzin i już szukasz problemów z baterią? Daj mu trochę czasu. ;)

Tylko że ja mam też model gw-2310 z TS który stoi w sypialni w takim miejscu ze niema zadnego doplywu swiatła słonecznego a bywaja dni ze przez caly dzien jest opuszczona roleta i wskaznik naładowania baterii ani razu niespadł na M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek przebywał przecież w zupełnych ciemnościach przez pewien czas. Jaki numer masz wybity na tylnym dekielku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 maja miał pierwsze urodziny, zatem troszkę w tym pudełku poleżał i zwyczajnie potrzebuje nieco więcej czasu, by się naładować. Nie przejmuj się tym, na poziomie M zegarek funkcjonuje całkowicie normalnie i doładuje się w trakcie noszenia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. dzieki, uspokoiłeś mnie kolego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.