Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość krzysiek JK

nietypowy zegarek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzysiek JK

witam,

mam prośbę, poszukuję zegarka na rękę posiadającego 24 godzinny cyferblat i mechanizm (wskazówki) pracujący do tyłu. Przed około 10 laty miałem takie cacko, niestety w sposób nagły i bez mojej zgody zmienił on właściciela. Od kilku lat usiłuję kupić tego typu zegarek w Polsce , niestety bez powodzenia (poprzedni zegarek przyjechał z Włoch).

Liczę na pomoc,

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są rakiety 24 godzinne ale ich wskazówki kręcą się zgodnie z kierukiem wskazówek zegara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
są rakiety 24 godzinne ale ich wskazówki kręcą się zgodnie z kierukiem wskazówek zegara

 

Ja też nie słyszałem o takim cudaku co to się kręci w tył....

Widziałem takiego u mojego zegarmistrza ...ale ....ściennego.....wystarczy pasek jakiś ładny :wink: i można zrobić tzw pasówkę.

Niemniej jednak łatwiej by było nosić go na plecach niż na przegubie....ale nie mnie wnikać w upodobania innych :oops:

Jak coś mogę pomóc w finalizacji..... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiek JK

Przypomniałem sobie - to był SWATCH. Miał 24 - godzinny cyferblat i chodził "do tyłu" .

Pomożecie ... :lol:

Krzysiek JK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przypomniałem sobie - to był SWATCH. Miał 24 - godzinny cyferblat i chodził "do tyłu" .

Pomożecie ... :)

Krzysiek JK

 

sorry,

zegar, którego wskazówki chodzą przeciwnie do ruchu wskazówek zegara... to nie brzmi dobrze. Może był poprostu uszkodzony.. albo za dużo wypiłeś (ew. wypaliłeś) 8) :lol: chętnie zobaczyłbym takie cudo

hm, a może miał funkcję odliczania i właśnie odliczanie widziałeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, takie wynalazki są nijakie. Może się przydać np w zakładzie fryzjerskim, żeby w lustrze był widoczny "zwykły" zegar...

Prócz tego może wprowadzać jedynie niepotrzebne zamieszanie...

To tylko moje zdanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to za duże zamieszanie na tarczy, rakieta 24h jest troche nieczytelna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiek JK

Widzę, że temat zagarka 24 godzinnego chodzącego "do tyłu" powoli się rozwija, super!

A teraz mam pytanie do fachowców: czemu wskazówki zegara obracają się od prawej do lewej strony a nie odwrotnie, z czego to wynika? Nie chodzi mi o aspekt techniczny, bo to pestka, lecz o zasadę. Pytam jako całkowity laik zegarmistrzowski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego to już chyba najstarsi górale niewiedzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że temat zagarka 24 godzinnego chodzącego "do tyłu" powoli się rozwija, super!

A teraz mam pytanie do fachowców: czemu wskazówki zegara obracają się od prawej do lewej strony a nie odwrotnie, z czego to wynika? Nie chodzi mi o aspekt techniczny, bo to pestka, lecz o zasadę. Pytam jako całkowity laik zegarmistrzowski.

 

Tak samo można zapytać, czemu piszemy od lewej, do prawej strony?, czemu jeździmy prawą stroną jezdni itp.

Ruch wskazówek można dodatkowo tłumaczyć na podstawie zegarów słonecznych. W takich zegarach "wskazówki" zgodnie z prawem natury chodziły w prawo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich wojażach malezyjskich przestała być dla mnie oczywistością jazda po prawej stronie drogi. Rzeczywiście wiele rzeczy jest sprawą umowną ale większość wynika jednak z "naturalnych" tendencji czy odruchów. Do tych należy moim zdaniem kierunek ruchu wskazówek.

 

Swoją drogą wiecie, że tak naprawdę to my jeżdzimy po niewłaściwej stronie drogi? W dawnych czasach ruch "konny" był lewostronny- po to żeby mieć nadjeżdżającego z naprzeciwka po prawej stronie. Łatwiej wtedy było się obronić mieczem trzymanym w prawej ręce. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiek JK

Janusz F napisał:

 

Tak samo można zapytać, czemu piszemy od lewej, do prawej strony?, czemu jeździmy prawą stroną jezdni itp.

Ruch wskazówek można dodatkowo tłumaczyć na podstawie zegarów słonecznych. W takich zegarach "wskazówki" zgodnie z prawem natury chodziły w prawo...

 

Co do "praw natury", to wskazówki na półkuli północnej Ziemi chodzą właśnie wbrew ich prawom. Proszę spojrzeć na ruch obrotowy i ruch obiegowy Ziemi, kierunek kręcenia się wszelkich wirów (powietrznych, wodnych) wynikających z efektu Coriolisa itp.

 

A co się tyczy zegarka 24 godzinnego chodzącego do tyłu, to najprościej będzie jeśli ściągnę go sobie od producenta ze Szwajcarii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...wskazówki na półkuli północnej Ziemi chodzą właśnie wbrew ich prawom"

 

No właśnie nie, kierunek ruchu wskazówek jest odwzorowaniem kierunku ruchu cienia kija wbitego w ziemię czyli najprostszego zegara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiek JK

"...wskazówki na półkuli północnej Ziemi chodzą właśnie wbrew ich prawom"

 

paweIII napisał:

No właśnie nie, kierunek ruchu wskazówek jest odwzorowaniem kierunku ruchu cienia kija wbitego w ziemię czyli najprostszego zegara.

 

Niby masz rację (co do cienia 100%) lecz ruch cienia jest wyłącznie SKUTKIEM oddziaływania praw przyrody (ruchu Ziemi) a powołując się na znaną teorię "wyższości przyczyny nad skutkiem" to..., ale OK -przekonuje mnie powiązanie ruchu wskazówek zegara do ruchu cienia. Jednak podczas pobytów na półkuli południowej Ziemi moja wiarą w tę teorię z pewnością ulegnie osłabieniu.

 

WRACAJĄC DO TEMATU - jeśli gdzieś ujawni się ścienny zegar 24 godzinny chodzący do tyłu to proszę o info :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

Najłatwiej odwrócić kierunek w kwarcowych zegarkach radzieckich z podłużną cewką (mech. typu: 1956, 3056A, 2356, 2456) - wystarczy odwrotnie włożyć cienki pierścień który jest włożony pomiędzy nabiegunniki i wirnik (magnes) silniczka, w modelu 2456 i nowszych 1956 wystarczy obrócić cały "wkład" (wirnik jest zamknięty i ułożyskowany w mosiężnym kubeczku, który jest umocowany sprężystym mocowaniem w nabiegunnikach).

Potem tylko wydrukujemy "lewą" tarczę na drukarce i mamy "customa" lewochodzącego.

pzdr.

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą wiecie, że tak naprawdę to my jeżdzimy po niewłaściwej stronie drogi? W dawnych czasach ruch "konny" był lewostronny- po to żeby mieć nadjeżdżającego z naprzeciwka po prawej stronie. Łatwiej wtedy było się obronić mieczem trzymanym w prawej ręce. :)

W dzisiejszych czasach jeździmy prawostronnie, bo zamiast mieczy mamy zegarki (przeważnie na lewej ręce) ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"

WRACAJĄC DO TEMATU - jeśli gdzieś ujawni się ścienny zegar 24 godzinny chodzący do tyłu to proszę o info :lol: .

 

stary, a w ogóle to po co Ci taki zegar? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiek JK

darc napisał:

"stary, a w ogóle to po co Ci taki zegar?"

 

Zachowując wszelki umiar i proporcje, to Twoje pytanie jest z cyklu: "po co ludzie wspinają się w górach albo po co samotnie po oceanach ścigają się dookoła świata". Tylko z tego powodu, że sa góry trudne do zdobycia, oceany trudne do opłynięcia i .... nietypowe zegarki trudne do nabycia.

Jest jeszcze jeden powód - ale to już moja całkiem osobista sprawa... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość moro21
A co Powiecie na taki zegarek :lol:http://www.bigboystoys.pl/item318__Lewituj..._XP3_Ultra.html

 

Troche drogi ale ciekawie zrobiony

 

Fajny, ale cena powala :P W EdW (elektronika dla wszystkich) był zamieszczony opis wyświetlacza widmowego na koło rowerowe :D Działa na tej samej zasadzie, co to cudo :D

 

Pozdro

Tam jest więcej takich perełek np. Latający budzik:) Jak zaczyna dzwonić śmigiełko z niego wylatuje, i leci w siną dal :D Będzie tak wył do póki go nie znajdziesz i nie włożysz na miejsce.

miniaturka180.jpg

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.