Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Klod100

Nowa zabawa - wybór najlepszego wątku wszech czasy2nz

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zaproponować nową zabawę - tym razem z wyszukiwarką.

Sprawa prosta większość z nas zaczynała przygodę z forum od czytania.

Większość z nas nie miała pojęcia ile i jakich dziwnych rzeczy można napisać o czymś tak zwykłym jak zegarek, przecież my tylko chcieliśmy kupić coś nowego, a tu ludzie o tourbillo-ach piszą jakiś :wink:.

Jeśli się wciągnęliście i zostaliście, to zapewne coś was zainteresowało. Czytając pewne wątki otwierały się wam klapki i zaczęliście inaczej patrzeć na zegarki.

 

Co Wam zapadło w pamięć? Jaki wątek czytaliście z największym zainteresowaniem? (Esteci z przyczyn oczywistych są po-za konkursem - nikt z tym wątkiem nie wygra :lol:)

 

W ten sposób utworzymy ranking najpopularniejszych, najbardziej wartościowych wątków. na forum - takich, których grzech nie przejrzeć. Będzie to także fajny przewodnik dla nowych na forum - co im zarekomendujecie? Jakie wartościowe wątki im polecicie do lektury?

 

Proszę o odpowiedzi z umotywowaniem wyboru, można proponować kilka wątków.

 

 

Zabawa jest skierowana do osób, które trochę poczytały forum, jeśli tego nie zrobiliście, to może to znakomita okazja do pogrzebania ?


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek dwa watki, które są perełkami na skalę światową - nie ma takich na żadnym inny forum

 

Efekt poszukiwań MasterFana....dawniej (Proszę o pomoc.....)

 

To saga, coś w rodzaju telenoweli na forum. Przez 9 miesięcy można było ty wchodzić i śledzić losy jej bohatera, jego rozterki, dylematy

 

Na początku był to dla mnie szok, co ja tutaj robię, ludzie gadają na poważnie o zakupie zegarka za kwotę, której nigdy bym nie przeznaczył na zegarek. Ale tan wątek bardzo poszerzył moje horyzonty, zdjęcia niektórych zegarków tutaj wyryły mi się w pamięci, zacząłem postrzegać zegarki jako coś więcej... na wiele z nich patrzyłem jak na dzieła sztuki - dopatrując się w nich estetyki i piękna. Polecam.

 

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....wyb%F3r+zegarka

 

Piękny tourbillon...

 

Ten wątek, to zebrane w jednym miejscu arcydzieła sztuki zegarmistrzowskiej. Sztuki, bo na te zegarki trzeba patrzeć nie przez pryzmat zakupu, ale jak na abstrakcyjny twór artysty. Piękna galeria, pokazująca niesamowite, czasem brzydkie, czasem piękne, czasem straszne. Ale jedno jest pewne - to nie są zwyczajne zegarki o jakich zazwyczaj myślimy. Warto zobaczyć te okazy, to Archiwum X zegarmistrzostwa.

 

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....Akny+tourbillon


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawy pomysł :)

 

to może ja spróbuję z moim typem z ostatniego roku, w czasie którego z Wami jestem... :oops:

 

GP, Vistula & Pierce Brosnan:

 

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....c&start=180

 

dla mnie kosmos :shock:

 

nie mam na myśli "spraw" Władka z V&W, tylko opinie wyrażane przez klubowiczów :wink:

 

aż wciągnąłem moją żonę w temat, z takim zainteresowaniem śledziliśmy komenty

 

RESPECT Panowie 8) :lol:


Czas jest wielkim nauczycielem ale niestety zabija wszystkich swoich uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawa prosta większość z nas zaczynała przygodę z forum od czytania.

Większość z nas nie miała pojęcia ile i jakich dziwnych rzeczy można napisać o czymś tak zwykłym jak zegarek, przecież my tylko chcieliśmy kupić coś nowego, a tu ludzie o tourbillo-ach piszą jakiś Wink.

 

To chyba o mnie.. Powiem szczerze, że zegarkami interesowałem się od dawna, tylko... wszyscy wkoło uważali , że to żenada... No, ale żem dziwny -według wszystkich człek - to zacząłem i o zegarkach czytać (wcześniej było jakieś 20 innych pasji (( broń, rowery, strzelectwo ispca, narty, żagle, wędkarstwo, nurkowanie.... do tej pory zostało myślistwo i zegarki))).... I wiecie jaki kawałek mi zapadł w pamięci?..,. - jako żem, esteta to tylko jeden - http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....n&start=450

Totalne dzieła sztuki.... nie wiem czy bardziej się kocham w utraconej dziewczynie z młodości post-19313-0-95484700-1330796949.jpg

czy w tych dziełach sztuki... Są tak samo piękne.

 

Klod - są może jakieś spotkania w 3city??????????

(widziałem ten temat ---> http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....sc&start=60 )


Sikory złote pod mankietem odmierzają sekund bieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony zaproponuje dwa.

Obydwa związane bardziej ze starociami niż z nowościami ale... ja zaczynałem od tego i to pamiętam do dziś.

Pierwsze:

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....asc&start=0

 

Dzięki temu nauczyłem sie co to balans, włos wachnik itp itd. Dzieki temu rozebrałem i popsułem z 5 czy 6 całkiem dobrych radzieckich zegarków. Ale ładne były więc pierwsze poszły pod czyszczenie :lol:

 

Drugi wątek może nie twórczy myslowo ale na pewno twórczy "inaczej"

 

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....owy&start=0

 

Do dziś często do tego wracam i liczę że Krzysiek dopisze coś więcej.

A Ci co tego nie czytali niech nadrobią!!!


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud

Efekt poszukiwań MasterFana....dawniej (Proszę o pomoc.....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym miejscu stawiam temat: Przegląd zegarków Nurkowych czyli Diver-ów

do poczytania pod tym adresem: http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....asc&start=0

 

Przed awarią i formatem komputera miałem na dysku praktycznie wszystkie zdjęcia z tego tematu, ot tak, do pooglądania :oops:


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt poszukiwań MasterFana....dawniej (Proszę o pomoc.....)

Ciekawe... nawet bardzo.

 

Przegląd zegarków Nurkowych czyli Diver-ów

To co najbardziej lubie. :twisted:

 

Piękny tourbillon...

To co tam sie znajduje zapiera dech.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wątek - "MasterFan poszukuje zegarka" jest nie do pobicia, obserwowałem go przez cały czas, temat nie dość że ciekawy dla zegarkomaniaka (amatora takiego jak ja) to też dużo mógłby z niego wynieść specjalista od wszelkich "manii" różnego pochodzenia i podłoża :wink:

 

te wzloty i upadki, dylematy moralne, budowanie napięcia, trudne decyzje no i wreszcie ekscytujący finał ,

 

cóż a życie samo dopisało zakończenie... w dziale "oferuję" :shock:

 

a tak już spoza tematu ściśle zegarkowego to z racji mojej pasji, lubię wątek o rowerach,i

żeby nie było - estetów tez śledzę.

 

a już zupełnie mnie rozwaliło gdy moja małżonka w tym szacownym wątku umieściła zdjęcia Richarda Burtona albo Paula Newmana albo J. Deppa, nie pamiętam dokładnie którego, pamiętam za to b. dobrze reakcję kolegów :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ups to był chyba Marlon Brando :oops: , w sumie nie ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje typy:

 

Efekt poszukiwań MasterFana....dawniej (Proszę o pomoc.....) - wiadomo dlaczego,

 

Piękny tourbillon... - też wiadomo,

 

Jaki zegarek masz dziś na ręce - wątek-rekordzista, w zasadzie historia zakupów zegarków i drogi jaką pokonywali klubowicze w swojej pasji,

 

Komandir - piękny kawał radzieckiej historii kultowego już zegarka

 

W końcu dla siebie :) - poprzez podziw dla kunsztu Darka i ku pamięci porządnego człowieka


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój typ:

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI - jedyny temat w którym na kilkuset podstronach występuje przegląd stylu radzieckiej produkcji czasomierzy, na których to w większości wszyscy się wychowaliśmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy w kolekcji - wątek Andrzeja_Opolskie, który w dosyć krótkim czasie zakupił baaardzo ciekawe zegarki i chciał się pochwalić tym na Forum :wink:

Śledziłem z opadniętą szczęką... szkoda, że podupadł wątek :)

Jaki zegarek masz dziś na ręku? - taki wiekowy a tak świeży :) Zegarek, który nie pojawił się w tym wątku nie przeszedł inicjacji :wink:

Mam jeszcze kilka typów... ogólnie jest tego cała masa. Szkoda tylko iż są

to tematy już daaawno nie kontynuowane :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze kilka typów... ogólnie jest tego cała masa. Szkoda tylko iż są

to tematy już daaawno nie kontynuowane :?

 

To dawaj, warto powspominać, co dobre. A może kogoś zainspirują?


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz, ty sam stworzyłeś kilkanaście wątków, które spokojnie mógłbym

tutaj zamieścić :) Dyskusja o JLC Master Chrono była przeze mnie

śledzona baaardzo uważnie :!: :wink:

Klątwa Panerai - temat, po przeczytaniu którego sam zacząłem kombinować nad jakimś

paneraiopodobnym czasomierzem choć nigdy się o to nie posądzałem :)

Często przeglądam również temat Pokaż swojego samuraja, w którym odzwierceidla

się ogromna pasja posiadaczy Seiko. Zdjęcia zegarków (oraz pasków!) w tym

wątku są po prostu świetne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie najbardziej zainteresował temat turbilonów, a najbardziej rozbawił ten o najbrzydszych zegarkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten o najbrzydszych zegarkach jast calkiem OK. dowiedzialem sie z niego na przyklad o fimie Gerald Genta.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwycięzca może być tylko jeden:

Efekt poszukiwań MasterFana....dawniej (Proszę o pomoc.....)

 

Jednym słowem- "Ślepy prowadził kulawego" przez tyle czasu i jak ciekawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt poszukiwań MasterFana

 

Dorzuciłbym też cały temat GALERIA - zbyt wiele tam godnych uwagi aby wybra jeden temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zdecydowanie "jaki zegarek masz dziś na ręku" oraz piękny tourbillon.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.