Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość McIntosh

Propozycje Vacheron Constantin na 2008 rok

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh
post-0-0-71577700-1330798289.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu w USA ????? jak by byl pokaz zjadania hamburgerow , to rozumiem, ale to :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
czemu w USA ????? jak by byl pokaz zjadania hamburgerow , to rozumiem, ale to :/

 

To pytanie bardziej do Vacheron Constantin, ale przypuszczalnie chcą dobrze zaprezentować się na rynku amerykańskim na którym ta genewska marka nie była do tej pory zauważana w takim stopniu na jaki zasługuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Vacheron Constantin nie kazał nam zbyt długo czekać na pierwsze tegoroczne nowości. Jak można był przypuszczać firma zaczyna rok od wysokiego pułapu w postaci Malte Regulateur z tourbillonem. Obydwa czasomierze wyposażono w mechanizm 1790R. Nowe modele Malte będą wykonywane w platynie i różowym złocie.

 

post-0-0-71309100-1330798853.jpg

post-0-0-25866200-1330798855.jpg

post-0-0-90347600-1330798856.jpg

post-0-0-38405400-1330798858.jpg

 

Więcej informacji tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki werk stosował Vacheron we wcześniejszej wersji Malte z tourbillonem?

Czy róznice pomiedzy tym modelem a poprzednikiem sa znaczące?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Jaki werk stosował Vacheron we wcześniejszej wersji Malte z tourbillonem?

Czy róznice pomiedzy tym modelem a poprzednikiem sa znaczące?

 

Zarówno poprzednie modele Malte jak i te nowe posiadają prawie ten sam mechanizm czyli 1790. Ale nie od dziś wiadomo, że prawie robi różnicę. Starsze wersje Malte z tourbillonem były wyposażone w mechanizm w którym użyto większej liczby kamieni (27) w stosunku do nowej wersji natomiast płyta werku była rodowana. Nowa wersja wyraźnie nawiązuje do platynowego tourbillona Malte z ubiegłego roku limitowanego do 50 sztuk. Pisałem o tym czasomierzu tutaj. Nowe modele - podobnie jak wspomniany Malte Excellence Platine - zostały wyposażone mechanizm 1790 R. Werk ten ma mniejszą liczbę kamieni - 22, a mostek i w ogóle płyta mechanizmu zostały wykonane z platyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały :shock: może się takiego na starość dorobię :wink: ten w platynie z niebieskim strapem powala :shock: chociaż ten drugi też jest świetny - no i ten krzyż Vacherona w tourbillonie - coś pięknego :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dodam jeszcze, że cal. 1790 był wyposażony w datownik, którego z kolei nie ma w 1790R. To tłumaczy mniejszą ilość kamieni użytych w najnowszych modelach Malte.

 

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, ze nie bedzie to jedyna nowość VC, bo jak tak to wieje nudą i to straszną.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Mam nadzieję, ze nie bedzie to jedyna nowość VC...

 

Co do tego nie ma wątpliwości.

 

...wieje nudą i to straszną.

 

O gustach się nie dyskutuje, jak dla mnie, to najnowsze tourbillony VC są rewelacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze jeśli chodzi o design nic nowego nie wnoszą.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Tylko, ze jeśli chodzi o design nic nowego nie wnoszą.

Nie samym designem człowiek żyje 8) :P. Zegarki te wnoszą do stałej kolekcji platynowy werk, który wcześniej Vacheron zastosował w czasomierzu wytworzonym w ilości zaledwie 50 sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak design to rzecz pierwszorzędna. Sam werk to zupełnie inna bajka. Nie chcę z Toba polemizować, ale zobacz jakie zainteresowanie jest tym wątkiem :P


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
zobacz jakie zainteresowanie jest tym wątkiem :P

 

Zdążyłem się już do tego przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby "wzbogacić" zainteresowanie. Wzornictwo VC jest OK, VC nie musi wnosić nic rewolucyjnego, mój odbiór Malte zdecydowanie na tak. Mnie szczególnie razi powtarzanie, wtórność czy "wiejskość" choćby było uświęcone tradycją. Mariusz coś wie o tym.

pozdrawam wszystkich

Stanisław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Mnie szczególnie razi powtarzanie, wtórność czy "wiejskość" choćby było uświęcone tradycją. Mariusz coś wie o tym.

Wiem, pamiętam naszą dyskusję na temat marki Breguet i nadal się z Tobą nie zgadzam. Pozostałem przy swoim zdaniu, ale w tym wątku rozmawiajmy tylko o VC.

 

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

McIntosh napisał:

TIK TAK napisał/a:

zobacz jakie zainteresowanie jest tym wątkiem :)

 

 

Zdążyłem się już do tego przyzwyczaić.

 

a ja dziękuję koledze McIntosh'owi za to, że mu się chce :!:

cieszę się, że są osoby, które starają się podtrzymać jakość forum (nie wiem czy jasno się wyrażam). dzięki nim, miłośnicy zegarków zawsze mogą dowiedzieć się czegoś interesującego i powiększać swoją wiedzę.

 

polaryzacja pewnych stref forum (myślę głównie o szwajcarach, broń boże o ruskach :wink: ) zmierzająca w stronę doradztwa zegarkowego w zakresie cenowym 300~3kpln może stać się męcząca w pewnym momencie.

 

nie wiem, czy to, że czytam wątek z zainteresowaniem a niestety się nie wypowiadam w nim, bo nic naprawdę godnego uwagi (wg mnie) poza napisaniem "świetny ten sikor" nie przychodzi mi do głowy to minus. do wartościowych wątków staram się dodawać uwagi, które mają jakąś treść.

 

pozdrawiam

 

ps. sorki za OT


Czas jest wielkim nauczycielem ale niestety zabija wszystkich swoich uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
McIntosh napisał:
TIK TAK napisał/a:

zobacz jakie zainteresowanie jest tym wątkiem :)

 

 

Zdążyłem się już do tego przyzwyczaić.

 

a ja dziękuję koledze McIntosh'owi za to, że mu się chce :!:

 

Bardzo się cieszę, że są tacy pasjonaci którzy mają coś ciekawego do powiedzenia i przez to forum nie ogranicza się do: "co kupić", "czy warto" i "ale super zegarek sobie kupiłem". To, że większe zainteresowanie budzi wybór "Guinness czy Murphy" to nie znaczy, że nie warto pisać o Dom PÓrignon.

Pomimo tego, że raczej nie kupię sobie VC (szkoda by mi było tyle wydać na zegarek) to wolę poczytać o firmie która wytyczna estetyczne i technologiczne trendy niż o modelach których główną zaletą jest niska cena w stosunku do jakości.

Przepraszam ze post który nic nie wnosi do tematu - ale nie chciałbym aby zostało wrażenie że tego typu informacje czytają osoby którym "się kliknęło".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michał_anioł

A ja powrócę do zegarka

Piękne połączenie regulatora z małą rezerwą i tourbillonu , wybieram model w platynce :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, ze nie bedzie to jedyna nowość VC, bo jak tak to wieje nudą i to straszną.

 

Jaką nudą? Chyba masz bielmo na oczach. Kształt i proporcje koperty świetne, koperta równie dobrze wygląda zarówno w platynie jak różowym złocie, tarcza super, można sie jej przyglądać godzinami, mnie sie strasznie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Skoro jesteśmy przy temacie tourbillona Malte, to jako ciekawostkę zaprezentuję jeszcze jeden czasomierz. Nie jest to zegarek nowy, bo został wykonany w roku 2006 w ilości zaledwie 3 sztuk dla singapurskiego butiku VC. Model ten ma kopertę wytworzoną z platyny, mechanizm 1790, natomiast wyróżnia go w kolekcji Vacherona tarcza z czarnego niklu poddana obróbce w efekcie czego uzyskano powierzchnię przypominającą wyglądem włókno węglowe. Moim zdaniem wygląda to pięknie.

 

face1oa0.jpg

mvmtmd6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ani faktura na wlokno weglowe, ani koperta tonneau nigdy nie powalaly mnie, ale do Vacheron`a nie moge podejsc negatywnie. Swietny.

Rozumiem wzrost gospodarczy, skok majetnosci azjatow i ich wydatki na dobra luksusowe, ale czemu wszystkie trzy sztuki powedrowaly na daleki wschod?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Rozumiem wzrost gospodarczy, skok majetnosci azjatow i ich wydatki na dobra luksusowe, ale czemu wszystkie trzy sztuki powedrowaly na daleki wschod?

 

Ponieważ czasomierz został wytworzony z przeznaczeniem na wschodni rynek. A konkretnie rzecz ujmując trzy sztuki zostały rozdysponowane pomiędzy butiki Vacherona znajdujące się w Singapurze i w stolicy Malezji - Kuala Lumpur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowicie udane połaczenie kolorystyczne i materiałowe.Nie widziałem nigdy wcześniej tego konkretnego modelu,Vacheron zaskoczył mnie po raz kolejny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem wzrost gospodarczy, skok majetnosci azjatow i ich wydatki na dobra luksusowe, ale czemu wszystkie trzy sztuki powedrowaly na daleki wschod?

 

Ponieważ czasomierz został wytworzony z przeznaczeniem na wschodni rynek. A konkretnie rzecz ujmując trzy sztuki zostały rozdysponowane pomiędzy butiki Vacherona znajdujące się w Singapurze i w stolicy Malezji - Kuala Lumpur.

 

ale czy to az taki powazny rynek zbytu? Rozumiem, ze to jak w przypadku `Aleksandera Wielkiego', ktory AFAIR trafil na rynek grecki w 20 sztukach( tylko i wylacznie na ten rynek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.