Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie w Infiniti zaskoczyli inaczej. Wczoraj jak zapytałem na jaki rabat można liczyć na poszczególne wersje Q50, usłyszałem, że całe 0, nic, null, nothing itd. Schodzą na tyle dobrze, że im się nie opłaca, podobno w całej Polsce zostało około 60 sztuk.

 

A co do praktyczności Giulii, obawiam się, że już na tyle się nagrzałem na to auto, że teraz ciężko będzie mnie jakkolwiek zniechęcić :) Na szybko pomyślałem, gdzie zazwyczaj jeżdżę i na szczęście krawężniki i podziemne parkingi mi nie grożą na teraz :P Teraz tylko czekam aż dzisiaj usiądę ze swoim Bossem i go przekonam, żeby dorzucił mi kilka k do budżetu, bo trochę przegiąłem, ale raczej powinno się udać :D trzymajcie kciuki :)

 

Słuchaj, tak patrzę i ta moja uwaga o prześwicie może źle wygląda - ale, jak już pisałem, sam wciąż rozważam Giulię i to nie była chęć "obrzydzenia Ci zakupu", ale głośne zastanawianie się lekkiego cykora. ;) Bierz Giulię, ja będę Ci zazdrościć nie tylko samochodu, ale i podjęcia nieco "szalonej" decyzji - w pozytywnym sensie "szalonej" (mnie tego chyba brakuje). :)

 

W Infiniti faktycznie, zgadzam się - kolejną rzecz nieco na "nie" jest "całkowity brak entuzjazmu negocjacyjnego". ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ja nie traktuje tego jako zniechęcania, tylko konstruktywne poruszenie problemu.

 

Decyzja co do auta, rzeczywiście trochę "szalona" bo od ręki wymienię 5 aut, które również są w moim zasięgu i mogły by być dużo lepiej wyposażone, pojemniejsze i ogólnie bardziej praktyczne. No ale tak jak wspominałem wcześniej, jestem na takim etapie, że 90% tras robię sam, dzieci planuje najwcześniej za jakieś 3-4 lata, więc to ostatni moment żeby sprawić sobie "zabawkę" i po prostu żadne inne nie zrobiło na mnie takiego wrażenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej patrzy się na wybór auta służbowego, a inaczej gdy się wydaje swoją prywatną kasę.

Inaczej planując auto na czas leasingu/gwarancji, a inaczej gdy auto ma zostać na lata.

Wybierając auto do firmy i tylko na czas gwarancji, ciężko nie docenić Alfy, bo to w większości po prostu piękne auta.

Także wcześniej już to pisałem, ale powtórzę się- na auta praktyczne i bezawaryjne czyli kupowane z rozsądku przyjdzie u Ciebie jeszcze czas.

Zazdroszczę możliwości takiego wyboru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co ukrywać, że przez pryzmat tego patrzę na auto. Jeśli coś padnie, nawet po gwarancji, to nie będą moje koszty, jeśli przez 4 lata leasingu coś będzie nie tak z autem, to po wszystkim po prostu go nie wykupię, bo mam to jako opcja i mam w firmie pierwszeństwo, ale zero przymusu.

 

No ale najważniejsze :) Przed chwilą szef mi przyklepał samochód i lekkie przekroczenie budżetu, teraz tylko przekazać temat naszemu dyrektorowi finansowemu i czekam do początku listopada żeby móc auto odebrać. To będą ciężkie 2 miesiące oczekiwania :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która ostatecznie wersja? Ponoć ta specjalna czerwień występuje tylko w serii TOP.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

No ale najważniejsze :) Przed chwilą szef mi przyklepał samochód i lekkie przekroczenie budżetu, teraz tylko przekazać temat naszemu dyrektorowi finansowemu i czekam do początku listopada żeby móc auto odebrać. To będą ciężkie 2 miesiące oczekiwania :P

To się nadaje również do jest OK.

 

Fajne będziesz miał auto. Nawet bardzo.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto będzie czerwone, ale będzie to standardowy czerwony, a nie ten bordo/burgund Alfy, który można znaleźć na Quadrifoglio. Ja biorę Auto testowe, obecnie ma niecałe 800 km, z gwarancją, że do listopada, będzie miało max 1500 plus przed odebraniem wymiana oleju i filtrów. Celować będą w jak najmniej, bo nie mogą go totalnie zamrozić, ale mają też drugie auto z tym samym silnikiem jako testowe, więc nie powinno być tragedii. 2.0 benzyna, 200 koni, 330Nm, rewelacyjna skrzynia automatyczna :)

Edytowane przez Ceteth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to muszę przyznać i nie tylko ze względu na auto, że wszystkim życzę takiego szefa jak mam, zaj*****y człowiek, tak po ludzku i tak zawodowo jako przełożony :) w sumie głównie ze względu na niego, przez prawie 4 lata w firmie może ze 3 razy sprawdziłem jakieś oferty pracy i to z nudów i ciekawości jak rynek wygląda. Wcześniej w każdej innej firmie byłem zawsze na bieżąco z tym co się dzieje na rynku, tak w razie W :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo miałem pisać. Często ludzie „jadą” po szefostwie a sami nic nie wnoszą. Jak dwie strony się szanują to są dopiero tego efekty

Edytowane przez pepepatryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto będzie czerwone, ale będzie to standardowy czerwony, a nie ten bordo/burgund Alfy, który można znaleźć na Quadrifoglio. Ja biorę Auto testowe, obecnie ma niecałe 800 km, z gwarancją, że do listopada, będzie miało max 1500 plus przed odebraniem wymiana oleju i filtrów. Celować będą w jak najmniej, bo nie mogą go totalnie zamrozić, ale mają też drugie auto z tym samym silnikiem jako testowe, więc nie powinno być tragedii. 2.0 benzyna, 200 koni, 330Nm, rewelacyjna skrzynia automatyczna :)

Gratuluje wyboru .

 

A to muszę przyznać i nie tylko ze względu na auto, że wszystkim życzę takiego szefa jak mam, zaj*****y człowiek, tak po ludzku i tak zawodowo jako przełożony :) w sumie głównie ze względu na niego, przez prawie 4 lata w firmie może ze 3 razy sprawdziłem jakieś oferty pracy i to z nudów i ciekawości jak rynek wygląda. Wcześniej w każdej innej firmie byłem zawsze na bieżąco z tym co się dzieje na rynku, tak w razie W :)

Super .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej patrzy się na wybór auta służbowego, a inaczej gdy się wydaje swoją prywatną kasę.

Inaczej planując auto na czas leasingu/gwarancji, a inaczej gdy auto ma zostać na lata.

Wybierając auto do firmy i tylko na czas gwarancji, ciężko nie docenić Alfy, bo to w większości po prostu piękne auta.

 

Oczywiście. Poza tym i nie w kontekscie alfy, ale w ogole, dobre assistance i cieszyc z jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje ktoś w miarę nowy silnik T5? Jak to wygląda w miejskiej jeździe i niedługich trasach? T6 u staruszka rzadko schodzi poniżej 17-18 litrów a zbiera się nieadekwatnie do spalania  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalanie spoko, a jak z usterkami? Miałem 4x silniki d5. 2x d4. 2x t6 i poza pierdołami (no i raz dziurą w bloku w benzynie ;)) żadnych awarii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje ktoś w miarę nowy silnik T5? Jak to wygląda w miejskiej jeździe i niedługich trasach? T6 u staruszka rzadko schodzi poniżej 17-18 litrów a zbiera się nieadekwatnie do spalania :rolleyes:

 

 

T5 w moim Xc40 pali sporo, nie przeliczyłem jeszcze na litry ale średnia z pierwszych 400 mil to 18mpg. Jeśli chodzi o przyspieszenie to na papierze wyglada niezle: 6,5s, ale wrażenie jest ze jednak trochę się dłużej zbiera. Samo auto orientując do obecnego BMW x1, wykonane bardziej premium i nowocześniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USA (jeżeli dobrze kojarzę). To by było 13L/100km więc dość życiowe dane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam T5 trochę starsze, w V50 z 2005 roku, spokojna trasa to tak 10L, miasto i szybsza jazda ok 14L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto będzie czerwone, ale będzie to standardowy czerwony, a nie ten bordo/burgund Alfy, który można znaleźć na Quadrifoglio. Ja biorę Auto testowe, obecnie ma niecałe 800 km, z gwarancją, że do listopada, będzie miało max 1500 plus przed odebraniem wymiana oleju i filtrów. Celować będą w jak najmniej, bo nie mogą go totalnie zamrozić, ale mają też drugie auto z tym samym silnikiem jako testowe, więc nie powinno być tragedii. 2.0 benzyna, 200 koni, 330Nm, rewelacyjna skrzynia automatyczna :)

 

Szkoda, że nie w Monza Red. Jak widzę ten kolor na alfie to dostaję małpiego rozumu. Dlaczego inni producenci nie mają tak ciekawych lakierów w ofercie, wszędzie tylko 4 odmiany szarości, jakiś niebieski i czerwony zwyklak no i biały. Brakuje mi w autach ciemnej zieleni metallic czy właśnie bordowego. Kiedyś takie kolory były częściej w motoryzacji spotykane. Mimo wszystko gratuluję! wybór nieoczywisty ale auto na pewno będzie cieszyło.

 

e091f88e181996585d272f6fa751b2a6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za gratulacje :)

 

No niestety, ale brałem to co było, a budżet firmowy na tyle ograniczony, że gdybym miał jeszcze jakieś pole do popisu to jednak dołożyłbym coś innego niż kolor. No ale zgadzam się, wygląda świetnie. Ojciec jak jeszcze rozważał Stelvio, to bardzo mocno myślał żeby dołożyć do tego koloru, ale to było jakieś 15k za samo malowanie :P

 

Dodatkowo z dnia na dzień wybór cieszy jeszcze bardziej, bo oczywiście po zamówieniu auta zacząłem zwracać uwagę ile tego jeździ po drogach, no i prawie nie jeździ :) A a ja lubię mieć coś innego niż cała reszta :) W sumie od zawsze powtarzam, że lubię auta i nie chce jeździć czymś co zostało stworzone do przemieszczania się z A do B, tylko czymś co daje radość. Jak mi dawali niecałe dwa lata temu w firmie Avensisa do "skończenia" leasingu po osobie, która odeszła z firmy, to śmiechom znajomych nie było końca, że tak się zarzekałem, a teraz będę Toyotą jeździł :P

Edytowane przez Ceteth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w hondzie 12cm i to jest dość nisko, 9 musi być ciekawe

 

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka

 

Słyszałem, że stosunkowo szybko ją rdza bierze w różnych newralgicznych miejscach.

Stosowałeś może jakieś formy zabezpieczeń w tej swojej Hondzie?

 

Masz może założone dodatkowe nakładki progorwe? Coś takiego jak te tutaj: https://automotohit.pl/Nakladki-na-progi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że stosunkowo szybko ją rdza bierze w różnych newralgicznych miejscach.

Stosowałeś może jakieś formy zabezpieczeń w tej swojej Hondzie?

 

Masz może założone dodatkowe nakładki progorwe? Coś takiego jak te tutaj: https://automotohit.pl/Nakladki-na-progi ??

Nic, mam ja od listopada więc głupio by było jakby już rdza wyszła. Nie robiłem nic. Za to jak miałem civica 7 to niestety puchl jak gąbka.

 

Nie wiem czy model ma znaczenie, ale moi rodzice mają crv z 2012, 250k km zrobione i nic się nie dzieje

 

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.