Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem rok temu żonie Mini Coopera.Połamała sobie paznokcie przy otwieraniu drzwi.

...

Trzeba było dać żonie kluczyki. :lol: Miałaby łatwiej. ;)

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem ,ale nie od tego auta :)

Edytowane przez skius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musi być lodu żeby były kolizje. Na to składa się wiele różnych czynników - niższa temperatura asfaltu jak i opon, gorsza widoczność - deszcz, mgły; opóźniona reakcja bo wielu ludzi odczuwa zmianę pogody - brak słońca itd. Jesień to zawsze był ciężki okres i zawsze będzie

 

poza tym - na lód o jakim piszesz - np w WRC mówią nie niego "czarny lód" - nie ma opon. Jeśli jest dostateczna grubość lodu to kolce pomagają bo mają się czego chwycić. Nie jeden już auto skasował wychodząc z założenia "mam zimówki, jestem bezpieczny" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesto jest też takie przełożenie - im lepsza pogoda, warunki, widoczność - tym więcej wypadków. Najgorsze są zazwyczaj okresy przejściowe - w prawo lub w lewo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie właśnie dzwonili z audi, samochód właśnie wraca z przeglądu na 150kkm. Standardowe wymiany, plus klocki z tyłu i opony z przodu, więc jestem przygotowany na zimę :)

 

W kwestii zakupu nowego auta, przerzucam się mailami z brokerem...

To co mam jako opcje na naszej firmowej wewnętrznej stronie nie pokrywa mi się z konfiguratorem na stronie brokera. Oczywiście broker mówi, że jego strona jest tą decydującą. Nasz dział floty umywa ręcę, ale daje mi 8tygodni na wybór auta.

W międzyczasie mercedesy znowu pojawiły się dostępne, ale nie mają wyposażenia, na stronie brokera :lol: trochę taki czeski film. 

 

Niestety hybryda na ten moment odpada. Jest restrykcyjny limit 25kkm rocznie, plus limit na karcie paliwowej jest obcięty o połowę... W mojej sytuacji przekonanie zarządcy bloku do instalacji gniazdka w garażu podziemnym też byłoby kłopotliwe, więc ładowałbym tylko w pracy/centrach handlowych itp. a to raczej nie o to chodzi.

Jako drugie auto bardzo chętnie.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''Najlepsi'' są ci, ktorzy mają zimówki  uzywki kupione  od wulkanizatora-  patrz panie jaki gleboki bieznik, pojezdzisz pan ze hohoho  :lol:  

 

@vvv  jakie auto na  tą chwile jest nr1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waham się między audi a4, a bmw 3.

 

A4 to trochę taki bezpieczny wybór, najmniej nieścisłości w kwestii opcji w konfiguratorze, sprawdzony silnik z największą mocą na papierze, kombi. To taki głos rozsądku ;) Z drugiej strony bardzo podoba mi się 3ka, szczególnie wnętrze (ekran nawigacji aż tak nie wystaje jak w a4)

 

Na ten moment naciskam brokera w kwestii kompozycji dla bmw 3. Dostępny konfigurator to jakaś kpina... dalej nie potwierdzili, czy silnik rzeczywiście ma 136KM czy 150KM (pewnie sami nie wiedzą skąd ściągną te auta, ani ich nie widzieli na oczy), opcje wyposażenia między sedanem, a kombi bardzo się różnią. Sedan ma koła 16", kombi 18". Sedan ma duży ekran navi, kombi mały. Sedan nie ma DAB radia, kombi ma itd. Conajmniej jakby ktoś wrzucał randomowe opcje, żeby dobić do jakieś z góry ustalonej kwoty.

 

Jutro oddaje 1kę na pierwszy przegląd przy 30kkm, to będę miał pierwsze doświadczenie z serwisem BMW. Myślę, że będzie miało to też wpływ na moje nastawienie. Z serwisem audi do tej pory mam tylko dobre doświadczenia i ustabilizowaną relację ;)

 

Mercedesa mimo, że bardzo mi się podoba odrzuciłem. Jakby nie było limitów na hybryde to c300de brałbym w ciemno, a tak mam do wyboru c200d. Trochę się obawiam 1.6 przy tym jak użytkuję samochód. Plus musiałbym przejść cały konfigurator z brokerem bo na ten moment jest pusty... a patrząc jak odpowiada to 8 tygodni by było mało :/

 

Z tyłu głowy mam jeszcze q3 sportback, ale tu na ten moment to samo co z C klasa...

 

Na ten moment TOP 3

 

1. A4 kombi

2. 3 sedan

3. q3 sportback

Edytowane przez vvv

Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Państwa krótkie pytanie. 

Jaki jest adres strony internetowej na której mogę zobaczyć rejestr kilometrów z okresowych przeglądów samochodów w Szwajcarii, lub ewentualnych serwisów przeprowadzanych w autoryzowanych warsztatach samochodowych lub w warsztatach dilerskich na terenie Szwajcarii. 

 

Edit. Po wpisaniu numeru VIN, oczywiście. :)   

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''Najlepsi'' są ci, ktorzy mają zimówki  uzywki kupione  od wulkanizatora-  patrz panie jaki gleboki bieznik, pojezdzisz pan ze hohoho  :lol: 

Tzn.? Jeżeli opony są świeże i za pół ceny, to czemu nie?


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to takie ściągnięte z trupa ciuchy sprzedawane w lumpeksie ;) Nie i tyle...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem koledzy, że zegarków używanych też nie kupujecie? :P


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowo klucz to świeże opony , a nie komplet za 300 z montażem :D.

Wiesz doskonale ze przykład z uzywanym zegarkiem jest nietrafiony ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waham się między audi a4, a bmw 3.

 

A4 to trochę taki bezpieczny wybór, najmniej nieścisłości w kwestii opcji w konfiguratorze, sprawdzony silnik z największą mocą na papierze, kombi. To taki głos rozsądku ;) Z drugiej strony bardzo podoba mi się 3ka, szczególnie wnętrze (ekran nawigacji aż tak nie wystaje jak w a4)

 

Na ten moment naciskam brokera w kwestii kompozycji dla bmw 3. Dostępny konfigurator to jakaś kpina... dalej nie potwierdzili, czy silnik rzeczywiście ma 136KM czy 150KM (pewnie sami nie wiedzą skąd ściągną te auta, ani ich nie widzieli na oczy), opcje wyposażenia między sedanem, a kombi bardzo się różnią. Sedan ma koła 16", kombi 18". Sedan ma duży ekran navi, kombi mały. Sedan nie ma DAB radia, kombi ma itd. Conajmniej jakby ktoś wrzucał randomowe opcje, żeby dobić do jakieś z góry ustalonej kwoty.

 

Jutro oddaje 1kę na pierwszy przegląd przy 30kkm, to będę miał pierwsze doświadczenie z serwisem BMW. Myślę, że będzie miało to też wpływ na moje nastawienie. Z serwisem audi do tej pory mam tylko dobre doświadczenia i ustabilizowaną relację ;)

 

Mercedesa mimo, że bardzo mi się podoba odrzuciłem. Jakby nie było limitów na hybryde to c300de brałbym w ciemno, a tak mam do wyboru c200d. Trochę się obawiam 1.6 przy tym jak użytkuję samochód. Plus musiałbym przejść cały konfigurator z brokerem bo na ten moment jest pusty... a patrząc jak odpowiada to 8 tygodni by było mało :/

 

Z tyłu głowy mam jeszcze q3 sportback, ale tu na ten moment to samo co z C klasa...

 

Na ten moment TOP 3

 

1. A4 kombi

2. 3 sedan

3. q3 sportback

 

Ja już tu pisałem - z tych trzech BMW z uwagi na napęd, nie lubię aut FWD. Chyba, że A4 lub Q3 może być w wersji quattro.

Jeździłem A4 i 3 i bmw wydaje mi się bardziej przemyślanym samochodem, lepiej się w nim czułem - lepsza praca napędu, lepsze czucie hamulców, przyjemniejszy układ kierowniczy i przede wszystkim brak tej irytującej podsterowności, która jest charakterystyczna dla praktycznie wszystkich Audi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem koledzy, że zegarków używanych też nie kupujecie? :P

 

Co innego używane zegarki, a co innego używane skarpetki czy chociażby buty.

 

Tak, buty są tutaj dobrym porównaniem. Takie wykoślawione, z nierówno wytartą podeszwą w szczególności :lol:  :lol:  :lol:

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie mówię o oponach ze szrotu, czy ściąganych z zachodu, ale np. takich, że ktoś wyjechał z salonu, zrobił 2 tys km i sprzedał w rozliczeniu, bo zmienił zdanie co do marki, albo rozmiar felg. Sam takie kupowałem kiedyś u kolegi wulkanizatora, przyznaję się bez bicia.

Żyję i żadnej podbramkowej sytuacji nigdy nie miałem, więc nie widzę w tym nic złego. Owszem w dzisiejszych czasach różnica cen jest już niewielka, więc to może niezbyt opłacalny interes.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Państwa krótkie pytanie.

Jaki jest adres strony internetowej na której mogę zobaczyć rejestr kilometrów z okresowych przeglądów samochodów w Szwajcarii, lub ewentualnych serwisów przeprowadzanych w autoryzowanych warsztatach samochodowych lub w warsztatach dilerskich na terenie Szwajcarii.

 

Edit. Po wpisaniu numeru VIN, oczywiście. :)

Jak byś potrzebował ze Szwecji To bym mógł pomóc ale w Szwajcarii niestety nie znam ;):P


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie mówię o oponach ze szrotu, czy ściąganych z zachodu, ale np. takich, że ktoś wyjechał z salonu, zrobił 2 tys km i sprzedał w rozliczeniu, bo zmienił zdanie co do marki, albo rozmiar felg. Sam takie kupowałem kiedyś u kolegi wulkanizatora, przyznaję się bez bicia.

Żyję i żadnej podbramkowej sytuacji nigdy nie miałem, więc nie widzę w tym nic złego. Owszem w dzisiejszych czasach różnica cen jest już niewielka, więc to może niezbyt opłacalny interes.

Wielu ludzi nie stać na nowe opony więc kupują używki i dojeżdżają do końca - dobrze że mają taką możliwość

W kwestii bezpieczeństwa to strzelić mogą i nowe opony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu ludzi nie stać na nowe opony więc kupują używki i dojeżdżają do końca - dobrze że mają taką możliwość

W kwestii bezpieczeństwa to strzelić mogą i nowe opony

Dokładnie.

A jak strzeli opona i jest do wymiany, to lepiej kupić nowy cały komplet, czy jedną używaną z taką samą rzeźbą i wysokością bieżnika?

Każdy ma prawo wyboru.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: mieliście może styczność jako kierowca z Dusterem 2 generacji ?


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

A jak strzeli opona i jest do wymiany, to lepiej kupić nowy cały komplet, czy jedną używaną z taką samą rzeźbą i wysokością bieżnika?

Każdy ma prawo wyboru.

Opony kupuje się kompletami (po 2 sztuki) minimalna różnica w zużyciu ma wpływ na jazdę szczególnie przy jeździe autostradowej.

Opony jak ściągamy na zimę letnie i odwrotnie zimowe na lato to zawsze w wulkanizacji piszą na bieżniku od czoła która gdzie była PL,PP,TL,TP  - w następnym sezonie warto zamienić dwie przednie na tył a te z tyłu na przód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opony kupuje się kompletami (po 2 sztuki) minimalna różnica w zużyciu ma wpływ na jazdę szczególnie przy jeździe autostradowej.

Opony jak ściągamy na zimę letnie i odwrotnie zimowe na lato to zawsze w wulkanizacji piszą na bieżniku od czoła która gdzie była PL,PP,TL,TP  - w następnym sezonie warto zamienić dwie przednie na tył a te z tyłu na przód

To wiem, ale opony nigdy nie zużywają się idealnie jednakowo, nawet na jednej osi.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze po kolacji, odebrałem teraz auto z parkingu, a tam opony niewymienione... no to się zawiodłem  :rolleyes:  jutro z jednego serwisu będę dzwonił do drugiego. BMW też mi w międzyczasie przeniosło wizytę o godzinę, a chciałem przed pracą załatwić, bo podobno się mają w 1,5h uwinąć. 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 w następnym sezonie warto zamienić dwie przednie na tył a te z tyłu na przód

czasami się tak nie da  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.