Skocz do zawartości

Pogadajmy o samochodach :-)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22368 odpowiedzi w tym temacie

#22361 70'

70'

Darek

• Użytkownik
  • 1160 postów

Napisano wczoraj, 21:18

Polecę Citroena c5.

Do tej pory polecales skode superb kombi. Co sie stalo ? :)
  • 0

#22362 Ceteth

Ceteth
  • Użytkownik
  • 332 postów

Napisano dziś, 06:34

Jak ktoś już wspomniał o moim kochanym 2,5t od Volvo. Ja mam taki w V50. Do 25k spokojnie znajdziesz V50 w niezłym stanie, wersja T5 raczej nie jest Ci koniecznie potrzebna, ale silników ładowali tam sporo więc można wybrać coś dla siebie. Ale na pewno starsze niż choćby Skody wymieniane wyżej. Chociaż ja przez 9 lat posiadania swojego i zrobienia nim około 100k (total na liczniku 190k), zainwestowałem w jakieś naprawy (poza eksploatacją) jakieś 2000zł.

• 0

#22363 Lestaf

Lestaf

Why so serious?

• Użytkownik
  • 1883 postów

Napisano dziś, 07:43

A jaki silnik polecacie w Peugeot 308 i Renault Megane III? Pierwszeństwo mają Pb, bo chcę wsadzić gaz. Najważniejsze jest dla mnie, żeby silnik nie brał oleju, bo to wkurza mnie najbardziej, no i rozrząd żeby się nie sypał. W Skodzie Octavii już wiem, że najlepszy jest 1,6 mpi :)
  • 0

#22364 vvv

vvv
  • Użytkownik
  • 473 postów

Napisano dziś, 10:31

Odpusc 1.6 THP, mialem go w 208. Samochod wspominam bardzo dobrze mialem fajna wersje wyposazenia, silnik sprawnie napedzal samochod, ale awaryjny strasznie. Jak dawalem w palnik to wciagal olej, a na koniec turbo tez dalo sie we znaki, swiszczalo jak z blow-offem ;)

• 0

#22365 Patryk.P.

Patryk.P.
  • Nowy Użytkownik
  • 8 postów

Napisano dziś, 10:40

A jaki silnik polecacie w Peugeot 308 i Renault Megane III? Pierwszeństwo mają Pb, bo chcę wsadzić gaz. Najważniejsze jest dla mnie, żeby silnik nie brał oleju, bo to wkurza mnie najbardziej, no i rozrząd żeby się nie sypał. W Skodzie Octavii już wiem, że najlepszy jest 1,6 mpi :)

Nie gustuję w ''francuzach'',ale mogę polecić w Peugocie silnik 1,6 16V 120Km,lecz żeby go zagazować poszukuj dobrego fachowca,bo te silniki mają kaprysy.Co do rozrządu jest łańcuch ale potrafi się rozciągnąć-wymiana prewencyjna co 150k.

No i plastikowy kolektor może ale nie musi wylecieć w powietrze.

Renówki w ogóle mnie nie jarają więc nic Ci nie powiem.

W Skodzie jest jeszcze 1,8,ale to chyba w starszych modelach.

Muszę stwierdzić,że Twoje wymagania sięgają prawie niemożliwego-rozrząd,branie oleju itp,prawie jak W W123 :)

• 0

#22366 Lestaf

Lestaf

Why so serious?

• Użytkownik
  • 1883 postów

Napisano dziś, 10:47

No ale musi być coś w cenie do 25k co warto polecić.. . To już jest cena za którą można pięciolatka kupić. Dacia Duster?
  • 0

#22367 Patryk.P.

Patryk.P.
  • Nowy Użytkownik
  • 8 postów

Napisano dziś, 10:52

Jest w czym wybierać

https://www.otomoto....ot/308/#from404

• 0

#22368 Lestaf

Lestaf

Why so serious?