Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nas ktoś zechce zrobić w bambuko, to zrobi i w ASO i w warsztacie pana Zdzicha. No, chyba, że jesteśmy super specami i ogarniamy mechanikę samochodową jak tabliczkę mnożenia. Dlatego ja również zawsze serwisowałem w ASO. Argumenty za podał wcześniej Mariusz. Poza tym, nie lubię, kiedy muszę się ciągle rozglądać po podwórku warsztatu pana Zdzicha i uważać, żebym nie przejechał przypadkiem Burka, Mrauni, jakiejś kury albo podpitego syna sąsiada. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moje subaru z 2013r też serwisuję wyłącznie w aso. Głównie dzięki temu za friko dostałem od nich nowe lampy, bo te stare gorzej świeciły. Cena nowych lamp to 8kpln. Przyznam się, że nawet wycieraczki kupuję w aso 🙂

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, szuwi napisał:

Przyznam się, że nawet wycieraczki kupuję w aso 🙂

To tak jak ja, razem z wymianą :) 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, mario1971 napisał:

To tak jak ja, razem z wymianą :) 

Oczywiście, że z wymianą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto bogatemu zabroni 😜


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, mario1971 napisał:

To tak jak ja, razem z wymianą :) 

 

Oczywiście, ja również. Między innymi w ramach dynamizowania i wzmacniania krajowej, europejskiej i globalnej gospodarki. :D  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mario1971 napisał:

To tak jak ja, razem z wymianą :) 

Zegarki też serwisujesz u autoryzowanego serwisanta? ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kiniol napisał:

Zegarki też serwisujesz u autoryzowanego serwisanta? ;)

To pytanie jest tendencyjne :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, kiniol napisał:

Zegarki też serwisujesz u autoryzowanego serwisanta? ;)

w sumie... to zegarki, samochody, lodówkę, piec, pralkę i kilka innych rzeczy :) 


zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio 2x do Lexusa kupiłem tak wujowe wycieraczki ( najdroższe jakie były, bo myślałem że będą dobre) że o mało nie poszedłem do aso po nowe fabryczne. A mam awersję do fabrycznych servisow, a właściwie to ich cen 😁

Ale zaryzykowałem jeszcze raz i kupiłem w końcu dobre ( Bosch). 

Tak na koniec to te  kupowanie z poza  aso kosztowało mnie pewnie z dwa razy więcej  🤣

Ale zasady trzeba mieć... 

 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się podchodzić do tego racjonalnie i bez uprzedzeń. Nowe auto serwisuje w ASO, po gwarancji albo u swojego znajomego mechanika albo u speców od danej marki. Do ASO czasem też zaglądnę np. W starej 20letniej toyocie corolli ułamała mi się plastikowa blenda na pokrywie bagażnika (służy też do jego otwierania). Szukałem używanej, całe Allegro OLX itp. Grupy na fb, aż poszedłem do Aso i z rabatem nowa wyszła taniej niż używana. Tak samo było z plastikami do zderzaka do audi


Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.11.2020 o 19:33, tommly napisał:


Dzięki za opinie. Miałem już i Toyotę i KIA i wiem, że tak blaszki są cieniutkie i lubi je ruda. Niestety z benzyny w RAV4 nie ma praktycznie żadnego wyboru, albo same stare sztrucle :(

A patrzyłeś na Outlandera? Zależy w jaki rocznik celujesz? Mają bardzo udane benzyny 2.0 wolnossące. Spasowanie wnętrza super. Nic nie trzeszczy. Nawet jeśli to plastik to dobrej jakości. Polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Krist-off napisał:

A patrzyłeś na Outlandera? Zależy w jaki rocznik celujesz? Mają bardzo udane benzyny 2.0 wolnossące. Spasowanie wnętrza super. Nic nie trzeszczy. Nawet jeśli to plastik to dobrej jakości. Polecam. 

Tak, patrzyłem, plastic fantastic ;) Z zewnątrz jeszcze ujdzie, ale środek porażka.

Teraz na topie jest XC90, tyle że z D5. Marnie teraz na rynku moto w używkach przez koronę.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tommly napisał:

Tak, patrzyłem, plastic fantastic ;) Z zewnątrz jeszcze ujdzie, ale środek porażka.

Polecam bardziej 3 generację. Środek może jest nieco "geriatryczny" ale porażką bym go nie nazwał jeśli chodzi o jakość spasowania. Na pewno nie odstaje od jakości Rav 4, o której wspomniałeś czy Nissana a już na pewno nie można go tak określić w porównaniu do koreańskiej konkurencji. :)

XC 90 spoko. Ale obecna generacja. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Krist-off napisał:

Polecam bardziej 3 generację. Środek może jest nieco "geriatryczny" ale porażką bym go nie nazwał jeśli chodzi o jakość spasowania. Na pewno nie odstaje od jakości Rav 4, o której wspomniałeś czy Nissana a już na pewno nie można go tak określić w porównaniu do koreańskiej konkurencji. :)

XC 90 spoko. Ale obecna generacja.

Celuję właśnie w poprzednią ... nie chcę wydawać dużo $, to auto na ok. 2 lata.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu prezentowałem MB 380 SEK i pisałem że jest przeznaczony do sprzedaży.

Właśnie dzisiaj się sprzedał i poszedł w bardzo dobre ręce i co najważniejsze, to pozostał dalej na terenie Warszawy i będzie garażowany w super komfortowych warunkach i tylko kolekcjonersko eksploatowany. :)

W przyszłym roku będzie jeszcze jeden stary śliczny "mesior" do sprzedania. I to koniec wietrzenia magazynu, w to miejsce przyjdą dwa następne jeszcze starsze, w stanie idealnym i ze śladowym przebiegiem.:)

IMG-20200208-WA0122_LI.jpg

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 :)Emerytura się zbliża dużymi krokami, więc od wiosny przyszłego roku będę poszukiwał busa blaszaka na bliżnikach najchętniej Iveco lub inny z tylnym napędem z przebiegiem nie większym niż 100 000 w pełni udokumentowanym w stanie idealnym najchętniej w rozmiarze L4 H3 lub ewentualnie w rozmiarze L3 H3

Jeżeli ktoś miałby coś pewnego, to proszę o info na PW.  

Będę go przerabiał na kampera w wersji incognito. :)

 

Edit. Jeżeli będzie gdzieś na terenie UE to nie ma problemu, mogę po niego pojechać. :)

 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie idealnym samochodem na emeryturę jest kolekcjonerski Mercedes, biała koszula oraz filiżanka kawy na tarasie w St. Moritz...


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2020 o 00:48, meXy napisał:

Dla mnie idealnym samochodem na emeryturę jest kolekcjonerski Mercedes, biała koszula oraz filiżanka kawy na tarasie w St. Moritz...

 

Ewentualnie jakikolwiek samochód, jakakolwiek koszula i napój na tarasie w St. Mortiz :D


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, dodge66 napisał:

 

Ewentualnie jakikolwiek samochód, jakakolwiek koszula i napój na tarasie w St. Mortiz :D

Może nawet i tam kiedyś wypiję wyborne miejscowe piwo, ale na kempingu we własnym apartamencie Iveco de luxe z otwartymi na oścież drzwiami z tyłu albo z boku. :D 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2020 o 00:26, dziadek napisał:

 :)Emerytura się zbliża dużymi krokami, więc od wiosny przyszłego roku będę poszukiwał busa blaszaka na bliżnikach najchętniej Iveco lub inny z tylnym napędem z przebiegiem nie większym niż 100 000 w pełni udokumentowanym w stanie idealnym najchętniej w rozmiarze L4 H3 lub ewentualnie w rozmiarze L3 H3

Jeżeli ktoś miałby coś pewnego, to proszę o info na PW.  

Będę go przerabiał na kampera w wersji incognito. :)

 

Edit. Jeżeli będzie gdzieś na terenie UE to nie ma problemu, mogę po niego pojechać. :)

 

Po co na bliźniakach? Przecież na kampera wystarczy Ducato Maxi... Iveco ma tylny napęd więc jest wyższe, na bliźniakach pali znacznie więcej i na autostradach masz większe opłaty... Mam doświadczenia z tymi autami i szczerze mówiąc znacznie bardziej wolę Ducato... wychodziło z silnikiem 3.0 HPI i to jest na dodatek rakieta... ;)

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej interesuje odludzie, świat zabity dechami i dzicz, a nie autostrady i jakieś tam miejskie klimaty. :)

Im mniej ludzi na horyzoncie tym lepiej.  Na emeryturze będę akceptował  tylko obecność mojej wspaniałej żywicielki, czyli żony i nikogo więcej.  :)

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Kolega kupil nowe subaru i ubywa mu ciagle plynu chlodniczego, nic nie wycieka, oleju na bagnecie nie przybywa, korek bez brazowego nalotu i nic nie cieknie,  30 tys na liczniku i litr plynu dodane albo lepiej, serwis mowi ze wszystko ok, wie ktos co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.