Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Pogadajmy o samochodach :-)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29427 odpowiedzi w tym temacie

#29421 trollu

trollu
  • Użytkownik
  • 1906 postów

Napisano 26 marzec 2020 - 15:44

Klasyk  BMW V8 3200  https://www.auto-swi...9gcwh1f#slajd-6

kiedyś czytałem, że złośliwcy zarzucali BMW, że produkuje samochody dla elity równocześnie sprzedając Isettę dla biedoty  ;)

• 0

#29422 rafi87

rafi87
  • Użytkownik
  • 1836 postów

Napisano 26 marzec 2020 - 18:09

Dla porównania MB https://media.daimle...tml?oid=9362189

• 0

#29423 Andrzej Wachowicz

Andrzej Wachowicz
  • Użytkownik
  • 1148 postów

Napisano 26 marzec 2020 - 20:54

@vvv

Jak ja kupowalem VW Caddy Maxi.

Otoz jak wspominalem okreslilem dokladnie jaki samochod chce kupic i za ile. Okreslilem minimalne wymagania, ale przedtem zapytalem sie siebie samego do czego bede ten samochod uzywal.

Zaczalem szukac na www.autoscout24.be, www.mobile.de, www.otomoto.pl. Jak juz pisalem zajelo mi to okolo 4 miesiecy, poniewaz samochod dostawczy z automatyczna skrzynia biegow jest rzadkoscia.

W ciagu tych 4 miesiecy znalazlem ( a szukalem codziennie ) tylko 4 samochody spelniajace moje minimalne wymagania. Jeden w Niemczech ( Bawaria ), jeden w Polsce ( sprowadzony z Niemiec i jeszcze nie zarejestrowany w Polsce ) oraz 2 we Wloszech ( Italii ).

I tutaj musze zwrocic uwage  na bardzo wazna rzecz. To gdzie mieszkasz a to gdzie kupujesz samochod generuje dodatkowe koszty i to czasem bardzo duze. Przeciez musisz tam pojechac minimum 2 razy a moze i 4 razy, zobaczyc samochod, kupic go i odebrac. I tak myslac patrzylem na ten samochod w Ravennie i tak sobie myslalem, caly dzien jazdy ( przez Alpy ) samochodem w jedna strone ( nie ma mozliwosci dojazdu pociagiem czy samolotem ). Samochod byl o okolo 1800€ drozszy od tego co kupilem, widac bylo, ze pracowal na budowach, ale to mi nie przeszkadzalo bo u mnie tez bedzie pracowal na budowie, ale tak daleko i do tego w Italii.

I tak zwlekalem, az ktoregos piatku wieczorem po robocie, otwieram internet z przyzwyczajenia, nawet nie myslac czy dzisiaj znajde ten samochod czy nie, po prostu otwieram i patrze, jest, niesamowite, jest i to taki jaki chce, a nawet wiecej i to nie w Italii a tuz za miedza w Holandii ( w Niderlandach ) okolo 150 km ode mnie. Czytam, ze firma jest otwarta takze jutro w sobote od 10 rano. Pisze e-maila, ale nie czekam odpowiedzi, tylko jade. Bylem 20 minut po otwarciu.Ogladam samochod, nawet nim nie jade bo zastawiony, podpisuje kontrakt kupna-sprzedazy,pytam sie jaka jest dalsza procedura, czy zalatwia mi plaki przewozowe i ubezpieczenie? odpowiedz: tak; kiedy bede mogl przyjechac po odbior samochodu? odpowiedz: w przyszlym tygodniu dostaniesz fakture, po zaplaceniu zalatwimy plaki exportowe, w nastepna sobote mozesz przyjechac.

Wracam do domu.

W nastepnym tygodniu, po zaplacie faktury, pytam czy rzeczywiscie bede mogl w ta sobote przyjechac? odpowiedz: nie, poniewaz zgubili karte identyfikacyjna samochodu ( bez tego nie mozna zarejestrowac samochodu ) i musza pisac o duplikat do VW, zajmie to jakies 2 tygodnie.

Wreszcie po ponad 3 tygodniach wszystko jest gotowe, moge przyjechac. Prosze kolege o pomoc, przeciez sam dwoma samochodami nie wroce. Ja wracam moim LT-kiem, a kolega Caddy'm. Po przyjezdzie do domu, pytam kolege no i jak? a on na to: bedzie Pan zadowolony! :D

Teraz mam 2 tygodnie na zalatwienie wszystkich spraw papierowych potrzebnych do zarejestrowania tego samochodu w Belgii. Pierwszy urzad to Douane ( urzad celny ) . Znalazlem w internecie, gdzie moj urzad jest, dzwonie. Mowia, ze jezeli pan przyjdzie do nas osobiscie to zajmie to tydzien, a jezeli pan bedzie zalatwial przez internet to 1-2 dni. I rzeczywiscie jednego dnia wypelniam deklaracje a drugiego dnia dostalem potwierdzenie.

Teraz stacja kontroli pojazdow. Jade. Samochod nie przechodzi badan, bo swiatla mijania sa za nisko! Szukam garazu z maszyna do ustawiania swiatel. Zalatwione. Ponownie stacja kontroli pojazdow. Odbieram papiery, wszystko w porzadku.

Jade do swojej agencji KBC Assurances, gdzie mam ubezpieczenie LT-ka. Wpadam do agencji 10 minut przed zamknieciem, wykladam sprawe o co mi chodzi , a ona kobieta znaczy sie mowi prosze o dokumenty i pyta czy chce zachowac te same numery rejestracyjne co mam w LT-ku? Zapytalem: czy moge? Odpowiedz: tak. Czyli mam jedno ubezpieczenie, jedne numery rejestracyjne a 2 samochody. Do jazdy tylko przekladam numery rejestracyjne i to tylko tylne bo w Belgii tylko tylne sa oryginalne nalezace do urzedu komunikacji. Wziela potrzebne dokumenty i powiedziala, ze w przyszlym tygodniu dostane poczta dowod rejestracyjny samochodu ( po niderlandzku - Kentekenbewijs ). Co tez sie stalo.

Odebralem dowod na poczcie. Papiery w porzadku, moge jezdzic.

Chce zaznaczyc, ze z agencji wyszedlem pol godziny po jej zamknieciu.

A teraz kolego prosze o konkretne pytania.

Mam nadzieje, ze nie zanudzilem.

pozdrawiam

Użytkownik Andrzej Wachowicz edytował ten post 26 marzec 2020 - 21:02

• 1

#29424 kiniol

kiniol

wieżowy

• Użytkownik
  • 6735 postów

Napisano 26 marzec 2020 - 21:01

Ile chcesz za LT?

• 0

#29425 vvv

vvv
  • Użytkownik
  • 1133 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 00:29

Andrzej dzięki za wytłumaczenie. Jak działa kwestia ubezpieczenia? Bo w PL wiadomo, co auto inna stawka, często zależna nie tylko od pojemności/mocy ale ile marki/modelu. Stawka w ogóle Ci się nie zmieniła? W Twoim wypadku było trochę inaczej bo sprowadzałeś auto z NL. Rozumiem, ze jakbyś kupił auto w BE i miał LT to mógłbyś zabrać blachy z niego i od razu przełożyć do Caddy? Czy, też po zakupie auto musiałoby swoje odstać u sprzedawcy, zanim załatwiłbyś formalności? 

To jest coś co w przypadku aut używanych w Polsce uważam za plus. Jedziesz po auto z Zakopanego do Szczecina i możesz nim bez problemu wrócić na kołach do domu tego samego dnia. 

Z drugiej strony kilku fajnych numerów rejestracyjnych które miałem mi szkoda ;) 

• 0

#29426 Andrzej Wachowicz

Andrzej Wachowicz
  • Użytkownik
  • 1148 postów

Napisano 27 marzec 2020 - 18:48

@vvv

niestety albo stety ( nie wiem ) wpierw papierowe formalnosci a dopiero jazda

odnosnie ubezpieczenia to tez sa jakies zaleznosci typu kto jest kierowca, jaki samochod, gdzie jest zarejestrowany

@kiniol

A ile dasz za niego?  :D

proponuje pw

Użytkownik Andrzej Wachowicz edytował ten post 27 marzec 2020 - 18:51

• 0

#29427 trollu

trollu
  • Użytkownik
  • 1906 postów

Napisano 28 marzec 2020 - 12:43

https://www.facebook...16857249167958/

• 0

#29428 Andrzej Wachowicz

Andrzej Wachowicz
  • Użytkownik
  • 1148 postów

Napisano 29 marzec 2020 - 12:14

Uzupelnienie do opisu VW Caddy

Zdecydowalem, ze o multimediach w tym samochodzie napisze osobny post.

A wiec pierwotny wlasciciel konfigurujac ten samochod nie poszedl po taniosci i bardzo dobrze dla mnie, ale chcial przyoszczedzic chyba i kupil tylko najtansze radio, wstawiajac potem zestaw KENWOOD DNX 4230BT.

Zdjecia ponizej oraz instrukcja obslugi dla bardziej zainteresowanych

IMG_20200315_102352dpi45.jpg IMG_20200315_102414dpi50.jpg

IMG_20200315_102337dpi50.jpg IMG_20200315_102326dpi50.jpg

IMG_20200315_102312dpi50.jpg

Załączony plik  IM366_Ref_E_Pl_03.pdf   3,61 MB   1 Ilość pobrań

Ja jestem najbardziej zadowolony z tego, ze nie musze pamietac o nawigacji i ciagle jej przyssiewac do szyby. Do map Garmina jestem przyzwyczajony. Zadowolony jestem bardzo z tego, ze aby odebrac telefon w najmniej dogodnym momencie, wystarczy tylko jak na ekranie dotkne ( podniose ) sluchawke i juz moge rozmawiac ( oczywiscie telefon musi byc gdzies w samochodzie ). 

I to by bylo na tyle.

pozdrawiam

Użytkownik Andrzej Wachowicz edytował ten post 29 marzec 2020 - 12:15

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych