Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

darkc

tanie dobre marki

Rekomendowane odpowiedzi

witam, szukam na prezent zegarka (a jakże!) - niedrogiego ale dobrego, najprawdopodobniej kwarcowego (ale niekoniecznie). Stąd prośba, czy moglibyście rzucić kilka marek - właśnie niedrogich, ale zaufanych. Jak Zodiac czy Victorinox.... też nieszwajcarskie.

nie chce iść na łatwiznę :razz: ale potrzebuje jakiegoś inputu, aby mieć co wrzucić do "Szukacza" tu czy na Ebayu...

 

będę wdzięczny za pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanie i dobre to... Certina, Tissot, długo, długo nic, później Atlantic, Adriatica.

Hamiltony są fajne, ale mechaniczne, za kwarcowe nie dałbym pięciu złotych. Jeszcze z tanich szwajcarskich kwarcowych może być Davosa, a mechanicznych oczywiście Zeno.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, szukam na prezent zegarka [...] Stąd prośba, czy moglibyście rzucić kilka marek - właśnie niedrogich, ale zaufanych.

 

Tissot, Omega.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omega (kwarcowego na ebay ze świecą...) i zeno - to jednak za wysoka półka:] Tissot i Atlantic to jednak zbyt oklepane.

Póki co mam na oku Zodiaca jednego. Jednak liczy się design - obdarowana będzie kobieta, chociaż z zamierzenia zegarek ma być pod męski (taka jeszcze jest moda.. :cool: ); ale z kolei nie chce kupować wirtualnego szitu ani perfekta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrrr

Uśmiechnij się do Kolegi TIK TAKA w kwestii Eposów lub Davos :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darkc skąd ja to znam moja też zobaczyła w Czechach zodiaca i o chce :) I nawet jakaś promocja na niego jest kosztuje w przeliczeniu coś trochę ponad 350 zł


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIDO - bardzo dobra relacja jakość /cena. Tylko nie ma oficjalnego dystrybutora w Polsce.

Z tańszo-droższych to również ORIS.


pozdrawiam - Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może JVC? Czeski, ale wygląda całkie solidnie.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie,jednak Certina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może JVC? Czeski, ale wygląda całkie solidnie.

 

Co ty mu video proponujesz??? lachen001.giflachen001.giflachen001.giflachen001.giflachen001.giflachen001.giflachen001.giflachen001.giflachen001.giflachen001.giflachen001.giflachen001.giflachen001.giflachen001.gif

 

JVD raczej....


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może JVC? Czeski, ale wygląda całkie solidnie.

 

Co ty mu video proponujesz??? ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

 

JVD raczej....

 

jvc - Victor Company of Japan :mrgreen: niezły sprzęt robią:)

 

JVD mają trochę za męskie zegarki:) Mido - ładne stare automaty, napewno się zastanowie, ale jak zauważył nick555..... no i wszystko jasne :cool: W sumie nie mam nic do Zodiaców (jako zakupoholik sprawiłem sobie jednego, wrzuce zdjęcia jak przyjdzie :wink: ), ale wole mieć szerszą perspektywę - ja swój pierwszy zegarek wybierałem 30 dni:) i tu szybko nie pójdzie:) pewnie zastanowię się jeszcze nad nie-szwajcarami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kwarcowy Maurice lacroix?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko cóż dla Ciebie znaczy tani?

Dla jednych to będzie do 500, a dla innych do 5000.

Ja do tanich dobrych zaliczylbym:

Seiko, Orient, Citizen, Zeno, Adriatica, Atlantic, Tissot, Certina, Edox, Davosa, Grovana, Vostok Europe, Poljot, Aviator, Buran, Zodiac, Traser, Roamer, i pewnie wiele innych z podobnej półki cenowej. Wyłączyłbym zegarki designerskie jak np Guess itp -ponieważ bez "metki" byłyby sporo tańsze.

Jeśli mozesz wydać np ok 1500 - to dochodzą ci Eposy coniektóre, kwarcowe Maurice Lacroix, kwarcowe Longinesy, Stowa, Archimede i znów wiele innyc ciekawych mazyn.

Wybór spory - doprecyzuj a "spadnie" na ciebie wiele ciekawych i konkretnych propozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość easyrider13

A tani w ogóle może być dobry ? Ja tam wolę zapłacić więcej za markę i ponosić takie cacko trochę dłużej. Ale wiadomo że nie każdego na wszystko stać. Trzeba tylko uważać na podejrzanie dobre oferty. Można się przjechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Choćby Seiko i Citizen doskonała jakość za umiarkowane pieniądze. Mój kwarcowy Seiko działa już od 31 lat jedynie co 2-3 lata zmieniam baterię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tani w ogóle może być dobry ?

 

zależy co dla kogo znaczy dobry. Jeśli pojedynczy przykład może coś wnieść do dyskusji, to mój kwarcowy tani Tissot działa już bez żadnej konserwacji 9 lat, w ciągu których naprawdę sporo przeszedł. Dla mnie to dobry zegarek. Z zastrzeżeniem, że tani to on jest w pojęciu uczestników tego Forum; w bardziej ludowym ujęciu naprawdę tanie są chińskie zegarki z Lidla po 20 zł, nb. posiadające 5-letnią gwarancję :-)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby była jasność, dla mnie prostego człowieka:

- tani to taki od 200 do 550 , gdzie poniżej jest "taniocha" a powyżej "cena niska umiarkowana".

Ale co innego znaczy Tani na kwarca, a co innego Tani mechanik/automat. Kwarca za 700 nie nazwałbym już "tanim", ale mechanika jeszcze tak.

Poza tym mam na myśli ceny nie z Apartu, ale z handlu online, ebay, itd.

 

"Dobry" kwarc to jak dla mnie taki, który na 99% pochodzi 10 lat bez awarii. Myślę, że wady zdarzają się, dotyczy to zwłaszcza zegarków "bez prądu";] Nie ma więc sensu ustalać "ile lat ma chodzić zegarek" bo założę się że i Perfect dobrze traktowany pochodzi 10 lat....

 

edit:

sorry za offtopa, ale nie ma co mówić, że żywotność to prosta funkcja ceny zegarka, bo jak kupie 10 perfektów albo Lidlów, to pewnie któryś z nich pochodzi bezawaryjnie dłużej niż prosty elektryczny Seiko (no może nie jest to takie pewne, ale chodzi o idee :wink: ); Kupując zegarek dla siebie czy dla innych mamy jednak na uwadze tzw "prestiż" czyli to jaką będziemy mieli satysfakcje z zakupienia akurat tego modelu a nie innego - tańszego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.