Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Edward Siudowski

obrotowy pierścień na kopercie zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Edward Siudowski

Oglądałem zegarek który miał na obwodzie koperty obrotowy pierścień wyskalowany jak minuty czyli od 1 do 60. Można go swobonie pokręcać ręką ale podzas pracy zegarka nie porusza się. I co ciekawe- od 1 do 20 min. jest koloru czerwonego natomiast dalej czyli od 20 do 60 ma kolor niebieski. Nie mam pojęcia do czego służy ten wynalazek. Może ktoś wie??? :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go użył np. w taki sposób. Chcę wiedziec kiedy skończy się nudne zebranie. Wiem, że potrwa 40 minut, nie wiem dokładnie kiedy się zacznie. Jak się zaczyna to ustawiam 0/60 tam gdzie jest wskazówka minutowa. Jak minutówka dojdzie do 40 na pierścieniu to hurra koniec.

Takie zastosowanie przychodzi mi do głowy. Ponoć tego pierścienia używa się przy nurkowaniu ale nie nurkuję więc nie wien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim ma zastosowanei w zegarkach dla nurków: idzie nurek od wodę, wie, że ma tlen na 30 min, to sobie ustawia kiedy włazi do wody, bo można zapomnieć. No i jak by mu wskaźnik na butli nawalil, to niezawodny zegarek pomoże.

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to w Vostoku i wbrew pozorom to się często przydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam w Vostoku i też się przydaje :) Właśnie do oznaczenia ile czasu jeszcze zostało...

 

Są też na tym pierścieniu indeksy ze stronami świata. I ja tego używam tak: jak robota orast inne obowiązki to jest ustawione (na godz. 12) na W albo N . Jak jest odpoczynek i relaks to ustawiam S . Natomiast E - jak jestem pod wpływem....

 

... mam w tym jakąś swoją logikę, ale nie każcie mi tego tłumaczyć... :)

 

Teraz mam ustawione na E ... 8) ....... E jak co ?


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w przypadku marki Harwood pierścień służy do... nastawiania czasu zegarka (brak koronki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UN Freak też tak ma! Pierścień służy do przestawiania i nakręcania :)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.