Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Władek Meller

Men'sHealth - dziennikarskie złodziejstwo

Rekomendowane odpowiedzi

Oto okładka i dwie strony artykułu z magazynu Men'sHealth wydanie marzec 2008

MansHealth0MINI.jpgMensHealth1MINI.jpg MensHealth2MINI.jpg

 

Przed zapoznaniem się z treścią artykułu proponuję lekturę fragmentu mojego tekstu z czerwca ubiegłego roku - www.zegarki.info.pl/1262

Pełen tekst jest na stronie www.zegarki.info.pl/1108 i był opublikowany w magazynie Business&LIFE wydanie 1/2007 czerwiec.

W tekście sa jeszcze dodatkowe "kwiatki" które nie zostały "ściągnięte" i są własnymi wypocinami dziennikarza.

Proszę zobaczcie to co "wyłowiłem" www.zegarki.info.pl/1261

 

pozdrawiam,

Władek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Władku...i serdecznie wspolczuje...

 

Nawet kiedys MH kupowalem, ale niestety poziom magazynu (niezliczone kretynskie porady, przepisy na danie z torebki itp. itd.) skutecznie mnie zniechecil - tak wiec taka postawa "dziennikarza" nie specjalnei mnie dziwi...

 

Teraz przeczytalem uwaznie Pana artykul, i to ksero w MH...i jestems zczerze zdumiony. Sam na potrzeby wlasnego serwisu pisze recenzje filmowe, i czesto czytam recenzje innych osob - ale nigdy nmi nei przyszlo do glowy, zeby w tak ordynarny sposob niemal "slowo w slowo" skopiowac czyjs tekst.

 

Ja jednak na pana miejscu nie popuscil bym...

 

Pozdrawiam serdecznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy ludzie mają niesamowity tupet... widać również

w świecie dziennikarskim :mad:

Mam nadzieję, Prezesie iż dochodzisz już swoich praw :wink:

Men's Health to nic innego jak szmira. Nic się najwyraźniej nie

zmieniło po roku przerwy w przeglądaniu tego miesięcznika a

jeśli już to na minus...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tak dawno vistula teraz MH - Władek jesteś rozchwytywany :mrgreen: - a tak na poważnie warto coś z tym zrobić, tak na przyszłość aby inni się bardziej pilnowali lub przynajmniej proponowali autoryzację i honorarium!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta martynów

Panie Władku,

to ja jestem odpowiedzialna za umieszczenie Pańskiego tekstu na łamach Men's Health. Otrzymaliśmy ten artykuł od naszego współpracownika i nie mieliśmy pojęcia, że nie jest jego autorstwa. Ta sprawa jest dla mnie i redaktorów MH tym bardziej bolesna, że odkąd magzyn jest na rynku, wiarygodność jest dla nas najwyższym priorytetem. Men's Health nie jest magazynem rozrywkowym, który kupuje się dla zabicia czasu, to poradnik, który ma pomagać polskim mężczyznom radzić sobie z problmami dnia codziennego. Każda informacja na temat zdrowia, diety, psychologii, fitnessu jest przez nas i naszych ekspertów dokładnie sprawdzana.

Tym razem na łamy MH wkradło się zaniedbanie. I chociaż w żadnym razie nie chcę umniejszać swojej winy, to muszę z żalem powiedzieć, że otrzymywanie rzetelnych informacji i tekstów na temat zegarków graniczy w tym kraju z cudem. Zwracaliśmy się do dystrybutorów opisywanych marek o przesłanie informacji i dostawaliśmy jakiś dziennikarski bełkot (zresztą słowo w słowo przepisany z jedego z magazynów shoppingowych - kto od kogo przepisuje, nie mnie wyrokować), albo same techniczne opisy. Niestety, bardzo zły, ale powszechny zwyczaj jest taki, że treści krążące w internecie traktowane są jako dobro bezpańskie i bardzo dobrze się stało, że rozpoczął Pan kolejną dyskusję na ten temat. Szkoda tylko, że Men's Health występuje tutaj w roli oskarżonego.

Jeszcze raz przepraszam Pana i wszystkich, którzy mogli poczuć się dotknięci tą publikacją. A tak przy okazji, czy nie zechciałby Pan pisywać tekstów o zegarkach do Men's Health pod własnym imieniem i nazwiskiem?

Z wyrazami szacunku,

Aneta Martynów

zastępca redaktora naczelnego Men's Health

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud

brakuje mi tu jeszcze dwoch rzeczy: glowy tego wspolpracownika podanej na tacy i jakies rekompensaty np. w postaci reklamy salonu "Od czasu do czasu" w kolejnym numerze :smile: gratuluje Pani Anecie odwagi zeby odezwac sie na forum, wiekszosc firm w takich wypadkach woli schowac glowe w piasek i udawac, ze nic sie nie stalo :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA rowniez gratuluje PAni Anecie prawidlwoego podejscia do sprawy...

 

I do prezesa - mam nadzieje ze da sie Pan namowic na jakis artykulik od czasu do czasu w MH ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że moje wezwanie spotkało się z natychmiastowym odzewem :grin: .

Pani Aneto cieszę się, że miała Pani odwagę cywilną odezwać się na forum i przeprosić za niedopatrzenie redakcji, mam nadzieję, że skłoni to Pani i inne redakcje do solidniejszego weryfikowania publikowanych tekstów. Zgadzam się z pcstudem, wypadałoby zaproponować rekompensatę - mała reklama salonu Władka w ramach przeprosin byłaby miłym gestem.

 

Władek - nie daj się prosić - trzeba siać ziarno! może kiedyś przyjdzie czas plonów, pobudzanie pasji zegarkowej i wzrost świadomości w "narodzie" jest przecież tym o co tu walczymy!

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
ale niestety poziom magazynu (niezliczone kretynskie porady, przepisy na danie z torebki itp. itd.) skutecznie mnie zniechecil - tak

 

...i to jest chyba najbardziej trafne okreslenie tego badziewia,a tak w nawiasie prócz przeinaczen wszelakich na łamach tego ,,czasopisma'' to mam pytanie kto pisze te wszystkie artykuły ???? :shock: pewnie same panie :???:

bo panowie napewno nie...

 

co do wystapienia pani A.M. tu na forum to wyglada to tylko na nieudolną próbe

zatuszowania całej tej sprawy lub (i) pozyskania wiarygodnych wiadomości juz w sposób

całkowicie poprawny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felek daj spokój - trzeba szukać pozytywów. Może i nieudolnie ale redakcja wykazała dobrą wolę, przeprosiła. Nie nasza sprawa teraz oceniać. Jeśli Władek będzie takim podejściem usatysfakcjonowany to dla mnie jest OK. i nie ma co bić piany.

Co do zawartości czasopisma :roll: nie miałem w ręku więc się nie wypowiadam.

 

Koledzy proszę już bez wycieczek pod adresem MH. Przynajmniej dopóki Władek się nie wypowie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Niezależnie od opublikowanej na forum informacji, sama z siebie zadzwoniła do mnie Pani Aneta i wszystko wyjaśniła.

Poinformowałem o publikacji na forum, zaproponowałem wejście i identyczne wyjaśnienie.

Cieszę się, że wszystko układa się pozytywnie.

Cieszę się, że to znany z ciętego języka "pcstud" pogratulował Pani Anecie jako pierwszy.

Dziękuję.

Teraz...

do pracy.

Uzgodniliśmy wstępnie współpracę opartą na przygotowanym przeze mnie materiale.

Chciałbym, byśmy my jako klub w przyszłości przygotowywali materiały do Men'sHealth.

Proszę o sugestie - będę rozmawiał z redakcją.

Można zrobić to przykładowo tak:

- wstępna burza mózgów na forum otwartym

- zgłoszenia chętnych do współpracy

- uruchomienie forum zamkniętego - tylko dla "grupy redakcyjnej"

- wybranie osoby wiodącej z klubu (nie ja, choć zobowiązuję się pomagać)

- przygotowywanie wspólnie z redakcją materiałów.

- informacja szersza i dyskusja o publikacji, po opublikowaniu treści.

Tu warto zaznaczyć iż musimy sobie zdawać sprawę, że magazyn żyje z reklam.

Tak więc opracowania musiałyby być robione trochę "pod ofertę reklamodawców" - zdjęcia i opisy marek które są reklamodawcami są wskazane jako pierwsze od innych.

Mimo kliku negatywnych opinii na temat mieięcznika, uważam, że jest to najbardziej "pasujący nam" tematyką miesięcznik niebranżowy.

Prosze o opinie i zgłoszenia chętnych.

Władek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud

znany z cietego jezyka :oops: na prawde tak zle ze mna? :razz: :mrgreen:

 

jak rozumiem klub (autorzy?) z tytulu tej wspolpracy otrzymywal by od wydawnictwa honorarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Koledzy!

miałem się nie odzywać, ale...

sparwy dotyczące rozliczeń, honorariów, zadośćuczynień itp. zostawmy może zainteresowanym - to nie jest miejsce na takie dywagacje, i jestem pewien że strony dojdą do zadawalającego i moralnie właściego porozumienia. Myślę że w świetle ostatnich wyjaśnień Wasza (nasza) opinia nie jest już ani potrzebna ani, co ważniejsze, pomocna.

 

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.