Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Junghans

Z którego roku może być Gustav Becker??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Junghans

Pewnie nie raz zastanawialiście się z którego roku pochodzi wasz Becker??

Udało mi sie odnaleźć w jakich latach produkowano jakie serie.Poniżej podaję...

 

ROK NUMER

1850-- 480

1860-- 4000

1863-- 10000

1865-- 15000

1867-- 25000

1872-- 50000

1875-- 100000

1880-- 260000

1885-- 500000

1890-- 800000

1892-- 1000000

1900-- 1500000

1913-- 1850000

1923-- 1860000

1925-- 1945399

1926-- 2244868

1927 DO ??-- NIZENZANE

 

I tak dla przykładu , zegar , którego mechanizm będzie sygnowany np liczbą 268307 będzie pochodził z lat 1880-1885. Miłej zabawy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiek123

Mam pytanie posiadam prawdopodobnie wiszący zegar GB są wybite inicjały z kotwicą oraz znak P48 według tabeli rocznikowej niemogę określić jego wieku czy jest to produkcja już po roku 1927 na skrzyni w jej tylnej części jest naklejona bardzo stara papierowa nalepka obok znajdują się pieczęcie w języku nienieckim oraz jedna pieczęć w języku polskim wydaje mi się że mówi o sklepie w ,którym został sprzedany . proszę o pomoc w tym czy jest to zegar orginalny czy też jeżeli nie posiada nr z tabeli rocznikowej z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może posiadasz oryginalny zegar Beckera bez numeru seryjnego.

Becker nie numerował zegarów z tańszych popularnych serii z płytami ażurowymi, budzików, zeg. kuchennych itp.


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wichy

mam taki zegar..według nr z tyłu płyty wchodzi ze jests z 1860-63 prolem w tym ze ktos zapierdzielił z niego ciezarki a ja nie wiem jaką wagemają miec zeby chodził..czy ktos pomoze?/ prosze info na [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kubad

Witam,

mam zegar sygnowany kotwicą i napisem Gustav Becker Frieburg im Schl., obok jest medal d'or, poniżej napis D.R.P. No 177600, pod nim jest jeszcze jeden numer 2054929. Wnioskuję że ostatni nuer jest numerem seryjnym, czym jest numer DRP?

Na fotce niezbyt mi się to udało uchwycić :oops:

post-0-0-94206500-1330660170.jpg

Pozdrawiam

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(Już gdzieś było na ten temat)

 

D.R.P. = "dojcze rajch patent"

 

Patent numer 177600 został zarejestrowany 02 lipca 1905 i dotyczy modyfikacji grzebieniowego systemu wybijania godzin (i 1/2 h).

 

:lol:


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzyś1972

Witam jestem nowicjuszem nie wiem jak zadaje się pytania na forum mam zegar westminster vedette 11 rubis kominkowy mechanizm wachadłowy (12cm 196)to jest wybite na tynej ściance mechanizmu proszę o pomoc w ocenie wieku zegara i producenta jak to możliwe to proszę o krótki instruktaż jak się zadaje pytania na forum na mejla [email protected] baaaaaaaardzo dzięki krzyś1972

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Jestem posiadaczem stojacego(ok 2m) zegara Gustav Becker z roku ok.1923 i prosze o pomoc w wycenie,czy moze mi ktoś pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaca90

Witam, jestem nowym użytkownikiem tego forum.Mam pytanie: czy mogą istnieć zegary Beckera sprzed 1847r.?

Pozdrawiam :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą, ale jeszcze nikt takiego nie widział. Koniec końców Becker w roku 1847 miał już 28 lat i kilka zegarów choćby w ramach odbywanej nauki w Wiedniu wykonać musiał. Byłyby to oczywiście pojedyncze egzemplarze, nie wykonane w Świebodzicach i nie sygnowane...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część z nich z racji owej nauki pewnie nie do końca działały tak jak powinny......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawemi

Witam,

jak kilku poprzedników, staram się dowiedzieć czy mój GB jest oryginalny i z którego roku pochodzi - poporszę szanownych forumowiczów o pomoc w identyfikacji.

Jest to zegar stojący (~190cm). Na cyferblacie nie ma żadnego numeru - tylko nazwa (GB) i logo.

Gdzie może ten numer się "ukrywać"? ;)

 

BTW, czy firma GB robiła również całe "zestawy meblowe" ?? Czy może np.sprzedawała swoje mechanizmy firmom produkującym meble?...

 

Pytam się ponieważ zegar jest częścią wiekszego zestawu (stół+krzesła,kredens, bufet..), a "zapiski rodzinne" dot. mebli sięgają ok.1930 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Bardzo proszę, nim zadasz pytanie poprzeglądaj nieco forum i zapoznaj się z treścią podwieszonych tematów (zwłaszcza jednego)...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Bardzo proszę, nim zadasz pytanie poprzeglądaj nieco forum i zapoznaj się z treścią podwieszonych tematów (zwłaszcza jednego)...

 

 

Tarant prosi o zdjecia zegara z przodu, oraz jesli sie da, mechanizmu z tylu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z kturego roku może byc zegar o numerach 602595 i może ktoś ma fotke tego zegara gustav becker gb silesia

Edytowane przez GREGOR 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z kturego roku może byc zegar o numerach 602595 i może ktoś ma fotke tego zegara

 

Nadszedł czas na wielkanocne jaja...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tesz tak myślę

 

post-27317-0-54303100-1364731212.jpg


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :rolleyes:

Co oznacza P 48 i nr.917932 na mechaniźmie GB ?

Gośka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P48 to oznaczenie długości wahadła a ten ciąg cyfr to numer seryjny na podstawie możesz ustalić datę produkcji zegara. Zamieść zdjęcia zegara i mechanizmu zwłaszcza tył

Edytowane przez roberto266

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na wyrób przeznaczony do ostatecznego złożenia w fabryce w Broumovie (tj mechanizm zrobiono we Freiburgu), z roku 1925.

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki TARANT...weszłam właśnie w posiadanie tego staruszka i dobrze coś o nim wiedzieć :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staruszek zacny i w przyzwoitym, oryginalnym stanie. Fajny zegar, trzeba go umyć z brudu, naoliwić, wyregulować... Mechanizm z tym oznaczeniem też nietuzinkowy, wart zadbania, po konserwacji będzie Ci tykał kolejne lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jam mam podobny (teraz już nie jest taki brudny), trochę starszy. Ma jeszcze wybite Made in Tschechoslovakia, W serii Silesia była to "elita": Graham, pełna płyta z tyłu, frezowane zębniki.

Najwyższy odnotowany numerowany werk z Broumova to jak dotąd 921794.

 

cf32adcab7eb184c.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.