Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

FORUMOWY SPIS AMFIBII

Rekomendowane odpowiedzi

Oprócz tej pierwszej z lewej. Ale bezele pasują do starych i nowych.

Żałuję, że przeczytałem te posty, bo teraz muszę mieć taką modowaną amfibię. Dla mnie wyglądają ekstra !

 

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, będzie wyglądała Amfibia po zmianie bezela.

 

3627345_DSC03667.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda nieźle, skąd masz bezel?

 

ed. Już sam znalazłem odpowiedź, oczywiście ze strony http://meranom.com/.

 

A przy okazji pokażę moją nową amfibię, prezentowaną wcześniej w dziale z nowymi nabytkami ;)

 

Numer następny (wybaczcie ale numeracja straciła już chyba sens, ja się w niej pogubiłem)

 

gallery_74509_1976_1919187.jpg

Edytowane przez Mike S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejną amfibie. Poprzednia, numer 187 w tym spisie, służy bez przerw od 4 lat. Brak jakichkolwiek awarii, rok po kupnie oddałem do czyszczenia, raz około pół roku temu musiałem dodać kilka sekund na regulacji bo późniła o jakieś 30 sek na dobę. Zegarek jak i jego mechanizm na który niektórzy narzekają, okazały się na tyle dobre że postanowiłem, iż następnym moim czasomierzem będzie znów amfibia. Wybór padł na 1967 design z piaskowaną kopertą. De tego zamówiłem bransolete Shark mesh i jak dla mnie wygląda prze bajecznie. Wszystkie Seiko i Orient mogą schować się pod mankiet. Oczywiście nowy egzemplarz został zakupiony tylko ze względów na chęć czegoś nowego wkońcu a nie dlatego,że poprzedni się posypał. Wręcz przeciwnie numer 187 ma się świetnie i noszę go codziennie do pracy.

A jak jest z wodoszczelnością tych nowych amfibii. Skakać do wody w nich można ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

379 [?]

post-61474-0-53134000-1446580546_thumb.jpg


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

A jak jest z wodoszczelnością tych nowych amfibii. Skakać do wody w nich można ?

Raz z każdą można ;)

A tak na poważnie to pływanie spokojnie przetrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę do rodziców odebrać przesyłkę ze swoją pierwszą amfibią. Nie bijcie, ale noworus. Zobaczymy czy będzie fart i wszystko będzie śmigać bez problemu. Kto nie ryzykuje ten nie pije szamp...nie nosi noworusa. :-D

 

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

381 czarny nurek w kopercie 060 na czarnym kauczuku Bonetto

 

7a6e0d2a7e575fa846bf1b6be1d5192e.jpg

a5e32de50258d42a3cf87fecf23e2ef9.jpg

90e0cd547e485465b37407bfcd2bf3b0.jpg

 

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie wskazówki i tarcza, wskazują na pierwszą serię beczek :)

No widać, że wiekowa Bardzo fajna. Takie wskazówki chorągiewki zauważyłem w reedycji amfibii 1967.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

382

 

Kupiona już jakiś czas temu. Aktualnie jestem w trakcie zakupu kolejnej beczułki (jestem zakochany w tym kształcie). Stan  lepszy niż na zdjęciu, poza tym kupiona za symboliczne pieniądze. 

 

 

Mam jeszcze do Was koledzy pytanie. Na części zegarków napis jest po rosyjsku, a na części po angielsku (od czego to zależy- np wersja eksport??) A drugie to pytanie, czy po numerze można ocenić +/- datę produkcji?

 

Pozdrawiam Michał

 

post-85891-0-40179500-1447535260_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

...

 

Mam jeszcze do Was koledzy pytanie. Na części zegarków napis jest po rosyjsku, a na części po angielsku (od czego to zależy- np wersja eksport??)

A drugie to pytanie, czy po numerze można ocenić +/- datę produkcji?

 

Ad. 1

Tak, dodatkowo na mechanizmie tych "eksportowych" (mechanizm jest brzydszy, bez fazki) może być ale nie musi, sygnatura "SU"

Ad. 2

Nie, datę produkcji można ustalić orientacyjnie po modelu, z dokładnością do kilku lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny stan ten Amfy. Może kiedyś uda się podobną upolować. Gratki

 

Kupiłem identyczną w stanie NOS i niestety nigdy do mnie nie dotarła. Jakiś listonosz upodobał sobie ją na zabój. A ja teraz z właścicielką i PP od 6 tygodni toczę wojnę o zwrot pieniędzy    :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

382

 

Kupiona już jakiś czas temu (...)

Michał, mam poważne obiekcje do tarczy oraz do sekundnika amfibii, którą pokazałeś...

Wygląda mi na przełożoną z innego (cywilnego) wostoczka cal.2209. Prawidłowa tarcza powinna mieć kropki lumy na indeksach podobnie jak sekundnik, tak jak na tej poniżej ->

post-54348-0-45057900-1447666284_thumb.jpg

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie @cover cosik ta tarczka nie pasuje,wiec to jest chyba 382 KGB,ten z lewej byl juz liczony...

post-82362-0-36679400-1447670018_thumb.jpg

 

 

bezel obzarty przez sol morska...wlasciciel po urlopie wrzucil go do szuflady i tak juz lezal...w srodku suchy i caly ale bezela nie moglem oderwac od korpusu,sol go przykleila...

myslalem ze bede musial isc po lom do garazu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale bezela nie moglem oderwac od korpusu,sol go przykleila...
dobrze, że nie pomyślałeś o ...palniku :)  czyli co pomogło? wd-40 w sprey-u , czy inna kąpiel??

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze, że nie pomyślałeś o ...palniku :)  czyli co pomogło? wd-40 w sprey-u , czy inna kąpiel??

kapiel...dlugo,dlugo moczyl sie w cieplej wodzie i co chwile wymienialem na swieza ciepla az w koncu sol puscila...

Bezel jak przyspawany nie chcial puscic,ale w koncu delikatnie poszedl w lewo,prawo to go juz nozem przez papier podwazylem.

W srodku i na zewnatrz jest ok,ale bezel sol ladnie obgryzla....dorwe jakiegos trupka to wymienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, mam poważne obiekcje do tarczy oraz do sekundnika amfibii, którą pokazałeś...

Wygląda mi na przełożoną z innego (cywilnego) wostoczka cal.2209. Prawidłowa tarcza powinna mieć kropki lumy na indeksach podobnie jak sekundnik, tak jak na tej poniżej ->

 

Za niewiedzę się płaci. Mam ją od miesiąca, chodzi dobrze, więc już zostanie w rodzinie. Za kilka dni pochwalę się nową beczułką, która już jedzie do mnie. Tym razem zakup skonsultowałem z kolegą z forum, któremu dziękuję za poświęcony czas. :)

 

A swoją drogą chętnie kupię inne beczki, tak więc jak...ktoś ... coś,  to zapraszam. 

Edytowane przez UBOOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5441cd4c2fcace8cfcc1df48083bb46d.jpg

 

Po lewej #384, po prawej już była tutaj #381

 

Blizniacy black scuba dudes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.