Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

FORUMOWY SPIS AMFIBII

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rafał75

Wiem że mech d... nie urywa, ale mam ochotę móc popatrzeć na niego od czasu do czasu.  :D  

Ten model:

https://meranom.com/image/cache/data/vostok-watches-Amphibian-Classic/110648/2415-110648-Amphibian-1-max-900.jpg

 

Bonetto mam chyba we wszystkich swoich Amfibiach. Też jestem z niego bardzo zadowolony. Tylko tutaj widełki to 22mm i chciał bym znaleźć coś takiego... wyjątkowego.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do większego szkiełka trzeba dać stalowy pierścień ustalający, bo plastik to tragedia.

 

Ja mam tak :)

 

post-68064-0-94053700-1521306867_thumb.jpg

 

post-68064-0-23913900-1521306902_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekiel z dużym szkłem jest wyższy, według mnie ten z mniejszym szkłem jest zgrabniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem na żywo, ale wydaje mi się, że jest tak samo wysoki, tylko bardziej stożkowy, przez co mniej wygodny. Ale może się mylę? Jak mówię, na żywo nie widziałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do większego szkiełka trzeba dać stalowy pierścień ustalający, bo plastik to tragedia.

 

Ja mam tak :)

 

 

 

To się dobrze nosi? Dobrze leży na ręce?

Możesz  pokazać jak zegarek wygląda z profilu, od strony koronki lub z drugiej?

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam jeszcze pytanie do kolegów którzy mają lub mieli kontakt z modowanymi deklami. O ile bezel mam już wybrany to do dekla nie mogę się zdecydować. Duże czy małe szkło. Proszę was o każdą opinię; wszelkie za i przeciw. Na pewno będzie to bardzo pomocne w decyzji. Pozostaje jeszcze pasior. Preferowany silikonowy bo nie pilnuję się przy nurkach z wkładaniem łap byle gdzie. ;) Niebieski, granatowy lub czarny z niebieskimi akcentami. Macie jakieś pomysły; coś widzieliście; znacie? Podsyłajcie. Jest to mój prezent urodzinowy i chciał bym żeby był wyjątkowy. ;)

 

Przeszklone dekielki od OSC są mocno odstające, polecam mniejszą wersję od Meranoma - zdecydowanie lepiej układa się na nadgarstku. Oba są bardzo dobrze wykonane, przy czym OSC ma jeszcze warstwę AR. Jeśli będziesz zamawiał akcesoria u Meranoma to polecam również barwione na niebiesko wskazówki z NoctiLuminą.

 

Jeśli chodzi o pasek to podobnie jak Mike S, sugeruję wybór czegoś z kolekcji Bonetto Cinturini - są stosunkowo tanie, nie łapią kurzu i na dodatek pachną wanilią  ;) 

 

Vf1AgR6.jpg

 

SJ1FYa0.jpg

 

Dla porównania, Amfibia z lewej ma dekielek od Meranoma natomiast środkowa od OSC:

 

8wDu083.jpg

 

MVmqyBz.jpg 

SWumSDe.jpg

 

Dekielek z mniejszym przeszkleniem od Meranoma ma łagodne ścięcie do wewnątrz:

 

p0dSSwE.jpg

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się dobrze nosi? Dobrze leży na ręce?

Możesz pokazać pokazać jak zegarek wygląda z profilu, od strony koronki lub z drugiej?

proszę, noszę go od dwóch tygodni i jest mi wygodnie :)

 

post-68064-0-51883900-1521315775_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie foto :)


 
Dla porównania, Amfibia z lewej ma dekielek od Meranoma natomiast środkowa od OSC:
 
 

 

Dekielek z mniejszym przeszkleniem od Meranoma ma łagodne ścięcie do wewnątrz:

 

 

 

Te zdjęcia dużo wyjaśniają i dają jasne pojęcie w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się orientuje, czy do Komandirów, te przeszklone dekielki pasują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!, wychodzi na to, że pasuje do stalowych, czyli do tych, do które biorę pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ile Meranom liczy za przesyłkę? Mówią, że kalkulowana automatycznie, ale kupuję parę drobiazgów i chcę wiedzieć ile PLN-ów sobie przewalutować na PayPalu... 

Edytowane przez MichalWPR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba 6 dolców. Miałem właśnie pisać, że przymierzam się do zamówienia z meranom i czy byłby ktoś chętny na zakup grupowy :). Też mam raczej drobnicę do zamówienia. To jak? Wstępnie byłoby ze 3-4 osoby do zamówienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba 6 dolców. Miałem właśnie pisać, że przymierzam się do zamówienia z meranom i czy byłby ktoś chętny na zakup grupowy :). Też mam raczej drobnicę do zamówienia. To jak? Wstępnie byłoby ze 3-4 osoby do zamówienia?

A kiedy by to było? Bo też się pochylam nad jakimś noworusem i brałbym może zegar i dekielek z mniejszym oknem. :unsure:

 

EDYTA:

I jeszcze wskazówki by mi pasowały takie strzałki "brejtligowskie' i nie mam pewności jak jest z ich bezelami... bo zegary wydają się w porządku patrząc z góry, ale razi mnie grubość bezela w widoku z boku. :blink:

Edytowane przez 4palce

Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba 6 dolców. Miałem właśnie pisać, że przymierzam się do zamówienia z meranom i czy byłby ktoś chętny na zakup grupowy :). Też mam raczej drobnicę do zamówienia. To jak? Wstępnie byłoby ze 3-4 osoby do zamówienia?

Nie jestem pewny, czy to się nam wszystkim opłaci, jeśli wysyłka to 6 dolców, bo i tak będziesz musiał to później rozesłać Pocztą Polską. No chyba, że Meranom policzy nam po cenach hurtowych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś kupuje zegarek to nie ma sensu :) Realizują zamówienia od 20 dolarów, trochę na siłę trzeba dobrać towaru przy zakupie drobnicy. Sam potrzebuję 2-3 szkiełek do amfibii, ale w sumie mogę dobrać coś jeszcze i najwyżej to potem sprzedać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś kupuje zegarek to nie ma sensu :) Realizują zamówienia od 20 dolarów, trochę na siłę trzeba dobrać towaru przy zakupie drobnicy. Sam potrzebuję 2-3 szkiełek do amfibii, ale w sumie mogę dobrać coś jeszcze i najwyżej to potem sprzedać...

A to skubańcy. Już miałem kupić sam bezel (ten gładki - "clean bezel") i przeoczyłem ten aspekt. Trudno, najwyżej dokupię mojej amfibii coś jeszcze.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym prosić o radę co do dekla do tego modelu (Vostok 238720)

 

post-94542-0-49077900-1521372606.jpg

 

Taki by mnie interesował:

 

post-94542-0-65806700-1521372283.jpg


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zatem chętnie się przyłączę do czyjegoś zamówienia, bo nic tam na tę chwilę nie widzę ponad te 15USD. B)  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Dzięki panowie za odpowiedzi. W szczególności dodge66 za foto-prezentację. Decyzja podjęta. Dekiel z mniejszym szkłem. Wskazówki też mnie zainteresowały. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Na maranom masz jeszcze paski silikonowe, nie wiem jakie są, bo ich nie wypróbowałem, ale  nato stamtąd są, moim zdaniem, bardzo dobre.

post-102926-0-52623300-1521388584_thumb.jpg

post-102926-0-60564800-1521388595_thumb.jpg

post-102926-0-22434600-1521388616_thumb.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując wątek numerowania  - moja będzie chyba miała numer 646:

 

post-25327-0-03388500-1521388566_thumb.jpg

 

To już moja druga Amfibia w kopercie typu Ministry (710) i jak na razie nie mogę mieć żadnych zarzutów co do jakości werku, tarczy czy elementów zewnętrznych. A propos tarczy - to ciężko to pokazać na zdjęciu, ale ma ona bardzo starannie nałożone napisy, a sama luma świeci dość długo. Jedyną dyskusyjną rzeczą jest zastosowanie lumy na wskazówkach; w mojej opinii jest ona niepotrzebna - wystarczy świecenie samej tarczy :)

 

Koperta 710 jest kształtem i wymiarami bardzo zbliżona do kopert 150, ale 710-ke nosi mi się dużo wygodniej niż 150-kę. Być może przyczyną jest różna wysokość umieszczenia otworów na teleskopy - w 710 otwory są umieszczone mniej-więcej w połowie wysokości uszu, zaś w 150-ce na samym dole uszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Fajna, czytelna tarcza i wskazówki ciekawe. 

Mi osobiście ministerka nie podeszła. Może to wina dość chudego z wystającą kością nadgarstka. :) Wydawała mi się za duża i poszła do ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.