Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

FORUMOWY SPIS AMFIBII

Rekomendowane odpowiedzi

Fajna, czytelna tarcza i wskazówki ciekawe. 

Mi osobiście ministerka nie podeszła. Może to wina dość chudego z wystającą kością nadgarstka. :) Wydawała mi się za duża i poszła do ludzi.

 

Ja też mam ten sam problem z wąskim nadgarstkiem, ale akurat 710-ka dobrze na nim leży. Standardowy gumowy pasek od Meranoma jest miękki i łatwo się dopasowuje do nadgarstka, ale ma istotną wadę - szybko łapie kurz (pomimo tego, że jest opisany jako "anti-dust" :D ). Dlatego zamieniłem go na skórzany pasek Diloy.

 

A co do ewentualnego niespasowania zegarka z ręką - jeśli mi się zdarzało, to dokonywałem zamiany koperty - np. w tej Amfibii:

 

post-25327-0-96474600-1521392269.jpg

 

Oryginalnie ten model wychodził w kopercie 150, u mnie dostał 420-kę. Obecnie u Meranoma ten wzór tarczy dostępny jest zarówno jako 150-ka, jak i 420-ka, tyle, że ta druga po raz pierwszy wystąpiła w wersji szczotkowanej (moja jest klasyczna - na połysk).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ten sam problem z wąskim nadgarstkiem, ale akurat 710-ka dobrze na nim leży. Standardowy gumowy pasek od Meranoma jest miękki i łatwo się dopasowuje do nadgarstka, ale ma istotną wadę - szybko łapie kurz (pomimo tego, że jest opisany jako "anti-dust" :D ). Dlatego zamieniłem go na skórzany pasek Diloy.

 

 

Zastanawiam się nad silikonowym paskiem.

Co znaczy szybko łapie kurz? W ciągu jednego dnia, miesiąca? Ale to można przemyć wodą i nic nie zostaję. Na skórzanym pasku też wszystko zostaje, po miesiącu i nic nie da się tym zrobić :)

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Ja jak zakładam Amfibie to już jej nie zdejmuję z łapy. Żadna guma się nie kurzy, nie zdąży. :) Nawet do mycia nie zdejmuję. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ta zaleta, można przemyć stal na kopercie, silikonowy pasek, nawet nato jak jest dobrze wykonany,to nie niszczy się po kontakcie z wodą i mydłem

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad silikonowym paskiem.

Co znaczy szybko łapie kurz? W ciągu jednego dnia, miesiąca? Ale to można przemyć wodą i nic nie zostaję. Na skórzanym pasku też wszystko zostaje, po miesiącu i nic nie da się tym zrobić :)

 

Z tym łapaniem kurzu, to chodzi o to, że do tego paska szybko łapią się np. małe cząsteczki włókien odzieży. Po jednym założeniu, zwłaszcza jeśli nosisz jasną odzież a pasek jest ciemny, zobaczysz na nim wiele tych cząsteczek, co nie wygląda estetycznie. Ogólnie ten pasek bardziej nadaje się na miesiące letnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z seryjnym paskiem do nowych amfibii to potwierdzam - łapią kurz. Z drugiej strony meranom. sprzedaje paski "dust-proof".

Ja z założenia zamieniam wszystko co się da na metal. Mesh do mojej amfy właśnie jedzie z Chin  B) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na czym stanęło? Mogę się do kogoś dołączyć z moim zakupem


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze ktoś chętny na zakup drobiazgów z meranom?

Ps. Nie jest to zakup grupowy, raczej eksperymentalny, kto pierwszy ten lepszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można z duperelami to pisał bym się na dwa czarne pierścienie datownika - jeden data na trzeciej drugi na szóstej, oraz komplet wskazówek niebieskich - takie jak na foto tylko niebieskie.

post-68064-0-00976200-1521549349_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze ktoś chętny na zakup drobiazgów z meranom?

Ps. Nie jest to zakup grupowy, raczej eksperymentalny, kto pierwszy ten lepszy ;)

To ja jestem ten trzeci, czy czwarty szukany? Bo wchodzę z tym dekielkiem.  :D  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. 

Mam nadzieję, że pytanie w temacie:

-Wiecie może kiedy zaczęto produkować Amfibie?

Wszystkie wyglądają na +-10lat noworus i ciekaw jestem jak daleko sięga historia tych nurków.

Sam obecnie szukam swojej pierwszej Amfibii i chciałbym czegoś o nich się dowiedzieć.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne. Nie sądziłem, że to tak stara seria zegarków... czasami miło się zaskoczyć ;) 

Ja już przebieram palcami żeby nabyć swoją pierwszą, ale na popularnych portalach niestety ubogo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kompendium wiedzy wg. Yakowlewa ;)

Ech - szkoda.....

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne. Nie sądziłem, że to tak stara seria zegarków... czasami miło się zaskoczyć ;)

Ja już przebieram palcami żeby nabyć swoją pierwszą, ale na popularnych portalach niestety ubogo..

Nie wiem jakiego modelu i w jakim przedziale cenowym szukasz, ale w SWISS jest promocja blsko 50%, ja sobie kupiłem seteczkę za 260 złotych.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze taki wniosek racjonalizatorski ( trudne słowo ;) ) - może warto stworzyć wątek o modowanych Amfach - bo w spisie już się niezły bałagan zrobił.. ?

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Panowie, zauważyłem że źle ponumerowałem Amfibie i wszystkie od postu z Neptunem 

To jeszcze Neptun z datownikiem, nr 645, a na deklu 686/800 

 

Wszystkie później mają błędne numery, bo zamiast 647 napisałem 645. Na usprawiedliwienie - wrzucałem fotkę z telefonu, a go jeszcze dobrze nie ogarniam. Mamy teraz dwie Amfibie nr 646 i 647. Mody proszę o wybaczenie, wszystkich tutaj obecnych:) Jak się pokajam może uniknę 10 lat łagru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiego modelu i w jakim przedziale cenowym szukasz, ale w SWISS jest promocja blsko 50%, ja sobie kupiłem seteczkę za 260 złotych.

Dzięki, widziałem i ceny kuszą, jednak żadna Amfibia pasująca do mnie. Na stronie meranom są ciekawe modele, ale mnożnik dolara trochę straszy.. Czy dobrze widzę, że większość modeli to wzornictwo CCCP? Na tarczy produkcja Rosija, ale wzornictwo jakby znajome.. Czy są różnice, których nie dostrzegam?

 

Ps. jestem tu zieleniakiem, nie zabijcie mnie za to pytanie: Cóż to seteczka? ;)

Edytowane przez Chou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Cóż to seteczka? ;)

Koperta typu 100, jest kilka wersji kopert do Amfibii każda opisana trzycyfrowym kodem

post-76033-0-06702200-1521620479_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

I jeszcze taki wniosek racjonalizatorski ( trudne słowo ;) ) - może warto stworzyć wątek o modowanych Amfach - bo w spisie już się niezły bałagan zrobił.. ?

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

 

Tez tak uważam, chyba nawet jest taki wątek to może Mod przeniesie bo bałagan zrobiliśmy ;).

Zapraszam :) 

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/160553-poka%C5%BC-jak-odpicowa%C5%82e%C5%9B-swojego-ruska-zbi%C3%B3r-zmodowanych-rosyjskich-i-radzieckich/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta typu 100, jest kilka wersji kopert do Amfibii każda opisana trzycyfrowym kodem

Dziękuję serdecznie, tego mi było trzeba! Teraz będę wiedział z jakiego typu kopertą Amfibii szukać, bo tu głównie mam problem z kopertami i bezelami... nie wszystkie mi się podobają. 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Setka moim zdaniem najzgrabniejsza. :wub:  Do tego 41 średnicy i 22 w uszach, godnie.  :D Przed chwilą dostałem maila, że moją pierwsza amfa czeka na odbiór w butiku. :ph34r:


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.