Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja coś lekkiego, dla odmóżdżenia:

 

0605E009-0A7E-4D2B-A42D-BFA74EB5A2E7.jpeg


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angielski pisarz wyprawił się statkiem do międzywojennej Polski. Poznaje kraj, rozmawia z ludźmi ... i szpieguje jeżdżąc na rowerze.

 

20220527_140542.thumb.jpg.23721829477cb98042c366de130dcdd9.jpg

Edytowane przez Wahnik

pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taką na urlop.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem "Cylinder van Troffa" Janusza Zajdla. Po prawdzie to za dużo czytania nie było 😉 ale książka coraz lepsza z każdą kolejną stroną. Generalnie lubię Zajdla, natomiast ta trafiła na moje "top ten" obok "Solaris", "Powrotu z Gwiazd" (obydwie autorstwa Lema oczywiście), "Twierdzy" Exupery'ego (na równi z "Małym Księciem" 😉 ) i jeszcze kilku pozycji, do których od czasu do czasu wracam, żeby chociażby przekartkować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wakacje i urlop. 

Zwykle wtedy robię odskok w kierunku czegoś lekkiego i zwykle była to Agata Christie. 

Tym razem takie coś. 

Polszczyzna odrobinę archaiczna.

Ale bardzo przystępny wykład. Wzorów prawie nie ma. 

 

IMG_20220616_084248.jpg

 

Czyli jak wytłumaczyć rzeczy trudne w sposób generalnie prusty przez kogoś kto to naprawdę rozumiał. 

Edytowane przez jakubos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekko schizofreniczne, a polecam. Lepsze niż serial na jego podstawie.

109FEA57-41E8-475C-95CA-1A7EBA23975E.jpeg

Edytowane przez AKPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

😁 relaks w upalny dzień 😁 True Crime w pełni, dotrzymywali równo kroku „zgniłemu zachodowi”

E760A628-210D-4061-B1AB-65890738A896.jpeg

Edytowane przez AKPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolność słowa, interpretacji czy szczucie? Nóż się w kieszeni otwiera.  

CDEF87A7-88EB-4935-B7C6-04FD3C608EFE.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.04.2022 o 00:59, mandaryn44 napisał(-a):

Tego wołodię to mam w planie. Czytałem wywiad z autorką i musi być ciekawa.

Jestem w połowie. Tak, ciekawa. Ale również przerażająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ostatnio prawie wszystkie książki Witolda Szabłowskiego i serdecznie polecam, szczególnie "Jak nakarmić dyktatora", "Rosja od kuchni" i "Merhaba".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda wg nowego premiera Izraela wyssałem antysemityzm z mlekiem matki ale zacząłem czytać książkę żydowskiego pisarza i jest wciągająca. Kto jak nie oni wiedzą najwięcej o współczesnym świecie i nadchodzących zmianach 😜

IMG20220708183355.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem oglądać film z gwiazdorską obsadą ale wziąłem się za książkę i po 50 stronach widzę że to był właściwy wybór

IMG_20220714_202538.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo wyczekiwana, pierwszy raz po polsku, dorwana miesiąc przed premierą. Jaram się :)

 

20220725-165317.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dune książki 1-3 po angielsku w kindle daily deals za $2,09. Razem ponad 1200 stron lektury. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół życia nie mogłem się zebrać ale teraz może nie czytam ale słucham Władcy Pierścieni. Tak przed premierą serialu, może zdążę.
Hobbita, Silmarilion, Dzieci Hurina i kilka innych przeczytałem jakiś czas temu i została mi tylko trylogia.
Tolkiena pewnie każdy zna jednak ja polecam mojego ulubionego pisarza mniej znany Steven Erikson z jego Malazańską Księgą Poległych.

Wysłane z mojego RMX1993 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PXL_20220808_171315385.thumb.jpg.f53b673bcf712e6d0135668c832ab2d9.jpg
 
Wciąga....
Napisane trochę siermiężnie, ale daje do myślenia.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie czytania - Szczepan Twardoch - Byk - nie jestem ze śląska a tym bardziej nie znam gwary śląskiej - ciężko idzie z tego powodu ale idzie ....


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Stierlitz napisał(-a):

Napisane trochę siermiężnie, ale daje do myślenia.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
 

To fakt, też sporo informacji technicznych na temat sposobu działania sieci przesyłowych i infrastruktury energetycznej. Natomiast uzmysławia jak bardzo nasze zycie jest zależne od prądu.  Ja się  osobiście zderzyłem swojego czasu po przeprowadzce z małym dzieckiem do nowego mieszkania gdzie nie było instalacji gazowej. I nagle przy pierwszej awarii trwającej pół dnia okazało się, że jest delikatny problem. Instalacja grzewcza nie działa bo pompy w kotłowni zasilane prądem, wody nie ma bo hydrofornia zasilana prądem. Woda w butelkach jest ale co z tego skoro nie moge dziecku przygotować mleka bo indukcja nie działa bo nie ma pradu. A to wszystko tylko w skali mikro i z poziomu gospodarstwa domowego a nie całego kraju czy kontynentu....dla osoby wychowanek na wsi, z piecem na węgiel i drewno i instalacja grawitacyjna, własna studnia i agregatem prądotwórczym było to nie pojęte.....

Edytowane przez Łukasz_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.