Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość AndyB

Zakupy u Haffnera

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AndyB

Czytając posty na Forum doszedłem do wniosku, że kupno zegarka "on line" u Ralfa Haffnera jest bezpieczne (nie mówiąc, że tańsze). Czy możecie podać mi informacje w jaki sposób się do tego zabrać tj. co pisać w treści przelewu, czy kontaktować się z Haffnerem telefonicznie itp. - po prostu wszystkie kroki od "a" do "z", jakie muszę zrobić aby bezpiecznie kupić zegarek.

Jak pisałem już na Forum chcę kupić Omegę Seamaster Aqua Terra Chronometr. Lecz jeżeli kupowałbym u Haffnera to kupiłbym Omegę Seamaster Aqua Terra Big-Size Chronograf. W Polsce kosztuje on 13.650 PLN minus 10% rabatu to daje 12.285PLN a u Haffnera 2530 EUR czyli ok. 2400 PLN taniej. Warto tyle zaoszczędzić 10% rabatu to maximum, które jestem w stanie wynegocjować. Rozmawiałem telefonicznie z salonem "Strojny"(10%) i "Zaleski"(6%) oraz byłem osobiście we Wrocławiu w salonie "Kruk" (6%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Adam*

Witam praktycznie wszystko napisałem w innym wątku. Może w ramach uzupełnienia, o jednej rzeczy nie pisałem ale pragnę na nią zwrócić uwagę zgodnie z niemieckim prawem / na które Haffner się powołuje ponieważ jest do tego zobowiązany / masz o ile dobrze pamiętam 14 dni na zwrócenie zegarka gdyby Ci się nie podobał bez podania przyczyn, tylko że z tego co się doczytałem uprawnienie to przysługuje tylko w stosunku do zegarków będących na stanie tj znajdujących się w ich ofercie !!!! Nie dotyczy indywidualnie zamawianych. Nie wiem jaka jest Twoja znajomość języków obcych jeżeli słaba to proponuje z kimś obeznanym przeczytać warunki zakupu/ reklamacji.

W przelewie ja wpisałem /przepisałem z opisów sklepowych/ że zegarek ma być zupełnie nowy i dałem jego krótka charakterystykę tj wodoszczelność że ma być z oryginalnymi podbitymi papierami z pudełkiem / dostałem papiery podbite ale miesiąc nakłada się na dzień i w sumie mało widać/nieczytelne przynajmniej dla mnie/ ale rok jest bardzo wyraźny w serwisie im o tym powiedziałem/ telefonicznie / to mi powiedzieli że jak jest rok to żaden problem. Ostatnio na kopercie zegarka zauważyłem bardzo małą czerwona kropkę oznacza ona ze zegarek nigdy nie był otwierany.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Adam*

Może jeszcze napisze co mnie męczyło w podobnej kategorii cenowej;

 

IWC Fliegerchrono Spitfire, Stahl, schwarzes Krokoband mit Stahlstiftschliey2nźe, schwarzes Zifferblatt, Automatik, GehÓusedurchmesser: 39 mm, GehÓusehy2nśhe: 14,5 mm, Referenznummer: 3706, Box und Papiere, unverbindliche Preisempfehlung des Herstellers von 2004: 3330,00 EURO, ungetragen,

Mit 1000 Tagen Garantie!

? Frage zum Produkt

Testbericht zu dieser Uhr lesen 2650,00 €

5182,95 DM

 

 

Musiałbym jedynie zamawiać nowy egzemplarz ponieważ nie chciałem „ungetragen”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AndyB

Tak, ten IWC jest piękny... design, który mi odpowiada. Teraz mam dylemat :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Adam*

Ostatecznie zdecydowałem się na Omege bo „była” i mogłem ja odesłać w ciągu 14 dni. Dzisiaj zdecydowałbym się / „raczej” ale głowy nie dam sobie uciąć ;) / tez na Omega ale ze względu ze jest na bransolecie / moim zdaniem jest to duży plus/ i że ma r. naciąg trochę za Omega /prof/ przemawia historia i szklane dno ale to nie tak istotne.

 

W każdym razie problem masz tym większy ze jak widzę interesują Cię automaty a IWC to jednak IWC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AndyB

Taaak ten Chopard jest piękny ale... po dzisiejszym kursie to 23.753 PLN :? Gram w TOTOLOTKA jak wygram to sobie sprawię nie jedno takie cudo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AndyB

Natomiast na dzień dzisiejszy mam 10.000 PLN i chcę kupić dobry zegarek "na codzień" - Boże, jak to brzmi przy tych markach :oops: I ma być to zegarek w okrągłej kopercie - beczki są piękne ale lepiej prezentują się do smokingu wieczorową porą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Adam*

To była taka wolna dygresja :wink: ;)

 

No to IWC się załapie ! :) Omega tez :) i jeszcze myślę że kilka innych ciekawych "okazów" ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AndyB

Tak z pewnością... i to jest piękne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AndyB

Wróćmy do tematu przewodniego... proszę Wszystkich o informacje (na podstawie własnych doświadczeń) na temat zakupu zegarka u Haffnera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Frunobulax

No to po kolei:

 

-zegarek doszedł po ok. tygodniu od złożenia zamówienie, bezpiecznie zapakowany ze wszystkimi papierami, listem dziękczynnym i dodatkowym gadżetem gratis.

Płaciłem kartą, więc poproszono mnie o przesłanie kopii dokumentu potwierdzającego, że adres właściciela karty to ten sam, co zamawiającego (niekoniecznie stosują taką regułę, ja akurat byłem krótko po zmianie adresu więc mogły się te adresy różnić).

Po złożeniu zamówienia dostałem maila z numerem przesyłki, więc mogłem sobie śledzić jej trasę na stronie Deutsche Post.

 

Ogólnie bardzo pozytywne wrażenie - niezależnie od tego, z której półki jest zegarek jest się traktowanym bardzo serio jaki klient; z pewnością z czystym sumieniem firmę p. Haffnera można polecić jako wiarygodną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AndyB

Frunobulax, w jaki sposób dokonałeś zamówienia, czy potrzebne były jakieś ustalenia przez e-mail?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Frunobulax

Najpierw wypytałem via email o zegarek (bardzo dobry kontakt z firmą), potem wypełniłem formularz z zamówieniem - ot wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Adam*

Frunobulax

 

Po złożeniu zamówienia dostałem maila z numerem przesyłki, więc mogłem sobie śledzić jej trasę na stronie Deutsche Post.

 

Ja niestety nie dostałem takiego numeru ;)

 

Przysłali to mnie tylko powiadomienie o wysyłce

 

Sehr geehrter Herr X,

 

wir haben Ihren y2nśberweisungsbetrag erhalten. Vielen Dank.

Ihre Omega Speedmaster Prof. werden wir an Sie versenden.

Wir wy2nźnschen Ihnen schon jetzt, viel Freude beim Tragen der Uhr.

 

Mit freundlichem Gruy2nź

Ralf HÓffner Team

 

Y Z

 

Chyba że numer przesyłki jest tożsamy z numerem zamówienia, wtedy po złożeniu zamówienia dostałem numer zamówienia/ a zarazem numer przesyłki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.