Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

O Chryste, to synek juz bedzie 2x taki jak teraz. Nie ma czasu na takie farmazony :)

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Przy tej różnicy w cenie nawet bym sobie Gearbestem d*py nie zawracał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ufam opiniom brodatych gości.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Słusznie, zwłaszcza jak na brodzie rzuca się siwizna :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekko debilna ta tabelka. Zarobki w Polsce wychodzą około 4000 - 4200 złotych miesięcznie na rękę.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekko debilna ta tabelka. Zarobki w Polsce wychodzą około 4000 - 4200 złotych miesięcznie na rękę.

 

Nie. Dlaczego? Obecnie średnia krajowa w 2017r wg danych GUS to 4973 brutto czyli 3530 netto. Według takich danych (a deklarują użycie tych danych), to by się nawet mniej więcej zgadzały te liczby w tabeli.

Edytowane przez Szymon.

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekko debilna ta tabelka. Zarobki w Polsce wychodzą około 4000 - 4200 złotych miesięcznie na rękę.

 

Bardzo trafna tabelka. Średnie zarobki przekłamują. Dal ogółu społeczeństwa lepiej przyjąć medianę.

 

Edit:

 

tutaj dokładniej na czym to opierano i porównania

 

https://www.bankmycell.com/blog/2018-iphone-costs-globally#1540386673089-e3c6f26d-b211

Edytowane przez bartwerk36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trafna tabelka. Tutaj przyjęto medianę zarobków w Polsce, a nie średnią, która przekłamuje rzeczywistość.

W Polsce na rękę ludzie zarabiają około 2500zł.

Nie przyjęto mediany, tylko przyjęto średnią dokładnie tak jak napisałem powyżej. Pod obrazkiem masz  napisane, że przyjęli średnią, jak pobierzesz tabelę z uzytymi danymi to jak wół stoi, że w Polsce przyjęli  908USD/miesiąc netto, czyli po dzisiejszym kursie 3440PLN.

 

Czemu piszesz z taką pewnością o czymś czego nie sprawdziłeś?

Edytowane przez Szymon.

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przyjęto mediany, tylko przyjęto średnią dokładnie tak jak napisałem powyżej. Pod obrazkiem masz  napisane, że przyjęli średnią, jak pobierzesz tabelę z uzytymi danymi to jak wół stoi, że w Polsce przyjęli  908USD/miesiąc netto, czyli po dzisiejszym kursie 3440PLN.

 

Edytowałem jak pisałeś.

 

Już wiem, link nawet wkleiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Na Cubie kazdy mlody z nosem w telefonie siedzi teraz, moze to nie ifony ale takiej przepasci jak w tabelce na ulicy w Hawanie nie widzialem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Cubie kazdy mlody z nosem w telefonie siedzi teraz, moze to nie ifony ale takiej przepasci jak w tabelce na ulicy w Hawanie nie widzialem :)

 

Bo mówisz o stolicy i największym mieście na całych Karaibach. Jak spojrzysz na Warszawę to też nie zobaczysz takiej różnicy między Polską i Niemcami czy USA na przykład. W dużych miastach zwykle jest trochę bardziej "na bogato". Jeśli nie widziałeś przepaści w Hawanie, a jako dane wejściowe były pensje średnie, to pomysl sobie jak jest w innych częściach kraju, albo w tych dzielnicach Hawany gdzie nie byłeś.

 

 

Co do telefonów, to tez to wydaje się być całkiem ciekawym kierunkiem. Jak pojawi się w sklepach to musze obmacać

honor-magic-2-1.jpg

Edytowane przez Szymon.

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska średnia krajowa pochodzi z przedsiębiorstw czyli firm zatrudniających co najmniej 9 osób.

Ma to niewiele wspólnego z rzeczywistością ponieważ bodaj dotyczy 25% zatrudnionych.

 

Kiedy nie było stawki minimalnej występowała za***ista dysproporcja- średnia krajowa wynosił 4 tys. a byli ludzie zarabiający 4zł/h...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska średnia krajowa pochodzi z przedsiębiorstw czyli firm zatrudniających co najmniej 9 osób.

Ma to niewiele wspólnego z rzeczywistością ponieważ bodaj dotyczy 25% zatrudnionych.

 

Kiedy nie było stawki minimalnej występowała za***ista dysproporcja- średnia krajowa wynosił 4 tys. a byli ludzie zarabiający 4zł/h...

 

Nie róbmy z tego dyskusji o tym jakim parametrem jest średnia krajowa, bo nie padnie tu nic nowego w tym temacie a już wszytkie argumenty na ten temat obiegły internet 10 razy. Wszyscy wiedzą, tabelka jest jaka jest. 


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Szwajcarii średnie wynagrodzenie to 6250 CHF. Ponad 90% pracujących na umowę o pracę zarabia nie mniej niż 4000 CHF a iPhone kosztuje mniej niż w Polsce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ stawka podstawowa VAT wynosi tam 7.7%. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Snapdragon 8150. 9990960a83efd8625517873f5f8184a6.jpg

 

Wysłano z Google Pixel 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja to już chyba za stary jestem i mnie to nie jara. Czytnik w ekranie fajny ale póki co wolny, trzy aparaty nie potrzebne, wolę jeden dobry. A te składane telefony niby fajne ale po złożeniu do kieszeni raczej taki grubas nie wejdzie.

 

Wysłano z Google Pixel 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie co zrobi ziarenko piasku pomiędzy złożonymi ekranami.........

Pęd do pierwszeństwa w niespecjalnie potrzebnych udziwnieniach.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innowacje są niezbędne przecież. Składany telefon Samsunga pewnie będzie niedorobiony i będzie kosztował krocie. Ale pokaże, że można. I dobrze.

I nikt nie zmusza do kupowania. Technologia się upowszechni wiec stanieje. Dla mnie fajny pomysł. W dalszej fazie rozwoju ale jednak.

 

Ilu z Was kilka lat temu mówiło, że 5 cali to patelnia, aparatu nie potrzebuje bo mam lustrzankę a bateria musi trzymać dwa tygodnie.

Ba! Pewnie ktoś tak powie zaraz ;)

Czy w związku z tym duże wyświetlacze, świetne aparaty to fanaberia? Owczy pęd? Nie.

 

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Edytowane przez xavras_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to już chyba za stary jestem i mnie to nie jara. Czytnik w ekranie fajny ale póki co wolny, trzy aparaty nie potrzebne, wolę jeden dobry. A te składane telefony niby fajne ale po złożeniu do kieszeni raczej taki grubas nie wejdzie.

 

Wysłano z Google Pixel 2

Pogadamy za 5lat.

Czytnik w ekranie wolny bo za rok bedzie szybszy a za dwa lata bardzo szybki.

Trzy aparaty. Fizyki nie oszukasz. Szeroki kąt, zwykły obiektyw i tele. Zoom i panoramę da radę zrobić przy pomocy jednego obiektywu, ale to nie będzie to samo.

Grubość. Ja tylko przypomnę, że sa już ekrany oled o grubości kartki papieru. Podzespoły mogą być w jednej ze zginanych częsci ekranu. Powiedzmy więc, że 6mm + 2mm będzie realne.

To jest przyszłość. Kto stoi w miejscu ten się cofa.

 

Dla mnie to jest mega innowacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.