Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, odpuściłem Xiaomi. Na tę chwilę

Pixel 2 XL 128GB

Pixel 3 128GB

Meizu 16th

 

a propos S9 - Pixela 2 kupił ode mnie gość, który tydzień temu go kupił i wczoraj sprzedał. Wytrzymał z nim 5 dni, a wcześniej miał Pixela OG i ma podobne zdanie co ja, że po dłuższej przygodzie z Pixelem już żaden inny telefon z andkiem nie podchodzi.

 

 

No u mnie Pixel odpada bo brak miejsca na 2 sim-y (a bardzo chetnie bym przygarnął).

Meizu też jest do zastanowienia. Brak NFC mnie jakoś strasznie by nie bolał, bo w sumie nie używam (spróbuj zapłacić w Niemczech telefonem :D), podobno nakładka jest dyskusyjna tylko, ale nie bawiłem się to ciężko mi powiedzieć coś więcej. No i bateria jest dość mała w porównaniu z resztą (3010 mAh)

 

No w sumie bezprzewodowe ładowanie byłoby spoko jeszcze, ale OP też nie ma.

Edytowane przez Szymon.

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przyszła pora na wybór nowego telefonu w robocie, a że budżet dość szeroki i można trochę poszaleć, to może pomożecie z wyborem słuchawki. Różnice w cenie między tymi modelami można olać, firma stawia :D

 

Na chwilę obecną kandydaci:

-Samsung S9

-Samsung S9+

-Samsung Note 9

-Iphone 8

-Iphone XR

-Huawei Mate 20 Pro Dual Sim

 

Na chwilę obecną korzystam z S7 Edge i po prawie 2 latach jestem z niego bardzo zadowolony. Praktycznie wszystko mi odpowiada, mógłby być z 5mm węższy i byłby idealny :)

 

S9 to taka raczej bezpieczna opcja, miałem z nim do czynienia trochę, wiem czego się spodziewać, można powiedzieć, że byłby to trochę upgrade hardware w trochę zgrabniejszej obudowie i tyle.

 

S9+ i Note9. Oba klocki i pewnie jak ładować się w któryś to lepiej patrzeć na Note-a. Jakieś opinie? Czy biorąc pod uwagę, że nie pracuje specjalnie na telefonie warto brać coś co niespecjalnie wchodzi w kieszeń spodni?

 

Iphony - czysta ciekawość. Ostatni jakiego miałem na własność to 3G, którego wspominam dobrze, a iOS w iPadzie AIR2 kupił mnie w pełni. Od czasu jak kupiłem iPada prawie nie używam laptopa w domu. Ciągnie mnie znów do iOS ale najbardziej martwię się o baterię. Telefon w ciągu dnia użytkuję ani dużo, ani mało. Od początku jak mam S7, wracając koło 17-18 do domu, mam jeszcze 30-40%, zależy mi głównie na tym żeby nie musieć się doładowywać w ciągu dnia.

 

Huawei - totalna niewiadoma dla mnie, czy przy takiej konkurencji warta w ogóle rozważenia czy lepiej brać flagowce gigantów?

 

EDIT:

Najważniejsze punkty dla mnie to bateria i aparat.

 

Z góry dzięki za ewentualne porady.

Stałem niedawno przed podobnym wyborem. Długo szukałem odpowiedniego telefonu, a wcześniej miałem przez 4 lata Note 4, no i po krótkich przygodach z Mate 10 PRO, Iphone 7+ kupiłem NOTE 8 :)

Huawei fajny, ale ceny szybko lecą na łeb. Niby był dla mnie oczywistym wyborem i zmiennikiem dla NOTE'a, ale jakoś nie mogłem się przyzwyczaić, no i brak rysika zrobił swoje. Iphone byłby fajnym telefonem, gdyby nie ciągłe przygody z ładowaniem, ładowarkami, kabelkami itp... (a może to ja mam pecha do jabłek). Myślałem nad X-em, ale brak fizycznego przycisku Home, to nie dla mnie.

Ostatecznie wziąłem NOTE 8 - przyzwyczajenie (do Samsunga) drugą naturą, a do 9-ki stwierdziłem, że nie warto dopłacać.

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam note 8.

Aparat super, ekran amoled rewelacja i wszystko inne też.

Dla mnie poważna zaleta jest rysik, bo często robie sobie notatki.

Co do wielkości, to jestem już gotowy na coś większego :-).

Bateria taka sobie, mam przystawke do ładowania indukcyjnego i tam co jakiś czas odkładam.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meizu nie wykorzystuje używanego w Europie pasma 800 Mhz. Wiec zależnie jakiego operatora używasz możesz nie mieć 4g. Chyba że jest jakaś wersja na rynek europejski

Edytowane przez Rebrov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zacząłem zastanawiać czy nie kupić iPhone XS Max.

 

Najpóźniej w połowie marca muszę coś wziąć, bo mi Żonę szlag trafi z G2 Mini (rozbiła S7 Edge jak wspominałem). W spadku dostanie S9+, a ja coś muszę znaleźć dla siebie.

 

I dylemat - czekać na Nokię 9 i S10 czy już wziąć jabłko i mieć spokój. Ostatnio sporo bawiłem się X i ta płynność mnie zachwyca. Mówcie co chcecie, ale Pixel nie ma startu. Jedyne co mnie powstrzymuje to aparat, bo androidowa konkurencja jest sporo z przodu. No i Android już mi się trochę znudził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam XR i tragedii w wyglądzie nie widzę. Bardzo lubię ten telefon, a bateria jest niesamowita. W androidach co rusz jakaś aplikacja albo usługa potrafi nagle wydrenować baterię. Chyba że od półtora roku coś się zmieniło, bo jednak mam taką przerwę. Na IOS zdarzają się wpadki z baterią, ale nigdy tak drastyczne, jak bywały na Androidzie. Czytałem, że iPhone 7 czy 8 (bez plusa) miały za małą baterię i można je było zbyt szybko rozładować. Mój 7 plus był bardzo dobry a Xr jest fenomenalny pod tym względem.

Edytowane przez Yary12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do baterii na iOS - jest lepiej w IDLE, ale tylko dlatego że multitasking iOS jest mocno upośledzony względem androida. Aplikacje w tle nie mogą robić praktycznie nic (Google photos nie zarchiwizuje zdjęć, mapy offline się nie zaktualizują, Spotify nie pobierze utworów dopóki nie będą na ekranie). Dzięki temu żaden upośledzony dev nie wypuści apki, która szybko pożre baterię, ale jak wspominałem ma to swoje wady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał iPhona tylko w przypadku posiadania innego sprzętu od Apple. Fajnie to działa jako wspólny eko system. Imo android odskoczył i oferuje znacznie więcej za mniejsze pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1947 ja mam na co dzień porównanie iPhona X mojej kobiety z moim Pixelem 2. Według mnie iPhone nie ma żadnej przewagi pod względem płynności. Obydwa mają pół roku i działają jak burza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meizu nie wykorzystuje używanego w Europie pasma 800 Mhz. Wiec zależnie jakiego operatora używasz możesz nie mieć 4g. Chyba że jest jakaś wersja na rynek europejski

 

Są wersja China i wersja Global, która  obsługuje B20.

Edytowane przez Szymon.

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@darekmp3 - miałem niecałe dwa dni pixela 3 i działał płynnie, to fakt, ale w porównaniu do iPhone czułem różnicę. Płynność i szybkość reakcji na dotyk w jabłku była widocznie lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

@darekmp3 - miałem niecałe dwa dni pixela 3 i działał płynnie, to fakt, ale w porównaniu do iPhone czułem różnicę. Płynność i szybkość reakcji na dotyk w jabłku była widocznie lepsza.

 

Kwestia skalowania animacji androida. Pisałem dziś z Michałem Pisarskim, który dostał właśnie na testy Meizu 16th, który nie oszukujmy się pod względem specyfikacji jest petardą, ale FlymeOS ma tak długie animacje, że telefon momentami sprawia wrażenie jakby był jedną wielką zamułką. Oczywiście po zmianie skali aplikacje otwierają się szybciej zanim się je włączy ;)

I tak jak pisałem kiedyś wcześniej, nie chcąc nikogo urazić, ale jak ktoś widzi różnicę w szybkości otwierania aplikacji na poziomie setnych czy tysięcznych sekundy to ja odpadam. Mnie się wydaje że to wrażenie wynikające z bardzo dobrego ekranu w ostatnich iP. 

A co do iP to mnie też gdzieś tam po głowie chodzi X albo XS, bo przyznaję, co z resztą pisałem, że mega mi się podoba, ale trochę studzi mój zapał ta wspaniała kuta stal nad którą tak rozpływał się kolega, z którym nie mam już przyjemności rozmawiania.

No chyba, że mój ulubieniec RN to mega destruktor ;) tak, czy siak nie wygląda to dobrze, żeby nie napisać że źle...a szkoda, bo też bym wolał X czy XS bez etui ale chyba się nie da. 

 

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, Pixel po 3 miesiącach bez etui by wyglądał tak samo albo jeszcze gorzej :)

Dobry case nie jest zły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie wyglądałby ponieważ aluminiowy korpus pokryty jest matowym tworzywem. Nie twierdzę, że jest pancerne bo nie jest, zwłaszcza jak nosisz etui i na plaży wpadnie ci piasek. Ponadto mam ponad trzyletnie Xiaomi wykonane z aluminium które spadło milion razy i o ile ekran to jeden wielki pajączek to obudowa nie wygląda jak ramka iP XS po trzech miesiącach bez etui. To pewnie tak samo "kuta stal" jak i "szafirowe" szkło obiektywu aparatu głównego.

PS

Miałem kiedyś 14 miesięcy LG V10 które nosiłem bez etui, a którego boki były wykonane ze stali. Pomijam, że telefon miał certyfikat MIL-STD, ale jak go sprzedawałem to stal nie miała najdrobniejszej ryski. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jash, Darek pisał o Pixelu 3, a on tworzywem pokryty nie jest. Pomyliłeś z 2 :)

 

Może ta "kuta" stal jest pokryta jakimś lakierem? XS z filmu wygląda jakby bardzo dużo się o coś ocierał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia skalowania animacji androida. Pisałem dziś z Michałem Pisarskim, który dostał właśnie na testy Meizu 16th, który nie oszukujmy się pod względem specyfikacji jest petardą, ale FlymeOS ma tak długie animacje, że telefon momentami sprawia wrażenie jakby był jedną wielką zamułką. Oczywiście po zmianie skali aplikacje otwierają się szybciej zanim się je włączy ;)

I tak jak pisałem kiedyś wcześniej, nie chcąc nikogo urazić, ale jak ktoś widzi różnicę w szybkości otwierania aplikacji na poziomie setnych czy tysięcznych sekundy to ja odpadam. Mnie się wydaje że to wrażenie wynikające z bardzo dobrego ekranu w ostatnich iP.

A co do iP to mnie też gdzieś tam po głowie chodzi X albo XS, bo przyznaję, co z resztą pisałem, że mega mi się podoba, ale trochę studzi mój zapał ta wspaniała kuta stal nad którą tak rozpływał się kolega, z którym nie mam już przyjemności rozmawiania.

No chyba, że mój ulubieniec RN to mega destruktor ;) tak, czy siak nie wygląda to dobrze, żeby nie napisać że źle...a szkoda, bo też bym wolał X czy XS bez etui ale chyba się nie da.

 

https://www.youtube.com/watch?v=O8OEywO2YNE

Czyli generalnie jak sie wylaczy animacje do minmum to nie powinno denerwowac w tym meizu.

Moze faktycznie bym go przemyslal.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Co do "mrożonego szkła" w Pixelu 3 odsyłam do artykułu na portalu 9to5google - tam panowie w świetny sposób wytłumaczyli dlaczego na tej powierzchni powstają ryski i dlaczego tak szybko znikają, chodzi o specyficzny proces trawienia szkła. Mnie to na tyle uspokoiło, że jak będę brał 3 to jednak wezmę czarną wersję, a nie białą, tym bardziej że czarną 3 128GB mogę kupić prawie 1000zł taniej niż białą.

A myślałem, że Darek pisze o Pixel 2 bo sam taki sprzęt ma ;)

Co do pokrycia stali w iP Xi XS - wersja biała (szara) nie ma lakieru. Robert tam nawet wyjaśnia, że najwięcej przetarć powstało od wkładania i wyjmowania telefonu z kieszeni. Pewnie można to wypolerować, ale tak jak kiedyś Bartek obśmiał usuwanie rys z Pixela 3 pod wodą co okazało się nieprawdą to tak samo ja mógłbym teraz wyśmiać konieczność polerowania telefonu za ponad 5kpln.

Gdybym był bardziej nakręcony na iP to pewnie zgłębił bym temat rysek i ostatecznie sprzęt wylądowałby w skórzanym etui Bellroya, nie mniej hamuje mnie jednak iOS


Czyli generalnie jak sie wylaczy animacje do minmum to nie powinno denerwowac w tym meizu.
Moze faktycznie bym go przemyslal.

Generalnie jak wyłączę animacje w jakimś moim starym Honorze z 2GB a zostawie normalnie w Pixelu 2 to wyjdzie, że Honor to rakieta przy Pixelu :) Nie mniej ja nie lubię "bez animacji" i mnie nie przeszkadzają. 

Wyrosłem już z pędu szybkości. Sprzęt ma działać dobrze, robić super zdjęcia, mieć zapewnione wsparcie aktualizacji na przynajmniej 2-3 lata (chociaż i tak dłużej jak rok nie używam), więc poza Google i Apple nic innego nie wchodzi w grę (no może jeszcze Xiaomi z polskim Xiaomi.eu - moje Xiaomi Redmi Pro z 2016r do tej pory otrzymuje aktualizacje xiaomi.eu).

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do "mrożonego szkła" w Pixelu 3 odsyłam do artykułu na portalu 9to5google - tam panowie w świetny sposób wytłumaczyli dlaczego na tej powierzchni powstają ryski i dlaczego tak szybko znikają, chodzi o specyficzny proces trawienia szkła. Mnie to na tyle uspokoiło, że jak będę brał 3 to jednak wezmę czarną wersję, a nie białą, tym bardziej że czarną 3 128GB mogę kupić prawie 1000zł taniej niż białą.

A myślałem, że Darek pisze o Pixel 2 bo sam taki sprzęt ma ;)

Co do pokrycia stali w iP Xi XS - wersja biała (szara) nie ma lakieru. Robert tam nawet wyjaśnia, że najwięcej przetarć powstało od wkładania i wyjmowania telefonu z kieszeni. Pewnie można to wypolerować, ale tak jak kiedyś Bartek obśmiał usuwanie rys z Pixela 3 pod wodą co okazało się nieprawdą to tak samo ja mógłbym teraz wyśmiać konieczność polerowania telefonu za ponad 5kpln.

Gdybym był bardziej nakręcony na iP to pewnie zgłębił bym temat rysek i ostatecznie sprzęt wylądowałby w skórzanym etui Bellroya, nie mniej hamuje mnie jednak iOS

 

Generalnie jak wyłączę animacje w jakimś moim starym Honorze z 2GB a zostawie normalnie w Pixelu 2 to wyjdzie, że Honor to rakieta przy Pixelu :) Nie mniej ja nie lubię "bez animacji" i mnie nie przeszkadzają.

Wyrosłem już z pędu szybkości. Sprzęt ma działać dobrze, robić super zdjęcia, mieć zapewnione wsparcie aktualizacji na przynajmniej 2-3 lata (chociaż i tak dłużej jak rok nie używam), więc poza Google i Apple nic innego nie wchodzi w grę (no może jeszcze Xiaomi z polskim Xiaomi.eu - moje Xiaomi Redmi Pro z 2016r do tej pory otrzymuje aktualizacje xiaomi.eu).

Wlasnie w przypadku Meizu zastanawia mnie jak dlugo wsparcie bedzie do niego. I robiac rachunek + i - coraz bardziej toczy sie walka Mi Mix 2s vs Meizu wlasnie. Op jest duzy (a noszenie dwoch duzych telefonow to tak sobie), i ma pare rzeczy (a raczej nie ma ) ktore mnie troszke odwodza od niego (chyba ze kupilbym 6 a nie 6t to w sumie byloby ciut lepiej).

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jash

Jak kupisz iphona ze szklanymi plecami (od 8 w górę) to i tak wstawisz go w etui.

Koszt wymiany zbitych pleców w przypadku X to 2800zł.

Znajomy twierdził że nigdy nie wstawi telefonu w etui, po tym jak mu się plecy zbiły w iphojie X i musiał wymienić, szybko zmienił zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jash

Jak kupisz iphona ze szklanymi plecami (od 8 w górę) to i tak wstawisz go w etui.

Koszt wymiany zbitych pleców w przypadku X to 2800zł.

Znajomy twierdził że nigdy nie wstawi telefonu w etui, po tym jak mu się plecy zbiły w iphojie X i musiał wymienić, szybko zmienił zdanie.

Cena tych plecow to jestkolejne kuriozum... Jak pierwszy raz to uslyszalem to mi slow zabrakło...

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Najbliżej mi do nowego Pixela 3 i w zasadzie prawie jestem zdecydowany. I tak na prawdę jedyne co mnie w jego przypadku hamuje to sprzedawca.

W x-kom.pl nie kupię bo cena za wersję 128GB zabija. W Mobile City to samo, a jak napisałem im ile u nich kupiłem i ilu kolegów tam kupiło więc może coś się potargujemy to zlali mnie ciepłym moczem. Postanowiłem zrobić z nimi to samo tak jak kiedyś z x-kom chociaż z nimi da się negocjować ale tam zostawiłem na elektronikę ponad 20kpln.

Jedyny sensowny zakup cenowo to Bestcena. Wersja czarna 128GB (64 odpada bo lubię komfort wolnego miejsca) jest za 3773zl a na allegro, co dziwne jest jeszcze parę groszy taniej. Tylko sam sklep jakoś nie przekonuje mnie na 100% nawet mimo tego że już wszyscy nasi Jutuberzy mocno ich promują. Na Amazonie nie ma wersji 128GB a tam przyznam najchętniej bym kupił.

Co do X w wersji 256GB znalazłem w fajnej cenie kupionego w Plusie ale raz że na stronie Plusa tego imei nie da się sprawdzić czy nie jest obciążony ratami, a dwa o ile blizny po poprzednich ajfonach zeszły to iOS gdzieś mocno blokuje i obawiam się że po tygodniu krew mnie zaleje.

 

Wysłano z Google Pixel 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do bestceny słyszałem skrajne opinie. Niektóre marki sprzedawane przez nich nie mają podobno gwarancji producenta, odsyła się je do bestceny i oni gdzieś je naprawiają.

 

To, że jutuberzy promują znaczy jedynie tyle, że bestcena dobrze płaci ;)

 

Tam to kupowałbym tylko iPhone, bo jabłkowa, roczna gwatancja jest od nich niezależna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupno w Bestcena to loteria. Oni mają taki przemiał i tyle zwrotów, że nie ma pewności co się dostanie. Ja kupowałem u nich dwa razy. Raz LG G6 i dostałem telefon z otwartym pudełkiem, bez folii. Odesłałem i na drugi dzień oddali kasę. Drugi raz kupiłem Pixela i było ok. Telefon nowy, oryginalnie zapakowany. Dystrybucja UK. Pixel jest niszowy i nie jest tani, więc tak dużo ludzi go nie zamawia i nie zwraca. Tak mi się wydaje. Próbuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jak ich pytałem o Pixele to napisali że teraz mają wersje DE. 3 zwłaszcza jest na tyle drogim i niszowym sprzętem, że nie sądzę aby w tej marce był przemiał. Janusze z x-kom.pl odpadają bo to ponad 1000zł więcej jak bestcena.

 

EDYTA:

właśnie znalazłem taki komentarz, chyba trzeba się wczytać w regulzamin i mocno zastanowić:

"Bestcena nie sprzedaje tylko wynajmuje telefony- przeczytajcie regulamin. Enduser nie jest właścicielem telefonu a tylko wynajmującym. Firma nie płaci Vat-u bo od wynajmu nie ma, a to że go już nigdy nie rozliczy to fiskus może ścigać firmę w UK lub na Słowacji lub klienta końcowego bo ten uczestniczy w oszustwie. Klient końcowy nie jest świadomy tej praktyki bi mało kto czyta regulamin. Nie otrzymuje się paragonu a tzw. faktura to nie faktur VAT. TO ŻE TO DZIAŁA TO WIELKA PORAŻKA POLSKICH SŁUŻB"

 

Plus to:

 

https://www.wykop.pl/link/4617345/jak-nie-placic-vatu-przy-sprzedazy/

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.