Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Ciekaw jestem czy się przekonasz. I mnie ostatnia wersja iOS działa z dnia na dzień gorzej ale i tak jak czytam na forum myapple to mam całkiem ok

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

O! Mój następny smartfon :D

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model, który poważnie może mnie skłonić do opuszczenia iOS. Jaki tam jest rozmiar ekranu, w tym mniejszym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Ja po blisko dziesięciu latach z Androidem zrobiłem przesiadkę z Pixela XL na 11 pro. ios używam od lat na iPadzie w domu, miałem tez kiedyś służbowego 6s, wiec nie jest to zupełna nowość. Powód był taki, ze po trzech latach Pixel już trochę się zestarzał jeśli chodzi o aparat i chciałem coś mniejszego. No i kwestia prywatności danych, Google jednak żyje z reklam i personalizacji, pomimo coraz większej kontroli użytkownika zostawali ciagle w tyle za iOS. Ogólnie bez problemu się przestawiłem, zabawne ze nie czuć jakiejś przepaści między tymi telefonami, raczej krok do przodu niż jakich przeskok. Oprócz średniego wyglądu jednak Pixel to był świetny smartfon. Tak czy inaczej na razie 11 pro bardzo mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu asymetryczne ramki. Pixele fajne telefony, ale design średniowieczny. Chociaż jak tak patrzę na aktualizacje iosu i androida już sam nie wiem czy czysty soft to zaleta. Obaj producenci wypuszczają zabugowane systemy podczas, gdy ma się telefon z nakładką producenta dostaje się nowszą wersje później ale stabilną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Pixele są raczej dla Geeków, wiec design jest drugorzędny
Mi się akurat 4 bardzo podoba, jak z resztą każda wersja Pixela

 

 

 




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile rzetelne są wyniki dotyczące aparatów w smartphonach na tej stronie ? https://www.dxomark.com/category/smartphone-reviews

Pomału myślę o zmianie iP 7 na coś nowszego, jednak w bezpośrednim porównaniu nie widziałem znaczącej różnicy w jakości zdjęć między aparatem w iP 7 a X.

Edytowane przez selphy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam ...

Gejofonów (iPhone :P) używam od lat. To chyba mam szczęście ;) bo nigdy nie było problemów. Obecnie XS od roku (kupiony niedługo po premierze) i też ani jednej zwiechy czy czegoś innego. Nie korzystam z foli ochronnych i tzw. plecków. Telefon noszę tylko w futeralne. Jakieś rysy na ramce? Tak "na oko" to zero, jak bym wziął jakąś lupę to pewnie coś się znajdzie.

 

Co do 11-ki to już oglądalem. Ta "wyspa" z obiektywami jest koszmmarna. Nie, nie ma opcji na zakup. Jeżeli Apple chce ode mnie tak wysoką kwotę za swój cwanofon to coś musi zaoferować, czymś przekonać, skusić.

 

Na dziś to mnie kusi Note 10 ... Dla mnie iOS czy Android to nie problem. Oba OS-y ogarniają to co ja potrzebuję. Zalem system nie decyduje. Jak iPhone na 2020 rok nie da czegoś wizualnie ciekawego to się porzegnamy :P

 

BTW, jak Jobs widzi "dizajn" mocowania obiektywów w iPhonach ostatnich lat to chyba już u Bezosa łopatę zamawia żeby się z grobu wykopać :P On by takiego badziewia nie dopuścił do sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Tak sobie czytam ...

Gejofonów (iPhone :P) używam od lat. To chyba mam szczęście ;) bo nigdy nie było problemów. Obecnie XS od roku (kupiony niedługo po premierze) i też ani jednej zwiechy czy czegoś innego. Nie korzystam z foli ochronnych i tzw. plecków. Telefon noszę tylko w futeralne. Jakieś rysy na ramce? Tak "na oko" to zero, jak bym wziął jakąś lupę to pewnie coś się znajdzie.

 

Co do 11-ki to już oglądalem. Ta "wyspa" z obiektywami jest koszmmarna. Nie, nie ma opcji na zakup. Jeżeli Apple chce ode mnie tak wysoką kwotę za swój cwanofon to coś musi zaoferować, czymś przekonać, skusić.

 

Na dziś to mnie kusi Note 10 ... Dla mnie iOS czy Android to nie problem. Oba OS-y ogarniają to co ja potrzebuję. Zalem system nie decyduje. Jak iPhone na 2020 rok nie da czegoś wizualnie ciekawego to się porzegnamy :P

 

BTW, jak Jobs widzi "dizajn" mocowania obiektywów w iPhonach ostatnich lat to chyba już u Bezosa łopatę zamawia żeby się z grobu wykopać :P On by takiego badziewia nie dopuścił do sprzedaży.

 

Ja mam zaledwie 5 miesięcy XS i przed iOS 13 też w zasadzie wszystko było ok, a teraz odnoszę wrażenie, że to poligon doświadczalny. Błędy są małe, ale powodują, że ten mit o iOS pęka jak bańka mydlana, a już jak mi co drugą aplikację wywala podczas korzystania to już trochę porażka.

 

Co do ramki i rysowania - wszystko zależy od etui, jeśli się w nim nosi. Ja mam tyko dwie ryski które sam zrobiłem podczas podpinania do ładowania. Ale miałem w rękach kolegi egzemplarz i tam nie ma pół mm bez rys. W zasadzie jego cała ramka jest matowa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei miałem kilka Szajsungów Note i 10-ki nie kupię, chociażby przez mało intuicyjne umiejscowienie włącznika telefonu z lewej strony, nie mówiąc już o designie oraz cenie :)

Generalnie nie wiem jaki będzie mój kolejny telefon, kiedy aktualny Note się znudzi lub odmówi posłuszeństwa. Przez chwilę myślałem, że będzie to „japko”, no ale zobaczymy. Nie mam szczęścia do iPhone’a, no i nie spieszy mi się, na razie mam czym dzwonić ;)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Jash

Pytanie czy to wina ios czy developerów, którzy nie dostosowali odpowiednio aplikacji do nowego systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Odpowiedź - jeśli byłyby to tylko aplikacje firm zewnętrznych to tak, natomiast jeśli nawet aplikacje od Apple wywala to chyba jednak nie do końca. Aplikacje Poczty wywaliłem, bo nie da się jej u mnie używać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mowa o iOS i apkach to wina jest ... po obu stronach. Taka "erozja" i rozluźnienie standardów następuje chyba od śmierci Jobsa. Nie chcę go "demonizować" bo to gość, który "tylko" chorobliwie przywiązywał uwagę do szczegółów i był w sumie niezłym PR-owcem. 

Fakty są takie, że kiedyś u Appla coś się podłączało/odpalało i działało. Koniec i kropka. Ale tak było kiedyś. Podobna polityka była wobec deweloperów aplikacji. Jak apka choćby spowalniała system to ban na sklep i do optyalizacji. 

Nastąpiła zdecydowane rozluźnienie i są tego efekty. Ostatnie 2-3 iOS prawie natychmiast były aktualizowane bo coś się sypało.

iPhone 5S dostał jeszcze 12-tkę bo Apple stwierdziło, że nie zostawią jednak użytkowników ze skiszoną 11-tką jako ostatnią dostępną wersją. 

 

Tak szczerze to mnie trzyma siła przyzwyczajenia. Ale racjonalnie nie znajduję uzasadnienia ;)

Flagowce na Androidzie są tak samo lub lepiej wykonane, są lepsze technologicznie, a i sam system też nie odstaje.

Dawniej iPhone rządził:

1. Jakość wykonania

2. Wzornictwo

3. Niezawodność OS-u

4. Czas zapewniania aktualizacji i ich natychmiastowa dostępność

 

Dziś zostało w sumie tylko to ostatnie. To jest mankament androidów. Można nawet kupić flagowca z już nienajnowszą wersją i człowiek nie wie kiedy się doczeka aktualizacji, czasem jak już jest jeszcze nowsza wersja ... I tu mówimy o flagowcach za kilka tysięcy złotych jakby nie patrzeć (sic!). A co mają powiedzieć użytkownicy średniej półki? 

 

Jak kupiłem XS-a to po pierwszym dniu miałem już uwagi:

nr 1 - telefon jest upierdliwie ciężki. Jest dobrze wyważony, ale ciężki …

nr 2 - z tyłu jest szkło … OK, używam ładowarki indukcyjnej, to jest usprawiedliwienie ;)

nr 3 - wystający aparat (dwa obiektywy) wygląda koszmarnie, jakby ktoś jakiegoś gluta na ... supergluta przykleił

nr 4 - ekran OLED. OK, kolory fajne, ale Samsungi wyglądają efektowniej.

nr 5 - identyfikacja "po ryju" działa bez zarzutu, ale i tak muszę pociągnąć z palucha żeby dojść do pulpitu z ikonami. To po kiego grzyba mi to szczerzenie ryja do ekranu?! Przy biometrii dotykałem guzik i już. 
nr 6 - jak chcę zamknąć otwarte apki to jakoś nienaturalnie muszę pociągnąć z palucha od dołu do środka ekranu i sekundę poczekać, wtedy mam dostęp do kafelków z miniaturami i mogę zamykać. Mało to jak dla mnie ergonomiczne …
nr 7 - przez ten cholerny notch (który poza tym mnie nie razi) nie mogę mieć wyświetlonej pojemności baterii w procentach. Mogę to sprawdzić przesuwając po ekranie w dół z górnego prawego rogu. Co to jest?!?!?! 
nr 8 - wyłączanie telefonu. Trzeba nacisnąć dwa guziki razem zamiast, jak w poprzednich modelach (poza X-em), jednego.

Niby drobiazgi, ale człowieka wkurzają ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w iphone 8 ios działa bardzo dobrze.Ale też dużo czytałem o problemach z nowym systemem od apple.Po aktualicacjach aplikacje firm zewnętrznych też wróciły do normy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mowa o iOS i apkach to wina jest ... po obu stronach. Taka "erozja" i rozluźnienie standardów następuje chyba od śmierci Jobsa. Nie chcę go "demonizować" bo to gość, który "tylko" chorobliwie przywiązywał uwagę do szczegółów i był w sumie niezłym PR-owcem.

Fakty są takie, że kiedyś u Appla coś się podłączało/odpalało i działało. Koniec i kropka. Ale tak było kiedyś. Podobna polityka była wobec deweloperów aplikacji. Jak apka choćby spowalniała system to ban na sklep i do optyalizacji.

Nastąpiła zdecydowane rozluźnienie i są tego efekty. Ostatnie 2-3 iOS prawie natychmiast były aktualizowane bo coś się sypało.

iPhone 5S dostał jeszcze 12-tkę bo Apple stwierdziło, że nie zostawią jednak użytkowników ze skiszoną 11-tką jako ostatnią dostępną wersją.

 

Tak szczerze to mnie trzyma siła przyzwyczajenia. Ale racjonalnie nie znajduję uzasadnienia ;)

Flagowce na Androidzie są tak samo lub lepiej wykonane, są lepsze technologicznie, a i sam system też nie odstaje.

Dawniej iPhone rządził:

1. Jakość wykonania

2. Wzornictwo

3. Niezawodność OS-u

4. Czas zapewniania aktualizacji i ich natychmiastowa dostępność

 

Dziś zostało w sumie tylko to ostatnie. To jest mankament androidów. Można nawet kupić flagowca z już nienajnowszą wersją i człowiek nie wie kiedy się doczeka aktualizacji, czasem jak już jest jeszcze nowsza wersja ... I tu mówimy o flagowcach za kilka tysięcy złotych jakby nie patrzeć (sic!). A co mają powiedzieć użytkownicy średniej półki?

 

Jak kupiłem XS-a to po pierwszym dniu miałem już uwagi:

nr 1 - telefon jest upierdliwie ciężki. Jest dobrze wyważony, ale ciężki …

nr 2 - z tyłu jest szkło … OK, używam ładowarki indukcyjnej, to jest usprawiedliwienie ;)

nr 3 - wystający aparat (dwa obiektywy) wygląda koszmarnie, jakby ktoś jakiegoś gluta na ... supergluta przykleił

nr 4 - ekran OLED. OK, kolory fajne, ale Samsungi wyglądają efektowniej.

nr 5 - identyfikacja "po ryju" działa bez zarzutu, ale i tak muszę pociągnąć z palucha żeby dojść do pulpitu z ikonami. To po kiego grzyba mi to szczerzenie ryja do ekranu?! Przy biometrii dotykałem guzik i już.

nr 6 - jak chcę zamknąć otwarte apki to jakoś nienaturalnie muszę pociągnąć z palucha od dołu do środka ekranu i sekundę poczekać, wtedy mam dostęp do kafelków z miniaturami i mogę zamykać. Mało to jak dla mnie ergonomiczne …

nr 7 - przez ten cholerny notch (który poza tym mnie nie razi) nie mogę mieć wyświetlonej pojemności baterii w procentach. Mogę to sprawdzić przesuwając po ekranie w dół z górnego prawego rogu. Co to jest?!?!?!

nr 8 - wyłączanie telefonu. Trzeba nacisnąć dwa guziki razem zamiast, jak w poprzednich modelach (poza X-em), jednego.

Niby drobiazgi, ale człowieka wkurzają ...

1) ale jakby było aluminium zamiast stali to pewnie „cięcie kosztów”

2) i 3) hmmm, to było raczej widoczne w momencie zakupu

4) tak Samsung ma najładniejsze ekrany na rynku

5) ale przy potwierdzaniu zakupu czy hasła już nie musisz nic przeciągać a wcześniej musiałeś dotykać guzik. Optymalnie byłoby moim zdaniem gdyby wystarczyło przeciągnąć gdzieś na ekranie, niekoniecznie z samego dołu

6) źle coś przesuwam bo nie muszę nic czekać, po prostu od razu do góry przesuwam

7) tak, słabe

8) nawet nie zauważyłem ;)

 

Kończąc, na 8+ używałem publicznej bety. Do wersji 13.1.2 chyba i obyło się bez problemów. Odrobinę bateria gorzej ale to akceptowalne przy becie. Obecnie na 11 i iOS 13.1.2 w wersji niby stabilnej mam problem z jedną tylko aplikacją z 61, tj. EnveloBank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) ale jakby było aluminium zamiast stali to pewnie „cięcie kosztów”

2) i 3) hmmm, to było raczej widoczne w momencie zakupu

 

5) ale przy potwierdzaniu zakupu czy hasła już nie musisz nic przeciągać a wcześniej musiałeś dotykać guzik. Optymalnie byłoby moim zdaniem gdyby wystarczyło przeciągnąć gdzieś na ekranie, niekoniecznie z samego dołu

 

 

ad. 1: Wolę aluminium, kosztem braku indukcji. A to co ktoś sobie psioczy - że jak alu to tanio, interesuje mnie tyle co zeszłoroczny śnieg ;) Ważne są ostatecznie moje subiektywne odczucia :P

ad. 2,3: Pewnie, ale nie na tyle dyskwalifikujące by zrezygnować z zakupu. Kwestia akceptacji pewnego kompromisu.

ad. 5:  Nie potwierdzę, nie przeprowadzam operacji finansowych telefonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to tak tylko tutaj zostawię

f9787c34f012bd6245f17610ce2fe4f8.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

No i Pixel 4 zaprezentowany. Ceny takie same jak w przypadku 3. Czekamy na Black Friday w google store de ;)

W niemieckim Media Markt Pixel 4 tańszy 100 euro niż 3 w dniu premiery

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

A ja tak troche nie na temat..panowie,co o tym sądzicie ??

Podobno myślą nad nowym pomysłem - nie będzie fizycznej karty sim

 

https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/esim-nadchodzi-czy-bedzie-to-smartfonowa-rewolucja/r0dx739

 

Przecież esim już jest. Sam mam w iPhone XS

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niemieckim Media Markt Pixel 4 tańszy 100 euro niż 3 w dniu premiery

 

 

 

Faktycznie 100 euro taniej. 

Ciekawe X-KOM z jaką ceną wyjedzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.