Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Wygrywał, to już raczej przeszłość w sytuacji gdy Pixele mają tryb Night Sight.

Co do konferencji, Bartek wrzucił film porównawczy nie z konferencji. Killer efekt ;)

 

 

Wysłano z Google Pixel 2

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza fotografowaniem w ciemnościach jest jeszcze sporo innych, ważnych aspektów- np. bezpieczeństwo czy gwarancja aktualizacji. W tym wypadku Pixel ma przewagę nad P20/Mate20 ale do XS'a im daleko :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Bezpieczeństwo, zgoda. Tu Apple ma przewagę bo iOS jest systemem zamkniętym. Natomiast używając androida i mając co nie co w głowie nie ma opcji zrobić urządzeniu krzywdy.

Korzystam z tego systemu od G1 i nigdy mi się nic nie przytrafiło.

Aktualizacje....nie wiem ile teraz daje Apple, ale w przypadku Pixela masz 3 lata wsparcia. Mnie to wystarczy z uwagi na fakt że korzystam z jednego urządzenia nie specjalnie długo a mój rekord to 14 miesięcy z LG V30. Pixel 2 na bank ten rekord pobije ale nie sądzę żebym z nim został 3 lata.

Pewnie gdyby nie lekki fakap z tymi pleckami w Pixelu 3 już by do mnie jechał a tak to mi przeszło.

Reasumując uważam że te 3 to wystarczające wsparcie, tym bardziej że nikt więcej nie korzysta z urządzenia a nawet jeśli to bateria po tych 3 latach raczej średnio zda egzamin. Nie widzę tu zatem żadnej przewagi Apple.

Nawet więc jeśli pod względem bezpieczeństwa Apple wygrywa 1:0 a co do aktualizacji jest 1:1 to android ma jeszcze wiele innych ciekawych rzeczy do zaoferowania z uwagi na otwartość systemu.

 

Wysłano z Google Pixel 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Aktualizacje w Pixelu to jedno, a fragmentacja całego rynku telefonów z Androidem to drugie :).

Pisałem już o tym wielokrotnie że ten argument jest bez sensu. iOS jest tylko na Apple, a Android jest na setkach innych producentów. Stąd fragmentacja. Producenci mają w d*pie aktualizacje bo masz kupić kolejne urządzenie. Każdy chce zarabiać. Apple sprzedaję urządzenia za niebotyczne pieniądze ale masz aktualizacje. 90% androida to low endy i klasa średnia za ułamek ceny urządzenia Apple więc nie dostaniesz aktualizacji bo masz kupić nowy sprzęt z nowym systemem. Google chciało temu zaradzić projektem Treble ale spełzło na niczym. Dlaczego odpowiedziałem kilka linijek wyżej.

Jak chcesz porównywać iOS do androida to porównujmy urządzenia referencyjne a jedynym takim w androidzie jest Pixel i nie ma tu żadnej fragmentacji.

 

Wysłano z Google Pixel 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple sprzedaję urządzenia za niebotyczne pieniądze ale masz aktualizacje. 

Waśnie zobaczyłem dziś ceny "budżetowca" Apple w Niemczech. iPhone XR startuje w sklepach typu Saturn od 850EUR  :lol:

 

Natomiast bardzo mnie ciekawi Mate20 (nie pro) oraz Meizu 16th. Na razie Meizu wydaje się być bardzo fajnym telefonem za bardzo fajne pieniądze. Mate20 też wydaje się spoko, ma małego notcha I wydaje się mieć absolutnie wszystko czego chciałbym od telefonu. Co prawda IPSLCD a nie OLED, ale za to bateria duża. Tylko niestety też tanio nie jest.

 

Muszę zmienić prywatnego złoma na coś dzisiejszego. Podstawowe wymaganie to DualSIM i najlepiej żeby to robiło przyzwoite zdjęcia (niby mam służbowe V30, ale moze nie zawsze będe chciał latać z dwoma telefonami) i fajnie jakby miało jacka 3.5mm. Jakieś pomysły?  :ph34r:


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S9

Note 8

 

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalk

Edytowane przez xavras_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczeństwo, zgoda. Tu Apple ma przewagę bo iOS jest systemem zamkniętym. Natomiast używając androida i mając co nie co w głowie nie ma opcji zrobić urządzeniu krzywdy.

Korzystam z tego systemu od G1 i nigdy mi się nic nie przytrafiło.

Aktualizacje....nie wiem ile teraz daje Apple, ale w przypadku Pixela masz 3 lata wsparcia. Mnie to wystarczy z uwagi na fakt że korzystam z jednego urządzenia nie specjalnie długo a mój rekord to 14 miesięcy z LG V30. Pixel 2 na bank ten rekord pobije ale nie sądzę żebym z nim został 3 lata.

Pewnie gdyby nie lekki fakap z tymi pleckami w Pixelu 3 już by do mnie jechał a tak to mi przeszło.

Reasumując uważam że te 3 to wystarczające wsparcie, tym bardziej że nikt więcej nie korzysta z urządzenia a nawet jeśli to bateria po tych 3 latach raczej średnio zda egzamin. Nie widzę tu zatem żadnej przewagi Apple.

Nawet więc jeśli pod względem bezpieczeństwa Apple wygrywa 1:0 a co do aktualizacji jest 1:1 to android ma jeszcze wiele innych ciekawych rzeczy do zaoferowania z uwagi na otwartość systemu.

 

Wysłano z Google Pixel 2

 

Aktualizacje dla iphone ipada 5lat, dla macbook, imaca 7lat.

Co jeszcze przemawia za Apple to serwis, ale niestety poza granicami naszego kraju.

Jeśli popsuje się iphone to idziesz do niebieskiego ludzika w apple store, oddajesz iphona i po 15minutach masz nowego.

Logujesz się do icloud, przywracasz kopię i po chwili masz indentycznie skonfigurowanego iphone.

Taka gwarancja jest tylko na rok, ale można sobie wykupić dodatkowy apple care protection wydłużający gwarancję o dwa dodatkowe lata(w PL dostępny tylko dla komputerów apple).

 

Co do bezpośredniego porównania Pixela i iPhone. Za pierwszym przemawia cena i zdjęcia z aparatu. Natomiast za iphonem czas wsparcia, ekosystem, ekran, jakość wykonania, nagrywanie wideo. Niestety jak wszyscy wiemy to kosztuje i to dużo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacje dla iphone ipada 5lat, dla macbook, imaca 7lat.

Co jeszcze przemawia za Apple to serwis, ale niestety poza granicami naszego kraju. (1)

Jeśli popsuje się iphone to idziesz do niebieskiego ludzika w apple store, oddajesz iphona i po 15minutach masz nowego.

Logujesz się do icloud, przywracasz kopię i po chwili masz indentycznie skonfigurowanego iphone.

Taka gwarancja jest tylko na rok, ale można sobie wykupić dodatkowy apple care protection wydłużający gwarancję o dwa dodatkowe lata(w PL dostępny tylko dla komputerów apple).

 

Co do bezpośredniego porównania Pixela i iPhone. Za pierwszym przemawia cena i zdjęcia z aparatu. (2) Natomiast za iphonem czas wsparcia, ekosystem, ekran, jakość wykonania, nagrywanie wideo. Niestety jak wszyscy wiemy to kosztuje i to dużo...

 

(1) - No to argument słaby jeśli mówimy o iPhone w Polsce, bo nieistniejący. Po prostu Apple ma Polske jeszcze trochę gdzieś (nawet oficjalnego sklepu apple nie ma w naszym pięknym kraju)

(2) - czas wsparcia to już powiedział Jash - wątpię żeby ktokolwiek korzystał z 5 lat wsparcia dla telefonu. Ekosystem... wiele osób posiada TYLKO iPhone i kupuje go dla mania iPhone więc ekosystem w typ przypadku to jest nieistniejąca funkcja. jakośc wykonania - serio? Nie widzialem, żeby flagowcom z Androidem czegoś brakowało pod tym względem. A na przykład chwalenie się przez Apple szafirem na obiektywie jest jakimś nieporozumieniem, bo niestety ale ten szafir rysuje się jak normalne szkło praktycznie (odsyłam do filmów Jerry-ego), OLEDY w nowych "japkach" są od Samsunga. Nagrywanie wideo... tez wydaje mi się, że sa smartfony na Andku które nie odstają.

 

Więc te rzeczy o których napisałeś nie przemawiają jednoznacznie za Apple, bo znajdziesz telefon gdzie poza czasem wsparcia właściwie znajdziesz wszystkie te właściwości na tym samym poziomie. 


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Aktualizacje dla iphone ipada 5lat, dla macbook, imaca 7lat.

Co jeszcze przemawia za Apple to serwis, ale niestety poza granicami naszego kraju.

Jeśli popsuje się iphone to idziesz do niebieskiego ludzika w apple store, oddajesz iphona i po 15minutach masz nowego.

Logujesz się do icloud, przywracasz kopię i po chwili masz indentycznie skonfigurowanego iphone.

Taka gwarancja jest tylko na rok, ale można sobie wykupić dodatkowy apple care protection wydłużający gwarancję o dwa dodatkowe lata(w PL dostępny tylko dla komputerów apple).

 

Co do bezpośredniego porównania Pixela i iPhone. Za pierwszym przemawia cena i zdjęcia z aparatu. Natomiast za iphonem czas wsparcia, ekosystem, ekran, jakość wykonania, nagrywanie wideo. Niestety jak wszyscy wiemy to kosztuje i to dużo...

 

Serwis to żaden argument za iPhone, bo jak wiesz Pixele nie są dostępne w PL, zatem serwis na szczęście jest tylko za granicą. I tak samo jak w przypadku Apple idziesz do ludzika i jeśli usterka będzie potwierdzona to dostajesz nowe urządzenie. Różnica jest taka, że jest nowe, a nie albo nowe albo refurb jak w przypadku iPhone (jedynie Pixel OG miał opcję refurb). Dodatkowo polecam lekturę o serwisie Google w USA, może być przypadek Artema nawet. U nas możemy tylko pomarzyć.

No i gwarancję masz międzynarodową dwuletnią, nie roczną. Reasumując serwis na korzyść Google.

 

Przywracanie działa tak samo na Pixelu jak na iPhone i na Pixelu nie działa jak na innych androidach, że albo się uda albo nie. Działa jak w Apple, czyli idealnie. 

 

Natomiast co do bezpośredniego porównania....patrząc z perspektywy ceny Pixele można porównywać tylko z iPhone XR a tu odniosę się po kolei:

 

- czas wsparcia....nie wiem ile wynosi w przypadku iPhone (też nie napisałeś), Pixele mają 3 lata - mnie wystarczy ale rozumiem, że Apple może mieć więcej. 

- ekosystem.....Apple i długo długo nic, tu nawet nie ma o czym dyskutować. Tyle, że tak jak napisał Szymon ilu użytkowników iPhone ma pozostały sprzęt Apple, żeby faktycznie ekosystem działał?

- ekran..........już pisałem. XXI wiek, 2018r. iPhone XR - 720p. Nawet nie skomentuję i tu nawet jakbyś chciał zestawić z XS to nie wiem czy wiesz ale ekran Pixla 3 XL wyprodukowany tym razem przez Samsunga został uznany za najlepszy ekran w smartfonie na świecie (DisplayMate Tech)

- jakość wykonania.....serio nie wiem co dolega Pixelom 1 i 2. 3 powiedzmy, że ma jakiś tam defekt, nie wiem czy nie rozdmuchany przez media. Poza tym poziom iPhone osiągają już chińczyki za 1000zł

- nagrywanie wideo? w którym miejscu? Pixele mają najlepszą stabilizację obrazu na rynku, jedyne co może być lepsze w XS względem 3 (2 już nie) to dźwięk nagrania.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(1) - No to argument słaby jeśli mówimy o iPhone w Polsce, bo nieistniejący. Po prostu Apple ma Polske jeszcze trochę gdzieś (nawet oficjalnego sklepu apple nie ma w naszym pięknym kraju)

(2) - czas wsparcia to już powiedział Jash - wątpię żeby ktokolwiek korzystał z 5 lat wsparcia dla telefonu. Ekosystem... wiele osób posiada TYLKO iPhone i kupuje go dla mania iPhone więc ekosystem w typ przypadku to jest nieistniejąca funkcja. jakośc wykonania - serio? Nie widzialem, żeby flagowcom z Androidem czegoś brakowało pod tym względem. A na przykład chwalenie się przez Apple szafirem na obiektywie jest jakimś nieporozumieniem, bo niestety ale ten szafir rysuje się jak normalne szkło praktycznie (odsyłam do filmów Jerry-ego), OLEDY w nowych "japkach" są od Samsunga. Nagrywanie wideo... tez wydaje mi się, że sa smartfony na Andku które nie odstają.

 

Więc te rzeczy o których napisałeś nie przemawiają jednoznacznie za Apple, bo znajdziesz telefon gdzie poza czasem wsparcia właściwie znajdziesz wszystkie te właściwości na tym samym poziomie. 

 

Pierwszy argument z przedłużoną gwarancją apple care i serwisem wymieniającym iphone jest słaby bo nie ma tego w Polsce?

A co powiesz na to, że topowy smartphone od producenta systemu android czyli Gogle Pixel jest nie do kupienia oficjalnie w Polsce?!

To się nazywa dopiero ignorancja producenta. Ja mogę o każdej porze dnia i nocy zadzwonić do oddziału apple w Polsce i zapytać o poradę a Ty nie możesz kupić sobie telefonu od Gogle w naszym kraju.

Oficjalnego sklepu fizycznego nie ma, internetowy jest. Gogle nawet internetowego przeznaczonego dla Polaków nie ma.

 

Widzisz dzięki takim osobom powiela się stereotyp apple. Piszesz, że ekosystem to nieistniejąca funkcja bo cytuje: "wiele osób posiada TYLKO iPhone i kupuje go dla mania". Skoro jesteś taki pewny swojego argumentu to podaj mi statystyki jak wiele osób posiada tylko iphone.

Ja mogę powiedzieć w drugą stronę znam masę osób posiadających macbooka i iphona. To jest o wiele wygodniejsze, ale jak sam nie używałeś to tego się nigdy nie dowiesz.

Skoro jak pisałeś wiele osób posiada iphona dla "mania" xd to dlaczego tak wiele ludzi biznesu, kultury, nauki używa iphone np. Elon Musk albo Jeo Belfiore vice prezydent Microsoftu? Przecież są topowe urządzenia z androidem. ;)

 

Co do jakości wykonania. Gdybyś czytał ze zrozumieniem to zobaczyłbyś, że porównałem Pixela do iPhone. Dokładniej chodzi o beznadziejne szkło na pleckach pixela, plastikowy przycisk power, aluminiowa ramka kontra zwarta konstrukcja w iphone, ramka z kutej stali, przyciski z kutej stali.

 

"Oledy w nowych japkach są od samsunga". Kolejny raz popisujesz się niewiedzą. Zresztą widzę, że nie masz w ogóle pojęcia o produkcji podzespołów do urządzeń mobilnych. Ekrany do najnowszych iphone'ów Xs i Xs max są od LG, do Xr od TSCM. To jest pierwsza rzecz. Druga jest taka, że projekt jest opracowany przez apple i zlecony fabryce podwykonawcy. Ekrany oledowe apple są zastrzeżone. Opatentowana jest też technologia dzięki której nie wypalają się pixele.

To już nie te czasy gdy od samsunga była połowa iphone. Teraz praktycznie nic ta firma nie wykonuje dla apple.

 

Podam Ci jeszcze inny przykład. W poprzednich generacjach procesory do iphone produkował samsung. Wytłumacz mi jak to możliwe, że SoC apple bił na głowę(nadal bije) ten stosowany w topowych Samsungach, skoro był produkowany przez tę samą firmę??????

Bo to nie wygląda tak, że Tim Cook dzwoni do Samsunga i mówi proszę DHL'em podesłać do montowni miliony waszych procesorów.

To cały zespół inżynierów opracowuje hardware pod software i na odwrót, zleca wykonanie i to odróżnia apple od całej androidowej konkurencji. W dodatku A12 apple jest najwydajniejszy na rynku, jako pierwszy wyprodukowany w technologi 7nm. Huawei w mate 20 pro też pokazał drugi na świecie 7nm procesor jednak wydajnością jak można było się spodziewać odstaje od A12.

 

Tu masz różne benchmarki najnowszego mate i iphonów. Nawet zeszłoroczny iphone 8 i X wyonany w starszej technologii 10nm zjada tegorocznego Kirina 7nm...

 

https://www.gsmarena.com/huawei_mate_20_pro-review-1845p5.php

 

Co do wideo. Ja porównałem iphone do pixela i tutaj smartphone gogle nie nagrywa w 4k 60fps.

No ale jeśli chcesz odniesienia do całej konkurencji androidowej to iPhone X, 8, 8 plus jako pierwszy i przez długi czas(ponad pół roku) jako jedyny nagrywał 4k 60fps. W dodatku ma chyba najlepszą stabilizacje optyczną przy nagrywaniu.

Najnowszy Mate 20 pro nie nagrywa w 4k 60fps...

 

Z szafirem to rzeczywiście oszukują. 6s posiadał "szafir", który można było nazwać "szafirem" na soczewce aparatu i przycisku home. W nowszysch generacjach urządzeń zastosowali pewnie jakąś mieszankę i kłamią nazywając to szafirem.

 

Jeśli odsyłasz do filmów jerrego to zobacz sobie film o wytrzymałości szkła w najnowszym iphone. :rolleyes:

 

 

Iphone to jest top topów pod względem hardware i świetnie współgrający software w kosmicznej cenie.

Możesz wmawiać sobie i innym, że ludzie kupują go, żeby tylko mieć. Ja napiszę, że ludzie kupują go właśnie po to, żeby mieć ale święty spokój z aktualizacjami, wydajnością, jakością wykonania.

Zresztą wyniki sprzedaży i cały świat chyba aż tak bardzo mylić się nie może.

 

 

 

 

Serwis to żaden argument za iPhone, bo jak wiesz Pixele nie są dostępne w PL, zatem serwis na szczęście jest tylko za granicą. I tak samo jak w przypadku Apple idziesz do ludzika i jeśli usterka będzie potwierdzona to dostajesz nowe urządzenie. Różnica jest taka, że jest nowe, a nie albo nowe albo refurb jak w przypadku iPhone (jedynie Pixel OG miał opcję refurb). Dodatkowo polecam lekturę o serwisie Google w USA, może być przypadek Artema nawet. U nas możemy tylko pomarzyć.

No i gwarancję masz międzynarodową dwuletnią, nie roczną. Reasumując serwis na korzyść Google.

 

Przywracanie działa tak samo na Pixelu jak na iPhone i na Pixelu nie działa jak na innych androidach, że albo się uda albo nie. Działa jak w Apple, czyli idealnie. 

 

Natomiast co do bezpośredniego porównania....patrząc z perspektywy ceny Pixele można porównywać tylko z iPhone XR a tu odniosę się po kolei:

 

- czas wsparcia....nie wiem ile wynosi w przypadku iPhone (też nie napisałeś), Pixele mają 3 lata - mnie wystarczy ale rozumiem, że Apple może mieć więcej. 

- ekosystem.....Apple i długo długo nic, tu nawet nie ma o czym dyskutować. Tyle, że tak jak napisał Szymon ilu użytkowników iPhone ma pozostały sprzęt Apple, żeby faktycznie ekosystem działał?

- ekran..........już pisałem. XXI wiek, 2018r. iPhone XR - 720p. Nawet nie skomentuję i tu nawet jakbyś chciał zestawić z XS to nie wiem czy wiesz ale ekran Pixla 3 XL wyprodukowany tym razem przez Samsunga został uznany za najlepszy ekran w smartfonie na świecie.

- jakość wykonania.....serio nie wiem co dolega Pixelom 1 i 2. 3 powiedzmy, że ma jakiś tam defekt, nie wiem czy nie rozdmuchany przez media. Poza tym poziom iPhone osiągają już chińczyki za 1000zł

- nagrywanie wideo? w którym miejscu? Pixele mają najlepszą stabilizację obrazu na rynku, jedyne co może być lepsze w XS względem 3 (2 już nie) to dźwięk nagrania.

 

Nie można porównywać topowych urządzeń pod względem ceny do tańszego urządzenia od apple.

Bez sensu, a to, że apple wywindowało ceny do gwiazd to już inna sprawa.

Top to top. Dlatego jak porównuję najdroższe urządzenia od gogle do najdroższego od apple.

 

1)Wsparcie. 5lat wsparcia dla iphone kontra 3 dla pixela.

2) Wideo. iPhone 4k 60fps, pixel 4k 30fps.

3) Jakość wykonania kuta stal, jednolite szkło, które według przywoływanego przez Szymona Jerrego jest wytrzymałe. Obejrzyjcie filmik... Kontra aluminium, plastikowy przycisk w pixelu i wątpliwe szkło na pleckach.

4) Ekran. Notch niszczy pixela 3xl na starcie.

 

Pokaż mi chińczyka do 1000zł tak wykonanego z ramką i przyciskami z kutej stali.

Edytowane przez bartwerk36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Bartek...

 

1) No ok, ale dla kogoś kto używa sprzętu przez 5 lat. Rozumiem, że to może nie być argument, ale ja nie znam nikogo takiego. Jeszcze mi powiedz, że taki sprzęt działa super to Ci jutro nagram wszystkie iP 5s w naszej firmie jak działają na iOS12. Nie ma ani jednego, który działa dobrze.

2) Rozumiem, że Ty masz pojęcie o porównaniu 30fps vs 60fps, że piszesz o tym jako o "przewadze" bo odnoszę wrażenie, że sugerujesz się tylko wyższą cyferką? Rozumiem gry, OK ale w filmach....przecież tam najlepiej się ogląda nawet nie w 30fps a w 24. Obraz w 60fps jest tak nienaturalny, że aż dziwny, ale rozumiem, że na niektórych wyższa cyferka robi wrażenie.

3) O tym szkle w iP XS nawet sam pisałem w kontekście wytrzymałości. Kuta stal.....szczerze nawet nie wiem jakie ona ma zalety vs aluminium. Jak 99% użytkowników. Ale rozumiem, że marketingowy bełkot zrobił swoje. Co do reszty.....pokaż mi jakiekolwiek jedno zdjęcie artykuł cokolwiek gdzie pokazane jest, że ten plastikowy przycisk w niektórych wersjach Pixela (bo mój na przykład nie ma) jest wadą, że coś mu się dzieje?

I teraz koniec końców odnośnie tego Twojego całego zachwytu nad super szkłem i najzajebistszą pod słońcem ramką z kutej stali......co z tego jak 9,9/10 użytkowników tego sprzętu pakuje to e etui z gumy, żeby się nie zniszczyło?

 

I pytanie do Ciebie......skąd właściwie wziąłeś tę kutą stal, bo wedle Apple i całego internetu Apple do produkcji użyło stali nierdzewnej (chirurgicznej), a to raczej nie jest to samo co kuta stal która jest po prostu z żelazem z które wykonuje się bramy wjazdowe i ogrodzenia :)


I się zaczęła gównoburza iphone vs reszta świata.


S7

 

Niestety, ale ja wysiadam. Niniejszy wpis jest ostatnim bo nasz jabłkowy rycerz znowu zaczyna wpadać w szał. Zalogować się powtórnie po usunięciu konta na zegarkowym forum po to by walczyć o dobre imię Apple. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Zalogować się powtórnie po usunięciu konta na zegarkowym forum po to by walczyć o dobre imię Apple. 

 

 

A kto to był wcześniej ? :P


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie wiem czy cyferkę dobrze pamiętam ale chyba bart8 i w międzyczasie jeszcze jedno konto ;)

 

Wysłano z Google Pixel 2

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za długie żeby cytować

 

Widziałem film Jerrego z droptestem i ja nie neguję że te telefony to wytrzymały. Nie mówię też że są zbudowane źle. Ale chyba nie powiedziałbym, że deklasują konkurencję tak dalece, żeby wymieniać to jako jednoznaczne + za Apple. Co do szkła w pixelu, to fakt, zostają na nim ślady ale schodzą palcem albo czymś wilgotnym, bo to raczej są opiłki tego co się starło o twardsze szkło ze strukturą (klucze są bardziej miękkie) niż faktyczne rysy na szkle - jakby było na szkle to by nie schodziło paluchem. Co nie zmienia faktu, że rozwiązanie z punktu widzenia estetycznego jest takie sobie - tyle że tylko estetycznego bo nie wpływa to na konstrukcję telefonu. Ale estetycznie porażka.

 

Co do iPhone dla mania, to zdecydowana większość użytkowników iPhonów których znam nie ma żadnego sprzętu Apple poza iPhonem. Znam też takich którzy mają absolutnie pełny ekosystem Apple (iPhone, Macbooka, AppleTV) i sobie chwalą. I wtedy faktycznie ten ekosystem ma sens. Ale znam też takich co mają Macbooka, bo im wygodnie się pracuje (mam kolegę programistę, który lubi pracować na Mac-u), ale telefonu od Apple nie chce i już. I tak, znam ludzi, którzy przebierają nóżkami co roku na premierę nowego iPhone i lecą po niego a ze sprzętu Apple mają tylko tego iPhone.

 

To że Google nie można kupić w Polsce.. no trudno, nie można. Ale nie wychwalam tu gwarancji Pixela bo nie da się z nich skorzystać w Polsce a o tym rynku rozmawiamy. Trudno mi jednak przyjąć takie wychwalanie niedostępnej w kraju gwarancji jako argument za posiadaniem iPhone w Polsce. 

 

Zauważ że ja nigdzie nie powiedziałem, że to jest złe urządzenie. Napisałem, że Androidowe topki nie ustępują mu w wielu kwestiach, w których Ty mówisz o całkowitej deklasacji. Ja nie hejtuję Apple. Mówię, że moim zdaniem to co powiedziałeś jest na wyrost, a Ty rozmawiasz ze mną z pozycji atakowanego. Błąd. Uważam też, że ceny iPhone (szczególnie iPhone bo całe portfolio Apple jest mocno podkręcone cenowo) są zdecydowanie za wysokie. I żeby nie było. Uważam, że ceny Pixeli, czy serii Note, albo Huawei z linii Pro, czy nawet pierwsze ceny flagowców LG są za wysokie, ale to co robi Apple z cenami to jest jakiś absurd, bo ja nawet jakby szukać przewag nad innymi nie jestem w stanie uzasadnić tej róznicy cenowej czymś innym niż próbą kreowania telefonu na jakiś znak prestiżu (a telefon jako znak prestiżu... no sorry, ale dla mnie to jest komiczne).

 

 

PS

Osnośnie video, to video jako ogółu nie robi sam fps. Bo takim jednym parametrem, to ja Ci mogę powiedzieć, że Sony ma najlepsze SlowMotion i jest najlepsze, bo żaden inny telefon takiego w takiej rozdzielczości nie kręci, albo z LG jest najlepsze bo jako jedyne pozwala wypluć LOG-a pod color grading.

I co Cię tak naszło z tą  KUTĄ stalą. To jest po prostu stal, nierdzewna. Gdzie Ty tam coś o kuciu widzisz? :blink:  Bo jakieś tam były ploteczki o tym w 2017 ale nigdzie nic oficjalnego o "kiutej stali" nie widzę.

 

Nowy OP wylądował. Pierwszy który mi się w pełni podoba...

 

Wysłano z Google Pixel 2

 

No fajny. Troche jednak mam zgryz z tym minijackiem, Ale nie powiem, że nie rozważam. 

Edytowane przez Szymon.

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem film Jerrego z droptestem i ja nie neguję że te telefony to wytrzymały. Nie mówię też że są zbudowane źle. Ale chyba nie powiedziałbym, że deklasują konkurencję tak dalece, żeby wymieniać to jako jednoznaczne + za Apple. Co do szkła w pixelu, to fakt, zostają na nim ślady ale schodzą palcem albo czymś wilgotnym, bo to raczej są opiłki tego co się starło o twardsze szkło ze strukturą (klucze są bardziej miękkie) niż faktyczne rysy na szkle - jakby było na szkle to by nie schodziło paluchem. Co nie zmienia faktu, że rozwiązanie z punktu widzenia estetycznego jest takie sobie - tyle że tylko estetycznego bo nie wpływa to na konstrukcję telefonu. Ale estetycznie porażka.

 

Co do iPhone dla mania, to zdecydowana większość użytkowników iPhonów których znam nie ma żadnego sprzętu Apple poza iPhonem. Znam też takich którzy mają absolutnie pełny ekosystem Apple (iPhone, Macbooka, AppleTV) i sobie chwalą. I wtedy faktycznie ten ekosystem ma sens. Ale znam też takich co mają Macbooka, bo im wygodnie się pracuje (mam kolegę programistę, który lubi pracować na Mac-u), ale telefonu od Apple nie chce i już. I tak, znam ludzi, którzy przebierają nóżkami co roku na premierę nowego iPhone i lecą po niego a ze sprzętu Apple mają tylko tego iPhone.

 

To że Google nie można kupić w Polsce.. no trudno, nie można. Ale nie wychwalam tu gwarancji Pixela bo nie da się z nich skorzystać w Polsce a o tym rynku rozmawiamy. Trudno mi jednak przyjąć takie wychwalanie niedostępnej w kraju gwarancji jako argument za posiadaniem iPhone w Polsce. 

 

Zauważ że ja nigdzie nie powiedziałem, że to jest złe urządzenie. Napisałem, że Androidowe topki nie ustępują mu w wielu kwestiach, w których Ty mówisz o całkowitej deklasacji. Ja nie hejtuję Apple. Mówię, że moim zdaniem to co powiedziałeś jest na wyrost, a Ty rozmawiasz ze mną z pozycji atakowanego. Błąd. Uważam też, że ceny iPhone (szczególnie iPhone bo całe portfolio Apple jest mocno podkręcone cenowo) są zdecydowanie za wysokie. I żeby nie było. Uważam, że ceny Pixeli, czy serii Note, albo Huawei z linii Pro, czy nawet pierwsze ceny flagowców LG są za wysokie, ale to co robi Apple z cenami to jest jakiś absurd, bo ja nawet jakby szukać przewag nad innymi nie jestem w stanie uzasadnić tej róznicy cenowej czymś innym niż próbą kreowania telefonu na jakiś znak prestiżu (a telefon jako znak prestiżu... no sorry, ale dla mnie to jest komiczne).

 

 

PS

Osnośnie video, to video jako ogółu nie robi sam fps. Bo takim jednym parametrem, to ja Ci mogę powiedzieć, że Sony ma najlepsze SlowMotion i jest najlepsze, bo żaden inny telefon takiego w takiej rozdzielczości nie kręci, albo z LG jest najlepsze bo jako jedyne pozwala wypluć LOG-a pod color grading.

I co Cię tak naszło z tą  KUTĄ stalą. To jest po prostu stal, nierdzewna. Gdzie Ty tam coś o kuciu widzisz? :blink:  Bo jakieś tam były ploteczki o tym w 2017 ale nigdzie nic oficjalnego o "kiutej stali" nie widzę.

 

 

No fajny. Troche jednak mam zgryz z tym minijackiem, Ale nie powiem, że nie rozważam. 

 

 

 

Rzeczywiście nawróciłem się po waszych wypowiedziach.

 

Lepszy jest brak możliwości kupienia najnowszego Pixela  3 w Polsce i brak możliwości skorzystania z jakiejkolwiek jej gwarancji niż kupienie iphone w Polsce przez oficjalny sklep internetowy, dziesiątki resellerów oraz korzystanie z rocznej gwarancji porducenta, supportu telefonicznego w naszym rodzimym języku.

 

Lepiej posiadać szkło jak w Pixelu 3, który prawie się nie rysuje od kluczy, wystarczy je pod wodą codziennie czyścić i ryski zejdą niż kupić urządzenie, które na rysy od kluczy jest bez problemu odporne.

 

Lepiej jest mieć urządzenie z aluminiową ramką i plastikowym przyciskiem niż urządzenie z ramką i przyciskami z HARTOWANEJ stali. Nie kutej pomyliłem się, ale dzięki wam wiem, że aluminium i plastik jest lepsze od hartowanej stali.

 

Lepsze są urządzenia bez ekosystemu bo w sumie przekonał mnie wasz argument, że po co ekosystem jak moja sąsiadka ma tylko iphone. Nie ma innego urządzenia i nie korzysta z ekosystemu. Ja będę gorszy? Nie będę i też z ekosystemu nie będę korzystał.

 

Jutro zakładam płaszcz pokutny, wytatuuję sobie logo androida na czole i idę przekonywać:

-Elona Muska(szef SpaceX, Tesli)

-Erica Shmidta(były CEO Gogle :o, były szef Gogle używa iphona w jakim on zakłamanym świecie żyje :o ),

-Jeo Belfiore (vice prezydent Microsoftu :o),

-Paris Hilton(artystka wokalistak :P ),

-Dariusza Chlastawę(były prezes KMZiZ ;) ),

-Dmitrij'a Miedwiediewa(były prezydent Rosji :o )

oraz Anne Lewandowską(mistrzyni świata w karate  :P  )

że wszyscy są w ogromnym błędzie, powinni sprzedać iphona, macbooka, zaprzestać korzystania z ekosystemu apple. Android jest lepszy, tańszy i niech sobie kupią np. Meizu.

 

 

Ps. Gdyby ktos nie wiedział jak wygląda codzienna procedura czyszczenia Pixela 3.

Z tego co czytałem na forum gogle, najlepsza jest szczoteczka do zębów z miękkim włosiem. Polecali elektryczną Oral-b sensi ultrathin i czyścić na wolnych obrotach.

 

Edytowane przez bartwerk36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz śmiało. Jak Pawka Korczagin. I w wielkich wierzysz...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie no biję się w pierś. Anna Lewandowska i Paris Hilton mają iPhone a ja jak ten ciężki frajer chciałem być kozakiem z jakimś tam Pixelem od Googla. Ej, stary słuchaj mój ajfon dzwoni jak ajfon Elona Muska.....wooooow. Argumenty rodem z Onetu.

Kurde dotarło do mnie chłopie. Dzięki. Pixel na allegro i już zamawiam iPhone XS w najbardziej prestiżowej wersji.

Co do reszty twoich argumentów to jednak widzę że albo nie dociera do Ciebie co ktos inny pisze albo zwyczajnie nie rozumiesz, no może jeszcze nie chcesz.

 

Wysłano z Google Pixel 2

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna... Jak ktos nie odroznia "inne flagowce nie odstaja od Apple" od "Apple to gowno! Android forever!" to ja wysiadam i nie zamierzam dalej dyskutowac.

Poza tym ja pisze o flagowych urzadzeniach roznych producentow a tu sie dzieli swiat pomiedzy dwa telefony (jakby podzial na dwa systemy to bylo malo).

 

To ja się tez ide ubiczowac...

Edytowane przez Szymon.

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowa wojenka i ani jedni i ani drudzy do swoich racji nikogo nie przekonają. Musicie żyć obok siebie bo razem nie da rady.

Miałem sporo androidów później miałem 4s, SE, 7’ke, półroczny epizod z Samsungiem S9+, i od miesiąca znowu iPhone Xs i wiem ze do androida nie wrócę (mając jeszcze AW, iPada, Airpodsy). I mam wyebane na to co kto o tym myśli i co kto używa. Chcesz pixela to go uzywaj chce innego tez fajnie, chcesz iPhone proszę bardzo. Jedni i drudzy producenci maja sporo za uszami i nie ma idealnego produktu jest tylko taki, który najmniej ma rzeczy które będą Ciebie irytować w użytkowaniu i na taki się decydujesz.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox czy Ps?

Fifa czy Pro?

Dawać na solówy heh...

 

Posiadam i używam na codzień Andka (S7, Note 9) i iOsa (X). Żyje, mam się dobrze, raka nie dostałem ani poparzenia, że oba systemy równocześnie przy sobie.

Jak wyżej, co kto lubi używa i tyle. To takie przekonywanie że ten jest najepsiejszy bo tak to dziecinada. Jak jehowi pukający do drzwi, chcący mnie namówić na wiarę... masakra.

 

S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.