Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Innowacje są niezbędne przecież. Składany telefon Samsunga pewnie będzie niedorobiony i będzie kosztował krocie. Ale pokaże, że można. I dobrze.

I nikt nie zmusza do kupowania. Technologia się upowszechni wiec stanieje. Dla mnie fajny pomysł. W dalszej fazie rozwoju ale jednak.

 

Ilu z Was kilka lat temu mówiło, że 5 cali to patelnia, aparatu nie potrzebuje bo mam lustrzankę a bateria musi trzymać dwa tygodnie.

Ba! Pewnie ktoś tak powie zaraz ;)

Czy w związku z tym duże wyświetlacze, świetne aparaty to fanaberia? Owczy pęd? Nie.

 

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

A ile "innowacji" okazało się tylko elementem bezsensownego wyścigu? Ja o tym mówię. TV 3d? Nie ma. Wyścig na megapixele - w jakim momencie przestało to mieć wpływ na jakość fotografii dla 99% z nas? Do jakiej wielkości można powiększać telefon by był jeszcze telefonem?

Postęp jest niezbędny, ale wiele "odkryć" to wciskanie kitu by się marketingowo wyróżnić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Pogadamy za 5lat.

Czytnik w ekranie wolny bo za rok bedzie szybszy a za dwa lata bardzo szybki.

Trzy aparaty. Fizyki nie oszukasz. Szeroki kąt, zwykły obiektyw i tele. Zoom i panoramę da radę zrobić przy pomocy jednego obiektywu, ale to nie będzie to samo.

Grubość. Ja tylko przypomnę, że sa już ekrany oled o grubości kartki papieru. Podzespoły mogą być w jednej ze zginanych częsci ekranu. Powiedzmy więc, że 6mm + 2mm będzie realne.

To jest przyszłość. Kto stoi w miejscu ten się cofa.

 

Dla mnie to jest mega innowacja.

Co do czytnika napisałem wyraźnie że póki co jest wolny. Zdaje sobie sprawę że za rok dwa będzie inaczej.

A co do aparatu, tak. Fizyki nie oszukasz. To nadal będzie pseudo aparat w smartfonie i choćby miał miliony obiektywów to tego faktu nie zmienisz.

 

Wysłano z Google Pixel 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Na imieniny cioci czy pejzaże w "Szarm el szejk" będzie jak znalazł. Po to są aparaty w dzisiejszych telefonach. Niestety obiektyw wielkości łebka od szpilki i matryca niewiele większa nie pozwolą.użyć w wielu innych zastosowaniach, choć są mistrzowie, którzy rzeczywiście potrafią wiele każdym urządzeniem mogącym uwiecznić obraz.

Jednak wspomniane prawa fizyki póki co obowiązują. Ergonomia też. Dlatego telefony rozwijają się. Nieco wolniej niż zaraz po smartfonowym boomie ale idá do przodu. Dają dużo możliwości, ale mimo lat na rynku dla.iwlu nie zastąpią innych urządzeń mimo posiadania ich funkcjonalności. A rozmiary są już absurdalne. Producenci to wiedzą likwidując ramki bo jak duży telefon można nosić wygodnie. Dzisiejszy standard jest wygodny tylko dla tych, którzy nie mij okazji mieć w kieszeni naprawdę wygodnego telefonu. A usprawiedliwienie rozrostu i spadku czasu pracy, większymi możliwościami działa do czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do czytnika napisałem wyraźnie że póki co jest wolny. Zdaje sobie sprawę że za rok dwa będzie inaczej.

A co do aparatu, tak. Fizyki nie oszukasz. To nadal będzie pseudo aparat w smartfonie i choćby miał miliony obiektywów to tego faktu nie zmienisz.

 

Wysłano z Google Pixel 2

Mimo wszystko cięszę się z rozwoju mobilnej fotografii.

Dla mnie najlepszy aparat to taki, który mam w kieszeni a dzisiejsze telefony robią taki fotki w dzień, że pewnie dla większości użytkowników zastąpią kompaktowe aparaty.

Dołżmy do tego szeroki kąt, efekty rozmycia, możliwość błyskawicznego podzielenia się zdjęciem przez internet, nagrywanie w 4k, slow motion.

Aparaty dla typowego kowalskiego odchodzą, taka jest prawda.

 

Jasha masz pixela 2. Do muzyki mówiłeś, że posiadasz osobne urządzenie. Dlaczego wiec kupiłeś telefon z super aparatem. Przecież mogłeś kupić nokię 3210 i lustrzankę, którą nosiłbyś zawsze zawsze ze sobą w plecaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Do muzyki mam odrębne urządzenie bo Pixel 2 nie ma dedykowanego DAC'a i gra średnio.

Pixela 2 kupiłem bo raz że chciałem mieć urządzenie od Google z nielimitowaną chmura i długimi aktualizacjami plus z dobrym aparatem. Ale to jest dobry aparat na szybkie strzały zegarka dla klienta, kiedys na Instagram czy FB. Do niczego innego się nie nadaje aparat w telefonie, jaki dobry by nie był. Jak jadę na wczasy albo idę na występy córek to biorę lustrzankę i kamerę cyfrową.

 

Wysłano z Google Pixel 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak taki składany telefon będzie działał jak Surface Pro 4 czyli tablet/komputer + zewnętrzny monitor... byłoby mega!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak taki składany telefon będzie działał jak Surface Pro 4 czyli tablet/komputer + zewnętrzny monitor... byłoby mega!

 

Na pewno będzie tak działać, w dodatku ekran może być wirtualną klawiaturą i touchpadem w jednym.

Zobacz sobie DEX dla note 9. Nowy ipad pro obsługuje przez usbc monitory 4k 60hz, więc samsung gorszy nie będzie w nadchodzących modelach. 

Dla samsunga składane telefony to może być przełom. Jest to też idealny moment, żeby pokazać własny autorski system operacyjny. Później będzie za późno.

Dla mnie natomiast ciekawostką jest, że w api nowej nakładki samsunga One UI odnaleziono fragmenty dotyczące trybu działania składanego telefonu do połowy. W skrócie jedna część odpowiada za klawiaturę ekranową a druga za ekran Coś mi to przypomina z dawnych czasów.

Chyba nigdy nie kibicowałem tak samsungowi jak od kilku dni.

 

nokia-9500-i1.gif

Edytowane przez bartwerk36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel dostał oj ojca taki komunikator, mieliśmy naście lat, był bogiem na dzielce.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem Communicatory 9300 i 9500, bardzo miło je wspominam. A slidery też już były i też Nokia w nich przodowała :)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś będzie miał namiar na jakąś okazje w związku z black friady, to wrzucajcie. Jak wyżej wrzucony siomi.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nostalgia, Uwielbialem komunikatory od 9210 po e90 super telefony. W sumie zaluje ze sprzedalem e90. 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Pixel 3 Lite nadchodzi ...550289adadacd48d9c627f422f746563.jpgaaeec0b8a7624e375e4b491a415439fd.jpg2fa5ef68fddd86e9f63e83c659a1180b.jpg

 

Wysłano z Google Pixel 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grube ramki słaby plastik na pleckach. Ciekawe na ile wyceniony ale wygląda słabo wobec tego co oferuje konkurencja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale że jak. Masz zdjęcie z czwartku, pierwszego stycznia 2026 roku? Wcześniej takiego układu nie będzie :D


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak jakiś mega budżetowiec sprzed kilku lat. Ten aparat, te placki, co oni odwalają?

 

S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pixel 3 lite porażka. Nie dość, że plastik to jeszcze tylko 32gb pamięci wewnetrznej bez możliwości rozbudowy.

Jedyny plus to powrót złącza mini jack.

 

Apple uprzedziło samsunga i zaprezentowało również składane urządzenie :D

 

Oglądać od 6:25

 

https://m.youtube.com/watch?v=hUBsxCcJeUc&feature=youtu.be

Edytowane przez bartwerk36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie rozumiem tego typu "testów". Sensacja, dało się zarysować metalową obudowę ostrym narzędziem i zgiąć spore, bardzo płaskie urządzenie. Dowiedziałem się sporo o tabletach. Myślałem że nie da się porysować i są niezniszczalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Co do tworzywa sztucznego w wersji lite to myślę ze nie ma się czego bać, bo Poco pokazało że ten materiał nie jest taki zły. Co do ramek nie każdy lubi bezramkowe ekrany. Mini jack zaletą...nie sądzę tym bardziej że to nie jest muzyczne urządzenie. Dla mnie zaletą będzie fakt posiadania głównego aparatu, tego samego który mamy w wersji Pixel 3/3XL.

Pamięć wewnętrzna niestety porażka kompletna. Mamy wprawdzie chmurę bez limitu na zdjęcia, ale i tak 32GB to trochę mało bezpieczna pojemność.

Zobaczymy co zaoferuje druga wersja budżetowca.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Kto w ogóle klepie te Pixele? Dalej HTC?

Pixel OG byl HTC

Pixel 2 byl HTC

Pixel 2XL byl od LG

Pixel 3 i 3XL są robione przez Foxconn

 

 

Wysłano z Google Pixel 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niemieckim google store promocja od 22.11,

Pixel 3 i 3 XL -200€ 649€/749€

Pixel 2 i 2 XL -250€

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Tylko trzeba mieć kogoś w DE żeby kupił. Chociaż pewnie na Amazon.de też się promo pojawi.

 

Wysłano z Google Pixel 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 To ile tam teraz wychodzi ten Pixel 2? Mam szwagra w Berlinie, zarabiam w Euro i taką kartę mam, więc nie stracę nic na przewalutowaniu przy płatności kartą. Może się warto zainteresować. Nie potrafię znaleźć tego teraz, jestem na necie z norweskiej satelity i mi tylko podaje takiego googla. Mógłby mi ktoś tu wkleić link plz??


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Na tę chwilę jest Pixel 2 tylko w wersji 128GB za 909 EUR czyli od 22.11 będzie kosztował 709 EUR

 

https://store.google.com/de/config/pixel_2?hl=de-DE

 

Taka promocje mam za przeproszeniem w d*pie bo na niemieckim Amazonie bez żadnej łaski ten sam Pixel 2 128GB jest za 625 EUR. Wersja XL jest jeszcze tańsza bo 585 EUR.

 

Wysłano z Google Pixel 2

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Chrystusiczku, to i tak drogooo. Dzięki @Jash


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.