Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pan Igor

AP vs Breguet vs VC

Pojedynek sportowych chronograph'ów w różowym złocie  

64 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

92095dd8c15257df.jpg

 

Chcąc osiągnąć jak najbardziej miarodajne wyniki, polecam lekturę stron producentów o powyższych modelach. Liczę na ciekawą i merytoryczną dyskusję, bo kandydaci z jednej strony podobni, z drugiej zgoła inni :wink:

 

Powodzenia, Igor


I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek zdjęcia w wyższej rozdzielczości, by łatwiej można identyfikować zegarki:

 

AP:

 

d0750c56952591f2.jpg

 

Breguet:

 

1625973a53a57b6a.jpg

 

VC:

 

9a57245940f01a3f.jpg


I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze co się rzuca w oczy to silikonowe paski ; w moim odczuciu estetyki nijak ma się taki pasek do złotej koperty dlatego zdecydowanie AP .


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
post-0-0-40029900-1330859983.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się na mechanizmach itp. nie znam dlatego powiem kierując się wyłącznie moim poczuciem estetyki :]

 

 

I tu zdecydowanie wygrywa Breguet. Wskazówki są idealne. Zresztą jak w każdym modelu tej marki. I o ile nie lubię rzymskich cyfr - tu mi pasują :) Wszytsko ze sobą współgra i jest git.

AP - świetnie pasuje pasek zamiast kauczuku, fajna tarcza, ale gdzie mu do Breuget'a... :(

VC - nie podoba mi się koronka, tarcza... Ogólnie najmniej udany z całej trójcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat z VC to nie jest mój ulubiony model i raczej średnio mi pasuje natomiast z tej 3 to AP RO - wszystko pasuje w nim świetnie no i klasyka... Breguet chyba jeden z gorszych które widziałem (oczywiście na foto) - wskazówki fajne tylko przez wypełnienie są stracone... przez daleko odsunięty pierścień tarcza wydaje się po prostu mała i przycisków też się już bliżej nie dało zrobić - i tu znów wygrywa AP (koronka super pasuje do reszty) - VC po prostu nie poraża - jest to w pierwszym odczuciu "zwykłe, zachowawcze chrono" i jeśli ktoś nie wie co to VC to ten zegarek raczej go nie porazi :( Tak więc mimo tego całego szacunku jakim darzę VC i wielkiego "łaaał" na widok większości ich zegarków tym razem stawiam zdecydowanie na AP RO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość woocash

VC z tej trójki zagościłby na moim nadgarstku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Breguet, z tego względu gdyż na żywo robi piorunujące wrażenie, a tamte ............... też ale mniejsze :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie AP za

- design ( słynny projekt G. Genta)

- piekne połączenie paska z kopertą ( no i jaki pasek!)

- świetne proporcje tarczy

-sprawdzony mechanizm

no i dlatego,że to AP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdecydowanie AP za

- design ( słynny projekt G. Genta)

- piekne połączenie paska z kopertą ( no i jaki pasek!)

- świetne proporcje tarczy

- sprawdzony mechanizm

no i dlatego,że to AP

 

RO to mój zdecydowany faworyt wśród tych trzech linii i zgodziłbym się z Darkiem w stu procentach, ALE:

porównujemy zegarki złote i akurat RO w złocie byłby moim ostatnim wyborem.

W kopercie ze szlachetnego kruszcu najbardziej chyba jednak do twarzy Breguetowi.

I tak głosuję.


Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Breguet odpada w przedbiegach - choć ma ciekawe elementy, IMHO zupełnie brak temu modelowi owego "DNA" wymaganego od wielkiej zegarkowej klasyki. AP RO i VC - tu już dużo trudniej - projekt, mechanizm, wszystko z najwyższej półki. Widziałem zwykłego RO (tj. bez chronografu) w takim połączeniu - różowe złoto i skóra - i wyglądało to miażdząco. Do VC w tej wersji nie mam jakoś przekonania, choć w stali jest świetny. Ergo, nie będę oryginalny i zagłosuję na RO.


pozdrawiam - Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych 3 - tylko Breguet. Jakoś nie trafia do mnie design RO, VC też nie poraża,a Breguet, jak dla mnie, ma to "coś" :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie i z pełną świadomością AP!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zegarkomaniakxx

Zdecydowanie VC ! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VC- najpiękniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie AP Royal Oak.

Dlaczego?

Sama linia tychże czasomierzy wypuszczona w 1972 roku nawiązuje prawdopodobnie do dębu w którym ukrywał się Karol II Stuart w 1651 roku, nazwanego później Royal Oak (dąb oczywiście). Ośmiokątny bezel nawiązuje do przekroju luf ówczesnych pistoletów. Mnie osobiście wygląd zegarka przywodzi na myśl skojarzenia z HMS Royal Oak zatopiony w Scapa Flow przez niemiecki okręt podwodny U-47 dowodzony przez Gy2nźnthera Priena w październiku 1939 roku. Royal Oak pociągnął ze sobą na dno 833 marynarzy. Po dziś dzień okręt ten leży do góry dnem na głębokości 30 metrów, z kadłubem 5 metrów poniżej powierzchni wody. Jest uznany jako grób wojenny. Co roku, w dniu zatonięcia okrętu odbywa się upamiętniająca ten fakt ceremonia w której nurkowie Royal Navy umieszczają banderę brytyjską na jego rufie. Oczywiście bez specjalnego zezwolenia nie wolno tam nurkować.

I wolę w ten sposób myśleć o tym wyjątkowym zegarku i historii jego powstania.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Breguet- świetna marka ale zegarków innego typu, ten po prostu stylistycznie tutaj nie pasuje. Niby wszystko gra ale to nie to, za mało "testosteronu"-IMHO

Wybór między VC a AP.

Decyzja: AP

No cóż odwołanie się do historii, tradycji jest chyba nie na miejscu. Overseas jest bowiem dużo starszym modelem niż Royal Oak. Jednakże to RO nadaje ton w tej stylistyce, to z nim jest kojarzona ta koperta, cały design. Dlatego dla mnie Overseas jest po prostu Royal Oak-iem wyprodukowanym przez VC (o zgrozo jak to brzmi).

Do tego ogromny plus za połączenie RO z paskiem, efekt jest iście zachwycający.


Pozdrawiam Bartek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Breguet zdecydowanie odpada jest poprostu nie ciakwy.Na placu boju pozostaje VC i AP.Obydwa mogły by być w sferze moich marzeń jakbym chciał wydać tyle kasy na zegarek... :roll:

ostatecznie wybór pada na => VC. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


pzdr.

rossi77

 

"...moja rada jest taka- łagodna droga,to łagodny sposób..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tryton

Zdecydowanie VC, jak dla mnie oczywiście. Jest prześliczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie (mylne!) - oczywiście AP, Bregueta po prostu nie lubię, ale po kolei...

 

Zegarki niewątpliwie z jednej półki, ale jak pisał Igor podobne tylko pozornie.

 

To miałby być zegarek dla mnie więc zaczynamy od średnicy, dla mnie to istotny parametr. I od razu poważny minus dla AP - tylko 39mm, to przy konkurentach, z których każdy oferuje 42mm jak dla mnie za mało. Poza tym w AP razi mnie data i oferuje jedynie 50m WR, RO odpada (zresztą co to za RO :wink: )

 

VC to już fajne wymiary i aż (w tej klasie) 150m WR, dodatkowo powiększona data jest super. W komplecie dostajemy dodatkowy pasek z gumy (podstawowy to oczywiście aligator) Jedyne co projektanci mogli sobie darować to te nieszczęsne napisy "Automatic" i "Antimagnetic" na tarczy.

 

Breguet. Jakoś mi ta marka nie pasuje, może za zbyt purystyczny charakter - nie wiem. Ale w tym zestawieniu najbardziej mi się podoba wizualnie. To zresztą nic. Chronograf z centralną minutą i sekundą mnie rozwalił. Wiem już że to zwycięzca konfrontacji. 10atm wodoszczelności i rewelacyjne zmiękczające wygląd oznaczenie interwału 15 min to tylko wisienka na torcie. Pasek - trudno - u Bregueta to norma.

 

Mój wybór to Breguet Marine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
No cóż odwołanie się do historii, tradycji jest chyba nie na miejscu. Overseas jest bowiem dużo starszym modelem niż Royal Oak. Jednakże to RO nadaje ton w tej stylistyce, to z nim jest kojarzona ta koperta, cały design. Dlatego dla mnie Overseas jest po prostu Royal Oak-iem wyprodukowanym przez VC (o zgrozo jak to brzmi).

 

Chciałem w tym temacie wypowiedzieć się krótko, ale widzę, że się nie da, bo całkowicie nie mogę zgodzić się z tym co napisałeś. Fakty są zupełnie inne. Otóż linia zegarków Overseas została zapoczątkowana przez VC w roku 1996. Natomiast Audemars Piguet pierwsze modele RO wprowadził do swojej oferty w roku 1972. Jeżeli chcesz ograniczać się do konkretnych modeli, to akurat chronograf Overseas w różowym złocie z czekoladową tarczą jest nowością w kolekcji Vacherona, bo pochodzi z tego roku więc też nie jest starszy od RO z tego pojedynku. Nie zmienia to jednak faktu, że Vacheron Constantin wytwarzał czasomierze o charakterze sportowym już w latach 30'tych ubiegłego wieku, a nawet wcześniej czego najlepszym przykładem jest Aviator z 1904 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.